· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2007- Cap. 14
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2007- Cap. 14     
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

30.11.2007 4:52     citat 

5 martie Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Baicoi
5 martie Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora11, 3,300kg, Vrancea - Poze
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia
24 martie Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie Mario Florian (pui de christine27 3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie Alexandra Georgiana (pui de roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava Poze
15 aprilie Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
22 aprilie Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj Poze

5 mai Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti Poze
10mai Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova Poze
15 mai Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti Poze
21 mai Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai Ana Stefana (pui de nicolle_77), ora 07:10, Apgar10/10, 2,850kg, Cluj
31mai Alexia-Elena(pui de miha-alexia), Sibiu

Filmuletz cu frumosii nostri bebelusi

Avem 11 fetite si 17 baietei, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Capitolele anterioare:1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 13

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul lui bebe link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

30.11.2007 4:57     citat 

Acesta este noul colaj.Poate nu e la fel de reusit ca celelalte sau ca altele de la alte "cluburi" de pe aici, dar am avut mai multe probl una dintre ele fiind faptul ca am ramas fara Photo Frame ...si a trebuit sa ma descurc cumva!
Ma rog, nu colajul conteaza! Toti bebelusii de aici sunt cu adevarat niste frumosi!
Pupici!

sus

Denunta
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 10 luni
Filip: 11 ani, 1 luna

30.11.2007 5:46     citat 

Cafelutza, sa stii ca apreciez in mod deosebit ceea ce faci. Iti multumesc foarte foarte mult sarut sarut sarut

Cine crezi ca se uita in "curtea altora"? rad Pai avem aici copii asa frumosi, ca nu te mai poti uita si-n alta parte! sarut

Multumim mult de tot si pentru poza aleasa (aia cu bale de caine rad rad rad )

sus

Denunta
nicolle_77

Copii
Ana Stefana: 13 ani, 7 luni

30.11.2007 5:48     citat 

Cafe ...e superb colajul , te rog sa nu iti faci nici cea mai mica problema ,noi iti multumim ca iti faci timp sa te ocupi de el

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 9 luni
Teodor: 13 ani, 10 luni

30.11.2007 5:53     citat 

E super colajul Cafe, multumim frumos !!!
Lorri, multumim pentru voturi, insa nu imi fac iluzii ca voi castiga ceva, eu nu inteleg cum fac unii 1700 si ceva de voturi cu o poza de 8 luni in urma ? In fine nu mai comentez nimic, asta e !
Criss, sa stii ca ai dreptate cu Nurofenul, am sa intreb doctorita de ce nu mi la recomandat. Eu ti-am spus prefer sa merg pe mana ei decat sa merg pe mai multe maini si sa fac mai rau, insa cand aflu ceva de genul asta imi pun si eu semne de intrebare.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

30.11.2007 6:54     citat 

Crriss, am ales poza aceea pentru ca era cam singura in care Vladimir este luat de aproape. Celelalte nu se vedeau prea bine ! zambet zambet
Lorri, ce face Mihnea? Cum a fost la vaccin?
Referitor la medicamente impotriva febrei eu am in casa asa: Panadol sirop si Efferalgan supozitoare din gama cu paracetamol si mai am Nurofen sirop si Novocalmin supozitoare. Dupa vaccin de obicei folosesc pt Edi supozitoarele Efferalgan. Novocalmin nu am incercat sa-i bag pana acum(nu a fost nevoie, slava Domunului!), desi am cumparat...pe prospect scrie ca este pt copii in varsta de peste 3 ani. Nu am luat eu concentratia potrivita? Hellene, tu ziceai ca ai folosit?
O seara buna tuturor!

sus

Denunta
nicolle_77

Copii
Ana Stefana: 13 ani, 7 luni

30.11.2007 7:02     citat 

Cafe draga fata de mine ai o farmacie intreaga ....noi doar Nurofen si paracetamol sup .125g ...atat si pana acum le-am folosit cate o data pe fiecare .sper sa nici nu fie nevoie in continuare
Azi m-a speriat cat a dormit micuta ...( ore legate) 9.00-11.30 12.30 - 16.30 si acum iar doarme de o ora ....daca ma credeti la un moment dat m-am si speriat si m-am dus sa vad daca sufla ... rad ......noaptea asta iar o sa stau de straja patriei . rad rad

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

30.11.2007 8:41     citat 

Ieee, alt capitol! Cafe multumim muuuultsarut Crede-ma ca nu am timp sa ma uit in alte parti pe forum, decat fff rar si la alte colaje nu m-am uitat! Ce frumuseti de bebei avem! sarut
Crriiss, eu am novocalmin de 300 mg, insa mie medicul mi-a recomandat si eu am dat in special cand e vorba de durere (ea mi-a zis din start sa ma uit pe prospect dar sa nu ma sperii, inca de acum 5 ani, la primul vaccin al lui George). Nu am cutia si prospectul acum, la mine nu rezista pt. ca George face curat la propriu pe noptiera! foarte fericit Primele dati eu le-am dat cate un sfert sa vad daca au ceva reactii. Dar nu trebuie abuzat cu nici un medicament. La noi asta merge la durere mare, si la dinti este frate... din greu plang sau sunt foarte trist Sa vedeti ce farmacie avem si noi... de nu am avea nevoie!
Laura, am vazut si eu la altii voturile alea multe. Eu l-am inscris pe George pe la 1 an la ceva concurs si am fost taaaare dezamagica, ca eu, precum cioara, il vedeam cel mai cel... si de atunci,a iesit oricum in top 10, nu am mai participat. In final aflasem ca a fost fraudat concursul, habar nu am cum... dar astia de la Pampers stiu ca sunt seriosi. Si tu si Bebiku sa ne spuneti sa putem vota sapt. viitoare iar!
Ia uitati ce face Gabi cand nu e frate'so acasa... ii fura ochelarii!

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
Aaaa, i-a gasit tati cercelul dupa ce am rasturnat casa! Era in cosuletul ei de masina, in locul unde iese cureaua. Acolo ieri a papat pranzul... si am vazut-o cand se tragea de ureche prostit
Si inca ceva bun: doamna care a venit e tare faina, si o si cunosc din vedere, mai ales ca sta la 2 minute de noi... deci fara grija pot sa stau la job cand ma intorc!

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

30.11.2007 8:49     citat 

Mai dar frumosi copilasi avem. sarut Sa ne traiasca si sa fie sanatosi.
Cafelutza, stai linistita, colajul este foarte frumos.. Mihnea a reactionat bine dupa vaccin. Nu a facut febra, doar locul in care a fost intepat s-a umflat putin dar a trecut cu o compresa. Multumim pentru grija. zambet Acum scriu cu el in brate si e chitit pe tastatura.

sus

Denunta
claudiadinu

Copii
Vlad Stefan: 13 ani, 10 luni

30.11.2007 9:24     citat 

Buna seara, mamici de bebei cei mai frumosi!

La multi ani pentru toti care astazi isi sarbatoresc ziua onomastica, de Sf. Andrei! Sa fiti fericiti si sanatosi!

Cafelutza, foarte frumos colajul cu bebei! Imi place tare mult si suntem recunoscatoare ca iti faci timp sa te ocupi de el. Am inteles ca a zis Edutzu "tata". Sa fie sanatos si fericit. Al meu mai intai a zis mama si apoi tata, dar acum toata ziua numai tata zice, mama deloc.

Am facut si noi baita, am papat cerealele si acum mai ne jucam un pic si apoi titi si somnic.

Noapte buna, bebei somnorosi si un weekend reusit!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

01.12.2007 9:31     citat 

Buna dimineata!
In primul rand:

tuturor, ca doar azi este 1 decembrie!

Hellene, deci e voie Novoclamin. E bine de stiut!
Claudia, da, a zis tata Edi! A mai zis de vreo 2 ori pana acum. Mama nu a zis clar, doar cand plange mai zice uneori maaaaa, dar atat!
Sa aveti o zi superba!
Pupici! sarut

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

01.12.2007 10:22     citat 

Chiar asa... e ziua noastra! La multi ani!!!

Crriss, sa vii cu poze de la brad, pliiizzz! Il iei si pe Vladimir?
Cafe, noua ne-a spus ca putem folosi, si nu numai noua, am auzit multe mame care au verde de la medici, insa nu abuzat si numai verificat sa nu dea vreo reactie. Orice medicament trebuie verificat pentru ca nu se stie un copil la ce are reactie negativa. Eu de obicei folosesc ce stiu ca le merge, si asta e farmacia noastra scot limba !
Desiree, te strig sa te intreb cum e puiul?
Claudia, ce fain ca ii mai dai titi... sarut
Lorri, ma bucur ca e bine Mihnea si a reactionat bine!
Laura, ce faceti voi?
Va pup pe toate, si noi tot in brate scriem, dar nu o tin aici mult ca imi distruge totul! cool
sambata frumoasa!!!

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 9 luni
Teodor: 13 ani, 10 luni

01.12.2007 11:15     citat 

La multi ani tuturor romanilor de pretutindeni. Apropo de asta maine se incheie inscrierea la Loteria Vizelor pentru America si sotul meu nu vrea sa participam, cica nicaieri nu em ai bine ca la tine in tara prostit
Noi suntem bine Hellen, acum facem un pic de nani, nu am mai facut febra, am dormit binisor azi noapte,ne-am trezit doar de doua ori si am adormit repede.
A invatat sa spuna "nani" si "tzatza", bine cam stalcit dar zice la " nani" zice " nan-nan-nan" si la "tzatza" zice " tt". E asa dulce !!! Stie unde e becul, unde e broscuta, unde e cutzu ( se uita afara la geam ), unde e tata, unde e masina de spalat, ii place reclama la laptele acela cu vacuta " mmm, ce lapte bun si ce cutie frumoasa !!!" scot limba si reclama la Coca-Cola, ii plac melodiile lui Outlandish - I'm Calling you, Yves la Rock - Rise up si Sean Kingston - Beautiful Girl
Nu stiu ce am sa ma fac cu el in privinta suptului pentru ca noaptea nu-l pot dezvata deloc si nici ziua cand adoarme, nu poate fara tzatzica. Sotul zice sa-l las in pace ca doar nu o sa suga pana la 5 ani...are si el dreptate. Ii place sa bea din cana, cand ne vede pe noi ca bem se uita insistent pana ii dam si lui asa ca mai nou isi bea ceaiul din cana. Cam astea sunt evolutiile noastre pentru moment.

sus

Denunta
miha-alexia

Copii
alexia elena: 13 ani, 7 luni

01.12.2007 5:44     citat 

La multi ani romanei si romancute, va distrati nu? azi e toata familia acasa ca doar e liber rad rad rad si noi mamicile avem ajutoare de nadejde foarte fericit , prin urmare putin timp pentru calculator

Cafe e superb colajul de ce iti faci probleme? Multumim si noi f.f.f.frumos
uite si datele noastre si scuze pentru intarziere: nascuta la 31.05.2007, ora 8,35, in Sibiu, 3,600kg, 54 cm, apgar 9

multumesc mult pentru sfaturi referitoare la statul in fundulet si cele despre fier si calciu, am fost foarte ocupata ieri, azi din nou am uitat sa i le dau si nu-mi pare rau, Doamne nu stiu de ce sunt asa stresata, ba ma deranjeaza musafirii ba ma plang ca stau toata ziua singura acasa confuz , ma simt ca o ciudata plang sau sunt foarte trist si am pofta de multe, multe dulciuri, inainte nu prea mancam dulciuri, de vreo saptamana am inceput sa beau cappuccino, nu stiu de-i bine ori ba ca alexia nu da nici un semn ca ar fi mai stresata scot limba , mai este vreo mama asa denaturata ca mine care alapteaza si bea "cafea"?

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

01.12.2007 6:35     citat 

La multi ani tuturor romanilor.
La multe lunite Alexia mica si scumpa. sarut
Pe Mihnea azi-noapte l-a durut piciorusul de la vaccin, cu tot cu compresele pe care i le-am pus, asa ca a adormit abia la 12 noaptea, s-a trezit la 3.30 si pana la 6 nu a mai adormit, iar de la 6 a mai facut nanita pana la 9.30. Cum il puneam in patut cum se trezea, si mai e si faptul ca el obisnuieste sa doarma pe partea dreapta si exact in piciorusul ala a facut vaccinul. Sper sa recuperez cu somnicul in noaptea asta.
Laura, ca baiat mare ai, deja bea din cana. sarut Si vorbeste. sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: