· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - cap 3
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - cap 3     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

10.12.2007 4:14     citat 

------------------------ sarut ------------------------ Copilutzi de 1 anishor + 3 lunitze ----------------------------- sarut ------------------------

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 6 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori + 1 masea
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Rares - Matei (danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori

------------------------ sarut ------------------------ Copilutzi de 1 anishor + 2 lunitze ----------------------------- sarut ------------------------

17.09 - Ruxandra (sophia3), 6 dintishori + 1 maselutza
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 5 dintishori
26.09 - Federica (ANA_B), 8 dintishori
27.09 - Stefania (margot), 7 dintishori
29.09 Eduard Cristian (bblusa), 6 dintishori
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+1 maselutza
29.09 Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+1 maselutza
03.10 - Stefan (Lili_R), 2 dintishori, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),4 dintishori+1 maselutza
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 5 dintishori

------------------------ sarut ------------------------ Copilutzi de 1 anishor + 1 lunitza ----------------------------- sarut ------------------------

15.10 Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4 maselutze
16.10 Elouan (Teodora29), 8 dintishori
18.10 Isabella (anima_dia), 8 dintishori+2 maselutze
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 6 dintishori
19.10 - Boris (bavi), 4 dintishori
20.10 Vlad - Alexandru (sburac), 6 dintishori
21.10 - David (paganika), 7 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (franceska1), 2 dintishori, poze
28.10 Teresa Natalia (kimm), 4 dintishori
30.10 Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 7 dintishori, poze
30.10 Iustin Andrei (andreea29), 6 dintishori
02.11 Mario (Dia27), 8 dintishori+2 maselutze
02.11 Arianna (irinuta78), 4 dintishori
04.11 Matteo (micky_creanga), 7 dintishori
05.11 Maia Gabriela (Awa), 5 dintishori
06.11 Bendis (gazzella), 7 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (roxanamirela), 8 dintishori, poze, povestea nasterii

------------------------ sarut --------------------------- Copilutzi de 1 anishor ----------------------------- sarut ---------------------------

12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 4 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori , poze

Avem 15 fetite si 22 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Capitole anterioare:
1, 2

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

10.12.2007 4:16     citat 

Janine ... bine ati venit. O sa pun poza piticei abia in lista urmatoare (din lipsa de timp). Numai bine.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

10.12.2007 5:35     citat 

Ruxi multumim pentru listutza!
Teodora tare frumos ai descris pregatirile lui V!Mie imi place colierul primit d tine.E deosebit.Asa cum sunt si pozele postate.Iar pantalonii cu bretele ai lui Elouan sunt dementiali!Si vad ca si el e un "cocotzila"!

Janine tare frumoasa bruneta ta!
Dana condoleantza!Multe nedreptati pe lumea asta!Nu avem ce face!
Andreea cum faceti pana la urma cu vaccinul?
Lili ...ce fagas normal............as fi vrut eu. trist In week-end am luat in treacat din reflex 2-3 boabe de strugure, din care a mancat si darie.Si m-am trezit cu dureri de burta si diaree la fel ca a lui darie l amiros.De unde am dedus ca aia au fost de vina, adica mi s-a confirmat banuiala.Apoi am mancat pui cu mujdei de usturoi.Iar seara m-am trezit cu o durere de cap si o greatza de imi venea sa mor.Cum ma ridicam in picioare imi zvacnea creierul!Dupa ora 12 noaptea mi-am revenit, cu masaj facut de S., cu apa acidulata bauta etc etcA doua zi l-a luat pe S.: durere de cap, greatza s.a.m.d.Halal week-end!
Artisti?Adica?

Margot nu doresc nimanui dureri de masele.Il voi invata pe Darie sa mearga periodic la dentist!

Ana superbe pozele!MAi sa nu o recunosc pe Fede!E frumoasa foc!SI imi place cum ai casa aranjata!

Liabalmez va veni si acel moment sai atunci vei vrea momentele acestea inapoi zambet zambet zambet sarut sarut sarut

Gazzella tare imi place cum o imbraci pe Bendis!Iar faza cu cosul de gunoi..........tare rau!
Cand il schimb pe Darie de scutec, il pun pe cel murdar jos.SI uneori uit de el.Iar D. vine cu el in mana si ma duce de mana la gunoi! rad
Tare inteligenti sunt la imitat!

Micky felicitari pt apartament!Sa fie intr-un ceas bun!Ce smecheras ai tu acolo! sarut

Franceska si poze?Deci s-a distrat baiatul!Si cand te gandesti ca D. adoarme numai dupa 23 trist

Bavi poate gasesti o zi cu putzina lume.Noi pe 21 dec mergem la MOs la tati la serviciu.Iar pe 24 dec la nashi.Pana atunci se obisnuieste cu Mosu de la Pro tv, cel cu cadourile pt copii care dau tel si e tare fascinat de el!

Kiki nu am apucat sa vad bradul din Unirii.DAr in poze imi pare frumos.Nu mi-a [placut nebunia care a fost la inaugurarea lui. surprins

Iri nashpa cu abcesele astea!Ai grija!Sanatate!

rox

sus

Denunta
liabalmez

Copii
Alexandru-Florin: 14 ani, 4 luni

10.12.2007 7:25     citat 

[b]roxanamirela[/b] ai perfecta dreptate ca si acum imi aduc aminte de alte momente cand eram tare micii.
Sincera sa fiu nu credeam ca este atat de greu sa cresti un copil plang sau sunt foarte trist
Eu as declara mame eroine cu 2 copii caci este un adevarat chin si o mare responsabilitate...cat si in bani asa da mai mult la al doilea copil.Este parerea mea fara sa se supere nimeni pe mine trag cu ochiul
Din punctul meu de vedem am de dat cel mai greu examen din viata mea....probabil ca mai am de rezolvat multe intrebari pana voi incheia cu toate si voi spune :iata rezultatul..nu stiu la cati ani de acum inainte voi putea sa spun.
Dar sper ca voi avea puterea sa-l cresc,sa-l educ asa cum imi doresc pe "dragul meu baietel" ...sanatate sa fie! trag cu ochiul
Este viata mea ALEX!

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 16 ani, 1 luna
B: 14 ani, 2 luni
M: 8 ani, 9 luni

10.12.2007 7:39     citat 

Lia, mame eroine n-as zice zambet
poate un pic sarite rad
cateodata simt ca mi-o paralizat si ultimu' neuron ramas, ca si acum rad
m-a inebunic cu "fuoco!" (si-a facut din piese lego un fel de pistol, l-a invatat taica-su), iar cea mica ii convinsa ca-i o divinitatea, il urmeaza peste tot razand
ma doare capul ingrozitor si el nu stie decat sa alerge urland fuoco nervos
dar pe de alta parte incerc sa inchid ochii cat pot aducandu-mi aminte ca-s copii si pentru ei sunt importante toate exploziile astea de bucurie
si cand nu mai poti, ca se ajunge si la asta, ai doua posibilitati: ori sa explodezi facand ordine (adica trezind frica in ei) ori sa dai in mintea pruncilor, adica un pic sarite
de aia zic, mama buna nu-i mama eroina ci aia nitel dusa rad rad rad
daca n-ati inteles nimic din toata balbaiala mea inseamna ca-s pe aproape foarte fericit

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

10.12.2007 9:41     citat 

ba am inteles, gazzella.... zambet
ca intotdeauna gasesti cuvintele pentru a descrie si a intelege, mai ales
eu prefer sa dau in mintea lui, asa ne intelegem mai bine
si de altfel cam asa am facut mereu cu copiii (ce bine ca nu m-ati vazut cind lucram la gradinita!!!!)
France, ii place toba, bate toata ziua in ea, mai ales betele, ca poate bate in orice cu ele foarte fericit
de parca aveam prea multa liniste in casa foarte fericit
cocotila, Rox, m-a innebunit! credeam ca gata, achizitioneaza mersul si il exerseaza o bucata de vreme...dar de unde! incearca sa mearga cu spatele, uneori reuseste, alteori nu, alearga (eu sint frinta dupa o zi ca cea de ieri, ma intrebau colegii azi ce am, sint bolnava? rad ) si se catara, pe unde apuca, il mai trage fundul in jos, dar se chinuie pina izbuteste
ah///trebuie sa va spun zambet
in seara asta ne-a innebunit cu "mam...mam...mama, maman" pe toate tonurile.... sarut

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

10.12.2007 11:35     citat 

Buna seara fetelor ,

v-am citit pe diagonala din pacate am mult de recuperat trist , am vazut poze superbe cu copilasi minunati si se pare ca au fost si cuminti ca a venit Mosul pe la ei sarut sarut

Alex a fost bolnav , a facut bronsita spastica , nu putea respira , am stat noaptea si l-am pazit , am urmat tratament si acuma e mult mai bine. Mai are muci dar sunt pe trecute. Vineri am fost la control si doctorita l-a ascultat si a spus ca nu se mai aude nimic la plamani. Saptamana aceasta ar trebui sa facem vaccinul (ROR) dar cred ca il amanam pana cand va fi Alex refecut 100% .
In ultimele zile ne-a uimit cu tot felul de lucruri -- vorbeste mult pe limba lui dar de douza zile ma tot striga -- mam sau mama sarut
Cu boala lui noi am si uitat ca trebuie sa vina Mosul surprins asa ca nu am avut cadou , dar a primit de la bunici jucarii iar a doua zi tati ne-a facut o surpriza : noi dormeam cand a venit el acasa , si cand ne-am trezit am gasit dupa usa cizmulitele cu cate un betisor , dulcuri ( eu ) si un catelus din plus care latra si mege inainte si inapoi , de care Alex e foarte incantat .
Vineri am facut curat prin casa si Alex m-a ajutat -- stiti voi ce furmos se sterge praful cu servetele umede rad daca nu va ,poveste Alex scot limba
Aaaa si e fan matura ... toata casa o matura si dupa aceea o pune la locul ei foarte fericit

http://www.onetruemedia.com/shared?p=46...m=text_url

Ieri a fost pentru prima data cand a papat singurel

http://www.onetruemedia.com/shared?p=46...m=text_url

In fiecare zi ne surpinde cu cate ceva de ramanem surprins
De exemplu sambata am fost la facultate si cand m-am intors i-am gasit pe barbatii mei dormind -- mi-a povestit tati ca Alex s-a culcat singur .. s-a catarat in pat si sa pus la nani si a dormit 2 h surprins , parca nu imi venea sa cred .. apoi pe la ora 18 la fel sa dus singur la pat sa urcat in el si sa culcat ... si nu am mai avut audienta pana duminica dimineata la ora 8 surprins El a dormit foarte bine in noaptea aceea , probabil a recuperat noptiile cand a fost bolnavior dar eu nu am dormit mai deloc ... ma tot uitam daca poate respira ... bine ca a trecut .

Ma duc sa citesc din urma,

Va pupam si va dorim o noapte linistita
sarut sarut

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

10.12.2007 11:52     citat 

Rox ... bine ca pana la urma ai depistat cauza! imi pare rau sa aud ca dati dintr-una intr-alta , stiu cum e , la un moment dat simti ca te lasa puterile .... dar m-am convins ca suntem mai puternice decat credem si toate trec ....
Sambata noapte si pe mine m-a apucat o stare de rau , greata , simteam ca toate se invart cu mine , pana nu am vomitat nu m-am linistit , apoi la ora 3:30 am adormit . Mi-ar fi placut sa fie B langa mine , dar s-a intors de la C-ta deabia duminica noapte !
Spuneam ca in familia sotului au fost si sunt in continuare artisti , oameni talentati , fratele bunicului din partea tatalui lui B a fost actor , tatal lui B este violonist , fratele geaman al soacrei este arhitect , sotia lui este profesoara de limbi straine , soacra la fel , matusa din partea tatalui este pianista si soprana, o alta matusa a facut sport de performanta , acum este antrenoare de scrima ..... sper ca si Stefan sa mosteneasca ceva de la ei ! zambet

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

10.12.2007 11:55     citat 

Hermine este superb cum papa singurel!Minunat!
Pacat ca a fost bolnavior dar bine ca a trecut!
D. sterge pe jos cu servetzelele umede rad

Lili nu mai stiu, scuze, i-ati taiat motzul?Ce a ales de pe tava?Ca sa vedem spre ce domeniu al artei se indreapta!
E nasol sa-ti fie rau si sa nu ai pe nimeni in preajma!

rox

sus

Denunta
Lili_R

Copii

11.12.2007 12:01     citat 

Hermine.... ti-am mai spus ,dar iti mai spun si acum , Alex este o minune de baietel , e un frumos , mi-e tare drag sarut sarut sarut sarut
Noi i-am luat scaun nou lui Stefan , am fost cu el la mag si l-am incercat , vreau sa va spun ca s-a indragostit de el . Asa haios era cum statea pe raft in scaunel prostit rad rad rad
Acasa i-am facut din nou proba si dupa ce a stat vreo 30 min cand am vrut sa-l iau nu vroia sa plece rad rad rad
I-am cumparat si niste sosete cu talpa asemanatoare cu cea de adidas , era asa incantat cand i le-am pus in picioruse si pana la urma a reusit sa isi bage piciorul in gurita stand in fund si rodea talpa surprins , jucarelele pt dentitie nu sunt bune , talpa la sosete e mai buna jenat prostit

sus

Denunta
Lili_R

Copii

11.12.2007 12:06     citat 

Rox ... i-am taiat motul la petrecerea de 1 an , a ales o sticluta de Sangria si banii , a mai pus mana pe carte,dar apoi fiind foarte obosit a inceput sa planga si impingea tava , nu ii trebuia decat sticla cu lapte si somnic zambet

sus

Denunta
Lili_R

Copii

11.12.2007 12:13     citat 

Stefan in scaunul cel nou!

sus

Denunta
micky_creanga

Copii
Matteo: 14 ani, 2 luni

11.12.2007 1:49     citat 

Fetelor, nu ma felicitati, ca nu-i a mea casa rad rad ..
Tot in chirie, bat-o vina, ca dintr-un salariu de unde sa platesti rate la casa ta?? trist plang sau sunt foarte trist Trebuie s-ajung sa lucrez si eu la un moment dat, dar cine stie, avand in vedere ca ne gandim la BB 2.... desi financiar ar fi un efort un alt copil, as prefera sa-i cresc pe amndoi odata si apoi... sa-mi traiesc tineretile prostit trag cu ochiul , care-mi mai raman... rad rad rad (nu Gazzella ??)
In concluzie, tot la 2 camere ne mutam, nu-i mai mare decat aici, dar e mai frumoasa.... si e ceea ce ne putem permite....
Si acum cred ca v-am spulberat mitul emigrantului imbogatit una-doua prin strainataturi, cum inca se mai crede in Ro... trist
Si-apoi bogatia noastra se cuibareste acum in dormitor in taica-su, sa ni-l tina D-zeu la fel de fericit ca acum, si pe noi pe langa el !!!
Si la fel si voua, dragele mele !!
In rest, ce mai conteaza?! scot limba rad rad

sus

Denunta
liabalmez

Copii
Alexandru-Florin: 14 ani, 4 luni

11.12.2007 8:48     citat 

Gazzella,am inteles ce zici !
Ai perfecta dreptatre trebuie sa mai dam si-n mintea copiilor sa ne facem intelese rad

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

11.12.2007 9:48     citat 

Ruxi multumim pt listuta sarut
Rox poze nu am facut ca am uitat acasa aparatul de fotografiat jenat In schimb Calin a fost declarat groaza pisicilor foarte fericit
Lili ce cool sunteti in noul scaunel sarut foarte fericit Sigur a luat si Stefi ceva din genele artistilor trag cu ochiul
Hermine imi pare rau ca ati fost bolnavi, dar ma bucur din suflet ca acum sunteti sanatosi sarut Bravo Alex, esti deja baiat mare cool
Teo foarte fericit asa si banuiam sarut Cred ca si noua ne-ar placea asemnea galagie surprins
Gazzella e un mare adevar foarte fericit trag cu ochiul
Dana condoleante trist
Kimm unde ai disparut, ceva vesti noi? sarut
Viuta ce mai face mica sosie sarut

Noi suntem foarte captivati de filmuletele baby Einstein, in special Dolitel word, cred ca trebuie sa scriu si la metode ingenioase de tinut copii ocupati rad rad rad Am liniste in casa si pot sa beau si eu un ceai in liniste cu o carte jenat
Azi mi-a aratat cum plingea cind era bebelus - eu ii ziceam Calin cind era bebe mic plingea oaa-oaa si el ma ingina uuuauuua cool Era foarte captivat, cred ca isi amintea si el de perioada data prostit foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: