· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 101
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 101     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

13.11.2007 11:36     citat 

------------------------ sarut ---------------------------Copilutzi de 1 anishor + 2 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 4 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori + 1 masea
03.09 - Rebecca Andreea (ZCLR), 8 dintishori
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Rares - Matei (danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 6 dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Copilutzi de 1 anishor + 1 lunitza ----------------------------- sarut ---------------------------

17.09 - Ruxandra (sophia3), 6 dintishori
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 5 dintishori
26.09 - Federica (ANA_B), 8 dintishori
27.09 - Stefania (margot), 5 dintishori
29.09 Eduard Cristian (bblusa), 5 dintishori, poze
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+1 maselutza
03.10 - Stefan (Lili_R), 2 dintishori, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 5 dintishori, poze
06.10 - David Petru (iubu77),2 dintishori+1 maselutza
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 5 dintishori
12.10 - Alexia Sophia (Carlex), 1 dintishor, poze

------------------------ sarut ---------------------------Copilutzi de 1 anishor ----------------------------- sarut ---------------------------

15.10 Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4 maselutze
16.10 Elouan (Teodora29), 8 dintishori
18.10 Isabella (anima_dia), 8 dintishori+2 maselutze, poze
19.10 - Darius (adelapatricia), 3 dintishori
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 6 dintishori
19.10 - Boris (bavi), 4 dintishori
20.10 Vlad - Alexandru ( sburac), ? dintishori
21.10 - David (paganika), 7 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (franceska1), 1 dintishor, poze
28.10 Teresa Natalia (kimm), 2 dintishori
30.10 Eduard Andrei ( Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 6 dintishori, poze
30.10 Iustin Andrei ( andreea29), 6 dintishori
02.11 Mario (Dia27), 8 dintishori+2 maselutze
02.11 Arianna ( irinuta78), 2 dintishori
04.11 Matteo ( micky_creanga), 7 dintishori
05.11 Maia Gabriela (Awa), 4 dintishori
06.11 Bendis (gazzella), 7 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (roxanamirela), 5 dintishori, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 2 dintishori, poze

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 11 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 6 dintishori
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori , poze

Avem 16 fetite si 23 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

13.11.2007 11:45     citat 

Ruxi multumim pt listuta sarut

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

13.11.2007 11:48     citat 

Intr-o saptamana ne vom numi "Boboceii toamnei 2006"?

ZCLR, liabalmez, Carlex, adelapatricia, sburac ... mai fac o strigare, ramaneti pe lista or ba?
As vrea sa actualizez si linkurile de la poze. Cele care figureaza momentan mai sunt actuale? Astept raspuns.

Pupici

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

13.11.2007 11:49     citat 

Da kimm , dracena e un copacel putin mai inalt decat Stefan .
Sa ma laud si eu cu puiul meu foarte fericit , am facut curatenie impreuna foarte fericit M-am apucat de curatenie , Stefan se juca .... cum ieseam dintr-o camera hop si el dupa mine , in baie , in bucatarie , peste tot si el mot ! mai tragea de aspirator , arunca tot ce prindea pe jos ..... rad rad rad rad
Ce baiat harnic are mama sarut foarte fericit

sus

Denunta
franceska1

Copii
Cosmin
am nascut deja!

13.11.2007 11:52     citat 

Eu sunt de acord cu Boboceii toamnei 2006
Poza e inca actuala jenat
Lili felicitari pt baiatul harnicut sarut

sus

Denunta
Lili_R

Copii

13.11.2007 11:54     citat 

Ruxi ... la noi nu mai e valabil linkul , le-am transferat la adresa asta : http://s213.photobucket.com/albums/cc203/lili_revutchi/ . Multumim mult sarut sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

13.11.2007 12:36     citat 

Puppeta draga si scumpa, tare bine iti mai vine in roz.Esti o scumpica dulce!
Kimm de abia astept sa vad la ce lucrezi.Spor la treaba.
Lili Dracaena avem si noi si Darie trage de ea si ii studiaza frunzele.Iar dimineatza am dat si eu cu aspiratorul si Darie tot asa facea, cum l-ai descris tu pe Stef.Dar imi mai arunca in galeata cu solutie pt sters gresia si parchetul cate o jucarie. rad
Nu merge link-ul cu poze!
France vezi intai daca Panadolul este recom. in alaptare. (nu dati cu rosii dar mai bine sa fiu precauta trag cu ochiul ).Eu suport durerile de ciclu fara sa iau nimic.Ma gandesc ca nu dureaza mult.
Kiki ce faci?
Ruxi multumim de listutza.De acord cu viitorul nume.Link-ul cu poze e de actualitate.

Pe mine ma racaie in gat, am nasul infundat si rod la Homeogene si Paragrippe din ora in ora.Darie de 2 nopti fornaie, doar noaptea.Si ma trezesc de vreo 2-3 ori sa-i curat nasul.O fi racit?O fi inceput de raceala?Intrebarea e .......ce fac?ma duc cu el la vaccinare sau nu?
Ce paine dati copiilor?

rox

sus

Denunta
Lili_R

Copii

13.11.2007 1:02     citat 

Rox ce baieti harnici avem prostit sarut foarte fericit Cand or fi mari tot asa harnici or sa fie intrebare exclamatie rad rad rad
In prospectul panadolului nu scrie despre alaptare nimic .... , scrie doar ca nu e indicat gravidelor , doar cu recomandarea medicului .
Eu mai folosesc cand am dureri mari , acum de cand iau anticonceptionale durerile nu mai sunt asa mari , dar inainte ma treceau transpiratiile si imi venea sa stau numai ghemuita !
Cu vaccinul eu as mai astepta , pediatra spunea ca daca nu are gatul rosu , nu are febra , dar are muci e ok sa ii faca vaccinul , dar eu parca nu sunt linistita , asa ca nu l-am dus la vaccin . Mai are ceva mucisori si Stefan , ieri l-am curatat de 2 ori , dimineata si seara inainte de culcare .
Paine..... o singura data i-am dat de la noi si de atunci nu i-am mai dat !

sus

Denunta
franceska1

Copii
Cosmin
am nascut deja!

13.11.2007 2:06     citat 

Rox sfatul meu e sa astepti sa fie Darie absolut sanatos, pt ca orice manifestare a starii de raceala cit de mica nu ar fi, deja este un semn ca sistemul imunologic e pus in functie - lupta si daca la starea aceasta mai vin si alti "ajutori", rezultatul poate sa nu fie chiar atit de bun, ma rog, asta e opinia mea, pe care cred ca o stiai, dar mai depinde si de tipul vaccinului. Sanatate multa si pupam ajutorul mamei sarut

Cred ca voi lua un paracetamol ca numai pe el il am cu mine prostit

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 3 luni

13.11.2007 2:25     citat 

ROX si eu te sfatuiesc sa mai astepti cu vaccinul pana ce darie este ok trist trist nu are rost sa risti ptr. cateva zile in plus trag cu ochiul trag cu ochiul si multa sanatate tie
RUXI eu sunt de acord cu bobocei de toamna zambet zambet suna foarte frumos sarut
dracena avem si noi dar Boris nu este atras de frunzele ei ci de pamantul din ghiveci plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist pe care cum are ocazia cum il baga in gura, dar numai de la dracena, de la curmal nu rad rad rad

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

13.11.2007 3:23     citat 

multumesc fetelor.asa ma gandeam si eu, sa vad daca e raceala si poi tragem concluzii.
oricum eu sunt racita. si crezusem ca scap!

rox

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

13.11.2007 3:30     citat 

Ruxi - multumim de listuta. Data viitoare sa treci si la noi 6 dintisori, iar linkul pt poze nu mai este valabil. Sunt transferate aici: http://s203.photobucket.com/albums/aa132/adnas1974/
Roxana - multa sanatate, Sper ca Darie sa nu fie racit.

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

13.11.2007 3:35     citat 

Of mai fetelor cati bolnaviori avem aici, urez multa sanatate tuturor
Kiki ma bucur ca Tudor e mai bine acum asteptam sa se faca si sotiorul bine ca tare greu e cu doi copilasi bolnaviori scot limba Nu mai pui poze cu Tudor? chiar daca nu i-au trecut inca toate semnele tot dragalas este sarut
Irinuta bine ca ati descoperit ce are Arianna sper sa nu fie vorba despre un stretoscop(sper sa fi scris bine) sau stafilococ de care se scapa tare greu( cunosc pe cineva )
Rox tare mult imi place Dariucu o sa imi fie dor de carliontii lui dar acum se vad assa de bine ochisorii de imi vine sa ii mananc sarut , si eu zic sa mai astepti cu vaccinul ca nui bai noi l-am facut la un an si o luna
Ruxi nici tu nu ai mai pus poze cu Alex sarut si noi suntem de acord cu boboceii de toamna
Bavi si noi avem dracena dar o am catarata mai sus scot limba
Puppeta esti o scumpica dulce

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

13.11.2007 4:01     citat 

Poze la cerere scot limba sarut

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

13.11.2007 4:04     citat 

Ia uite frumusica si tu Ruxi ai slabit, se vede sarut
am si eu un film sa vedeti cum ia curbele ficamia cu un carucior in casa dar nu stiu sa il incarc foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: