· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > Vine Mos Craciun!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Vine Mos Craciun!!!     
ralumati

Copii
Matei: 17 ani, 1 luna
Luca: 14 ani, 11 luni

08.12.2007 10:47     citat 

am dat de nicoleta, mi-a scris aseara pe PM. acum astept sa luam din nou legatura, sa vedem cum ne intalnim. dar o ajut si pe mamica propusa de me_andra, hainute sunt destule.

sus

Denunta
NicoletaBotez

Copii
Andreea-Maria: 17 ani, 3 luni
Daniel-Gabriel: 14 ani, 3 luni
Catalin-Mihai: 14 ani, 3 luni

10.12.2007 3:21     citat 

Buna mamicilor...am reusit si eu in sfarsit sa intru...nu am mai avut internet acasa de la ultima mea postare. Multumesc mult, ralumati, pt ajutor...am vb. cu ea pe privat si vrem sa stabilim cum ne putem intalni.....Inca o data mii de multumiri tuturor de aici care fac un bine altor bebelusi care au nevoie de lucrusoare....

Va pup si ne mai auzim!!!

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 8 luni

11.12.2007 10:24     citat 

Nicoleta daca vrei pot sa ti trimit sau sa ne intalnim sa ti dau si eu lucrusoare de fetita, pt ca fetita ta sigur va avea sub 3 kg...dat fiind ca sunt doi foarte fericit . Astept pm sa facem cumva sarut

Mai am si eu o propunere, o familie dintr un satuc din judetul Constanta. Au 4 copilasi, baietei la care desii au fost cuminti, si au invatat bine(toti sunt premianti), nu vine mos craciun. Au primit din partea scolii un calculator,si nici nu si permit sa l foloseasca trist . Cel mai mare are 15 ani., urmatorul 13, celalalt 10 si mezinul 8. Daca puteti sa i ajutati cu orice......4 copilasi vor avea parte de craciun, si nu va trece pe langa ei ca orice zi obisnuita. Adresa lor este Jud Constanta , comuna Cobadin, Sat Viisoara. Marin Stoinel. Nu au numar la casa trist

Multumesc tuturor care doresc sa se implice

sus

Denunta
ralumati

Copii

11.12.2007 1:35     citat 

atleta, pana la urma gemenii nicoletei sunt baietei. sarut am vb azi cu ea si ne intalnim sa-i dau hainutele. dar nu cred ca se supara nici daca primeste hainute de fetita.

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 15 ani, 7 luni

11.12.2007 2:23     citat 

ramona prv , azi am trimis pachetul cu jucarii si hainute ptr. cunostiinta ta din Suceava si sper sa ajunga cat mai repede la baietelul ei sarut sarut

sus

Denunta
ramona_prv

Copii
LARISA AURELIA: 15 ani, 6 luni

11.12.2007 6:43     citat 

bavi multumim frumos

sus

Denunta
ramona_prv

Copii
LARISA AURELIA: 15 ani, 6 luni

11.12.2007 7:01     citat 

karin iti multumim pt ghete si caciuli sunt bune mama si bogdi iti ureaza multa sanatate tie si familiei tale si sarbatori fericite sa ai

sus

Denunta
karin

Copii
Andrei-Cristian: 15 ani, 9 luni

11.12.2007 9:19     citat 

Chiar voiam sa te intreb daca a primit coletul. Ma bucur ca-i vin baietelului. zambet Sarbatori fericite si sanatate le doresc si eu ! sarut

sus

Denunta
ralumati

Copii

11.12.2007 11:06     citat 

Ufffffffff, azi chiar ca m-am simtit ca Mos Craciun : m-am intalnit cu mamica propusa de me_andra si i-am dat lucrusoarele, iar sotul meu s-a intalnit cu nicoleta si sotul ei si le-a dat ce pregatisem pt gemeni. In timpul acesta, eu am mers la matusa Gazzellei si am mai luat 4 sacose mari cu hainute de bebe. Multumim mult Andreina (gazzella) sarut , in numele mamicilor si ale piticilor care se vor bucura de hainutele de la tine. Maine pun la posta pachetelul pt mamica Carisma, dar tot raman lucrusoarele de la gazzella. Asa ca, dragi mamici care aveti nevoie de lucruri de bebe sau care cunoasteti copilasi nevoiasi, dati un semn, ca eu vreau sa dau repede-repejor aceste hainute, sa vina Mosu' si la cei care nu-l "vad" prea des. zambet

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 8 luni

12.12.2007 10:28     citat 

pt familia propusa de mine, nu poate oferii nimeni nimik?

Eu am strans lenjerii de pat, haine de la fratii mei mai mici, stiu ca sunt mai mari baieteii, dar tot copii sunt. Hainele care le am strans(nu f multe) probabil ii vor venii celui mare, si tatalui pt ca fratii mei au unul 18 si unul 20... Asa ca au mai ramas cei mici. Parintii mei vor pleca pe 20 dec in constanta sa faca revelionul la niste prieteni, si ii voi ruga sa treaca si pe la aceasta familie nevoiasa pt a lasa coletul care l am facut
Mama copiilor sta acasa cu ei, iar cand sunt la scoala, mai munceste cu ziua , iar tatal este salaor in constructii, si pe timp de vara se mai descurca pt ca are lucrari, dar iarna trist nici mama nu are de lucru.. trist
Eu am mai strans si haine pt mama, dar nu prea mai am, pt ca le am oferit acum o luna unei mamici din clinceni trist

Nicoleta daca vrei hainutele astept pm..dar sunt roz toate zambet

Ralumati eu stiu o fetita de 3 luni care ar avea nevoie de hainute, si un baietel de o luna .Daca mai ai hainute, ne putem intalnii .Eu le am mai dat dar de la un sg bebe...nu ajung trist

Am mers azi pt a dona un bradut centrului de copii pinochio 3, doamne ce de copilasi...Mai sunt persoane care zic ca ar vrea sa boteze dar nu au pe cine....sunt in casele de copii sute de copii nebotezati. Aia e adevarata pomana.Maica mea a luat doi copii sa ii boteze la primavara

sus

Denunta
me_andra

Copii
andrei-luca - un ingeras
16 ani, 5 luni
emma maria-adina - un ingeras
14 ani, 11 luni

12.12.2007 11:18     citat 

ralumati, ileana iti multumeste din toata inima.....mi-a spus ~nu credeam ca cineva totusi se gandeste si la ceilalti~,a fost foarte incantata de tine si mi-a spus ca esti super de treaba din cat ati vorbit mi-a spus ca i-ai lasat o super impresie.
multumesc si eu pentru ca ai fost alaturi de ea si i-ai daruit hainutele.
multa sanatate si pupici multi ,multi,multi.

sus

Denunta
me_andra

Copii
andrei-luca - un ingeras
16 ani, 5 luni
emma maria-adina - un ingeras
14 ani, 11 luni

12.12.2007 11:21     citat 

alina si rdolyy acum astept coletele de la voi sa facem si cealalta familie fericita.sanatate si multi pupici.

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
15 ani, 3 luni

12.12.2007 11:24     citat 

Din partea mea cat de repede posibil,dar mai vreau sa cumpar ceva si nu reusesc ca vine sotul prea tarziu acasa si eu sunt singura cu bebe,cred ca sambata mai fac ultimile cumparaturi si pe saptamana viitoare il trimit.

sus

Denunta
NicoletaBotez

Copii
Andreea-Maria: 17 ani, 3 luni
Daniel-Gabriel: 14 ani, 3 luni
Catalin-Mihai: 14 ani, 3 luni

12.12.2007 11:59     citat 

Ralumati, merci mult de tot pt. hainute...sunt superbe.....cu siguranta bebelusii mei vor fi incantati....inca o data mii de multumiri si sanatate multa tie si intregii tale familii sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralumati

Copii

12.12.2007 10:37     citat 

Mai mamici, ma faceti sa rosesc jenat ... Ma bucur tare mult ca v-am putut ajuta si marturisesc ca am dat hainutele cu mare drag, cu tot sufletul ...
atleta, am exact ce-ti trebuie, hainute pt bebei mici. Este vb. de hainutele luate de la matusa gazzellei. Cele mai multe sunt pt copilasi pana-n 6 luni, multe roz si albe, dar se gasesc si de baietei. Mai sunt niste bluzite si niste body de 2-3 ani, caciulite, manusi, sosete, niste biberoane si 2 marsupii. Numai ca ti-as fi recunoscatoare daca ai veni pana la mine (tu sau mamicile care au nevoie de hainute) sa le iei, pt ca eu nu mai ajung prea curand prin oras. Am o saptamana tare aglomerata inainte si chiar mi-e greu sa mai plec.
Eu sper sa ajung maine la posta sa pun pachetul pt mamica Carisma si pt o fetita orfana, de 9 luni, din Calarasi.
Daca mai aveti alte propuneri, le astept.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: