· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Toate varstele > casting
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor casting     
stelyana

Copii
Andrei: 17 ani, 1 luna
Ilinca: 13 ani, 9 luni

28.11.2007 2:41   casting  citat 

ce spuneti de agentiile de modeling care cer bani pt sedintele foto....este o regula sau asa tb, sa platim..., pt 60 de poze ...290 lei noi

sus

Denunta
lulualexandra

Copii
Alexandra: 14 ani, 10 luni

28.11.2007 3:32   Re: casting  citat 

----------
stelyana a scris:
ce spuneti de agentiile de modeling care cer bani pt sedintele foto....este o regula sau asa tb, sa platim..., pt 60 de poze ...290 lei noi
----------

nu trebuia sa dea ele bani voua? surprins

sus

Denunta
goroba

28.11.2007 3:43   Re: casting  citat 

----------
stelyana a scris:
----------

60 de poze? pt ce? e nevoie de 2-3 pt o fisa de casting...
PS. Ca una ce lucra de ceva timp in bransa te asigur ca nu mi-as chinui copilul la un shooting sau reclama nici daca m-ar plati cu mii de euro... trag cu ochiul

sus

Denunta
stelyana

Copii

28.11.2007 4:00     citat 

atazi am fost la o agentie si mi-au spus ca o sedinta costa 290 lei ca tb sa aibe 6-7 tinute, pt 60 poze din care ei aleg cateva pt a le prezenta clientilor...
eu am crezut ca facem 3-4-5 poze si gata, gratuite....

sus

Denunta
ema_e

Copii
: 18 ani

28.11.2007 4:48     citat 

aha...l-au prostit unii la mare si pe barbatu-miu cu poze si bani dati pe ele.crezuse saracu ca gata...urmatorul pas fi-sa pe podiumul de la Milano!

Agentiile serioase mai intai selecteaza copilul, apoi fac portofoliul pe banii lor,ca ei sunt interesati sa-l promoveze pe acel copil ,nu de alta dar vor castiga bani frumosi de pe urma lui.

O agentie serioasa nu iti cere un leu, vei primii tu bani atunci cand copilul are contracte.aceaste lucruri mi le-a spus mie Botezatu' si Zina Dumitrescu pe national tv anul trecut...si mi-au fost confirmate de vreo doua tipe care au adolescente in bransa(adica la firme serioase )

sus

Denunta
stelyana

Copii

28.11.2007 4:54     citat 

agentia isi are sediul pe str. Blanari....

sus

Denunta
tuty2009

06.01.2008 1:23     citat 

Noi am fost la o agentie, care de altfel mi s-a parut foarte serioasa, si mi s-a spus ca sedintele foto costa ori 400 ron ( dureaza cam 10-15 min si copilul are o singura tinuta), sau 600 Ron ( dureaza o ora, mai multe tinute, freze, etc), si cu toate ca m-au convins de seriozitatea lor, nu am acceptat.
Pozele sunt intr-adevar de exceptie, am vazut pozele altor copii, si aratau intr-adevar extraordinare, dar... mi s-a parut multisor, mai ales ca nimeni nu iti garanteaza ca timp de 1 an copilul va fi ales pentru vreo reclama, film etc, in schimb, ramai cu pozele.

sus

Denunta
ddadriana

06.01.2008 2:13     citat 

Asa este, ori ce carsting serios da bani dar nu cere.

sus

Denunta
gulia80

Copii
tony cristian - bucuria casei
15 ani, 8 luni

12.01.2008 11:02     citat 

stiu un sacret care am aflat din surse sigure iti promit marea si sarea toti copii sunt frumos ca sa atraga clienti practic de aici iau bani ei si noi avem sanse 2% din 100% nu va prostiti dai bani multi intri ciar daca esti mai putin frumos

sus

Denunta
natalya_2014

Copii
Robert Cristian: 14 ani, 11 luni

13.01.2008 2:31     citat 

apropo de poze eu vreau sa-i fac lui Robi un set de poze profesionale, asa spre incantarea retinei mele... stiti vreun studio foto ?

sus

Denunta
nemora

Copii
KAROLINA: 14 ani, 11 luni
MAIA ESZTER: 13 ani
am nascut deja!

13.01.2008 8:52     citat 

natalya, stiu un fotograf zambet

sus

Denunta
ica2001

Copii
mihai: 25 ani, 6 luni
darius: 19 ani, 5 luni
gabriel: 18 ani, 2 luni

15.01.2008 2:55     citat 

eu nu sunt de multa vreme in tara dar cred ca nu trebuie sa te lasi pacalita de asa ceva sigur ca nu platesti tu si mai sigur cacer mult pentru niste poze si mai e si altceva ei trebuie sa plareasca cum a mai spus cineva! nu te lasa dusa de nas cind mihai erea mic a facut o reclama in rom dar am luat bani pentru asta! si inca bani frumosi! in urma cu mai bine de 10 ani! foarte fericit dar eu nu am platit nimic ei mi-au platit sedintele foto! 4 la numar . pe atunci mihai avea doar 10 luni! trag cu ochiul

sus

Denunta
casting

13.10.2009 2:06   casting copii  citat 

[...]

avertisment pentru reclama.

sus

Denunta
goroba

13.10.2009 2:32   Re: casting copii  citat 

----------
casting a scris:
S-a deschis in BUCURESTI prima companie specializata in castingul si managementul copiilor talentati cu varste intre 4-14 ani! [...]
----------

ei chiar primii nu sunteti! doar nou veniti pe piata...

sus

Denunta
ELENAREAZA

Copii
MADALINA GABRIELA: 14 ani, 6 luni

12.12.2009 2:18     citat 

in loc sa primim noi sa platim ?????????asta e teapa

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde