· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > Tatici care iubesc
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
subiect nou  raspunde
autor Tatici care iubesc     
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 15 ani, 3 luni
Denis Costin: 8 ani, 7 luni

24.09.2010 12:29     citat 

Atunci nu mai duce copilul la mama. Acorda-i drept de vizitare sub supraveghere, sa vina ea sa il vada la voi sau in parcul de langa. Se joaca cu el si pleaca. De ce fataiti voi copilul cand se poate fatai mama?

sus

Denunta
vasilescui

24.09.2010 8:05   as vrea eu  citat 

asta hotarasc tribunalele, la noi nu sunt drepturi egale intre parinti , tati fiind marginalizati, mama poate fi nebuna sa c..va si tot nu conteaza.
atat am reusit pana acum si asta cu eforturi imense, unele lucruri sunt foarte greu de dovedit in fata instantei si ele tin foarte mult de orgoliu, de ce zice lumea daca il cresc eu...

cred k va mai dura foarte mult pana cineva va schimba legea si va pune copilul pe primul plan.
culmea e ca eu il cresc si tot eu platesc pensie alimentara.

"I love Romania"

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

24.09.2010 8:25     citat 

i-a legatura cu organizatia T.A.T.A. http://www.t-a-t-a.ro/ si poate te ajuta/indruma ei !

sus

Denunta
vasilescui

05.10.2010 12:01   azi mi-au dat lacrimile  citat 

MS, auzisem candva de T.A.T.A. dar uitasem complet.

si da azi mi-au dat lacrimile, nu prea am dormit zilele trecute pentru ca bebe a fost racit iar noaptea trecutaa visat urat si apoi nu am mai dormit, am stat langa el tinandu-l in brate, iar azi desi era obosit nu avea deloc intentia sa doarma, orice metoda incercam.
I-am spus ca tati e foarte obosit si ca daca nu doarme tati o sa planga si m-am prefacut pentru o secunda, iar el cand a vazut a inceput sa planga foarte profund si sa ma ia in brate strans , sa ma pupe si desi stiu asta, am realizat mult mai profund cat de important sunt pentru el si o sa fac tot posibilul sa am grija si de mine pentru a-i fi cat mai mult timp alaturi in viata, ma las si de fumat si mi-a dat un sentiment atat de profund care ma va face sa fiu mult mai atent nu numai la siguranta si sanatatea lui ci si la a mea, pentru ca am facut multe sacrificii pentru el si m-am neglijat complet (mancare, somn, etc).
Dupa momentul asta nu a mai fost nevoie sa ma prefac sa plang pentru ca plangeam pe bune dar eram si fericit...

Sunt cel mai fericit om de pe pamant si nu inteleg cum unii parinti nu realizeaza ce au langa ei. Toti copii ar merita asta.

PS. Niciodata sa nu va multumiti cu faptul ca sunteti niste parinti buni, intotdeauna e loc de mai bine.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: