· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > Vine Mos Craciun!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Vine Mos Craciun!!!     
me_andra

Copii
andrei-luca - un ingeras
16 ani, 5 luni
emma maria-adina - un ingeras
14 ani, 11 luni

12.12.2007 10:55     citat 

nu este nici o graba rdolyy .....asteptam.pupici

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 8 luni

13.12.2007 9:08     citat 

Alinutza , ai dat hainutele toate? ca am vazut ca ai si mai mari ,pt copilasi peste 7 ani daca vrei sa trimiti familiei de care am scris, asta in cazul in care nu le ai dat, sau daca le dai altcuiva
Hainutele roz, le am promis unei gravidoase
Am intrebat si la ele, in speranta sa gasesc pe gineva , si am gasit zambet

sus

Denunta
scufitaroz

Copii
Mushica: 14 ani, 7 luni
Mushicu: 9 ani, 5 luni

17.12.2007 8:18     citat 

fetelor am si eu niste hainutze de bebei mici mici cam pana intr-o luna si sa zic ca ar mai fi cateva pt 2 luni. nu sunt multe ca majoritatea hainutzelor le-am dat deja la alte familii pe care le-am gasit la mama la servici. majoritatea sunt de fetita.mai am botosei ff multi, ciorapei si manusi ca eu nu i le dau bebicii si am tot primit. mai am si caciulite f multe si mici de nou nascut si mai maricele un pic ca bebica mea nu le suporta si n-are decat vreo 2 caiulite pe care le mai accepta cat de cat. mai am cateva paturici si cred ca si un cearceaf de pat. paturicile nu sunt cine stie ce dar ma gandesc ca daca cineva n-are deloc sunt bune si astea.

vreau si eu sa trimit unei mamicutze si ma gandeam ca subiectul asta l-am putea continua si dupa Craciun ca hainutze mici tot or sa ramana de la bebei si e pacat ca acum ei abia apuca sa le poarte ca cresc asa de repede si deci sunt aproape noi

sus

Denunta
tao-tao

Copii
Olivia Maria: 15 ani, 4 luni

17.12.2007 11:29     citat 

scuze pt intarziere jenat jenat jenat

am sortat hainutele, pot sa ajut si baietel si fetita de cel mult 9-10 luni

trimit un pachet si la mamimea la Calarasi pt nepotica ei, m-a contactat pe messenger

deci, pe cine ajut?

sus

Denunta
ramona_prv

Copii
LARISA AURELIA: 15 ani, 6 luni

17.12.2007 1:31     citat 

tao tao am scris si eu pt o cunostinta are un baiat d e9luni daca o poti ajuta cu ceva

sus

Denunta
ralumati

Copii
Matei: 17 ani, 1 luna
Luca: 14 ani, 11 luni

17.12.2007 4:40     citat 

Dragi mamici, eu am pus vineri dupa-amiaza la posta doua colete, unul pt. mami Carisma si altul pt o fetita de 9 luni, orfana, din Calarasi. De asemenea, i-am dat Atletei hainutele mici de la gazzella, pt bebelusii cunoscuti de ea.
Cum deocamdata mi-am incheiat misiunea, va urez tuturor Sarbatori Fericite! si un Mos incarcat cu daruri frumoase. sarut

sus

Denunta
tao-tao

Copii

17.12.2007 6:05     citat 

ramona, stii cumva cati cm are baiatul? si kg?

sus

Denunta
alinutza_s

17.12.2007 8:41     citat 

Atleta acum am auns acasa. Am fost plecata din oras. merg sa citesc despre familia de care ai scris si incerc sa pun un colet maine. Sper din tot sufletul sa ajunga pana de sarbatori.

Me_andra crezi ca e posibil sa mearga sotul tau, miercuri, pana in statia unde opresc microbuzele ce vin din Iasi sa fim mai operativi cu coletul pentru copilutul de 3 ani. Iti spun maine pe la ce ora ajung microbusele in Bucuresti si tu imi zici cand poate sa mearga bine? Ma tem ca prin posta nu ajunge asa curand, Ce zici?

Merg sa vad cine ar mai avea nevoie de hainute. Raloo mi-a trimis hainute de baietel de 0-12 luni. Dar merg si de fetita.

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
15 ani, 3 luni

17.12.2007 8:45     citat 

De ce sa nu ajunga?eu abia miercuri reusesc,altfel nu am cum,Alina da la cat pleaca microbuzele din Iasi?????ajuta-ma si pe mine,eu sunt tare singura nu are cine ma ajuta si am cumparat cate ceva pentru fetita,,tre sa fac coletel,da mi-e greu sa ajung la posta plang sau sunt foarte trist

Vezi cum faci si tu,poate ma ajuti si pe mine,te rog,(cu trimisul)platesc tot ce trebe.

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 16 ani, 7 luni

17.12.2007 8:56     citat 

fetelor, am si eu niste plusuri frumose, nefolosite de Robert pentru ca nu ii plac. sunt vreo 10. daca stiti pe cineva care le vrea, le dau cu cea mai mare placere sarut

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 8 luni

17.12.2007 9:04     citat 

Alinutza sarut , multumesc, sper sa ajunga...nu am idee cat dureaza ca nu am mai trimis ceva prin posta de f mult timp. Esti din bucuresti? ca ai mei pleaca pe 20-21 la constanta sa faca revelionul si craciunul acolo, si ne putem intalnii sa mi le dai mie.Eu am mai strans cate ceva si trimit prin ei ca sa ajunga sigur pana de craciun. Oricum ,chiar daca le trimiti prin posta,si nu ajung pana de craciun , sunt binevenite sarut zambet

sus

Denunta
alinutza_s

17.12.2007 10:03     citat 

----------
atleta a scris:
Alinutza sarut , multumesc, sper sa ajunga...nu am idee cat dureaza ca nu am mai trimis ceva prin posta de f mult timp. Esti din bucuresti? ca ai mei pleaca pe 20-21 la constanta sa faca revelionul si craciunul acolo, si ne putem intalnii sa mi le dai mie.Eu am mai strans cate ceva si trimit prin ei ca sa ajunga sigur pana de craciun. Oricum ,chiar daca le trimiti prin posta,si nu ajung pana de craciun , sunt binevenite sarut zambet
----------

Daca eram din Bucuresti ma intalneam si cu me_andra zambet . Din Iasi sunt. Dar daca e posibil pot sa fac aceeasi faza ce ii propuneam lui me_andra sa trimit miercuri cu un microbus.

Rdolly faza e ca la posta in Bucuresti ajunge, dar pana ajunge postasul cu avizul mai trece o zi, doua, Oricum am sa merg sa intreb. Te anunt.

sus

Denunta
tao-tao

Copii

17.12.2007 10:44     citat 

am cam alocat hainutele pentru 6 luni+, deci mai sunt disponibile cele pt 0-6 luni

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 8 luni

18.12.2007 1:30     citat 

Alinutza acum am vazut... prostit scuze.de cand am nascut sunt cam aeriana scot limba jenat
Eu nu prea am cum sa ies , iar microbuzele nici nu stiu unde ajung.Asa ca mai bine prin posta le trimiti direct, decat sa le mai plimbam Iasi-Bucuresti-Constanta zambet
cum crezi si tu. sarut

sus

Denunta
elly_mami_asistenta

Copii
Eliana-Stefania Alexandra - minunea noastra...
17 ani, 11 luni

18.12.2007 2:13     citat 

Am si eu cateva lucrusoare triate pt 2-3 ani...si mai am de sortat altele ...!!!
Am vreo 2 sacosi de incaltaminte nr 20-24 pt fetite...!
Cum fac sa le dau cuiva care are nevoie de ele?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: