· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2007- Cap. 17
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2007- Cap. 17     
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

17.12.2007 9:37     citat 

5 martie Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Baicoi
5 martie Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora11, 3,300kg, Vrancea - Poze
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia
24 martie Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie Mario Florian (pui de christine27 3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie Alexandra Georgiana (pui de roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava Poze
15 aprilie Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
22 aprilie Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj Poze

5 mai Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti Poze
10mai Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova Poze
15 mai Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti Poze
21 mai Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai Ana Stefana (pui de nicolle_77), ora 07:10, 2,850kg, Apgar10/10, Cluj
31mai Alexia-Elena(pui de miha-alexia), ora 08:35, 3,600kg, 54cm, Apgar 9, Sibiu

Avem 12 fetite si 17 baietei, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Capitolele anterioare:1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul lui bebe link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
miha-alexia

Copii
alexia elena: 13 ani, 7 luni

17.12.2007 9:52     citat 

cafe multumim pentru colaj, ce poza faina ne-ai pus esti o dulcica sarut , despre Sibiu eu am glumit scot limba , e frumos dar e totusi mic si aglomerat trag cu ochiul

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 9 luni
Teodor: 13 ani, 10 luni

17.12.2007 10:28     citat 

Cafe, multumim frumos pentru colaj.
Fetelor sunt tare suparata, am luat-o si eu pe urmele lui Nicolle ( apropo, nu mai stiu nimic de ea pentru ca nu am mai avut timp sa va urmaresc ) . Teo a facut rosu in gat si febra alaltaieri noapte si acum luam antibiotice si m-am certat cu sotul urat de tot ca e vina mea ca eu am vrut sa-l scot afara...chestii din astea, plus ca parintii mei nu ne ajuta deloc ( el nu are parinti ) si cred ca...nu mai tine mult ....Cearta asta insa m-a facut sa-mi dau seama ca in cazul unui divort eu nu as avea martori. Singurele persoane care vin la noi in casa ar fi sora lui, nasii nostri care sunt tot din partea lui, soacra sorei lui. Ar fi o prietena comuna si sotul acesteia care insa nu a asistat la discutii de familie.

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 9 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

17.12.2007 10:38     citat 

Laura....ce aveti confuz ...lasati certurile si bucurati-va de sarbatori!!!! Acum cu bb nu mai e asa usor...se strang multe..oboseala mai ales...si mai rabufneste ba unul, ba altul!!!! Nu poti da vina pe cineva ca a racit copilul..el raceste ca si noi...se intampla....de exeplu Dariei iar ii curge nasul si nu pot da vina pe cineva!!!! Eu zic sa va puneti la masa amandoi si sa vorbiti si sa puneti lucrurile cap la cap!!!! Copilul are nevoie de ambii parinti langa el....parerea mea...hai capul sus, un zambet pe buze(oricat de greu ar fi trag cu ochiul ) si o vorba buna fac minuni!!! sarut sarut

sus

Denunta
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 9 luni
Filip: 11 ani

17.12.2007 12:12     citat 

Mi-as fi dorit ca zilele astea sa vad numai mesaje de bucurie si tare imi pare rau cand aud de suparari de felul asta.
Laura, nu cred nici eu ca e cineva vinovat pentru raceala micutului. Asta e o treaba care se putea intampla in orice conditii. Iuliana zice bine ca poate e numai o perioada dificila, fiindca Teo a schimbat putin mersul lucrurilor, dar asta trebuie sa fie de bine. E primul lui Craciun, primul bradut. Incercati sa va bucurati alaturi de el. Si poate lasati sarbatorile sa fie inaintea supararii sarut Va doresc din tot sufletul multa linste si intelepciune sa faceti ce trebuie, in special pentru piticut.

hellene, multumim pentru zapada. Va aratam ce ne-ati trimis cred ca diseara, dupa ce descrc pozele. In spatele blocului era o atmosfera de basm Nu glumesc deloc.
Toti sunt frumosi in zapada: Geroge, Gabi, Alexia sarut

Noi l-am lasat in zapada-zapada. Nu intelegea prostit

La brad s-a comportat clasic: stilul smuls, fireste, bagat beculete in gura( idee ), mancat beteala. Dar frumos. revenim cu exemplificari, ca altfel uitam. Si asa avem niste restante care nu mai sunt de actualitate.

Dimineata, cand ma aranjam putin sa iesim in parc, am facut descoperirea plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist : mancase o bucatica dintr-o pensula de fard de ochi (partea de burete, mai exact jumatate) rad plang sau sunt foarte trist rad plang sau sunt foarte trist . Va jur ca nu stiam cum sa reactionez. Ca acum: radeam-plangeam.

Oricum, Vladimir a descoperit ceea ce filosofii si inteleptii lumii cauta de veacuri - sensul vietii. La el e simplu: tot ce poate fi introdus in gura
trag cu ochiul

sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

17.12.2007 12:56     citat 

Laura, nu si tu!!!! Eu sper ca totusi problemele sa nu fie asa de grave si sa gasiti solutia spre impacare. Este adevarat ca faptul ca te-a acuzat ca din cauza ta a racit Teo n-a fost deloc corect din partea lui. Eeei, asa stau lucrurile: copiii mai si racesc! Vreau sa aud vesti bune de la voi! Insanatosire grabnica lui Teo!

----------
crriss a scris:

Oricum, Vladimir a descoperit ceea ce filosofii si inteleptii lumii cauta de veacuri - sensul vietii. La el e simplu: tot ce poate fi introdus in gura
trag cu ochiul
----------

Criss, ai fost mortala! Edi este si el atunci adeptul acestei filosofii, cred ca or sa formeze o fratie! rad "Liderul spiritual" va fi Vladimir! Mai si cat era de simpla filozofia, oare noi de ce nu ne-am gandit?! rad
Cat despre traznaile pe care le face Vladi...cred ca e campion la categoria asta!!! rad
Am uitat sa va spun ca si Edi a inghitit o bucatica de carton de la cutia de paracetamol, mi-am dat seama cand l-am vazut ca icneste...a inghitit-o pana la urma! Eu ii dadusem cutia ca nu mai tacea si intr-un moment de neatentie a bagat-o in gura...M-am speriat dar ...asta este, bine ca n-a patit nimic! Un mic incident doar! jenat

sus

Denunta
crriss

Copii

17.12.2007 1:04     citat 

rad rad rad jenat jenat jenat
Ti-am zis ca nu stiu cum naiba sa reactionez. Sunt mortali puii! Edi e pe baricade. Cred ca le-ar placea sa se vada. trag cu ochiul si mie mi-ar placea. sarut Auzi, dar cutia de la vigantol nu-l tenteaza? Aaaaa, pai la noi e "obiect de santaj". Numai asa pot sa-i pun scutecul. Oricum, cutia nu mai are urechiusele alea din interior, e doar cutia fara nimic deasupra foarte fericit Apropo, se poate zice ca am capatat ceva experienta cu pusul scutecelor, dar aseara am avut nevoie de 10 minute, fiindca nu statea o clipa. Transpirasem toata si imi venea sa-l las asa, dar e frig. Nici la olita nu l-am mai pus din acelasi motiv.

Tampiii astia ai nostri(nici nu stiu exact la cine ma refer) ne-au oprit caldura plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Cafe, pupici lui Edi

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

17.12.2007 2:12     citat 

----------
crriss a scris:

Cred ca le-ar placea sa se vada. trag cu ochiul si mie mi-ar placea. sarut
----------

Crriss, la vara! trag cu ochiul zambet

Tinand cont de degetel cred ca o sa-i iasa intai masele scot limba

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Si are boala pe sosete scot limba zambet

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

17.12.2007 3:42     citat 

Salut la un nou capitol! sarut
Laura, sper sa fiti "cuminti" si sa vedeti altfel lucrurile, crede-ma ca eu de 5 ani tot divortez prostit Si parca dupa al doilea am luat-o razna si mai rau, insa... primii ani din viata copiilor nostri sunt mai importanti decat orice (greu a inteles si al meu huzband chestiile astea). Daca trag o linie, cu toate certurile si disputele "ideologice", cei mai frumosi ani sunt de cand am devenit mama, desi toata viata mea s-a schimbat, toate preocuparile s-au dat peste cap, am un singur target: copiii sa fie bine! E drept ca avem nevoie putin de timpul liber si de hoinareala din trecut, insa si fara ei nu pot. Si anii astia ai lor nu ii mai reiei din urma... deci: peace! Ca sa va bucurati in liniste de primul Craciun al puiului! Hai ca m-am lungit ca placinta, dar urla experienta din mine sa nu tac! scot limba Si ii tin hangul Iulianei ca vad ca suntem pe o lungime de unda!
Cafe, sar'na din nou de capitol! Si pupa pletosul, moama ce ma fascineaza si el, dar e deja "dat" jenat
Crriss, eu astept pozele, a mea inchide ochii la zapada foarte fericit Dar nu mai tuseste deloc, gata! Si fac voodoo sa alung toti potentialii virusi ca m-au capiat nervos
Fetelor, care pe unde sunteti? Eu m-am oprit putin din treaba/supravegheat cupilul urlator sa mai iau o gura de suc aici cu voi!
Sa nu uit, va vand un pont: si a mea ar fi interesata de cutii/cartoane, insa nu ii dau, in schimb... ambalajele de la biscuitii Ulpio spalate sunt nemaipomenite pentru linistit copilul la schimbat de kaki ... Continutul il papa George, ambalajul il mototoleste Gabi si o linisteste! Normal ca supravegheata, eu inca am fobii scot limba
Va pup, o saptamana superba sa aveti si spor la treburi, ultimii metri pana la Craciunul minunat! sarut

sus

Denunta
crriss

Copii

17.12.2007 3:58     citat 

Edi rockerul rad
sarut sarut sarut

Hellene, asa deci, biscutii. Aha scot limba
Ma bucur mult ca sunt bine copilutii

Uite pozuci mai vechi si de aseara. Bine, de atunci, am schimbat pozitia bradului, dar asta a fost forma si locul initial

[img][/img]

Vladimir, proaspat trezit, descopera bradul zambet

[img][/img]

...si incepe sa-l exploreze "gustand"

[img][/img]

...insista

[img][/img]

...il "intelege" si-n plenitudinea lui

revenim cu cele de azi
sarut

sus

Denunta
crriss

Copii

17.12.2007 4:02     citat 

Nuuu, astea-s mai vechiute zambet

Uitati coafura dupa somn! (Hellene, o programare la George, ca uite ce sperietor am rad rad rad )

[img][/img]

Si iata si niste dinti( foarte fericit plang sau sunt foarte trist )

[img][/img]

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

17.12.2007 5:39     citat 

----------
crriss a scris:
Edi rockerul rad
----------

Nuuu...Edi boxerul! scot limba trag cu ochiul Mai, nu radeti ca nu pot sa-i fac parul sa-i stea altfel, e razvratit ... rad Oare sa ne programam si noi la George???

Vladimir nazdravan si cu dintuci!!! Si are clamutza, am vazut eu.. scot limba Imi place ca in prima poza se uita asa la bradut parca ii spune ce dragut esti...Fara degustat insa nu se putea. rad Faine poze!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

17.12.2007 6:11     citat 

Ooooops! L-au chemat pe Edi la vaccin saptamana aceasta. Initial trebuia sa-l faca la inceputul lui ianuarie, dar mai bine ca l-a chemat acum. Pe celalalt ("de 4 luni") l-a facut pe 25 octombrie. Acesta e cel de 6 luni cum ar veni si e prima data cand va face Infanrix. Sper sa fie bine!

sus

Denunta
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 13 ani, 9 luni

17.12.2007 6:55     citat 

Laura imi pare sincer rau sa aud asta, dar poate este o reactie la nervi sii la suparare.Vorba Iulianei, cel mai bine ar fi sa discutati, sa va spuneti ambii toate ofurile si nemultumirile, poate reusiti sa schimbati
ceva. trist . Te imbratisez, nu fi suparata trag cu ochiul
Ce de bebelusi frumosi sarut ...atat papatorul de osetele cat si papatorul de globulete sarut
Fetelor eu credeam ca doar la mine e problema cu schimbatul. prostit Cand vreau sa-l schim se indoooaie de parca ar vrea sa faca podul de jos si tusti in stanga, tusti in dreapa...cu cutia de la pampers il mai pacalesc sau cu o mel de la telefon ...si nu de fiecare data.Dupa baita sunt leoarca cand il termin de imbracat...are o energie in el prostit prostit prostit
Auziti...este loc si pentru Raul in fratie? Ca sigur imdeplineste toate conditiile rad
Noi azi am fost la cumparaturi...maine gata ne facem bagajelul si poimaine plecam foarte fericit Astept si nu astept scot limba pentru ca-mi plac sarb in Romania.
Pupici la bibiluci!!!
sarut

sus

Denunta
crriss

Copii

17.12.2007 7:18     citat 

cafe, sper sa fie bine, nu se poate altfel

Bebikuleee, drum buuuun! E imposibil sa nu fie frumos. Lasa, veniti voi si ne povestim impresii. Ale voastre vor fi...italienesti trag cu ochiul
Sa ai grija de micut si cine stie, poate gasiti vreo italiencuta bebelusa sarut

Dimineata si descoperirea ...rece si alba

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: