· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2007- Cap. 13
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2007- Cap. 13     
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

24.11.2007 4:44     citat 

5 martie Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Baicoi
5 martie Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora11, 3,300kg, Vrancea - Poze
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia
24 martie Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie Mario Florian (pui de christine27 3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie Alexandra Georgiana (pui de roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava Poze
15 aprilie Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
22 aprilie Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj Poze

5 mai Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti Poze
10mai Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova Poze
15 mai Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti Poze
21 mai Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai Ana Stefana (pui de nicolle_77), 2,850kg, Cluj

Filmuletz cu frumosii nostri bebelusi

Avem 11 fetite si 17 baietei, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Capitolele anterioare:1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul lui bebe link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

24.11.2007 4:59     citat 

Cafe multumim pentru listutza sarut sarut sarut ....deja parca simt cum se aproprie sarbatorile...multumim si pentru filmuletz!!! sarut

Am reusit sa mai pun si eu poze cu noi...le puteti vedea aici trag cu ochiul

sus

Denunta
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 13 ani, 9 luni

24.11.2007 6:32     citat 

fetelor care ma poate ajuta si pe mine
raul are febra 39 i-am dat la 5 panadol si nu i-a scazut , ba are 39, b a are 38,9 ce sa fac?
am voie sa-i bag un supozitor de novocalmin?
am sunat asistenta si a zis sa-i bag dar eu stiam ca ar fi supradoza daca-i bag mai devreme de 4-6ore
ajutti-ma cu un sfat ceva pls

sus

Denunta
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 10 luni
Filip: 11 ani, 1 luna

24.11.2007 6:40     citat 

Bebiku, e foarte posibil sa fie de la dinti. Si Vladimir a facut febra la fel, o noapte intreaga. Nu te panica, febra nu este o boala, ci doar un simptom. Stai calma, desi stiu ca e greu.
Eu i-am dat Panadol, la fiecare 4 ore, apoi, spre dimineata , febra ii mai scazuse, iar a doua zi i-a crescut iar. L-am dus la doctor, ca nu stiam de la ce e, l-a ascultat la plamani, control urechi, nas, gat - nimic. Mi-a zis sa-i mai dau Panadol, ca ii va scadea, iar ea i-a administrat putin algocalmin fiola. Si de atunci, gata. Nu a mai avut febra, dar peste o saptamana avea un dintisor.

Nu am inteles de la ce a facut Raul febra. Nici tu nu stii?

Fii atenta si la urina, ca infectiile urinare dau si ele febra.

Repet, inceraca sa stai calma, ca ii faci rau. daca e doar de la dinti, chiar nu e grav.
sarut sarut sarut

sus

Denunta
bebiku

Copii

24.11.2007 6:46     citat 

crriss raul are un dintisor jos de pe 5 nov si cred ca urmeaza sa-i iasa si cel de-al doilea si de asta a facut.Are si scaunele mult mai moi de ieri si vad cum il deranjeaza gingia ca incearca sa ma muste si pe mine.Eu zic ca de la dintisor e. Acum parca i-a mai scazut .Pot sa-i dau panadol la 4 ore?

sus

Denunta
crriss

Copii

24.11.2007 6:53     citat 

Inseamna ca asta e, dintele.

Da, poti sa-i dai la 4 ore, nu e nicio problema. Pentru supozitoare, mai asteapta tot asa, cam 4 ore, dar sunt sigura ca dupa cateva doze de Panadol ii va scadea. deci daca i-ai dat la 5, mai da-i la 9 si tot asa, dar nu prea mult. Vezi, ca nu-i scade imediat. Asteapta-te sa-i scada poate spre dimineata. Dar fii calma.

sa va faceti bine, adica sa scada febra

Stai linistita, macar incearca
aaa, si sa nu-i iei febra tot timpul, ca il superi. . zambet

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

24.11.2007 7:17     citat 

Cafelutza, multumim de listuta si colaj, are dreptate Iuliana, parca simtim cum se apropie sarbatorile. zambet
Iuliana pozele nu se vad. Sau nu le vad eu, imi da eroare.
Bebiku, numai bine lui Raul. Sa ii scada febra cat mai repede. Mihnea al meu nu a facut febra cand au iesit dintisorii, el are 2 jos. Pupici. sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

24.11.2007 8:14     citat 

Bebiku, pentru temperatura poti sa-i dai si Nurofen alternativ cu Panadol. Eu cand a avut temperatura dupa vaccin i-am bagat un supozitor cu Efferalgan, zice ca este mai eficient asa. Am mai citit pe aici(Laura parca zicea) ca impotriva temperaturii sa-i inmoi sosetele in otet indoit bine cu apa.
Acum nu stiu...mai are si alte simptome?
Sanatate multa!

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

24.11.2007 8:22     citat 

bebikule, atentie cu panadolul ala. Nu stiu pe care il ai tu, dar aici
http://www.farmaline.ro/index.php?cid=1&pid=3194
scrie ca il poti da la 4 ore, pe de alta parte sa nu se depaseasca 4 doze/24h!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

24.11.2007 8:23     citat 

Iuliana, Lorri : zambet sarut sarut
Iuliana, sa stii ca nici eu nu pot sa vad pozele! Nu merge linkul!

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

24.11.2007 9:22     citat 

Cafelutza sarut sarut sarut mi-am trimis filmuletul si pe email Multumim mult, Gabi s-a uitat ea asa... mirata de ceva nou, dar George se tot bucura de cati bebici vede sarut
Bebiku, sper ca e bine Raul, eu nu am folosit panadol niciodata, doar novocalmin, si nurofen, stiu ca ajuta si la durerea aia cumplita. Dragul de el, crd ca sufera in tandem cu Gabi a mea, eu acum i-am pus novocalmin ca e gingia tare umflata si a plans toata seara si a muscat tot.
Iuliana, nu am vazut pozele. Pupam fetele cucuiete! sarut

Noi azi am avut o exprienta tare draguta, am dus-o in vizita la o fetita mai mare cu 3 luni, ce chiote pe ele 2 ore, cealalta deja merge singurica, si se tot mangaiau pe cap, puneau mana pe ele, radeau si gangureau in bebeluseasca lor... m-au topit, am uitat aparatul acasa si prietena mea avea memoria plina. Dar repetam ca stam la 2 minute una de alta, doar ca bolile puilor nostri mai mari nu ne-au "lasat" sa ne vedem in ultimele 2 luni.
va pupam, sa aveti o noapte linistita! (Bebiku, iti tin pumnii sa nu mai faca febra)

sus

Denunta
bebiku

Copii

24.11.2007 9:41     citat 

Va multumesc din suflet. I-am muiat sosetelele in otet si le-a incaltat pana s-au uscat apoi pe la 8 i-am pus un supozitor cu novocalmin si a adormit mititelul. S-a trezit adineauri si cand i-am luat temp avea 37,9...oricum mai bine.Panadol am sa-i dau in continuare dar la 6 ore adica la 2 noaptea (calculez 6 ore de la novocalmin). acum sa nu-i mai creasca febra iar ca sunt asa de stresata, am si plans ca el nu a mai avut niciodata asa mare temp

sus

Denunta
bebiku

Copii

24.11.2007 9:45     citat 

aaa...oare am voie sa-i fac baita?
ca miroase tot a otet foarte fericit

sus

Denunta
crriss

Copii

24.11.2007 9:54     citat 

Bebeiku, lasa-l, nu-i mai face baita, ca si asa e stresat. Doar pe tine te deranjeaza otetul scot limba
Lasa-l sa doarma, dar sa nu fie gros imbracat. La febra nu face bine. Cat mai lejer, mai subtire decat de obicei!

Ti-am spus, nu e nimic grav, e un mod ciudat al corpului de a reactiona la ...noutate. Stiu, ca vorbesc din experienta personala. Dar lui Vladimir nu i-a scazut decat dimineata. A facut pe la 11 seara 39, abia spre dimineata scazandu-i pana la 37,7. Intr-adevar nu i-am dat Panadol decat de 3 ori pe zi. A doua zi o singura data, exact cum scrie in prospect. Si n-a mai avut deloc apoi.

sus

Denunta
bebiku

Copii

24.11.2007 10:05     citat 

Ce mult conteaza sa ai de unde sa primesti un sfat cand intri in panica foarte fericit ...multumesc inca o data sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: