· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > decalotare
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor decalotare     
dabelea

04.01.2008 10:55   decalotare  citat 

Am vazut cateva indicatii despre aceast lucru la cabinet pe acest forum. Insa ma nemultumeste. As vrea sa stiu mai mult. Doctorita mea de familie nu prea m-a lamurit. Am fost la un pediatru si mi-a zis ca totul este normal. Totusi mie mi se pare ca are putulica mai mica decat trebuie. Oare exagerez? Ce ma sfatuiti? Este cineva intr-un caz asemanator?

sus

Denunta
dabelea

04.01.2008 10:56     citat 

Am uitat sa spun ca eu deabea acum am inceput sa-i fac decolatarea.

sus

Denunta
natalya_2014

Copii
Robert Cristian: 14 ani, 11 luni

04.01.2008 11:10     citat 

eu cand am nascut sefu lu tata i-a spus sa imi spuna sa ii masor putulina in fiecare luna sa vad daca se dezvolta normal .... si sa ii dau lui robi cand va fi mare datele studiului meu foarte fericit
dar dr a spus ca se dezvolta normal ? atunci lasa-l in pace si nu iti mai face probleme cu ce marime are

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 16 ani, 5 luni

07.01.2008 12:57     citat 

Decalotarea

cum ii facem igiena lui bebe

Daca doctorul ti-a spus ca e normala inseamna ca e normala.

sus

Denunta
gina_pirvan

Copii
Calin Alexandru: 16 ani, 6 luni

07.01.2008 1:46     citat 

Apropo de marime...am avut si eu un fix din acesta...a ras doctora si asistenta prostit rad ...iar eu m-am facut jenat ...asa ca...

sus

Denunta
liabalmez

Copii
Alexandru-Florin: 15 ani, 8 luni

07.01.2008 3:26     citat 

Eu cred ca totii baietii pitici sunt la fel in ceea ce priveste marimea...as vrea sa aud si eu pe cineva care zice ca este prea mare sau prea mica la fiul sau surprins

sus

Denunta
dabelea

07.01.2008 9:58     citat 

Liabalmez,
Eu am o cunostinta care are un baietel putin mai mare ca baietelul meu.
Cand i-a pus pampers nu-mi venea sa cred, Nu stiu ce sa zic! De atunci, cand venea pe la mine, eu cu tot dinadinsu-l nu-mi schimbam baietelul. Imi era teama sa nu rada de mine.

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 16 ani, 5 luni

07.01.2008 11:35     citat 

Eu spun sa te relaxezi si sa nu-l mai compari cu altii. Atat timp cat doctorul ti-a spus ca e copilul ok de ce-ti faci singura probleme? Nu e bine mai ales ca daca ai stresu asta o sa i-l transmiti si lui si-o sa aiba complexe aiurea. E normal copilul. Lasa-l normal.

sus

Denunta
dabelea

08.01.2008 9:37     citat 

Multumesc Rene! Sper sa ai dreptate. zambet

sus

Denunta
teacup

18.01.2008 12:18     citat 

Eu am doi baietei gemeni de 1 an si patru luni. Si NU au putulicile la fel de mari: unul dintre ei are o putulica foaaaaarte mare, iar celalt are un surubel :) Dar nu imi fac absolut nici o grija: ei sunt mititei, nu ai de unde sa stii dezvoltarea lor ulterioara. Asta una, a doua e ca nu am habar daca exista vreun standard la marine:)) Adica... de unde sa stiu eu daca nu cumva surubelul e normal si celalat e supra dotat?:) Asa ca nu imi fac nici o grija. Asa cum au zis si ceilalti: daca doctorul a zis ca e ok, nu e cazul sa iti faci griji:) Ca sa nu iti mai spun ca dupa cum se comporta, cred ca surubelul va avea mult mai mare succes la fete:)

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 15 ani, 6 luni

18.01.2008 1:06     citat 

noua pana la 6 luni dr. ne-a spus sa nu uimblu la putica lui Boris
iar dupa 6 luni sa incerc eu sa ii fac decalotarea nervos nervos si nu am reusit decat f. putin: adica se vede capul si atat
in schimb s-a adunat o secretie albicioasa inauntru confuz confuz confuz si dr. imi spune ca e puroi trist trist trist dar cum nu poate nici ea acum sa ii faca decalotarea ca eu sa il spal acolo ne-a recomandat sa ma duc la Sanador la dr. pediatru si sa ii bage o pensa sterila ca sa ii cresteze putin pielea surprins surprins voi ce spuneti??? sa ma duc cu el ???

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 16 ani, 1 luna
Zuza: 12 ani, 9 luni

18.01.2008 1:23     citat 

Bavi cauta pe alte topicuri cu acelasi subiect ca dadea Onitzu o reteta de baita cu ceva ceaiuri pt baieti cu astfel de probleme. Ony zicea ca la ei a avut succes, eu zic ca merita incercat si abia apoi de nu sunt rezultate eventual apelat la altceva.
Sanatate!

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 16 ani, 1 luna
Zuza: 12 ani, 9 luni

18.01.2008 1:28     citat 

Uite Bavi
http://www.parinti.com/modules.php?name...sc&start=0
studiaza cand ai timp topicul asta

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 16 ani, 7 luni

18.01.2008 1:39     citat 

Bavi, daca se vede capul inseamna ca nu e fimoza. Secretia albicioasa, eu cred ca e smegma, c eea ce este absolut normal. Noi l-am decalotat pe Victor, insa a durat de la nastere pana spre un an, insa nu a fost fortat, la baita, deci in apa calda, tati ii spala putica, fara sa forteze, tragea atat cat se tragea, fara sa forteze. La un moment dat si la Victor se vedeau puncte de smegma, insa au disparut la baita, tot spaland. El pe la 8 luni a inceput la baie sa-si spele singur putza si a fost mai bine ca el tragea atat cat era cazul, stia mai bine decat noi.
Ca sa te duci sa-i cresteze pielea mi se pare prea mult, mai ales ca daca ar fi infectie l-ar durea, s-ar umfla...

sus

Denunta
ddadriana

18.01.2008 1:47     citat 

http://www.circumcizia.org/decalotarea.html
daca vrei sa-i faci un bine copilului tau, citeste te rog lincul de mai sus. Nu este vorba ca parerea medicilor este inpartita, ci mai exact, mai exista citi-va medici in romania care sint ptr decalotarea fortata, fara sa existe vre-un motiv, ptr aceasta.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: