· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Diversificarea > Meniuri anti-balonare la bebe de 7 luni cu probleme
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor Meniuri anti-balonare la bebe de 7 luni cu probleme     
papusa1

29.11.2007 10:49     citat 

Inteleg ca nu creste in greutate, dar perimetrul cranian si lungimea (inaltimea) continua sa creasca?

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 12 ani, 9 luni
alaptat, purtat, rasfatat

29.11.2007 11:46     citat 

Pentru tranzitul intestinal, impotriva constipatiei (si banuiesc ca si impotriva balonarii) este foarte bun uleiul de in presat la rece sau semintele de in.Se gasesc la plafar.

rox

sus

Denunta
nemora

Copii
KAROLINA: 12 ani, 2 luni
MAIA ESZTER: 10 ani, 3 luni
am nascut deja!

30.11.2007 2:42     citat 

delia, relaxeaza-te si fa cum vrea el. incearca o saptamana, lasa-l sa ceara el mancare, ia-te dupa el, si incearca sa fii cat de pozitiva poti, vezi ce se intampla. eu am suspectat de la inceput ca TU esti foarte stresata, da n-am vrut sa zic nimic; probabil ai fost singura si stresata de la nastere. nu-l mai forta! ei au in instinctul de supravietuire sa manance, de foame nu o sa moara, si mai bine subponderal dar multumit!
sper sa nu te jignesc!
si fetita mea doarme ziua numa cu tzatza-n gura, azi a dosrmit de la 11 pana la 13.30 cu sanul in gura, asta e, ce sa facem? zambet

sus

Denunta
deliabeatrice

02.12.2007 11:09     citat 

Ei, nu de stresul meu avea el orificiul dintre stomac si esofag in unghi obtuz si spasm pe pilor, cand i-au facut dobitocii de la Grigore Alexandrescu tranzit cu bariu la 6 saptamani... Marele profesor Ulmeanu... sa aspire copilul bariul ala in plamani, Doamne iarta-ma!, dupa aia am aflat ca nicaieri in lumea asta nu se da bariu la bebelusi...
Stresul a aparut abia dupa ce au inceput problemele, inainte nu aveam nici un motiv. In prima luna mi-a luat in greutate 1,300 kg mancand numai san si plangea maxim 5 minute pe zi, nu ne venea sa credem ce copil avem.
Dar evident ca atunci cand exista o problema medicala, atitudinea mamei este foarte importanta, iar eu n-am putut sa-mi mai pastrez optimismul in ultima luna.
Programul de masa si l-a facut singur la inceput si functiona ca un ceasornic, dar de pe la 4 luni a inceput sa nu mai ceara de mancare. De atunci a plans de foame de maxim 2-3 ori (in 3 luni!), asa ca...
In fine, lucrurile incep sa se mai schimbe in bine - cand vine vorba de copiii mici, daca nimic altceva nu merge, macar te poti baza pe trecerea timpului, care adesea rezolva multe.

sus

Denunta
alinaalexutzu

20.03.2014 6:28     citat 

deliabeatrice, ma confrunt cu aceeasi problema. copilul meu are 1 an si 3 luni, te rog spune-mi daca s-a rezolvat cu copilul tau si cum, sunt disperata, am fost la ff multi doctori si degeaba. multumesc,

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: