· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > Tatici care iubesc
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  »
subiect nou  raspunde
autor Tatici care iubesc     
ginlei

Copii
Alexandru-Costin
Stefania -Andeea

10.11.2004 9:14   Tatici care iubesc  citat 

Nu am citi prea multe comentarii asupra acestui subiect, dar te intreb Catalin, crezi ca e suficient sa stai cateva ore pe zi cu fetita ta ? Sau cateva zile ?
Chiar daca iti este serviciul de asa natura ca lipsesti mult de acasa ,nu ai dreptul sa o acuzi numai pe sotia ta. Pentru comportamentul ei ai si tu o parte din vina: nu i-ai acordat aceeasi atentie ca si fetitei, nu ai petrecut un timp cel putin egal cu ea si cu fetita si atunci s-a simtit frustrata .
In conditiile unui divort, daca tu esti o mare parte a timpului plecat, ce vei face cu copilul?
Ar fi de preferat sa va puneti amandoi de acord asupra rupturii care se arata, a conditiilor care au generat acest lucru, motivele crude (pentru unul) dar adevarate, pe care le stiti doar voi doi (sau le veti afla ) la momentul adevarului.
Nu sunt prea radicala, cum m-ar judeca cineva, vorbesc din greselile pe care la-am facut eu , noi, in timpul scurs de-a lungul casniciei

sus

Denunta
Nushi

10.11.2004 9:21     citat 

ginlei, un sfat general valabil, fara suparare trag cu ochiul citeste tot inainte sa raspunzi la orice subiect. (oamenii au divortat demult... surprins )

Numai bine sarut

sus

Denunta
anablandiana

10.11.2004 9:44     citat 

foarte fericit foarte fericit foarte fericit Nushi ! buna faza! Putem sa declaram gluma zilei postu' lui ginlei!
Stergetzi repede sa nu vada vreo pioniera de pe forum ca ...jar mincatzi! rad rad rad

sus

Denunta
ginlei

Copii
Alexandru-Costin
Stefania -Andeea

10.11.2004 9:56   tatici care iubesc  citat 

ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap annablandiana
... si fara rautati se poate . Daca nu recunosteam, erai indreptatita sa faci remarci acide.
Se pare ca nu poti avea opinie decat daca rasfoiesti totul.nu?
Iar pentru voi : am doar cateva zile de rasfoit scot limba , un timp relativ scurt
si... nu va mai intereseaza CE. foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
anablandiana

10.11.2004 10:01     citat 

1.e anablandiana cu un singur "n"
2. nu era o rautate !doar m-am amuzat teribil!
3. socat nu vad unde ai recunoscut inainte de mesajul meu si al lui Nushi
4. ce nervos tu nu stii de gluma!!

sus

Denunta
Cora

10.11.2004 10:11     citat 

hooo! ce aveti maica azi... intra "strechea" iar pe site?... bate un vint de zurleala?... hai ca la subiectul asta de la mesajul lui ginlei am ris si eu... pe bune ca nu am vazut nimic scris din rautate apoi... o venit doar funny acel raspuns ginlei... am mai vazut si pe la alte subiecte mai vechi... nu-i bine sa le scormonim nici pe astea prea mult ca io-te ce iese... prostit

sus

Denunta
ina_nz

Copii
Adrian: 17 ani, 3 luni
Maya: 11 ani, 3 luni

10.11.2004 10:11     citat 

Am pikat de pe scaun de ras rad rad rad

sus

Denunta
Catalin1

Copii
Roberta: 22 ani, 6 luni

15.03.2005 9:21     citat 

am stat si am recitit doar o parte din acest episod nefericit din viata mea,acum sunt aproape detasat si as vrea sa va spun ca relatia noastra este una normala chiar daca suntem in pozitia de oameni divortati.
As vrea sa va spun o conversatie hazlie care ma amuzat teribil si anume aceea ca intr-o convorbire telefonica cu fosta mea sotie imi spunea sa-i caut Robertei niste opincute pentru balet,firesc eu am intrebat despre masura(sunt confuz daca nu este Robi cu mine din pricina masurilor care difera) la care ce crede-ti ca mi-a raspuns fosta mea''pai cat sa fie ,asa cat palma mea'' in acel moment am avut senzatia ca suntem o familie ,desi ,va marturisesc ca am uitat marimea palmei ei,a fost atat de dulce..........

sus

Denunta
Alec

Copii
RARES - CRISTIAN: 17 ani, 3 luni

19.03.2005 11:49     citat 

"a fost atat de dulce............."

Poate trebuie sa stie si ea parea ta!

sus

Denunta
dadriana

20.03.2005 12:35     citat 

Alecule vrei sa faci lipeli ?

sus

Denunta
Alec

Copii
RARES - CRISTIAN: 17 ani, 3 luni

21.03.2005 11:28     citat 

Vreau sa fie bine!

Il cunosc pe Catalin. Merita!

sus

Denunta
SMOKY

22.03.2005 1:55     citat 

asa e alecule..dar de multe ori e mai usor de zis decit de facut, din pacate...
cataline ...sa sti ca si asa mai departe de ele, le poti ocrotii cu dragostea ta si fa-le sa o si simta...

sus

Denunta
Catalin1

Copii
Roberta: 22 ani, 6 luni

10.01.2006 1:37     citat 

Buna tuturor,am revenit dupa ceva timp ca sa vedeti cum au mai decurs lucrurile si ca pe o continuitate daca as putea sa o numesc asa.
As vrea sa va spun tuturor ca acum sunt indragostit nebuneste de o femeie care este teribil de minunata si care me-a acceptat si pe mine si pe Roberta asa cum suntem noi.in ciuda faptului ca ne iubim ca la 16 anisori a aparut o situatie destul de delicata si anume ca ea ca si profesie este insotitoare de bord la o companie din Dubai,iar acum contractul nou este pe o perioada de 2 ani,ceea ce inseamna ca ne putem vedea 1 luna la 11 luni.am scris aici ca sa ma ajutati asa cum m-am obisnuit pe acest site.
Intrebarea mea este : sa continui aceasta relatie sau este mai bine sa ne oprim aici?
Astept sfaturile si opiniile voastre
Multumesc

sus

Denunta
Roxane

Copii
Carla Alexandra: 22 ani, 4 luni

10.01.2006 2:41     citat 

Bine ai revenit Catalin!
Parerea mea este ca trebuie sa-ti "citesti" sufletul...sa realizezi daca aceasta "minunata femeie" este cea langa care vrei sa traiesti in continuare (pana la Marele Sfarsit cum se spune). Daca da..atunci trebuie sa mergeti mai departe, chiar daca o sa va vedeti asa de rar o perioada, daca nu...nu!
Iti doresc sa ai intelepciunea de a face alegerea cea buna pentru voi
Roxana

sus

Denunta
Carmella

10.01.2006 5:48     citat 

Bine-ai revenit !
Sper sa ti se dea sfaturi viabile, eu una nu pot sa fiu optimista in ceea ce priveste o astfel de relatie. Raportul de 1 / 11 mi se pare cam nesatisfacator zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: