· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva pentru fetele m
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva pentru fetele m     
flori_cluj

Copii

05.12.2007 3:18   daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva pentru fetele m  citat 

Va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva.Sunt o mamica singura cu 2 fete 2 ani jumate si 15 ani si traim dintr-un ajutor social de 150 lei pe luna din care nu putem plati nici cheltuielile de bloc.Va multumesc

sus

Denunta
pusha

Copii
Andrei Gabriel :))15
Serban Nikolas 4 ani

08.12.2007 5:13     citat 

ce inseamna ceva? de ce ai nevoie?

sus

Denunta
flori_cluj

Copii

08.12.2007 7:49     citat 

Sar bucura fetele mele daca ar primi si ele ceva cadou de Mos Craciun.Iti multumesc ca ai raspuns mesajului meu.Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate tie si familiei tale.Sarbatori Fericite!

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
15 ani, 3 luni

08.12.2007 8:19     citat 

Flory eu nu inteleg nimic din mesajul tau,poate ne explici mai pe larg care e situatia ta,dintr-o fraza nu stiu daca putem sa deducem exact care e situatia.

sus

Denunta
flori_cluj

Copii

08.12.2007 8:36     citat 

Eu am 2 fete.Cea mai mica are 2 ani jumate iar cea mare are 15 ani.In iunie cand fetita mica a implinit 2 ani, nu m-am mai putut intoarce la locul meu de munca deoarece nu am reusit sa inscriu fetita nici la cresa nici la gradinita din lipsa locurilor.Am fost nevoita sa renunt la locul de munca si mi-am facut ajutor social care sper sa nu am nevoie de el mai mult de luna martie cand sper din tot sufletul ca voi putea duce fetita la gradinita si imi voi gasi de lucru. E greu sa traiesti dintr-un ajutor social de 150 de lei si alocatiile fetelor.Nu ne acopera nici macar cheltuielile de bloc, curent, gaz.... Acum sa va spun despre sotul meu.A plecat in Spania in urma cu un an, in primele luni ne-a sunat spunandu-ne ca nu-si gaseste de lucru iar dupa aceea nici macar nu ne-a mai sunat.Nu mai stim nimic de el!Mama mea a murit in urma cu 5 ani si nu am nici un ajutor din partea nimanui, nici macar cu cine sa las fetita o jumate de ora la o luna.Am apelat la voi, citind pe forum ca ajutati mamici care sunt in dificultate sperand ca ma puteti ajuta si pe mine cu ceva pentru fetele mele de sarbatori caci eu nu am posibilitatea sa le cumpar nimic.Fetele mele s-ar bucura sa primeasca orice atentie din partea voastra, de aceea nu am cerut ceva concret de la voi.Va doresc multa sanatate voua si familiilor voastre si Sarbatori Fericite!!

sus

Denunta
spiridush

09.12.2007 1:50   Re: daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva pentru fete  citat 

----------
flori_cluj a scris:
Va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva.Sunt o mamica singura cu 2 fete 2 ani jumate si 15 ani si traim dintr-un ajutor social de 150 lei pe luna din care nu putem plati nici cheltuielile de bloc.Va multumesc
----------

si cu ce-ti platesti internetul??? cine are asa putini banuti nu-i cheltuie pe o sala de internet, ia un iaurt, o paine, sau vreun fruct la copil!

sus

Denunta
flori_cluj

Copii

09.12.2007 11:28     citat 

am scris de la o vecina care are si ia internet nu am eu posibilitatea si nici timpul necesar de a umbla pe la internet.

sus

Denunta
pusha

Copii
Serban Nikolas 4 ani

09.12.2007 1:06     citat 

Putem macar de sarbatori sa fim putin mai buni? sigur, ati spune buni dar nu prosti...chiar nu conteaza asta important este sa ajuti cand iti este cerut lucrul asta si atat de restul DUMNEZEUare grija va pup si sunt sigura ca putem din ce avem noi sa dam si altora sarut

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
15 ani, 3 luni

09.12.2007 1:52     citat 

----------
pusha a scris:
Putem macar de sarbatori sa fim putin mai buni? sigur, ati spune buni dar nu prosti...chiar nu conteaza asta important este sa ajuti cand iti este cerut lucrul asta si atat de restul DUMNEZEUare grija va pup si sunt sigura ca putem din ce avem noi sa dam si altora sarut
----------

sarut

sus

Denunta
pusha

Copii
Serban Nikolas 4 ani

09.12.2007 2:06     citat 

flori inca astept adresa unde iti pot trimite" o bucurie "pt fetele tale.... sarut

sus

Denunta
Anaina

09.12.2007 3:37     citat 

Draga Flori,

Cu siguranta voi face un pachet pentru voi. Pentru fata cea mare ii pot trimite chiar lucruri de la mine, dar nu o voi uita nici pe cea mica.
Lasati-mi adresa voastra unde sa va trimit pachetul.

sus

Denunta
flori_cluj

Copii

09.12.2007 7:23     citat 

eu am trimis adresa dar daca nu ati primit-o poate nu am stiut cum sa o trimit. Va multumesc din suflet si va doresc Sarbatori Fericite

sus

Denunta
janine77

Copii
Ilinca "Budinca" - O frumusete, o rasfatata.
15 ani, 7 luni

09.12.2007 11:06     citat 

eu am primit adresa, flori_cluj, sigur de la noi primesti ceva...eventual trimit prin posta un colet( ca numai am carnet.. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist )...daca poti sa detaliezi putin, cred ca ne-ai ajuta mult, poate ai nevoie de haine, sau mancare sau ...mai bine scrie-ne tu de ce ai nevoie!Sarbatori fericite!

sus

Denunta
flori_cluj

Copii

10.12.2007 7:15     citat 

la fata cea mare as avea nevoie de ceva pentru incaltat(poarta marimea 38), si in rest ce puteti . Va multumesc inca o data si Sarbatori Fericite la toate.

sus

Denunta
Anaina

15.12.2007 10:44     citat 

Flori, am trimis ieri pentru tine, Mihaela si Denisa 3 pachete. Te rog sa ma anunti cand le primesti. Sarbatori fericite si sanatate multa!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: