· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > Vine Mos Craciun!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Vine Mos Craciun!!!     
alinutza_s

20.11.2007 10:42   Vine Mos Craciun!!!  citat 

Buna ziua

Haideti sa centralizam aici ce hainute avem si cui le vom trimite.

Cum am mai zis si la celalalt popic, nu e necesar sa le colectam intr-un singur loc. Se platesc taxe postale de 2 ori. Ci le tinem la noi si cand apare cate o mamica doritoare, vedem din lista ale cui sunt disponibile si persoana respectiva le va trimite direct.
Vom face public ce si cui trimitem sa ne asiguram ca fiecare copilut se va bucura de cateva lucrusoare.
Eu una voi pune in fiecare colet si o surpriza pentru Craciun (voi vedea in functie de colet) zambet

Eu acum mai am asa:
- caciulite -
- manusele nou nascut - 3 buc;
- costumas 0-3 luni: 6 buc;
- marsupiu - 2 buc: unul roz si unul bleu.
- pantalonasi interior - 0-3 luni: 7 buc;
- sosetele - 0-7 luni: 4 buc.

- pantalon blug - 4 ani: 1 buc;
- pulover - 4 ani: 1 buc
- pulover - 6 ani +: 1 buc;
- pantaloni cu bretele (toamna) - 7 ani : 1 buc;
- pulover - 12 ani + : 5 buc;
- bluze mai subtiri - 12 ani +: 9 buc;
- camasa lana - 14 ani +:2 buc;
- pantalon raiat - 12 ani+: 1 buc;
- manusi cu degete - 4 buc;
- tricouri: 10 buc;
- pijamale - 14 ani + : 3 buc;
- bluze treining - 14 ani +: 3 buc;
- geaca iarna - 14 ani+: 1 buc;
- pijamale - 14 ani+: 2 buc.

Va multumesc din suflet celor care ma vor ajuta sa organizez aceasta actiune sarut

sus

Denunta
bursucu

Copii
dady: 16 ani, 10 luni

20.11.2007 11:22     citat 

sarut ok... eu doar le-am separat, dar nu prea stiu ce am... adica stiu, dar nu concret! foarte fericit
revin...

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
15 ani, 3 luni

20.11.2007 4:05     citat 

Eu nu mai am mare lucru de la Edi,dar am sa cumpar cate ceva pentru un copilas,0-1an fac un colet si il tin la mine?Alina lamaureste-ma tu,ca sa stiu cum ma organizez. si cum si cand sa incep...

sus

Denunta
NicoletaBotez

Copii
Andreea-Maria: 17 ani, 3 luni
Daniel-Gabriel: 14 ani, 3 luni
Catalin-Mihai: 14 ani, 3 luni

20.11.2007 5:05     citat 

Buna fetelor!!!
Am vazut ca faceti listuta cu ce aveti pe acasa si nu mai folositi...
Eu sunt insarcinata cu gemeni, asa ca daca puteti sa imi trimiteti si mie ceva pt. bebei nou- nascuti v-as fi fffff. recunoscatoare....

Va multumesc anticipat si multa sanatate!

sus

Denunta
alinutza_s

20.11.2007 11:23     citat 

Nicoleta stii deja ce sunt? zambet

Rdolly ne "organizam" in momentul in care vine cate o mamica si ne cere ajutorul, asa cum a facut Nicoleta sau un membrul din forum ne propune o peroana careia sa-i trimitem coletul/coletele.
Uite daca tot ziceai ca poti face un colet pentru 0-1 an, poate fcai unul pentru Nicoleta (adresa propun sa fie trimisa pe privat) dar sa ne spui si noua ce pui acolo. Poate mai vrea cineva sa-i trimita colet si va sti astfel sa trimita completare la ce pui tu. sarut

sus

Denunta
zgubilici

Copii
aida-elena: 15 ani, 4 luni

21.11.2007 7:51     citat 

Nici eu nu mai mare lucru,le-am dat nepotelei mele si prietenelor,care au bebei mai mai mici ca fetita mea...

sus

Denunta
me_andra

Copii
andrei-luca - un ingeras
16 ani, 5 luni
emma maria-adina - un ingeras
14 ani, 11 luni

24.11.2007 12:22     citat 

vreau sa partiip si eu la aceasta actiune.
in lume stim cu toatele ca exista copii care au nevoie de noi.de multe ori ma uit la ingerasii mei si ma gandesc ce bine e ca dumnezeu imi acorda sanatatea si sa le pot oferii ceea ce vor(in special lui andrei ca emma e destul de mica sa inteleaga),cred ca si voi cateodata ganditi la fel.......seara inainte de culcare ne spunem rugaciunea si ne rugam pentru toti copii din lume .si mai nou andrei ma intreaba daca la toti copii vine legendarul mos craciun.......
o intrebare grea dar ii dau un raspuns `da mami la toti copii cuminti vine mos craciun`.dar stau si ma gandesc cati copilasi in lumea asta asteapta cu sufletul la gura sa vina si la ei mos craciun,asteapta craciunul cu nerabdare,sunt cumintei si parintii nu au posibilitati sa le ofere ceva......de aceea vreau sa ma alatur si eu voua.

va pupik.....[color=blue][/color]

sus

Denunta
me_andra

Copii
andrei-luca - un ingeras
16 ani, 5 luni
14 ani, 11 luni

24.11.2007 12:25     citat 

eu mai am cateva lucrusoare de la emma nu stiu cate sigur o sa caut si o sa va anunt........

sus

Denunta
ramona_prv

Copii
LARISA AURELIA: 15 ani, 6 luni

24.11.2007 1:12     citat 

am si eu o cunostitnta are un baietel de 9luni si ar avea nevoie de hainute de iarna pt 10-12luni se de vara mai mari mama este la facultate fara venit doar alocatia baietelului de 200ron si traieste din venitul parintilor care este foarte mic si insuficient pt ai asigura hainute baietelului,as ruga frumos daca o puteti ajuta va trimit adresa pe pm cui vrea sa o ajute
mersi frumos

sus

Denunta
me_andra

Copii
andrei-luca - un ingeras
16 ani, 5 luni
14 ani, 11 luni

28.11.2007 12:30     citat 

cunosc o mamica care are nevoie de noi,de ajutorul nostru..... o cheama ana si are 2 copilasi superbi,un baietel de aproape 3 ani si o fetita de 8 luni,la care mosul nu o sa treaca anul acesta cu toate ca au fost cuminti.din pacate nu are posibilitatea de a le cumpara nimic de craciun,stau cu chirie si nici macar mutatie nu are de aceea fac un apel catre toate mamicile cu suflet mare care au pe acasa hainute pe care nu le mai folosesc,incaltaminte,jucarioare,orice ar putea fii de folos pentru acesti minunati copii,....nu stiu orice...... eu am ajutat-o cu cat am putut dar nu este destul-haideti sa o ajutam impreuna.
va multumesc.pupici sarut

sus

Denunta
ruxipops

Copii
Corinna: 16 ani, 9 luni
Irina: 29 ani, 1 luna

28.11.2007 11:16     citat 

ce pacat ca nu am cum sa trimit !
hainele care au ramas mici corinei au ajuns in saci care au statura mea !!!

sus

Denunta
me_andra

Copii
andrei-luca - un ingeras
16 ani, 5 luni
14 ani, 11 luni

29.11.2007 2:59     citat 

poti face colete .....pupici

sus

Denunta
alinutza_s

29.11.2007 5:14     citat 

Sufletele ce inca mai au nevoie de ajutorul nostru

Condamnare pe viata

Ajutor pentru Mihaela si Puiutul ei

O mamica singura cu venituri mici

Ajutati-l pe Bogdan sa vada

Ajutor pentru Gama

Povestea Crisei

7 suflete striga dupa ajutor

Exista persoane pentru care Craciunul este o zi ca oricare alta: rece, saraca, fara nimic special si la fel de lunga ca si celelalte. Haideti sa impartim, putin din putinul nostru, sa oferim putina bucurie celor ce striga dupa ajutor. Este adevarat ca si noi avem tristetile noastre si, desi ne rascoleste sufletele vazandu-i cum se chinuie, „pasim” inghitind in sec, grabiti, mai departe si ne straduim sa-i uitam. Ne straduim sa-i uitam pentru ca si noi avem grijile si framantarile noastre.
In graba noastra insa uitam cat de fericiti suntem pentru simplul motiv ca avem un acoperis deasupra capului si putem pune ceva - orice - pe masa, de sarbatori si, mai presus de toate acestea suntem sanatosi, copiii nostri sunt sanatosi.
De Craciun ne place sa primim daruri. Ne bucura atat de tare incat asteptam aceasta sarbatoare tot anul. Haideti sa facem Sarbatorile de Craciun putin mai frumoase pentru cei ce au nevoie de ajutor, de orice fel. Daca daruim cu totii cate putin din putinul nostru, vom face mai multi oameni fericiti. Craciunul este pentru toata lumea.

Multumesc tuturor celor ce doresc s ase implice

sus

Denunta
tao-tao

Copii
Olivia Maria: 15 ani, 4 luni

29.11.2007 5:36     citat 

fac si eu inventarul si dau o lista zilele astea zambet

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
15 ani, 3 luni

29.11.2007 5:40     citat 

Alina pentru me_andra am sa fac eu un pachetel si o sa incerc sa-l trimit in maxim 2 saptamani.
Eu o sa cumpar cate ceva pentru fetita.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: