· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - cap 1
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - cap 1     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

28.11.2007 4:33     citat 

------------------------ sarut --------------------------- Copilutzi de 1 anishor + 2 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 6 dintishori, poze
02.09 – Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori + 1 masea
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Rares - Matei (danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 6 dintishori + 1 maselutza
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 5 dintishori
26.09 - Federica (ANA_B), 8 dintishori
27.09 - Stefania (margot), 7 dintishori

------------------------ sarut --------------------------- Copilutzi de 1 anishor + 1 lunitza ----------------------------- sarut ---------------------------

29.09 – Eduard Cristian (bblusa), 6 dintishori
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+1 maselutza
03.10 - Stefan (Lili_R), 2 dintishori, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),4 dintishori+1 maselutza
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 5 dintishori
15.10 – Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4 maselutze
16.10 – Elouan (Teodora29), 8 dintishori
18.10 – Isabella (anima_dia), 8 dintishori+2 maselutze
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 6 dintishori
19.10 - Boris (bavi), 4 dintishori
20.10 – Vlad - Alexandru (sburac), 6 dintishori
21.10 - David (paganika), 7 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (franceska1), 2 dintishori, poze
28.10 – Teresa Natalia (kimm), 4 dintishori

------------------------ sarut --------------------------- Copilutzi de 1 anishor ----------------------------- sarut ---------------------------

30.10 – Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 6 dintishori, poze
30.10 – Iustin Andrei (andreea29), 6 dintishori
02.11 – Mario (Dia27), 8 dintishori+2 maselutze
02.11 – Arianna (irinuta78), 2 dintishori
04.11 – Matteo (micky_creanga), 7 dintishori
05.11 – Maia Gabriela (Awa), 5 dintishori
06.11 – Bendis (gazzella), 7 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 – Andrei Darie (roxanamirela), 6 dintishori, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 4 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 6 dintishori
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori , poze

Avem 14 fetite si 22 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

28.11.2007 4:34     citat 

asta e de rasu' plansu'!

france si famelia mea sufera, dar exact ca rox, mi-am propus sa ma relaxez de craciun. oi tranti eu vreo salata de boeuf ceva, dar in rest friptane la gratar, la cuptor si tot asa. meritam si noi ceva odihna, nu? trag cu ochiul
cat despre carte, eu am sarit pasajele alea de 6 luni, dar am o intrebare: facem sosul cu faina? eu nu i-am dat pana acum, nici noi nu prea mancam asa ceva, dar spunea cineva de ciulama la subiectul cu Ce mai mancam la 1 an.

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

28.11.2007 4:41     citat 

Ruxi multumim pt listutza sarut
Lili doar atit socat de prostia vecinelor nervos
Bblusa eu nici in ciulamaua pt noi nu pun, iar atunci cind fac cu smintina de casa (de la soacra-mea) are o consistenta ff buna si plus ca noi cu sotul o mincam doar cu piine jenat foarte fericit
Lui Calin inca nu am incercat sa ii dau confuz

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

28.11.2007 5:24     citat 

Eee, sper sa nu vada si vecina mea de jos reportajul ca ma paste puscaria, nu doar amenda.
Imi bate constant in teava, desi nu fac pic de zgomot si ma face vinovata de cele mai stupide chestii. Ultimul repros e ca imi scartaie usa de la intrare si ca ar fi cazul sa ii ung balamalele ... evident ca nu scartaie absolut deloc. prostit
In ceea ce priveste joaca lui Alex e foarte convinsa ca e anormal ca un copil de 1 an sa faca atata zgomot, ca si ea are nepoata si nu se joaca asa. foarte fericit

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

28.11.2007 5:28     citat 

Da, are si ea nepoata care n-o sa aiba propria personalitate fiind inchistata intre niste limite impuse de niste tutori unidirectionali... nervos nervos nervos Copilul trebuie sa exploreze mediul inconjurator, nu poate fi bibelou nervos nervos nervos

Scuze, dar trec printr-o pasa teribil de proasta... vesnica mea problema, conflictul dintre generatii... zambet Una din temele conflictului: treaba de mai sus... nervos

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

28.11.2007 5:47     citat 

France eu am parcurs cartile si m-am luat cu mainile de par............nu stiu daca am gasit o reteta cum trebuie (cum vreau eu!).
Si te gandesti ca 2 dintre ele, cele scoase de mami, sunt recente.
Acolo baga tare cu alaptarea si asta mi-a placut.Iar cea de-a 3 a cred ca e de pe timpuri.............
Eu am trimis (eu am primit de la ancastefan) tu alegi ce iti convine!Daca am gresit mii de scuze!

Ruxi
multumim de listutza!
Stef felicitari pentru tot ce ai invatat sa arati!Cred ca esti tare scump cand le faci!
Bblusa nu mancam nici noi asa, sosuri cu faina.Asa ca nu ii dau nici lui Darie.
rox

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

28.11.2007 11:42     citat 

nici nu mai tin pasul cu voi...unde se duse capitolul pe care l-am vazut repede ieri? jenat
dar lasa ca vine ea vacanta, recuperez eu!
asa ca...sa ne laudam doar (ca altceva...)
miine dupa-amiaza sint libera, V e in vacanta toata saptamina asta, asa ca mergem la Strasbourg, marchι de Noel magnific, l-am vazut cu trei ani in urma, e musai sa ii aratam si lui Elouan!
ah, copilasul meu cuminte ne-a zapacit ieri cu "papa", azi tot asa a tinut-o, ii creste inima lui V de bucurie, il ingina peste tot prin casa, il incita sa mai zica, iar si iar...si azi a reusit sa aseze patru cuburi unul peste altul (uf, in sfirsit!!)
de fapt astea le-am scris pe la subiectul minunat despre realizarile extraordinare ale copiilor in fiecare zi jenat
a, si sa imi laud...sotul zambet numai vacanta nu fu asta pentru el, cel putin pina azi
eram debordata de treburi, timpul nu imi mai ajunge, asa ca pune masina de spalat, face vesela, imi face de mincare pentru pauza de prinz, ba miine da si cu aspiratorul...si cite si mai cite! sint uimita surprins si tare incintata...;e drept ca ma mai ajuta el mai mereu, dar "cu masura" rad

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

28.11.2007 11:45     citat 

Elouan felicitari!V. super tatic si sotz!Sa o tina tot asa!
Teo explica-ne mai bine cu marche de Noel magnific.
Distractie placuta si............. vrem poze!

rox

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

29.11.2007 8:55     citat 

Rox sarut sarut sarut
Teo Felicitari pt tati V., pentru papa a lui Elouan si pt aranjarea cubusoarelor surprins cool Pupam bebelusul extraordinar si cum a zis si Rox... vrem poze scot limba sarut

Noi am avut o noapte mai linistita asa ca azi sunt mai fresh, cel putin asa ar trebui sa fiu prostit foarte fericit

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

29.11.2007 9:37     citat 

Fetelor, ne inscriem si noi printre copii bolnaviori trist Fede are febra 38.6de azi noapte. I-am pus supozitor Eferalgan si acum asteptam sa scada febra. Interesant e ca nu are nici un alt simptom deci tind sa cred ca e din cauza premolarilor care in ultimii 2 zile au chinuit-o mult de tot trist

Ruxi multumim pentru listuta zambet

Teo felicitari pentru marea realizare ale li Elouan sarut si ...poate ne imprumuti sotul tau putin rad

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

29.11.2007 9:41     citat 

Teo ... felicitari pentru realizarile lui Elouan. sa aveti parte de o vacanta minunata. sarut
Ana ... imi pare rau sa aud de febra lui Fede si sper din toata inima sa treaca cat mai repede si cu ea si chinurile de la premolari.

Noi ieri am avut o zi grea. Alex a fost foarte nervoasa, nu i-am intrat in gratii deloc, plus ca isi exprima supararea dandu-se cu capul de pereti, lucru care ma termina psihic. Azi vad ca s-a trezit cu chef de joaca si sper sa o tina tot asa.

Sa aveti o zi minunata.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

29.11.2007 9:48     citat 

D. a facut azi Infanrix Penta.Are 11 kg si 77 cm.Ca imunizare pediatra mi-a recom. pt el si pt mine, Septilin si 1 tub de Osccillo. pe saptamana (mai vedem!).
In timp ce il asculta la plamani, il masura etc D. s-a pus pe urlat, de nu mai stiam cum sa-l potolesc (era si f matinal pt el! ca a vrut si tati sa fie de fatza si numa'asa a putut!) si ma gandeam cand i-o baga acul...sa te tii!Noroc cu ideile de pe forum!
Cand asistenta baga vaccinul in seringa am intrebat-o daca il pot pune la san.A fost reticenta la inceput dar a acceptat pana la urma.Asa ca totul a fost perfect!D. statea la san si mai tragea cu ochiul la asistenta dar macar nu a mai plans.Iar pediatra mi-a zis ca pana la 2 ani sa tot suga ca tot e la moda!!!!!!!!
Vigantol luam in continuare.In privinta alimentatiei nu am primit nici un sfat.
Acum asteptam reactiile care, sper, ca de obicei, sa nu apara.

rox

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

29.11.2007 9:58     citat 

Ruxi imi pare rau sa aud ca si voi aveti probleme..... si Federica a fost tare nervoasa in ultimele 2 zile da eu macar stiu motivu. Zona prmolarilor estrem de umflata trist Sper ca Ale sa-si revina cit mai repede... si Fede se mai da cu capu de tot ce este dur in jurul ei, atunci cind nu-i convine ceva, adica pereti, podea, mobila..... nici eu numai stiu ce sa fac cu ea trist

Rox super idee cu alaptatu, asa macar Darie nu a mai fost agitat. Sper sa nu aveti reactii la vaccin, si sa treaca totul repede.
A! si felicitari pentru masuratori...

Ultima modificare efectuata de catre ANA_B la 29.11.2007 9:59, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

29.11.2007 9:58     citat 

Roxana ... matinali ati fost! Bine ca a evoluat totul frumos si Darie a fost linistit. Felicitari pt masuratori!

Deja sunt f curioasa oare cat are Alex. In we cred ca ii vom face o vizita dr pt vaccinul pt varicela.

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

29.11.2007 10:06     citat 

Teo ... felicitari ai doi baieti minunati ! sarut Vacanta placuta !
Ana .... plang sau sunt foarte trist sper sa treaca febra si premolarii sa iasa curand . Stefan nu a facut niciodata febra din cauza dintisorilor , desi e foarte agitat in acea perioada , roade tot ce prinde si ii curg balutele rauri rauri !
Ruxi.... sper ca azi sa aveti o zi minunata ! Am observat si la Stefan un mod de asi exprima nemultumirea , se arunca pe spate surprins Cand o face in pat e mai ok ,dar ma sperie cand isi da cu spatele de spatarul scaunului de masa surprins daca mancarea e putin mai calda decat de obicei protesteaza ..............
Rox.... bine ca ati scapat de infanrix si sper sa nu aveti reactii ! Felicitari pentru masuratori ! daca nu ma lasa memoria in ultima luna nu a mai crescut in greutate , nu ?
Ruxi .... un sfat daca mergeti sa faceti varilix-ul , sa nu mergi singura cu Alex , vaccinul se face in manuta ..... Eu am mers cu B , Stefan a stat la mine in brate si Bogdan vorbea cu el ....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: