· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - cap 5
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - cap 5     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

25.12.2007 7:13     citat 

------------------------ sarut ------------------------ Copilutzi de 1 anishor + 3 lunitze ----------------------------- sarut ------------------------

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 6 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori + 1 masea
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Rares - Matei (danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 6 dintishori + 1 maselutza
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 5 dintishori
26.09 - Federica (ANA_B), 8 dintishori

------------------------ sarut ------------------------ Copilutzi de 1 anishor + 2 lunitze ----------------------------- sarut ------------------------

27.09 - Stefania (margot), 7 dintishori
29.09 Eduard Cristian (bblusa), 6 dintishori
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+1 maselutza
29.09 Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+1 maselutza
03.10 - Stefan (Lili_R), 2 dintishori + 1 maselutza, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),4 dintishori+1 maselutza
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 5 dintishori
15.10 Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4 maselutze
16.10 Elouan (Teodora29), 8 dintishori
18.10 Isabella (anima_dia), 8 dintishori+2 maselutze
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 6 dintishori
19.10 - Boris (bavi), 5 dintishori
20.10 Vlad - Alexandru (sburac), 6 dintishori
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (franceska1), 2 dintishori, poze

------------------------ sarut ------------------------ Copilutzi de 1 anishor + 1 lunitza ----------------------------- sarut ------------------------

28.10 Teresa Natalia (kimm), 4 dintishori
30.10 Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 7 dintishori, poze
30.10 Iustin Andrei (andreea29), 6 dintishori
02.11 Mario (Dia27), 8 dintishori+2 maselutze
02.11 Arianna (irinuta78), 5 dintishori
04.11 Matteo (micky_creanga), 7 dintishori
05.11 Maia Gabriela (Awa), 6 dintishori
06.11 Bendis (gazzella), 7 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (roxanamirela), 6 dintishori, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 4 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori , poze

Avem 15 fetite si 22 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Capitole anterioare:
1, 2, 3, 4

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

25.12.2007 7:28     citat 

Sa aveti un Craciun de poveste, sa va bucurati alaturi de cei mici si sa va amintiti aceste momente cu placere in anii ce or sa vina.

Alex si Ruxi va pupacesc dulce!!!

sus

Denunta
ancastefan

Copii
andrei stefan: 14 ani, 2 luni

25.12.2007 9:40     citat 

multumim de listuta
ruxi e superba
pupam si noi pe toata lumea
povestim maine mai multe
pupici
sarbatori fericite in continuare
avem 6 dintisori deja trag cu ochiul
sarut sarut sarut

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 2 luni

25.12.2007 9:58     citat 

Craciun Fericit, sanatate si numai bine tuturor va dorim sarut sarut
RUXI multumim ptr. listuta si te rog sa ne treci cu 6 dinti
noi am fost foarte suparati ptr. ca Boris de sambata a inceput sa schiopateze cu piciorul drept iar duminica nu a mai mers deloc surprins plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
am mers la Victor Babes la pediatrie ( ptr. ca dr. lui de fam. avea telefonul inchis) l-a examinat ( si i-a gasit ca are dopuri in urechi din cauza betisoarelor folosite) si ne-a dat trmitere la Grigore Alexandrescu la un ortopet pediatric trist trist
am fost ieri acolo, i-a facut radoigrafie la glezna si nu are nimic: nici nu e vanat, nici nu e umflat la picior, nu are febra etc. totul normal numai ca nu poate merge cu piciorul drept si daca il pune in pamant nu are echilibru si forta pe el
ne-a dat sa ii facem analize de sange ptr. a vedea daca nu are vreo infectie in organicm, nurofen la 12 ore, multe lichide si cu rezultatele de sange mergem pe 28.12
azi dimineata i-am facut analizele si cum Victor Babes recolteaza pana la 12, e particular am zis sa mergem aici plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist numai ca i-a luat sange din vena si nu din deget trist trist a plans Boris cat nu a plans 1 an de zile plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist proastele alea de asistente dupa ce l-au chinuit cateva minute bune ne-au zis ca nu ii pot lua sange si sa mergem cu el la spital ca acolo asistentele au mai multa experienta cu copii asa mici nervos nervos nervos si intr-un final, dupa plansete groaznice a reusit o asistenta de acolo sa ii ia sange nervos
asa ca Craciunul ptr. noi a fost tare trist dar speram ca Boris incet, incet sa isi revina cu mersul: azi deja a pus piciorul drept jos si a facut cativa pasi singur
sincer ma gandesc cu groaza la ce e mai rau dar sper sa ne ajute Dumnezeu si sa nu fie nimic grav
sarbatori fericite in continuare va doresc sarut sarut

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

25.12.2007 10:27     citat 

bavi, fii tare ca nu e nimic grav! mosul o sa va trimita vesti bune!

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

25.12.2007 10:52     citat 

Bavi imi pare nespus de rau sa aud ca sunteti bolnaviori.Sper sa nu fie nimic si sa fie doar o chestie de moment.Va pupam si multa putere va doresc sarut sarut
Ruxi mersi de listutza sarut frumoasa ca de obicei sarut

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

25.12.2007 11:00     citat 

mult curaj, bavi, te asteptam cu vesti bune sarut
eu...tot rau ma simt
cu dentistul am scapat repede, un detartraj, o periuta de dinti chirurgicala si gata, ne mai vedem peste ceva luni
dar ma termina de simbata o durere infernala de spate si o stare de rau...fug miine la doctor sa vad ce e
in rest....primele imagini de Craciun trag cu ochiul

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

25.12.2007 11:15     citat 

Bavi ... multa sanatate lui Boris. Imi pare tare rau sa aud ca ati tras atat si ca tot nu stiti unde-i problema.
Teo ... pozele sunt f frumoase si la fel puiul cel blond si bucalat.

Si noi am avut un episod mai special acum doua nopti cand Alex s-a trezit vomitand in mijloc de noapte. A vomitat de 3-4 ori pana si-a golit tot stomacul, a tras niste parturi puternice si apoi a adormit linistita cu mami si tati (si ce minunat a fost! ... partea cu somnul impreuna). Nu stiu de la ce i se trage, nu pot decat sa banuiesc ca e de la un ou pe care l-a mancat in seara anterioara ... ori a fost alterat, ori i l-am dat tarziu si i-a picat greu. Din fericire dupa varsaturi s-a comportat normal si n-a fost nevoie de masuri speciale, desi pediatra ni le-a recomandat (am preferat sa-mi ascult instinctul, decat sa-mi tin copilul nemancat pt ca nu-i plac nici mucilagiul de orez, nici merele coapte).

Prima zi de Craciun a trecut cu daruri, mancare multa (Alex s-a rasfatat cu niste mamaliga, pe cand noi inghiteam la sarmale), agitatie si .. cam atat. Maine mergem la nasi, unde Alex se va simti f bine, pt ca va avea o casa mare la dispozitie si alti 2 caini de ciufulit.

Sa aveti sarbatori fericite!

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

25.12.2007 11:30     citat 

Ruxi multumim pentru listutza!DAta viitoare te rog sa ne treci cu 7 dintzishori!
Anca felicitari pentru perlutza!
Bavi sanatate multa lui Boris!Imi pare tare rau ca nu ati avut Craciunul dorit!Sper sa aveti vesti bune!
Elouan ai primit un cadou interesant.Sa te bucuri de el!Poate ni-l descrie mami un pic ca sunt curioasa.Am mai vazut asa jucarie in pozele Ancai si mi-a placut mult.
Iar poza din cap. trecut in care Elouan priveste bradul cu guritza cascata este................dementiala!

Multumim pentru toate urarile!sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

La nashi , in Ajun (nu va povestesc ce nebunie a fost, cate cadouri am primit, reactia lui D. a fost obisnuita, adica plans cu respingerea Moshului si cu stat in bratze la tati, acum se produce atasarea de tati...........si credeti-ma.. ...e fascinant sa-i privesti!):

Matei primeste cadouri:

Oare ce-am primit?

Cu una din jucariile primite, de care e fascinat:

La joaca :

Vreau si eu jucarie ca asta primita de Matei: rad :

Revin cu poze de acasa, cu bradul nostru, cand le voi descarca.
De azi incep sa revin la forma normala.Durerea de gat m-a tinut 5 zile in pat si va rog sa ma credeti......eu suport durerea f bine (nerv de masea scos pe viu ...va spune ceva? rad )..........dar asta m-a dat peste cap.....am avut zile cand plangeam si strangeam cu dintii de perna.M-am uns cu tot felul de chestii naturiste, am umblat cu fulare in jurul gatului, am luat paracetamol, nu am iesit afara, am dormit fara perna..........nu vroia sa cedeze deloc.Ca dupa 3 zile sa-mi amorteasca si mana stanga!Si a trecut S. la actiune cu masaje din alea dureroase dar care ma faceau sa ma simt mai bine.Bai fierbinti, sare calda pe gat si iata-ma dupa 6 zile de chin ca ma simt mai bine.Nu doresc nimanui.Amorteala o mai am in mana dar sper sa treaca!Am slabit 3 kg!
Merg sa vad Shrek ca tare il ador! rad

rox

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

25.12.2007 11:39     citat 

Rox, a primit un trenulet playmobil, animalute si o masina pentru cai de la bunici, iar chestia interesanta e de fapt un cub multi-activitati: deasupra are niste piste pe care se pot plimba bilute colorate , dar e de fapt un capac pe care il poti intoarce cu bilele inauntrul cubului
obtii astfel un fel de masuta
pe celelalte fete are un xilofon (parca asa se cheama), inca niste bilute de plimbat printr-un labirint, o tabla de scris si o numaratoare
nu stiu daca am reusit sa ma fac inteleasa...o sa-i fac poze pe toate partile, asa o sa fie mai clar jenat
a, si totul e din lemn trag cu ochiul

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

25.12.2007 11:51     citat 

Exact cubul vroiam sa-l descrii.Am inteles, merci mult.Mi se pare educativ.Voi cauta si pentru D.Am observat ca ii plac jucariile de lemn.

rox

sus

Denunta
ralumati

Copii
Matei: 15 ani, 9 luni
Luca: 13 ani, 6 luni

25.12.2007 11:55     citat 

Dariucu sarut rad sarut . Lasa, pui, iti promite nasa ta care te iubeste ca primesti si tu jucarie ca a lui Matei cu prima ocazie (daca ma ducea mintea, primeai chiar acum plang sau sunt foarte trist trist plang sau sunt foarte trist ).

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

26.12.2007 9:20     citat 

Bavi sper din toata inima ca e doar o mica problema care nu e grava si care va trece foarte repede. Multa sanatate lui Boris si voua putere, sa va aduca Domnul numai bine zambet sarut
Ruxi cred ca Alexutza a avut acelasi episod ca si noi, care la fel banuiesc ca s-a datorat faptului ca stomacelul a fost prea plin si nu a putut sa digere toata mincarea, iar oul, ai dreptate e un aliment greu, chiar si pt stomacul nostru.
Petrecere frumoasa la nasi si succes Alexutzei la ciufulit ciinii sarut foarte fericit
Teo pupam minunea blonda sarut , iar de cadouri nu mai zic nimica, toate sunt super, cubul mi-a atras si mie atentia cool sarut
Te asteptam cu vesti bune de la medic trag cu ochiul
Rox trist imi pare rau ca ai fost bolnava, dar de ce nu ai incercat si ceva medicamente, pt ca stiu ca sunt citeva care sunt permise si in alaptare. Eu mi-am pus cind m-a durut si pe mine, chiar de la primul simptom - compres de cartofi cruzi rasi si stropiti cu otet si alcool, l-am tinut 3 ore si intradevar m-am simtit mai bine chiar a doua zi.
Multa sanatate si sa iti revii cit mai curind sarut
Dariucu cit esti de scump sarut , alaturi de tati. Foarte frumoase cadourile Mosului cool

Vad ca e pustiu, mai asteptam si restul mamicilor foarte fericit sarut

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

26.12.2007 9:28     citat 

France ... sa stii ca m-am gandit la voi cand a vomitat Alex. Si mie imi semana cu episodul trait de voi. trist
Roxana ... cub ca cel al lui Elouan e si in oferta Quelle. Parca si puiul Ancai stefan are unul. confuz

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 16 ani, 1 luna
B: 14 ani, 2 luni
M: 8 ani, 9 luni

26.12.2007 10:28     citat 

Bavi, multa sanatate puiutului
Rox, ce sa-ti zic? tare te inteleg , si io am tras asa vreo saptamana pana cand am cedat si-am luat medicamente, dar ca faza la noi e ca fata mi-a facut si-o reactia alergica tare urata
dar totusi cred ca as merge pe paracetamol
zilele trecute am fost si io tare rau gripata si am trecut la paracetamol cu mare frica, dar a meritat ca fata l-a tolerat
Teo, ce tortulet surprins , superb scot limba , iar puiul balai e tare frumos.
Ruxi, zambet

noi ieri am trait una dintre cele mai frumoase zi de craciun, copiii si-au gasit cadourile sub brad dimineata. Felix stia ca sunt cadouri, deci jucarii si a inceput sa desfaca cu spor, dar Bendis nu intelegea decat ca se rup ambalaje si ca o mare maimuta pusa vesnic pe copiat fratele a inceput si ea sa rupa ambalaje rad rad
a avut cadou si Puffo, o minge pe care i-a luat-o puica, sa vedeti dupa lupta pentru minge rad
asa..iar eu am fost o mare nerusinata, mandru' s-a pus sa construiasca LEGO cu pruncii in timp ce io am motait
concluzia mandrului "am impresia ca tata iti cumpara toata seria" asa ca banuiesc ca o sa am plin de machete prin casa de acum inainte rad

nu-i bai, ca-i asa de fain sa-l vad cum il asista cool
si poze cu printesa mea vanitoasa (doamne ce se umfla in pene cand ii spuneam ca-i tare frumoasa sarut ), fratele si catelul
http://picasaweb.google.com/Ilandreina/...4425122007

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: