· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > hai sa ne cunoastem-mamici de vara 2007 si nu numai
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor hai sa ne cunoastem-mamici de vara 2007 si nu numai     
vioelena

04.01.2008 6:37     citat 

Multumesc fetelor.
Atleta, apuca-te repejor de cautat restaurante; e mare criza....mai ales daca vreti sa faceti vara aceasta.
Ancu, imi pare rau sa aud tot ceea ce ti s-a intamplat. Dar tot ce a facut soacra ta, nu a dus decat la intarirea relatiei voastre sarut . Ai o familie reusita!!
Polin, multa lume a spus ca seamana cu mine, cu toate ca eu nu prea observ. Azi sotul meu era tare fericit pt ca s-a intalnit cu un vecin din bloc si a spus ca bubu semana leit cu el foarte fericit . Ce sa-i faci?! Nu prea i se spune ca seamana cu el, iar cand cineva totusi spune asta, il vad cum se insenineaza scot limba
Anka, luna de miere am petrecut-o in Turcia, Antalya. A fost superb.
Da, mai vrem o surioasa pentru Ed.....speram anul acesta (sa raman insarcinata).
Va pup pe toate si toti bebelusii sarut sarut

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

04.01.2008 8:33     citat 

Daci, ai una din cele mai frumoase povesti de dragoste si de familie. Si in plus povestesti cu tot sufletul. Sa va ajute Dumnezeu sa realizati toate visurile si sa aveti si casa de vis pentru frumusetea voastra mica si vesela, Tudorel. sarut La multi ani!!

sus

Denunta
vioelena

04.01.2008 9:47     citat 

Foarte frumos, Daci!! Uite ca noi am spus povestea noastra asa repede, fara amanunte.....dar tu ai reusit sa pui suflet in ceea ce ai povestit. Aveti o familie tare frumoasa. Sa va dea Dumnezeu sanatate!!

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
12 ani

05.01.2008 1:24     citat 

Daci , cum stii tu sa povestesti asa frumos sarut sarut sarut
Mi au dat lacrimile citind povestea voastra.
Sunteti o familie minunata , si sigur veti reusi sa realizati tot ce v ati propus.
Piscotelul vostru e numai bun de papat sarut sarut sarut

Vioelena, sincer ,daca ar fii dupa mine, as face nunta in aer liber. foarte fericit dar daca nimeresc o zi ploioasa am pus o foarte fericit

Va pupam si va dorim un an nou plin de impliniri sarut

sus

Denunta
anema

Copii
Alessia-Maria: 12 ani, 2 luni
David Gabriel: 9 ani

05.01.2008 1:53     citat 

Daci....m-ai lasat fara cuvinte! sarut sarut sarut

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 12 ani
Emilia-Maria: 9 ani, 11 luni

05.01.2008 1:53     citat 

Daci ai o poveste foarte frumoasa si o familie reusita.
Numai bine si succese in ceea ce v-ati propus sarut sarut sarut

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 12 ani, 3 luni
Anda Maira: 9 ani, 3 luni

05.01.2008 2:43     citat 

Fetelor, multumim din suflet. Insa sa va spun ceva : toate avem povesti frumoase. Sunt povestile noastre de viata. Chiar daca am trecut mai greu sau mai usor prin viata, oricum povestea este frumoasa atata timp cat acum putem sta in fata unui calculator si sa povestim cu drag despre viata si familia noastra. Oricum povestim, stim ca spunem din suflet, din inima. Si mai stiu ca pe noi pe langa prieteniile care s-au legat prin acest forum, pe noi ne mai leaga ceva : dragostea imensa pe care o purtam familiilor noastre si pentru aceasta trebuie sa nu uitam sa-i multumim lui Dumnezeu. Si eu va multumesc si voua pentru ca intotdeauna sunteti niste dulci.... sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Ancu

Copii
Ana Alexandra - comoara mamei
12 ani, 1 luna

05.01.2008 8:47     citat 

Daci nu esti cumva scriitoare? scot limba zambet . tare frumoasa povestea ta, esti o fericita, sa-ti traiasca puiutul multi ani si sa fiti fericiti.
Fetelor sunteti niste frumoase in rochie de mireasa. cred ca nunta si nasterea unui copil sunt niste clipe unice in viata unei femei, care o fac sa se simta cea mai importanta din univers in acea clipa.nu-i asa ca suntem privilegiate? barbatii nu traiesc aceste clipe minunate ca si noi.

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 12 ani, 3 luni
Anda Maira: 9 ani, 3 luni

06.01.2008 12:40     citat 

Ancu, nu sunt scriitoare, nici gand, nici nu ma consider deloc potrivita pentru asta (un secret : in scoala ii rugam pe parintii mei sa-mi scrie compunerile pt ora de romana scot limba scot limba ca ma simteam pasta rau rad rad rad rad ).......
Am ramas foarte impresionata de povestea ta, ba chiar i-am citit-o si lui Tavi (sotul meu)...imi place optimismul tau si felul in care percepi viata, asta te va ajuta intotdeauna !!! Si am remarcat ceva fffff important la tine , ceva ce nu trebuie sa uitam niciodata : "nu suntem bogati dar cand o vedem pe alexandra cum ne zambeste ne simtim cei mai fericiti oameni din lume. " : ca nici o firma si nici un ban nu ne va aduce fericirea , ele ne-ar aduce un anumit confort insa adevarata bogatie este familia noastra. FOARTE ADEVARAT ! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
anka-mario

Copii
mario florin: 12 ani, 3 luni
Sara Maria: 8 ani, 10 luni

07.01.2008 12:20     citat 

Daci,nu am cuvinte, superba povestea ta, sa dea D-zeu ca si peste 50 de ani sa ne povestesti la fel despre iubirile tale rad rad
Mi-a placut modul in care a reactionat sotul tau, pt ca lui Marius nu i-a venit sa creada pana nu am facu al doilea test
Si el era nerabdator sa avem un copil dar el nu se exteriorizeaza si pe mine asta ma enerveaza
In schimb, cand am nascut era super fericit
Era 6 iulie 2007, am plecat la tara la ai mei 5-6km de oras
Ma asteptam sa nasc pe 17 iulie asa mi-au spus
Seara sotul meu a baut un pahar de vin cu tatal meu si eu in gluma le-am spus ca unul dintre ei sa nu bea pt ca la noapte o sa mergem la spital
Ei au zis ca glumesc
Ne-am culcat cu totii, eu cam cu mici dureri dar am zis ca trec
Pe la 2 noaptea mi s-a rupt apa, eu nu am stiut ce se intampla, am strigat la mama care a zis :,,repede la spital''
Am ajuns la spital si am avut noroc ca la 7 dimineata intra dr meu in garda
Au urmat 10 ore de travaliu, in care eu nu am schitat nici un tipat, nimic,nu ca nu ma durea dar chiar de tipam nu-mi alina nimeni durerea
Vorbeam cu Marius prin telefon, el era speriat pt ca ii zisese dr ca daca nu nasteam pana la 12 ma baga in cezaiana
El nu imi spune foarte des ,,te iubesc'', rar , foarte rar, dar atunci am primit un mesaj care m-a facut sa zbor, sa nu ma mai doara nimic:,,te rog sa ai putere, va iubesc pe amandoi si va astept cat mai curand"mi-a dat putere si la 12.25 pe 07.07.2007 l-am nascut pe Mario puiutul meu dulce de 3.100kg
De atunci ca si la voi viata noastra este ,mai frumoasa cu fiecare zi care trece cu fiecare gest nou pe care il face.
Si iata ca azi facem 6 luni, nu imi vine sa cred.
Dar va spun ca tot timpul am ceva in suflet, faptul ca imi este teama ca sa nu i se intample nimic rau la puiutul meu si am tot felul de ganduri pe care sper sa le depasesc cu timpul.

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

07.01.2008 12:24     citat 

Mario e unul din cei mai frumosi copilasi de pe forum...dar cred ca ti-am mai spus...dar de ce ti-e frica tot timpul de ceva? confuz

sus

Denunta
anka-mario

Copii
mario florin: 12 ani, 3 luni
Sara Maria: 8 ani, 10 luni

07.01.2008 12:40     citat 

multumim de complimente dar mie imi pare ca toti copii sunt la fel de frumosi sarut sarut
nu stiu, asa sunt eu
am numai ganduri, ca daca puiului meu i se intampla ceva?daca sotului, parintilor?
mai ales de cand cu accidentul de pe 1 ian am numai ganduri negre si parca tot ce imi apare inainte imi apar numai accidente la tv cu copii morti plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
sunt asa pesimista de nu mai pot
si cand este bolnavior Mario parca mi se prabuseste lumea in cap nu stiu ce am
nu am tarie de caracter, si cred ca aceste ganduri le am de cand stau atata in casa cu vremea asta pt ca asta vara cand plecam zi de zi nu ma gandeam decat la ce frumos este sa ai un copil, abia astept sa vina vara sa mai imi revin si eu ca simt ca inebunesc
voi nu va sufocati atata in casa?

sus

Denunta
anema

Copii
Alessia-Maria: 12 ani, 2 luni
David Gabriel: 9 ani

07.01.2008 1:37     citat 

si eu sunt uneori cu moralul la pamant pentru ca nu prea iesim din casa...inainte sa intru in prenatal eram foarte activa si ajungeam acasa ca la hotel (doar noaptea ca sa dorm)...
dar ma plimb cu mica dintr-o parte a casei in cealalta, mai dansam, ne mai uitam pe geam si parca trece mai usor timpul....

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

07.01.2008 3:04     citat 

Anka, scuze, dar nu stiu ce accident ai suferit, nu am prea avut timp sa mai citesc tot ce s-a scris pe forum... Vi s-a intamplat ceva rau?
Vreau sa spun ca e normal sa ne simtim deprimate, statisticile spun ca sansele ca o mamica sa faca depresie sunt mari in jur de 6 luni. Daca as gandi asa nu as mai reusi sa fac nimic pentru Alesia. Daca ati stii prin ce am trecut azi numai ca sa platesc chiria la ap pe care il inchiriem in Israel!...si sa transfer niste bani in contul fetei care ma ajuta...
Am inrosit telefoanele cu banca, de dimineata ma chinui, desi am internetbanking, noroc ca dir bancii mi-e prietena si au facut ei operatiunile conform celor spuse de mine la telefon. Ca unde sa plec pe vremea asta cu copilul! Si asta e numai inceputul...intotdeauna ni se pare ca problemele noastre sunt cele mai grave, dar ar trebui sa ne uitam mai atent in jur... zambet

sus

Denunta
Ancu

Copii
Ana Alexandra - comoara mamei
12 ani, 1 luna

07.01.2008 3:23     citat 

anka nu te mai gandi la ce se poate intampla rau, ca daca e sa se intample se intampla si in casa, in somn( doamne fereste) . alunga toata energia asta negativa sin jurul tau si gandeste pozitiv, gandeste-te ce lucru frumoase se pot inatmpla. mi-e mi-a fost frica de nastere ca de moare pt ca eu am probleme cu inima, o aritmie din cauza glandei tiroide, dar am trecut cu bine desi am avut o nastere cam grea dupa 19 ore de pretravaliu si travaliu. sotul meu a stat cu mine tot acest timp, numai cand am primit epidurala nu l-au lasat sa vada dar dupa aceea a stat la capul meu. cel mai tare ne-am speriat cand dupa atatea ore nu aveam dilatatie decat 5 cm iar la fiecare contractie crestea ritmul cardiac la fetita la peste 200. atunci l-am vazut pe sotul plangand si am intrat si eu in panica pt ca el nu plange decat ffffrar. daca in 30 nu ma dilatam si mie imi face cezariana.cred ca mai mult pe fond psihic in 15 min am avut dilatatia completa si din 5-6 impinsaturi gata am fost. dar nu s-a terminat aici pt ca pitica mea avea circulara de cordon si eliminase si meconiu in lchidul amiotic. pana i-au desfundat nasucul si caile respiratorii nu au trecut decat vre-o 10-15 secunde dar mie mi s-a parut un veac.a primit nota 8 dar nu mai conta, au dus-o la oxigen si tot ce fusese greu se terminase. zambet

cat despre statul in casa... si eu simt ca inebunesc cate-o data, mai vb si singura. alexandra se uita la mine, crede ca vb cu ea si rade, atunci ma dezarmeaza, imi trece orice si radem impreuna rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: