· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile verii 2006 cap. 20
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile verii 2006 cap. 20     
alinutza_s

22.02.2008 2:27   Minunile verii 2006 cap. 20  citat 

........... IUNIE ..........

01 iunie 2006 Bianca, 3400 g, 60 cm - (bi-bi)
02 iunie 2006 Robert, 3580 g, 52 cm - (dalinuta)
06 iunie 2006 Andra Monica, 3400 g, 50 cm - (daniandra)
06 iunie 2006 Alexandru Nicola, 3360 g, 52 cm - (ramonar)
12 iunie 2006 Vlad Alexandru, 3400 g, 51 cm - (raloo)
13 iunie 2006 Anna Maria, 2700 g, 49 cm - (ana2006)
13 iunie 2006 Teodosie, 3100 g, 49 cm - (dosi)
16 iunie 2006 Anastasia, 3300 g, 52 cm - (ana ank)
22 iunie 2006 Tudor, 2650 g, 49 cm - (delfinasha)
26 iunie 2006 Alex, 1700 g, 41 cm - (ildikodrujit)
26 iunie 2006 Eszter, 3300 g, 50 cm - (tike)
27 iunie 2006 Maia, 3510 g, 51 cm - (Uricios)
28 iunie 2006 Miriam Luana, 3900 g, 58 cm - (diodora)
29 iunie 2006 Rares-Paul, - (corinaelena)
30 iunie 2006 Alexandru Matei, 2770 g, 49 cm - (pui1)

........... IULIE ..........

01 iulie 2006 Andrei, 3220 g, 51 cm - (megy)
3 iulie 2006 Daniel, - (lavadani),
07 iulie 2006 Laura-Ioana, 2900 g, 51 cm - (olitakisska)
09 iulie 2006 Mihai, 3700 g, 52 cm - (rapunzel)
09 iulie 2006 Alisia Bianca, 2.730 gr si 48 cm - (Rosalina)
10 iulie 2006 Alessia-Maria, 3400 g, 52 cm - (rucsa)
10 iulie 2006 Andrei, 4300 g, 55 cm - (acinom)
11 iulie 2006 Oana, 3400 g, 52 cm - (bebutzica)
12 iulie 2006 Denissa Gabriela, 3500 g, 53 cm - (alinutza_s)
13 iulie 2006 Mona Julia, 4010 g, 55 cm - (Christa)
14 iulie 2006 Andreea Stefania, 3330 g, 52 cm - (misi-mica)
20 iulie 2006 George, 3100 g, 48 cm - (monika_gi)
21 iulie 2006 Anamaria Madalina, 3380 g, 52 cm - (nyky)
22 iulie 2006 Alexei, 3650 g, 52,5 cm - (anatati)
25 iulie 2006 Robert Mihai, 3550 g, 53 cm - (lillyvds)
28 iulie 2006 Ioana-Delia, 2750g, 49 cm - (elisse)
28 iulie 2006 Theodora-Gabriela, 4100g, 54 cm - (georgeta_nanu)
30 iulie 2006 Victor, 3160 g, 51 cm - (ana_maria)

........... AUGUST ..........

01 august 2006 Matei Serban, 3200 g, 55 cm - (mihamatei)
01 august 2006 Parascheva-Ioana, 1500 g, 40 cm - (tic_tic)
02 august 2006 Mario, 3240 g, 50 cm - (RamonaBucurescu)
02 august 2006 Mara-Antonia, 3850 g, 51 cm - (a-di)
02 august 2006 Octavian-Ioan, 3900 g, 53 cm - (danika)
03 august 2006 Robert, 3200 g, 49 cm - (margeo)
04 august 2006 Timeea Elena, 3600 g, 51 cm - (Ramoon)
07 august 2006 Raul-Andrei, 3300 g, 53 cm - (onix30)
08 august 2006 Stefania, 2100 g, 41 cm - (bubu_stefi)
10 august 2006 Matei Mihai, 4050 g, 55 cm - (mella77)
12 august 2006 Razvan, 3470 g, 52 cm - (bihoreanca)
12 august 2006 Nina Samira, 3580 g, 53 cm - (ingrid76)
13 august 2006 Daria Maria, 2230 g, 47 cm - (fericita)
13 august 2006 Patrick-Andrei, 3600 g, 51 cm - (malina85)
15 august 2006 Stefania Estera, 3030 g, 53 cm - (VasiJoy)
15 august 2006 Ema Maria, 2630 g, 48 cm - (gaguta)
16 august 2006 Alexutu, 3700 g, 52 cm - (val12mad)
17 august 2006 Alexandra Maria, 3540 g, 50 cm - (criscros)
17 august 2006 Eva Maria, 3000 g, 48 cm - (MOA)
17 august 2006 Cristian Lucas, 4200 g, 60 cm - (cristianana)
18 august 2006 Sergiu Daniel, 2700 g, 50 cm - (holili4)
19 august 2006 Andrei-Cristian, 3350 g, 52 cm - (karin)
20 august 2006 Teodora-Maria, 3750 g, 62 cm - (adelia)
22 august 2006 Tony Cristian, 3,400kg, 56 cm (gulia80)
24 august 2006 David Alexandru, 3700 g, 56 cm - (dicioanacris)
26 august 2006 Antonio-Lucian, 3400 g, 52 cm - (roxana_s)
26 august 2006 Antonia Nicole, 3100 g, 53 cm - (anto)
28 august 2006 Cezara, 3350 g, 50 cm - (ttcrissy)
28 august 2006 Oana Maria, 3000 g, 51 cm - (Brillianceme)
28 august 2006 Alexandru Octavian, 3300 g, 51 cm - (Brillianceme)
28 august 2006 Alesia, 3600 g, 55 cm - (bebe_alesia)
29 august 2006 David George, 3500 g, 50 cm - (rolendana)
30 august 2006 Iais Simon, 4100 g, 55 cm - (bumburel)
30 august 2006 Timotei, 2400 g, 48 cm - (AlinaChiriluta)
30 august 2006 David, 3350 g, 51 cm - (mamim)

32 fetite 36 baietei

............................. sarut .................................. sarut ............................
Nota:
Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.
.................. sarut .................................. sarut .....................................

Capitole anterioare:
19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

22.02.2008 2:49     citat 

Sper ca acum sa mearga linkul cu poze:
http://s142.photobucket.com/albums/r103/oana_sporis/

sus

Denunta
soniastefania

Copii
sonia stefania: 12 ani, 11 luni

22.02.2008 3:42     citat 

http://www.parinti.com/Amintiri_din_cop...27399.html
haideti si voi cu amintiri sa ne cunoastem

sus

Denunta
bebutzica

Copii
Oana: 13 ani, 4 luni

22.02.2008 4:42     citat 

Buna fetelor!
As vrea sa incep prin a o felicita pe nyky pt minunea ei din burtica si a-i ura tot binele din lume, alaturi de familia ei minunata. Multa sanatate:x

Am cam lenevit zilele acestea, dar am impresia cateodata, ca nu mai rezist, Oana se trezeste atat de des noaptea, ca ma simt supta de puteri si nu mai am chef de nimic. N-ar trebui sa ma plang, gandindu-ma la mamicile eroina, care au deja 2 copii, dar asa ma simt eu in perioada aceasta jenat ...poate e de vina si astenia aceasta grabnica, de primavara, de pe la noi, din vestul tarii scot limba

Si mie imi place sa admir, tare mult, minunile noastre si sa i le arat si Oanei, care se bucura nespus de mult sa le vada, exclamand: "oai tiţa (insemnand fetiţa), oai batu (adica baiatu)" rad rad , apoi eu ii spun numele fiecariua, in parte si ea repeta cum poate dupa mine scot limba ......felicitari mamicilor pentru minunatii copii, pe care ii aveti, felicitari si sa va bucurati mereu de ei, asa cum va bucurati acum, cand sunt atat de frumosi si nevinovati sarut sarut

karin multumim ca ai intrebat de noi si va dorim distractie placuta in Austria. Pupam ochiosul frumos:x
alinutza felicitari pt invingerea in lupta cu seful scot limba si multi pupici frumoasei din portret sarut
dici in poze, David pare destul de inalt si dulce foc scot limba
cris, tu cum esti tot timpul in ritm alert, cred ca tare slaba esti, cum rezisti, ca niciodata nu te plangi intrebare
pui1 tare scumpi piticii tai, ii pupam si pe ei trag cu ochiul
anatati felicitari pt sot, si al meu este amator la multe, dar in bucatarie nu prea scot limba , iar mie mi-ar placea acolo sa fie cel mai mult rad
raloo te invidiez, bucura-te din plin de odihna si relaxare trag cu ochiul
gaguta iti vine sa le mananci pe scumpicile tale printese scot limba , iar tu arati minunat sarut
delfi felicitari pt frizura, imi place cum iti sta, iar Tudor este deja un fotomodel si genele acelea intoarse....te dau gata scot limba
tike eu am noroc ca soacra-mea este educatoare si o s-o duca cu ea, din toamna la gradinita, chiar daca o sa aiba grupa mijlocie, nu imi fac griji, o sa-i ajunga ea pe copii, daca nu o sa-i si intreaca rad , ce modesta sunt...glumesc, nu ma luati in seama jenat . Dar va sfatuiesc pe cele care incepeti munca, la implinirea celor 2 ani, ai copiiilor vostri, si vreti sa-i dati la cresa, sa va interesati de acum, pt ca sunt foarte putine locuri si stiti voi cum se ocupa la noi in tara trist ..............Mi-a fost tare dor sa o vad pe Eszter, o pupam dulce trag cu ochiul
acinom tare mai scumpi sunt palariosii tai....... si dolofani scot limba
vasy va dorim multa sanatate, tie si bebelusului tau, sa aveti mare grija de voi sarut
[b]onix
ai o voce minunata, pacat ca nu te-ai facut cantareata, cu siguranta ai fi avut succes, dar daca te mosteneste Raul, cine stie ce vedeta va fi zambet ....sa sti ca si eu am cantat la nunta mea, am facut un duet cu sotul meu scot limba , minunata amintire trag cu ochiul .......tare scump Raul cum danseaza sarut
rucsa spor la munca si succes trag cu ochiul
bubu_stefi si voi sunteti tare dulcici zambet
megy vad ca si piticului tau ii place in spuma la baie, Oana e innebunita dupa ea...pupam cheliuta voastra scot limba
anto tare frumos mai povestesti tu acolo, iar de expresia "miss pigy",m-am distrat de minune rad ....tare frumosi sunt copilasii tai, si ce frumos danseaza impreuna, cred ca o sa ai mare noroc cu Sebi, o sa te ajute mult si o sa aiba grija de Antonia sarut
adelia ne bucuram ca nu aveti probleme cu ochisorii si eu m-am gandit sa-i fac Oanei control, mai ales ca eu am avut strabism cand am fost mica si sotul are miopie, dar daca asa ti-a zis doctorul o s-o duc si eu numai pe la 3 ani, daca nu apar probleme.....Tare scumpa Diana,ar trebui si voi sa-i cumparati fetei un bebelas adevarat rad Pune poze cu fetele sa le mai vedem trag cu ochiul
rapunzel ne gandim la voi, cum mai sunteti?

Oau fetelor cat am scris, asa-mi trebuie daca nu intru sa scriu mai des scot limba
Poze cu Oana

Sa va povestesc ceva...in vara, cand am fost la ai mei, in Bistrita, mi-am pierdut aparatul foto, in care aveam pozele de la munte si pe care nu le descarcasem. Dupa ce ne-am cumparat alt aparat foto, mi-a gasit mama aparatul pe care-l pierdusem, intre marginea de la pat si saltea. Nu va spun ce mult m-am bucurat pt ca-mi recuperasem pozele de la munte. Tare schimbata mi se pare Oana din vara si pana acum. Daca vreti sa vedeti mai multe poze uitati-va aici sageata http://www.dropshots.com/cica#date/2007-07-26/18:19:35
http://www.dropshots.com/cica#date/2007-07-27/21:15:45
http://www.dropshots.com/cica#date/2007-07-28/19:13:34
http://www.dropshots.com/cica#date/2007-12-29/22:42:00
http://www.dropshots.com/cica#date
Va pupacim pe toti sarut

sus

Denunta
gulia80

Copii
tony cristian - bucuria casei
13 ani, 2 luni

22.02.2008 6:38     citat 

buna fetelor ce faceti? nu am scris de mult dar acum am un pic de vreme ,noi suntem bine azi chefuim am inplinit 1 an si 6 luni ,ce a trecut timpul!ce faceti dupa 2 ani va intoarceti la servici si dati copii la cresa?eu nu stiu ce o sa fac nu prea as da la cresa ca si asa avem probleme de sanatate zambet

sus

Denunta
rapunzel

Copii
ANDREEA
MIHAI

22.02.2008 7:19     citat 

Buna mamici, am ajuns acasa, in sfirsit.
Mihai si-a revenit foarte bine dupa operatie, in schimb s-a chinuit in spital cu altele, mai marunte: i-a erupt un canin, a racit, a facut diaree de la antibiotic, iar acum acasa a facut o eruptie alergica, probabil tot de la Augmentin. Este tot o pata din cap pina-n picioare, dar are un tonus foarte bun.
Suntem tare obositi, nu ne mai revenim, am fost si la serviciu zilele astea, dar am vrut sa intru ca sa va multumesc pentru mesaje si pentru sustinere, sa-i spun lui Nyky FELICITARI si lui karin drum bun.
Va pupam, Rapunzel si gashca.

sus

Denunta
ramonar

Copii
Alexandru Nicola: 13 ani, 5 luni

22.02.2008 7:45     citat 

Mihaita esti un mare invingator sarut sarut sarut Bun venit! Imi pare rau ca ati capatat si alte probleme, dar macar nu sunt asa grave.......Sanatate multa si pupam gashca .

sus

Denunta
rapunzel

Copii
ANDREEA
MIHAI

22.02.2008 7:57     citat 

Copiez ce-am scris in alta parte dar stiu ca nu va suparati.
Am revenit cu bine, intr-adevar, multumim.
Operatia a fost grea, zice profesorul, asteptarea tot grea pentru noi: dupa 5 ore de cind l-am dus in brate in sala inca nu stiam nimic de el si nimeni nu se spunea nimic. Intimplator s-a intilnit sotul meu cu profesorul in holul spitalului si acesta i-a spus ca a terminat, altcineva ramasese in sala sa inchida plaga, pina l-au dus in terapie intensiva, pina l-au detubat a mai durat o jumatate de ora. A reusit sa faca doar o incizie laterocervicala, nu i-au taiat sternul, macar asa a fost mai usor pentru el sa-si revina. Insa formatiunea a fost foarte mare, greu de scos dintre vasele mari si nervii din acea zona, aderenta la structuri si profesorul ne-a explicat ca SPERA!!!!! ca a reusit sa scoata tot.
Cind l-am vazut respira singur (asta a fost cea mai mare grija atunci) era sedat si dormea. Avea cinci catetere (unul intraarterial, pentru monitorizarea tensiunii arteriale, patru intravenoase pentru antibiotic, antialgice, sedative si unul de rezerva, sonda urinara, tubul de dren si oxigenul la nas).
Am plecat repede de acolo, eram invatata cu terapia din Romania, unde ai voie sa stai cite cinci minute, desi asistentele insistau sa mai raminem. Dupa citeva ore am fost din nou, s-a trezit si a inceput sa plinga cind m-a vazut, spre seara la fel, dar a adormit repede. Peste noapte a dormit continuu, spun asistentele, probabil sedat, a doua zi la prinz cind am putut merge la el dormea, la ora 15:00 m-au chemat acolo, nu mai voia sa doarma. M-au pus sa-l alaptez, slava Domnului, toata noaptea m-am chinuit cu sinii plini, m-am muls de doua ori si degeaba, a supt si apoi s-a terminat cu statul in patut, a vrut numai la mine in brate.
Atunci s-a intimplat ceva ce m-a impresionat extraordinar: m-au poftit afara la 7:30 pentru ca asistentele schimbau tura si isi predau pacientii; le-am spus ca va plinge, au spus ca se ocupa ele de el, i-am lasat in patut citeva jucarii de plus si o poza a Andreei, insa a plins incontinuu - nu mai avea nici voce 10 minute iar cind m-am intors plingea in patut si tinea in minute poza ei si o privea. A fost ingrozitor, m-am intrebat ce face, oare ii cere ei ajutor, oare s-a simtit abandonat de mine, tot timpul cit am stat in spital m-am intrebat mereu ce a simtit el in acest timp cind a avut nevoie de noi mereu si noi nu am putut raspunde mereu asa cum s-a asteptat el.
Spre seara, dupa ce a dormit chinuit maxim o ora (de cite ori ma miscam in scaun sau ma ridicam cu el in brate se trezea, se agata de mine si incepea sa plinga) asistentele m-au intrebat daca sunt de acord sa ii administreze ceva pentru somn; am fost de acord, era rupt de oboseala si a adormit apoi de la 9 pina noaptea la 2 cind iar m-au sunat sa vin pentru ca se trezise si plingea.
Urmatoarea zi a fost mai usoara, a fost mai prezent, nu mai era asa de adormit si speriat parca, la prinz l-am putut lua in salon. Avea o perfuzie cu un antialgic la care am renuntat pentru ca il ametea prea rau, nici nu parea sa aiba nevoie de ea si in plus ne tinea legati de pat, injectomatul trebuia sa stea in priza, iar baiatul isi revenise si voia sa umble!!!.
Din acea seara nu mai puteai zice aproape ca a fost operat: alerga pe toate holurile si noi dupa el, tinindu-i tubul de dren, a doua zi insa a inceput raceala, simbata i-a erupt caninul, duminica diareea dupa antibiotic probabil.
Nu pot sa va explic cit chin a fost, si pentru noi, si pentru el, in viata mea nu am crezut ca puiulul meu poate plinge atit, ca se poate uita in ochii mei si striga mama-mama iar eu trebuia sa il tin strins, sa nu-l las sa se miste ca sa ii poate pune medicamentele intravenos, sa ii schimbe pansamentele, sa ii faca radiografie sau ecografie si sa nu pot sa-l ajut.
Mi-as dori din tot sufletul, dar sincer nu cred ca vreodata isi va reveni complet sau va putea uita tot ce a patit; si acum cind vede persoane straine care se apropie de el se sperie, desi era un copil sociabil si curajos.
Miercuri noapte am ajuns acsaa, suntem atit de obositi, deja am mers si la serviciu; miercuri a fost si ziua Andreei si am vrut sa ajung macar seara; casa era plina de prieteni care ne asteptau, Mihai intii s-a speriat, apoi si-a recunoscut lucrurile si s-a linistit.
Joi de dimineata s-a trezit plin de pete rosii care se inmulteau vazind cu ochii; alergie la Augmentin se pare, ori o reactie intirziata, ori reactie la excipientii din flaconul cumparat din romania.
Nu vrea sa ia alt antibiotic, nu vrea nici antialergicul, am hotarit sa nu-i mai dam nimic, sper sa nu gresim.
E slab de nu va pot descrie, inca speriat, dar pare sa se acomodeze incet-incet.
Va multumesc tuturor pentru sustinere, ma rog sincer din tot sufletul sa nu ii fie dat nimanui sa treaca prin asa ceva, este aproape de nesuportat. Am incetat sa ma mai intreb DE CE? acum sper doar ca profesorul si-a facut bine treaba si ca tot acest cosmar s-a incheiat pentru totdeauna.
Va pupam, o seara buna.

sus

Denunta
alessia_de

Copii
E: 15 ani, 5 luni
D: 12 ani, 4 luni

22.02.2008 8:11     citat 

Rapunzel, bine ati ajuns acasa! sarut M-a impresionat mult povestea voastra! Doamne ajuta sa fie totul bine de acum inainte si multa, multa sanatate! sarut

sus

Denunta
nyky

Copii
AnaMaria Madalina: 13 ani, 3 luni

22.02.2008 8:27     citat 

Rapu,Mihaita,bine ati venit acasa,dragii mei.Cat ma bucur si iti multumesc ca ai intrat sa "vorbesti" cu noi cu toate ca esti super obosita.Sper sa treaca cat mai repede eruptia si multa sanatae.Iti multumesc din suflet pentru urare si multumesc si celorlalte fete care s-au gandit si se gandesc la mine sarut sarut sarut

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 15 ani, 2 luni
Teodora Maria: 13 ani, 2 luni

22.02.2008 8:57     citat 

Oooof Rapunzel, am citit si am trait din plin povestea trist . Eu una te admir cum ati reusit sa gasiti atat de repede o solutie si sper din tot sufletul ca Mihai nu va mai avea pe viitor nici o problema. E greu sa afli ca strain ca un pui s-a imbolnavit, darmite tu ca mama?!
Important e ca acum e acasa, inconjurat de parinti, de Andreea si de lucrurile lui. Incet incet se va linisti, stii si tu cat de maleabili si de plini de viata sunt copiii. Chiar daca nu va uita in totalitate, pofta de viata, energia si optimismul il vor face sa treaca peste durerea fizica avuta si frica de medici si medicamente...
Asa ca eu una va urez din tot sufletul "Bine ati revenit printre noi !!! sarut sarut sarut
Si doi pupici Andreei, unul de ziua ei si unul ca e o sora atat de buna, incat lui Mihai, pui de nici 2 ani, i s-a facut dor de ea! sarut sarut sarut

sus

Denunta
karin

Copii
Andrei-Cristian: 13 ani, 2 luni

22.02.2008 8:59     citat 

Rapu, bine ati revenit acasa ! Pupici la eroul nostru si recuperare grabnica ! sarut
Andreutei, zisa si FB-ista foarte fericit , ii dorim sanatate, noroc si multe bucurii si impliniri. P.S. Scuze de intarziere, insa eu retinusem ca pe 23 e ziua ei....

Delfi, s-a rezolvat. Sa-i porti sanatoasa !
Wasabi, vezi ce sotioara ascultatoare ai ? foarte fericit Tudor face echipa buna cu Andreiutu' lui Acinom, la categoria palarii.
Tike, eu cred ca o sa optez pt gradinita. Pupici la printesa ! sarut sarut sarut
Anatati, sarut . Si tu Brutus, cu sot harnic ?!? ochi peste cap Felicitari fetelor, ati stiut ce sa alegeti! zambet
Bebu, ti-am vazut aproape toate pozele. Intr-adevar schimbarea e vizibila. Mi-a placut poza cu Onuta si Andreiutu' din fotoliu. trag cu ochiul
Si tu si Onix, faceti-ne o surpriza si aratati-va cantand la nuntile voastre. Ce ziceti?
Bumburel, ce face Iais? Tratamentul cum merge? Ai gasit raspunsul la ce te interesai pe aici?
Ramonar, mai pune poze cu Alexutu meu drag !
Rucsa, succes pt al doilea bebeu ! zambet
Pui, oau , dar cretuliu e puiul ! surprins

sus

Denunta
bi-bi

Copii
Bianca: 13 ani, 5 luni

22.02.2008 9:08     citat 

rapu,bine ati venit acasa! sarut sarut

sus

Denunta
acinom

22.02.2008 9:09     citat 

Rapu bine ati revenit,mii de pupici lui Mihai,trebuie sa va fii fost f greu,insa veti vedea ca totul va reveni la normal cat de curand ,Mihai va fii cel care a fost inainte.Numai tu stii ce a fost cu tine,cu voi in tot timpul asta,insa sa stii ca noi ti-am fost si iti vom fii mereu alaturi,chiar daca si numai cu gandul.
Multa sanatate si liniste va dorim din toata inima. sarut sarut sarut

sus

Denunta
delfinasha

Copii
Tudor Mircea: 13 ani, 4 luni
Kristine Elena: 9 ani, 7 luni

22.02.2008 9:26     citat 

rapu, am plans citind ce ai scris. esti de admirat. eu cred ca muream acolo.. nici nu vreau sa imi imaginez prin ce ati trecut. Doamne ajuta sa fie bine si sa se fi terminat totul. eu sunt f sensibila la faze de -astea. eu am plans cand i-au facut vaccin lui Tudor in spital cand s-a nascut, la vaccinele de 2,4, 6 luni nici nu am stat in camera acolo. , acum am fost cu el la oftalmolog ca se scarpina la ochi, mi-a dat picaturi ca cica ar fi avut conjuctivita si imi dadeau lacrimile cand i le puneam ca il tineam cu forta.. d=apoi ce a fost la voi, o Doamne.. sa dea Domnu sa fie de bine de acum incolo.
pupici multi lui Mihaita, trebuie sa fie bine de acum incolo.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: