· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > ajutor.......
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor ajutor.......     
maneaa

12.10.2010 2:18   ajutor.......  citat 

Fetelor sunt noua pe forum si va cer o parere, un sfat, dar mai intai sa va povestesc cate ceva despre mine.Am 32 ani sunt casatorita de 6 ani si am o fetita de 5 ani.Anul acesta am devenit somera, mai am o luna si terminsi somajul Pana acum toate bune si frumoase nu am auzit din gura sotului nici un cuvant de repros .Insa am avut o discutie aprinsa si mi-a spus ca de abia asteapta sa ajung la mana lui.M-a marcat mult vorba asta mai ales ca de cand caut de munca am depus nnnnnn CV si nici un rezultat.Ma dispera faptul ca sunt fata tanara si stau acasa mai ales ca fetita mea a inceput gradinita cu program prelungit si in fiecare luna trebuie banii,abonamentul meu de tramvai, nu mai zic de mancare ,datoriile casei internet ,cablu,lumina,gaze
Dar cea mai mare problema a mea care apus capac situatiei psihice prin care trec este ca de curand i-am gasit sotului meu in masina un aparat mobil cu o cartela Orange, mentionez ca el are deja 2 aparate in retelele Cosmote si Vodafon.In momentul cand i l-am aratat s-a inrosit la fata si mi-a zis ce caut pe acolo.In agenda telefonului erau numai nume codificate HJ.BI,IL.
Nu stiu ce sa cred de atunci relatia s-a racit , nu am mai facut dragoste de 1 luna, si de abia asteapta cred sa nu mai am nici somaj sa ajung sa ii cer banii.
Ce sa fac cum sa adopt situatia, nu vreau sa ma cert cu el sa marchez copilul cu problemele astea,vreau sa aiba o copilarie linistita.
Da-ti si voi o parere un sfat nu credeam vreodata ca voi trece prin perioade din acestea.
Va multumesc si va doresc o zi frumoasa in continuare.

sus

Denunta
fuxia

Copii
un baietel: 13 ani
o fetita: 11 ani

16.10.2010 8:35     citat 

Draga mea

am citit ce ai scris si-mi pare rau ca aveti o perioada dificila. Nu stiu ce sfat sa-ti dau si nici nu stiu ce sa cred in legatura cu sotul tau. Nu vreau sa zic o prostie si sa te influentez.
Tot ce iti doresc este sa ai putere sa treci peste toate problemele, sa fii optimista si sa stii ca mereu dupa o perioada aiurea,vine si o perioada superba. Pt fetita ta fii puternica, sanatoasa si nu te lasa. Cauta in continuare job si nu te descuraja. In ce relatii esti cu mama ta? Poate ar fi bine sa vorbesti cu ea sau cu cineva apropiat tie,din familia ta.
Si nu uita ca nu esti nici prima si nici ultima care trece prin ce treci tu.

A,si inca ceva. Sunteti o familie,deci banii sotului sunt si banii tai. Asa ca cere-i si cheltuieste-i fara jena. Sunt si banii tai !!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: