· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >3-7 ani > D'ale progeniturilor IV
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor D'ale progeniturilor IV     
cician

Copii
Rar.: 17 ani, 3 luni
Mar: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

21.01.2009 2:15     citat 

Intr-o seara ne-am dus intr-un club ( in hotelul unde stateam in vacanta )in gasca, dar si cu Rares ... a dansat , era inebunit ,
Rar "uite mami ca nu m-ai dus la cursul de dans degeaba" ...
in camera taicasu ii spune "sa stii ca nu este bine ce am facut, din cauza zgomotului poti ramane surd , de la fum si lumini poti ramane ord si tot asa "
Rar " auzi mama ... sa nu ma mai duci nici o data intr-un club ...ca tata mi-a zis ...ca pot sa raman orb sau surd...dar nici o data mama auzi... decat foarte des " prostit

sus

Denunta
Cristi2002

Copii
Leonard Eugen: 17 ani, 4 luni

02.04.2009 3:27     citat 

Acum Leonard e destul de mare si nu mai spune "dude" decat foarte rar, imi aduc insa aminte de una spusa in urma cu vreo 2 ani cred, cand eram in 102(autobuzul) si s-a asezat pe scaun langa o doamna mai in varsta. Nu stiu de ce, dar el nu prea agreeaza doamnele in varsta (in afara de bunica-sa) si statea aproape cu spatele la ea. Culmea e ca d-na vroia sa intre in vorba cu el si nu stia cum, asa ca, vazandu-i saculetul de gradi, l-a intrebat :
- Tu esti la gradinita?
- Nu, in 102.
N-a vrut sa faca misto, era prea mic pentru asta, a fost doar sincer.

sus

Denunta
dabelea

04.04.2009 3:24     citat 

Lau meu, zilele trecute, imi zice>
-Mami, vreau sa ma plimb cu bicicleta.
Eu, rapida in a-i indeplini porunca, ma conformez.
Ii pun bocicleta in fata si zic:
-Ti-am adus-o, Lau.
Dupa un moment de gandire imi zice:
-Ce mai astepti, pune-o in miscare!

sus

Denunta
dabelea

15.08.2009 6:26     citat 

Lau meu este tuns foarte, foarte scurt.
Un vecin ii tot punea mana in cap, iar Lau se tot ferea de mana acestuia.
Intr-un tarziu ii zice:
,, Lasa-ma in pace, nu vezi ca-mi strici freza!"

sus

Denunta
diuna

16.09.2009 12:18     citat 

----------
Cristi2002 a scris:
Acum Leonard e destul de mare si nu mai spune "dude" decat foarte rar, imi aduc insa aminte de una spusa in urma cu vreo 2 ani cred, cand eram in 102(autobuzul) si s-a asezat pe scaun langa o doamna mai in varsta. Nu stiu de ce, dar el nu prea agreeaza doamnele in varsta (in afara de bunica-sa) si statea aproape cu spatele la ea. Culmea e ca d-na vroia sa intre in vorba cu el si nu stia cum, asa ca, vazandu-i saculetul de gradi, l-a intrebat :
- Tu esti la gradinita?
- Nu, in 102.
N-a vrut sa faca misto, era prea mic pentru asta, a fost doar sincer.
----------

rad Mey, asta-i buna de banc! rad

sus

Denunta
tati_chi

Copii
Stefania - AnaMaria: 14 ani, 2 luni

02.10.2009 11:11     citat 

buna
sa va zic si eu ce a zis fetita mea care a implinit 3 ani marti.
o luam ieri de la gradi si o intreb: Stefi, ai baut apa azi?
Iar raspunsul ei este : nu mami, pentru ca apa e uda si nu am vrut sa ma ud.........si asa nu a baut apa toata ziua....ca sa nu se ude....... zambet

sus

Denunta
Safa

06.10.2009 1:04     citat 

A mea ieri zice:"mami,tu ai tate mari si tati tate mici".

sus

Denunta
Inuca212

02.12.2009 11:34     citat 

buna dimineata dupa o gramada de timp!

Vovo in concediu la mare: "Mama, pe tine te-a facut Dumnezeu?" "da mama, Dumnezeu m-a facut cadou mamei mele" "si pe mama ta?" "si pe mama mea mamei ei, si tot asa" "ihm. si cand era pamantul gol cum au aparut oameni?" "pai zic i-a facut pe adam si eva, si i-a pus intr-o gradina frumoasa de tot, dar ei n-au fost cuminiti si in loc sa asculte de Dumnezeu ei s-au lasat pacaliti de sarpe, etc etc, si au facut copiii si uite asa s-a umplut pamantul de oameni" "nu se poate, ca daca ei au facut copii si copiii lor alti copiii cum sa se marite frate cu sora, ca tu zici ca nu e voie!"

na. si n-am mai stiut sa-i explic exact.

dupa aia: da daca inaintea lui Dumnezeu n-a fost nimic, el de unde a aparut?! n-are si el mama si tata?

momentan o preocupa probleme astea religioase, si de multe ori ma intreaba niste chestii de tre sa ma duc in google sa caut, ca sa-i pot raspunde...

sus

Denunta
adriana_i_

Copii
Maya: 14 ani, 9 luni

03.12.2009 12:12     citat 

apropos de intrebari religioase:

Maya pe la 3 ani jumate: "Mami, dar Doamne Doamne de nu moare?" foarte fericit

sus

Denunta
mihai_20042005

Copii
Maria Teodora: 15 ani, 8 luni

04.01.2010 2:46     citat 

Avem si noi o perla...
Cum statea ea si se juca nu stiu ce la calculator...o vad ca vine in livingi bombanind cu un taburete in mana...:
"Viata nu este asa de frumoasa cum mi-am inchipuit eu" rad

Iuliana

sus

Denunta
nico1973

Copii
david: 15 ani
ileana: 12 ani, 11 luni

11.01.2010 10:58     citat 

copii mei in seara asta se plimbau cu bagaje in spate ,plecam in jungla,sa vedem leii,,,
si asa ,prin toate camerele, isi carau bagaje,,,

sus

Denunta
mihiab

Copii

12.01.2010 11:22     citat 

nico1973 rad rad rad ai mei pleaca la Geoagiu cool sau la cumparaturi ......sa auzi atunci casa de marcat in sufragerie bip!bip!bip!bip!
Sunt minunati.............ma trezesc uitandu-ma la ei minute in sir fara sa zic nimic zambet .

sus

Denunta
ynca13

Copii
ILINCA-MARIA: 14 ani, 6 luni

20.01.2010 2:03     citat 

Doamne , bine ca mai citesc si de altii/ altele...ca io credeam ca-s cu capu si cautam calmante. Sa povestesc si io cum fi-mea...fata cuminte...putin obraznica(dupa parerea ei)
1. I-a zis d-nei educ intr-o zi: Grasanco, te-ai asezat pe scaunelul meu!...si va dati seama ce reactie a avut D-na, care de fapt nu era grasa...dar pentru acel scaunel...avea fundu mare!( mi-a explicat fi-mea). Dar eu acasa, pentru ca e o slabatura si nu se prinde mancarea de ea...o iau in ras si , glumind, ii zic...Graso, Grasanco...cu mare drag de altfel. Si ea a fost blocata de reactia educatoarei, de dezaprobare, si n-a inteles nimic. Abia acasa am explicat pe indelete ca io ii mai spun printre altele ei si Maimuta, Caprita...si o intreaga gradina Zoo..si ca n-ar treb sa spuna si ea la ceilalti...e secretul nostru..
2. Apoi e mare problema cu somnul la gradi....e foita si nu-i vine somnul...asa ca D-na a asezat-o intre baieti, despartind-o de cele doua pietene de corason. Si se pare ca a avut efect, ca a adormit iute. Langa cine ai dormit? intreb io...Langa Alexandru cel Obraznic ...si Richard (alti doi cavaleri de pica)...Si...zic...nu tie rsine ca te-a pus D-na intre baieti?...Da, ce...ei nu-s tot copii? Am vrut si io sa vad cum e sa fiu baiata!...na...asta e....replici
Astea sunt din categoria soft...cele HARD....incerc sa le toletrez fara grimase...
Putere si rabdare mamici!

sus

Denunta
mihaelamir

Copii
Stefana Miruna: 13 ani, 10 luni

10.06.2010 1:27     citat 

Zilele trecute vorbeam cu Miru la tel. Langa ea vara-sa Teodora , de aceeasi varsta, care vroia cu orice pret sa vorbeasca cu mine. O auzeam spunandu-mi: 'matusicaaa, plang sau sunt foarte trist mi-e dor de tine, ca tu ne-ai nascut pe amandoua'. La care Miruna ii spune pe un ton autoritar: 'ba nu, surprins tu te-ai nascut din putzica lu' mama ta!" Inutil sa va spun ca nu am deschis nici macar subiectul 'barza' pana acum pt ca ni s-a parut 'muuuult' prea devreme si nu avem nici cea mai mica idee de unde ar sti pt ca nu a mers la cresa, iar in casa suntem foarte atenti. Mi-e rusine jenat ca se va duce la gradi din toamna si ii va invata si pe altii!
Ieri Todora si-a schimbat tunsoarea si azi m-a anuntat ca nu mai are par pt ca a fost la 'tunzerie' cu mamica. Inca ceva: pt Miruna toate masinile sunt conduse / ghidate de un 'ist'. Nu reusesc sa o conving ca vaporul nu-l conduce vaporistul, avionul nu-l piloteaza avionistul.Eu spun pilotul ea imi raspunde: Baaa nuuu, avionistul! scot limba

sus

Denunta
Inuca0212

Copii
yvonne: 16 ani, 6 luni

10.08.2010 2:38     citat 

fii-mea a luat calificativul cel mai prost la sport (la scoala ei se noteaza de la A (FB) la D (prost), adica un -B. intalnindu-l la festivitatea de inchidere de an pe proful de sport, l-am intrebat care-i treaba, si mi-a spus "Doamna, Yvonne mi-a zis ca ea n-are de gand sa alerge in jurul scolii pe caldura asta, ca transpira, se murdareste, si plus de asta isi mai strica si freza. Ce puteam sa fac?" pai n-are copilu dreptate?!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: