· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > Produsele Baby Jonhson! Probleme???
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Produsele Baby Jonhson! Probleme???     
Theodora

Copii
Alexandros: 20 ani, 1 luna
Yannis: 20 ani, 1 luna

21.02.2004 3:01   Produsele Baby Jonhson! Probleme???  citat 

De citeva luni,la diferite intervale,gemenilor le apareau mici cosulete pe corp si ma tot intrebam ce este si de la ce???
Luni am fost la dr pentru un vaccin si,intimplator,aveau putine cosulete de acest gen.Cum le-a vazut doctorita,m-a intrebat imediat:cu Baby Jonhson's le faci baie? M-a prins pe rosu,asa am simtit,parca ma amenda cind mi-a pus intrebarea!!!
I-am zis ca da,folosim spuma de baie cu aroma de levanda,samponul si sapunul si in general toata gama de cind s-au nascut!
Niciodata nu m-am gindit ca ar putea fi daunatoare,fiind produse destinate bebelusilor si copiilor,si nici nu am citit vreodata ca ar trebui sa facem test copilului inaninte de folosinta!!!

Ma rog,mi-a spus sa nu mai folosesc aceste produse si sa trec la
PRODERMsau FISSAN BABY ...nu stiu daca exista aceste marci acolo unde locuiti!
Mi-a dat si o reteta cu o alifie care sa le-o dau pe corp dupa baie!
V-am scris mica noastra istorie in caz ca aveti si voi sau ati avut acest gen de problema,as vrea sa stiu cum ati rezolvat-o!

sus

Denunta
Onush

21.02.2004 4:20     citat 

Eu nu am ajuns atat de departe ... jenat
Cand am nascut am luat cu mine in maternitate ulei de corp si sapun Baby Jonhson . Cand a venit la prima vizita de dimineata pediatra le-a vazut inainte sa apuc sa le folosesc si mi-a atras atentia ca sunt alergice si mi-a recomnadat produsele :Sanosan. trag cu ochiul Excelente sarut

sus

Denunta
cornelia

Copii
Alexander Wayne: 19 ani, 4 luni
Richard: 17 ani, 10 luni

21.02.2004 4:50     citat 

si Alexandru sa iritat de la uleiul baby jonhson... si am trecut pe alceva mai ieftin trag cu ochiul

sus

Denunta
andreeeea

Copii
Patrick: 18 ani, 7 luni

21.02.2004 7:53     citat 

si eu folosesc pentu patrick gama sanosan si e super, nu am avut nici o problema, nu a facut niciodata alergie si au un miros decent si placut.

dupa baie il dau cu lotiunea sanosan nu cu ulei, mi se pare mai faina.

despre jonson nu pot sa-ti spun prea multe din proprie experienta - stiam ca sint cu probleme, foarte chimice si multi copilasi fac alergie de la ele- asa ca nici nu le-am incercat la patrick...
am primit un sampon si l-am incercat eu, de curiozitate, si nu prea mi-a placut...

nu prea inteleg de ce sint pline magazinele cu ele (cel putin aici la noi) cint mai toata lumea stie ca sint proaste ... reclama asta bat-o vina!
cel putin in super marketuri e full de ele, in farmacii mai putin, parca?!

sus

Denunta
christinam

Copii
Connor Ryan: 21 ani, 6 luni
Elena Maria: 19 ani, 2 luni
Zeke Owen: 16 ani
am nascut deja!

21.02.2004 9:15     citat 

Fetita mea s-a iritat de la crema de corp Johnson, dar baiatul nu. confuz Asa ca nu am mai folosit-o. In schimb o spal pe fetita cu sampon si nu are nimica... prostit

sus

Denunta
Dodutz

22.02.2004 2:34     citat 

Sanosan de o mie de ori!!!! Pe mine ar trebui sa ma accepte in comitetul actionarilor aia de la Sanosan, la cita vinzare le-am facut si le fac. scot limba Dar nu-mi pare rau. Sint super!

sus

Denunta
Berea

22.02.2004 11:15     citat 

Si Robi s-a iritat de la uleiul Johnson, in schimb nu am avut probleme cu samponul. Mie chiar imi place foarte mult. Uleiul l-am folosit eu daca tot l-am cumparat rad Gama care mi-a placut cel mai mult este Bubchen. Au de toate: ulei, sampon, crema de corp, crema pentru fata, sapun, servetele, ma rog, tot ce trebuie. Foarte faine!

sus

Denunta
bubudana

Copii
Tudor Mihai Albu: 19 ani, 7 luni

10.06.2005 5:34     citat 

Multumesc fetelor!
Chiar am programare la dermatolog pt ca i-au iesit pe picioare lui Tudor niste cosuri,pe portiuni mai mici sau mai mari.Doctorul de familie mi-a dat o crema cu care l-am dat ,au disparut si la scurt timp au aparut iarasi.acum ca am citit ce ati scris voi realizez ca au aparut la scurt tim dupa ce am inceput sa folosesc produsele Jonson,foloseam altceva inainte.
O sa merg totusi la dermatolog dar e clar ca la baita incepand de acum nu mai folosesc J.
Dana

sus

Denunta
getuleana

Copii
Petean Sara: 17 ani, 9 luni

21.06.2005 12:51     citat 

Nu stiu ce sa spun referitor la Johnsons daca o fii asta problema ca si fetitei mele i-au aparut ceva pete am fost la pediatru a spus ca e o alergie dar nu si de la ce ,doar sa nu-i dau o perioada mancare cu bulion sau branza orice tip ,dar eu nu ma gandeam ca astea ar fi fost cauza...si eu tot cu Johnsons o spal de ceva timp inainte cu Fissan si Nivea da eu am schimbat nu stiu sigur acum s-ar putea eu m-am gandit pt o clipa...nu o mai spal un timp sa vad ce se intampla... confuz

sus

Denunta
corraG

24.06.2005 3:51     citat 

Eu folosesc uleiul gel Johnson cu musetel si acum,de multa vreme,este mai bine de un an de cand il folosim si nu am avut probleme cu pielea .Si sampon tot Johnson folosim... exclamatie

sus

Denunta
bubudana

Copii
Tudor Mihai Albu: 19 ani, 7 luni

24.06.2005 4:14     citat 

Fetelor sa stiti ca au diparut bubitele acelea de pe piciorusele lui Tudor la cateva zile dupa ce am schimbat produsele "J".Sunt tare fericita!!!!!!
Dana

sus

Denunta
ktael

Copii
RADU: 17 ani, 11 luni

31.08.2005 1:17     citat 

eu am folosit ulei j. pina la 1 an si nu s-a intimplat nimic rau.
la un moment dat insa raducu s-a umplut de bobite si l-am aruncat pt ca nu-l mai folosisem de vreo 2 sapt si era singurul lucru nou introdus !
si mie mi-au spus in maternitate ca nu ar fi ok si am mai auzit si la altii.

sus

Denunta
Elody

Copii
ELODIE: 17 ani, 9 luni
Solene-Amandine: 14 ani

18.09.2005 10:53     citat 

Eu folosec nivea baby toate gamele sunt foarte bune.Culmea ca si mie mia spus pediatra sa nu folosec b.J.ar trebui scoase de pe piata ca prea multi copii au probeleme!!!

sus

Denunta
Nisreen

Copii
Mihai Alexandru: 20 ani, 10 luni
Sarah Elisa: 14 ani, 4 luni

18.09.2005 11:13     citat 

----------
Berea a scris:
Si Robi s-a iritat de la uleiul Johnson, in schimb nu am avut probleme cu samponul. Mie chiar imi place foarte mult. Uleiul l-am folosit eu daca tot l-am cumparat foarte fericit Gama care mi-a placut cel mai mult este Bubchen. Au de toate: ulei, sampon, crema de corp, crema pentru fata, sapun, servetele, ma rog, tot ce trebuie. Foarte faine!
----------

Si eu am folosit Bubchen si e super. Aici nu gasesc si folosesc Johnson sampon. Nu am avut probleme pana acum. Cand ajung in tara o sa incerc Sanosan-ul asta, ca prea il lauda lumea.

sus

Denunta
ktael

Copii
RADU: 17 ani, 11 luni

19.09.2005 10:12     citat 

sanosan e super. eu folosesc samponul de la inceput si sintem fff multumiti.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: