· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > hai sa ne cunoastem-mamici de vara 2007 si nu numai
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor hai sa ne cunoastem-mamici de vara 2007 si nu numai     
teea

07.01.2008 4:01     citat 

cine-mi poate raspunde si mie?
fetita mea are 7 luni si-i gasesc in caca resturi nedigerat, de ce oare?
o fi ceva grav?

sus

Denunta
vioelena

07.01.2008 4:12     citat 

Da, chestia asta cu statul in casa poate da in depresie. Si mie mi se intampla sa ma satur...dar il vad pe bubu si imi trece imediat. Nu mai avem libertatea pe care o aveam inainte, nu mai iesim ca inainte, e mai greu acum...viata noastra e alta...eu ma bucur ca totusi va am pe voi aici...si zi de zi intru sa vad ce mai faceti...si vad ca nu sunt singura care simte in felul acesta.
Nu stiu cum se face, dar de cand sunt acasa, am mai multa treaba ca oricand. E greu si cu copil si curatenie...mancare copilului, mancare pt noi...si sa mai avem si timp de noi, sa ne mai aranjam si noi putin....e o continuua cursa...e ciudat, ma plang uneori, dar parca nici nu as vrea sa incep munca sau ce faceam inainte.
Anka, si eu mai am ganduri din astea...ma uit la bubu cand doarme sa il vad dc respire, dc e ok...sunt cam paranoica cateodata si nu stiu de ce. Dar incerc sa ma controlez pt ca ii transmit si lui asta...si nu e bine pt ei...
Teea, nu stiu ce sa iti raspund....incearca sa pui intrebarea aceasta rubrica Alimentatie. Ii dai mancarica pasata? De la asta nu are cum sa aiba asa ceva......

sus

Denunta
teea

07.01.2008 4:53     citat 

tot ce-i dau e pasat ,arata ca un piure

sus

Denunta
lulualexandra

Copii
Alexandra: 12 ani, 4 luni

07.01.2008 4:55     citat 

----------
teea a scris:
cine-mi poate raspunde si mie?
fetita mea are 7 luni si-i gasesc in caca resturi nedigerat, de ce oare?
o fi ceva grav?
----------

din cate stiu, e normal
acu... depinde si ce ii dai...
ma mai documentez si revin

sus

Denunta
teea

07.01.2008 5:10     citat 

multumesc alexandra si noi suntem din iasi

sus

Denunta
teea

07.01.2008 5:11     citat 

astept raspunsul tau

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
VICTOR - ANDREI - cel mai vioi!
12 ani, 3 luni

07.01.2008 8:54     citat 

Povestea mea este poate a unora dintre voi, nu este deloc simpla, ci plina de greutati si bariere, de "lupte" pt tot ce inseamna viata, iubire, munca, cariera, impotriva minciunii, a urii, a hotiei.....
Doi oameni s_au intalnit, s-au placut inca de la prima intalnire, si s-au indragostit ...Nimeni, insa, nu a stiut cate aveau ei sa indure....In fine, nu e dramatism, este chiar realitatea...Acum, totul este bine, sunt impreuna(ceea ce conteaza enorm), departe de raul care incerca sa-i desparta....Se au unul pe celalalt, si mai au ceva....un sufletzel mic, Victor-Andrei....care este cel mai mare actor!
rad rad In rest, sperante de mai bine. Toate, cu ajutorul Celui de Sus, le vor cladi impreuna....

sus

sufletel4u

Copii
12 ani, 3 luni

07.01.2008 9:06     citat 

[....]
si nu vreau sa va zapacesc, de aceea am fost cat de scurta am putut zambet

sus

anka-mario

Copii
mario florin: 12 ani, 4 luni
Sara Maria: 9 ani

08.01.2008 10:19     citat 

da, pe 1 ian am avut un accident cu masina cand mergeam la ai mei, am intrat intr-un gard cu stalpi de beton, din fericire nu ni s-a intamplat nimic doar sperietura si masina lovita, dar ea se face chiar daca nu mai putem de ciuda, asta este, de aceea imi este frica, pt ca eram cu Mario in spate si din neglijenta il aveam in brate nu in scaun

Capi imi pare nespus de rau ca treci prin asa ceva si D-zeu sa fie cu voi si sa va ajute sarut sarut

Acum cand vad ca si altii au probleme si poate mai importante ca ale mele imi dau seama ca sunt paranoica, din fericire noi avem tot ce ne trebuie, sanatosi sa fim in continuare pt ca de altceva nu ducem lipsa.

Teea, ce inseamna nedigerat?, pt ca si la Mario gasesc ceva de alta culoare dar asta nu inseamna ca este nedigerat ci pur si simplu ca asa se face,nedigerat ar fi daca i-ai da bucatele de mancare dar fiindca ii dai pasat nu poate fi nedigerat trag cu ochiul trag cu ochiul ,asta este parerea mea

sus

Denunta
Ancu

Copii
Ana Alexandra - comoara mamei
12 ani, 2 luni

08.01.2008 1:07     citat 

sufletzel cel mai important e ca va iubiti si sunteti impreuna cu bebelusul vostru.si noi am avut multe de suportat din cauza socrilor dar acum suntem singuri, tot in chirie dar linistiti si fericiti.curaj, stii cum se zice :un sut in fund e un pas inainte scot limba zambet zambet

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
12 ani, 3 luni

08.01.2008 1:14     citat 

ancu, da, cunosc vb asta.

fetelor, Victor ma mananca! rad

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 12 ani, 4 luni
Anda Maira: 9 ani, 4 luni

08.01.2008 1:53     citat 

Sufletel, imi pare rau ca a trebuit sa treceti prin necazuri si sa dati de rautatile oamenilor...de multe ori ma gandesc la rautatea oamenilor...si nu inteleg de ce ??? Din invidie ca vezi pe cineva fericit ? Din egoism ? De ce ? confuz confuz confuz
Insa stii ce e bine : ca Dumnezeu ne-a dat puterea sa trecem peste ele si sa ne facem viata asa cum vrem noi...si din povestea ta, vad ca esti fericita....ai fost o mireasa frumoasa...asa cum sunt convinsa ca ai o viata frumoasa alaturi de sotul dar bineinteles de minunea voastra ! Sa fiti sanatosi si fericiti, e tot ce conteaza ! Va pupam sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lulualexandra

Copii

08.01.2008 2:57     citat 

----------
sufletel4u a scris:
ancu, da, cunosc vb asta.

fetelor, Victor ma mananca! rad
----------

rad rad rad de ce?
a mea ma manaanca de barba (eu pe a ei, ea pe a mea) si de cot rad

teea, ce anume nu digera?
ma cheama raluca, alexandra e fii-mea scot limba

sus

Denunta
anka-mario

Copii
mario florin: 12 ani, 4 luni
Sara Maria: 9 ani

08.01.2008 2:59     citat 

al meu m-a innegrit pe oraz asa am facut sarbatorile rad rad

sus

Denunta
lulualexandra

Copii

08.01.2008 3:00     citat 

----------
anka-mario a scris:
al meu m-a innegrit pe oraz asa am facut sarbatorile rad rad
----------

rad rad rad machiata gratis, misto!!! rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: