· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alaptarea > mastita
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor mastita     
luminiss

am nascut deja!

19.02.2004 9:44   mastita  citat 

a ma simt jalnic. sanul drept ma doare si cand stau si nu fac nimic, abia pot ridica bratul. cand l-am pompat, iese f. f. putin din el, un singur firicel suav. am febra si frisoane. nu prea am timp acum sa caut pe net ca sunt singura cu maria care plange mereu ca incerc sa-i dau sanul drept sa-l goleasca si nu iese nimic... uffff.. acum urla, trebuie sa ies...

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 13 ani, 9 luni

19.02.2004 9:56     citat 

Nu te pot ajuta si regret dar am intrat sa-ti spun ca ma gandesc mereu la voi doua si mai ales ca sunt alaturi de tine.

sus

Denunta
luminiss

am nascut deja!

19.02.2004 10:02     citat 

multumesc liana, ti-am raspuns ceva in privat.
am gasit ceva pe net de mastita, spune ca trebuie evitat blocarea canalelor.
dar daca s-a minune prostit si pana a nu imi puteam misca mana am patit si eu.

sus

Denunta
ttcrissy

19.02.2004 10:11     citat 

Mi-am mai adus aminte. Doctorita mi-a cazuri sa strang de san brusc si cu putere , ca si cum nu ar fi al meu, uf, e groaznic...dar important este sa deblochezi eventual canalele. Pe mine m-a mi-a sa urlu. Dar dupa procedeul asta tare usurata m-am mai simtit.

tine-ne la curent.

sus

Denunta
luminiss

am nascut deja!

19.02.2004 10:13     citat 

pompa electrica nu e buna?
am incercat cu ea, dar iese f. f. putin...

sus

Denunta
ttcrissy

19.02.2004 10:19     citat 

pompa electrica stiu ca e mai mult traumatizanta decat eficace. Eu una nu am incercat. Dar daca o ai la indemana, keep trying!

sus

Denunta
Onush

19.02.2004 10:20     citat 

Din ce stiu eu pompa electrica e buna pentru desfundat canalelel trag cu ochiul datorita pompei electrice eu nu am avut nici o problema.
Ceea ce ma nedumereste e faptul ca esti pe antibiotice si ii dai sa suga... poate nu stiu eu bine dar cele doua chestii sunt incompatibile, sau poate ti-a mi-a traumatizant este, m-am obisnuit cu pompa electrica, numai sa treaca, dar daca trage si nu iese nimic din dreptul?
oricum mi se pare mult mai groaznic sa strang de san, ma doare si cand il ating.

sus

Denunta
ttcrissy

19.02.2004 10:31     citat 

Pana acum cativa ani buni, daca mama facea mastita copilul era trecut pe lapte praf si mama pe antibiotice puternice. Dar se pare ca s-au mai schimbat lucrurile. Am inteles ca mai nou in mastita se pune copilul la san, chit ca mama ia antibiotice, are febra... asta ca sa nu fie intrerupta alaptarea.

Lumi, dar doctorul ce-a vorbesc cu asistenta, i-am zis ce am si ea a mi-a mi-a odihnesc si multe lichide.
chiar asa grava e mastita de nu puteai alapta?

sus

Denunta
ttcrissy

19.02.2004 10:34     citat 

incearca sa mai masezi...stiu ca doare al naibii....dar numai pompa singura s-ar putea sa nu faca fata...

sus

Denunta
luminiss

am nascut deja!

19.02.2004 10:36     citat 

acum uite ce am gasit pe net:
NURSING MOTHERS: Most cephalosporins are excreted in breast milk. Nursing mothers should avoid using cephalosporins or stop breastfeeding while taking a sub shower si maseaza pieptul...mulge-l....si pompele sint bune....maseaza de sus de la baza inspre sfirc...doare ..n-ai ce-i face...curaj...si pune si fata sa manince...poate ajuta

sus

Denunta
ttcrissy

19.02.2004 10:45     citat 

Lumi, acum nu te gandi la toate rautatile pamantului. Mastita incepe de la forme usoare si se termina ...uratzel foarte fericit .
si ia asculta tu de asistenta si dormi un pic. La masa urmatoare a din stangul. La fel la masa urmatoare, si tot asa. Poate se regleaza lucrurile. si nu te mai panica, ca s-ar putea si d'aia sa nu curga nimic. Incearca sa te linistesti. Cu siguranta ai sa te descurci.
Eu daca nu ma odihneam nu aveam lapte, sincer jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: