· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > cel mai sigur test de sarcina
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor cel mai sigur test de sarcina     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
loris

03.01.2008 10:30   cel mai sigur test de sarcina  citat 

desi am facut de vreo 4 ani luna de luna teste de sarcina as vrea sa stiu parerea voastra...care test de sarcina e mai bun?care test detecteaza sarcina mai repede?

sus

Denunta
ancutzica

Copii
junior: 15 ani, 4 luni
praslea: 11 ani, 8 luni

03.01.2008 10:56     citat 

habar nu am care firma e mai buna
eu am facut cele mai ieftine teste, alea de 5 lei bucata rad si niciodata nu mi-o aratat gresit, adica daca o fost sarcina asa mi-a aratat (desi am facut 3 de firme diferite, acelasi a fost rezultatul), iar daca nu era sarcina erau negative
nu stiu ca daca is mai scumpe sunt si mai sensibile la detectarea hormonilor de sarcina confuz
succes

sus

Denunta
loris

03.01.2008 11:09     citat 

multumesc ptr raspuns......ideea e ca incepand cu a cata zi poti face testul? de ex eu acum sunt in a 30 zi....la un cm de 31 zile....crezi ca un test facut azi poate sa-mi confirme sarcina daca e??! intrebare

sus

Denunta
redroserou

Copii
Delia: 9 ani, 6 luni

03.01.2008 11:26     citat 

Buna Loris,

eu am facut in ziua 30 un test Femina (cred ca e cel mai ieftin, vreo 3 RON) si daca a fost sa fie a iesit pozitiv....de altfel tu stii povestea mea...
CM era de 30-35 zile si in ziua 30 a iesit destul de clar pozitiv....

Iti urez bafta si sa vii la gravidutze cat mai curand.....
Eu te urmaresc si tu nu-ti pierde speranta...

sus

Denunta
loris

03.01.2008 11:30     citat 

eu am un sure c in casa.......sa-l fac ? zice ca se poate face in orice perioada a zilei?!!!!!parca nu mai am rabdare pana maine

sus

Denunta
redroserou

Copii

03.01.2008 11:32     citat 

Loris, am facut si sure check si a iesit ffff pozitiv, eram prin ziua 31 cam asa....
Eu zic ca daca e sa fii gravidutza, iese macar slab pozitiv....
Poti sa incerci...se face oricand in timpul zilei, eu pe asta l-am facut seara, seara....
Deci...astept vesti....

sus

Denunta
loris

03.01.2008 11:37     citat 

redro mi-ai dat impuls......ma duc sa vad ce si cum.......fie ce o fii.....pana la urma ce pot pierde?tine-mi pumnii............

sus

Denunta
loris

03.01.2008 11:58     citat 

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist nu e .........................deci plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
redroserou

Copii

03.01.2008 12:01     citat 

Nu te mai necaji....nici nu stiu ce sa spun....mai asteapta...nu te mai gandi.
Continua-ti viata normal, ai putere si treci....cred ca e cumplit sa astepti in fiecare luna si parca e prea mare dezamagirea.....dar incearca sa gandesti pozitiv...poate vei reusi sa ai BB cand o sa gandesti numai pozitv sau poate D-zeu stie mai bine.....

Pupici

sus

Denunta
tessh

Copii
Francesca: 8 ani, 3 luni
am nascut deja!

04.01.2008 9:29     citat 

Loris nu te chinui singura luna de luna cu testele ca nu are rost... am citit tot aici pe forum despre o fata care tot cam asa a facut si cand a renuntat sa se mai streseze a aparut si bebita...

Tu iei ceva acum ca sa te ajute sa ramai? Ai zis ca de 4 ani faci testele astea lunar... mergi la ginecolog si vezi ce se intampla...

Eu iti tin pumnii sa apara bebita si sa fie surpriza scot limba si sa ne zici si noua vesti bune in curand!

sus

Denunta
albinutza2006

09.01.2008 9:27   ajutor  citat 

Buna fetelor,
Am mare nevoie de ajutorul vostru:am facut 2 teste de sarcin acare au iesit pozitive(primul mai slab iar la al doilea se vede bine).Problema este ca azi mi-am facut un beta HCG care aiesit negativ....S-a mai intamplat cuiva?Sa traiesc totusi cu speranta ca este un bebic acolo?
Astept un raspuns.....va rog.

sus

Denunta
libelula27

am nascut deja!

10.01.2008 10:46     citat 

Albinutza, mi se pare foarte ciudat ce s-a intamplat. Ai luat ceva tratament de fertilizare? In mod normal daca apare a doua liniuta inseamna ca e sarcina...ca numai atunci se secreta HCG sau daca ai facut ceva tratament care sa contina hormonul.
Iti tin pumnii sa fie sarcina
[/b]

sus

Denunta
natalya_2014

Copii
Robert Cristian: 10 ani, 6 luni

10.01.2008 1:00     citat 

mie mi s-a intamplat sa fac 4 teste si sa iasa negative iar eu eram insarcinata surprins si le-am facut corect (la 1 sapt de intarziere)

sus

Denunta
albinutza2006

11.01.2008 6:49     citat 

Nu am luat absolut nici un tratament.Mi se pare foarte ciudat,nu am mai auzit pe nimeni sa i se intample asa ceva.O sa mai astept cateva zile sa-mi fac un altul......caci deja am devenit obsedata de faptul ca nu reusesc sa raman gravida si atunci cand raman le pierd......este foarte greu......si imi facusem sperante mari....

sus

Denunta
iriss

Copii
Yvonne Maria - Un ingeras minunat
10 ani, 10 luni
David-Alexandru: 9 ani, 4 luni

01.02.2008 1:20     citat 

Dupa mine, cel mai sigur test este sure check. Costa 9 ron si poate fi facut in orice moment al zilei. L-am facut exact in ziua in care trebuia sa imi vina ciclul si a iesit pozitiv. Cu cele Blu check am dat-o in bara, am mai dat si 21 ron in 2006 si nu mi-a iesit nici liniuta de control
Am mai facut si o gramada de 5-6 ron, la prima sarcina, dar era mai putin vizibila a 2-a liniuta.

Pt fetele care se lupa pt bb, tocmai am pus un mesaj pe forum la subiectul:
http://www.parinti.com/modules.php?name...9017a8331a

Va tin pumnii si sa auzim de cat mai multi bbi.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: