· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >3-7 ani > D'ale progeniturilor IV
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor D'ale progeniturilor IV     
bursucitza

03.03.2011 10:20     citat 

Fiica mea cea mare are 2 ani si 4 luni.
Am intrebat-o azi "offf, oare cand va fi si la noi curat in casa?" (erau numai jucarii pe jos)
Raspuns: "stai linistita, e o casa de consum"

...nu stiu de unde le scoate ochi peste cap surprins

sus

Denunta
puimihai

04.03.2011 10:16     citat 

----------
bursucitza a scris:
Fiica mea cea mare are 2 ani si 4 luni.
Am intrebat-o azi "offf, oare cand va fi si la noi curat in casa?" (erau numai jucarii pe jos)
Raspuns: "stai linistita, e o casa de consum"

...nu stiu de unde le scoate ochi peste cap surprins
----------

rad rad rad
cum de unde, E FIICA-TA exclamatie exclamatie exclamatie rad

sus

Denunta
lucile

Copii
Iulia: 24 ani, 8 luni
Stefania: 14 ani, 10 luni

18.03.2011 4:53     citat 

Stefania are probleme existentiale - ma intreaba cum a aparut de fapt primul om, sau, dupa ce a aflat de la tv de primul dinozaur cu un singur deget al carui schelet fu descoperit prin Mongolia, m-a intrebat cum a aparut atunci primul dinozaur daca el era primul?

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

22.05.2011 9:51     citat 

Hai ca venim si noi cu unele perle din cele notabile scot limba rad . Ma tot intreba fiica - mea ce au beieteii , ca stia ca fetitele au pasarica , iar baieteii altceva scot limba . Si insista fata pana ii raspund intr - o zi ca baieteii au putzulica . Si fuge fata intr - un suflet la tata - so :
Tatiii , mami a zis ca tu ai putza mica prostit !! jenat scot limba rad)

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 12 ani, 2 luni
Ida Maria: 8 ani, 10 luni

23.05.2011 5:24     citat 

Happy mami super!

I-am explicat lui Horia ca trebuie sa stea langa mami si tati ca avea tendinta sa fuga de langa noi prin parc argumentand "am facut baiat ca sa am baiat" si am fost intrebata" Mami, m-ai facut din lego?"

Referitor la surioara si acum primesc intrebari "mami, pe asta ai avut-o in burtica?"

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

23.05.2011 9:29     citat 

----------
DJ a scris:
Happy mami super!

I-am explicat lui Horia ca trebuie sa stea langa mami si tati ca avea tendinta sa fuga de langa noi prin parc argumentand "am facut baiat ca sa am baiat" si am fost intrebata" Mami, m-ai facut din lego?"

Referitor la surioara si acum primesc intrebari "mami, pe asta ai avut-o in burtica?"
----------

rad asa-s de inteligenti piticii de ma omoara rad . Emma vedea intr-o zi poze cu mine din liceu si incepe sa planga ca pe ea am lasat-o singura , ca nu am dus-o cu mine . Degeaba incercam sa-i explic cum sta treaba , ca suferea vizibil saracuta c-am lasat-o singura plang sau sunt foarte trist . Asa ca singura explicatie ce-a linistit-o a fost ca ea si atunci era la mine in burtica , impreuna cu Gabi , doar ca ea a iesit mai repede , si Gabi a mai trebuit sa creasca rad sarut sarut sarut .
DJ , idem . Si pe mine ma intreaba Emma de unde a venit Gabi , si , cand ii spun ca din burtica , zice : " Cum , ca eu n-am vazut-o acolo ! " =))

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 12 ani, 2 luni
Ida Maria: 8 ani, 10 luni

24.05.2011 10:06     citat 

Apropo de poze: avem o poza de la nunta in sufragerie. Horia ne atrage atentia: "mami erai acolo printesa si tati print! Eu unde eram?"

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

25.05.2011 1:02     citat 

dj rad
happy mamy rad

fi-miu acum cateva luni vedea poze cu el bebelus si zicea ca e andrea... si ii tot explicam eu ca e el cand era mic, nu si nu, e bebe, deci e andrea.. acum a inceput sa accepte ca a fost si el mic... dar a fost greu foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

25.05.2011 1:51     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
dj rad
happy mamy rad

fi-miu acum cateva luni vedea poze cu el bebelus si zicea ca e andrea... si ii tot explicam eu ca e el cand era mic, nu si nu, e bebe, deci e andrea.. acum a inceput sa accepte ca a fost si el mic... dar a fost greu foarte fericit
----------

scumpul de el sarut sarut sarut .. si ema are aceeasi problema , nu prea ii e ei clar cum de a fost si ea mica .. chiar ieri isi vedea o poza de la pe cateva luni , era si cu parut scurt , ca am tuns-o pe la 5 luni cheliuta scot limba , si zice ... iaaa , uite-l pe tati cand era bebe !! . A fost mortala .
Furnicutzo , DJ , printesele voastre sunt cam deodata cu piticuta mea sarut .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

25.05.2011 2:11     citat 

bai, nu imi place deloc chestia asta cu bebelusii tunsi la chelie.. dar cand vad cum ii cade parul lui fie-mea... smocuri gasesc pe haine, pe pat, peste tot.. nu e suficient ca imi cade mie prostit .. imi vine sa o tund foarte fericit
dar stiu ca trece, ca si lui fiu-meu i-a cazut parul si apoi i-a crescut altul nou nout foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

25.05.2011 2:21     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
bai, nu imi place deloc chestia asta cu bebelusii tunsi la chelie.. dar cand vad cum ii cade parul lui fie-mea... smocuri gasesc pe haine, pe pat, peste tot.. nu e suficient ca imi cade mie prostit .. imi vine sa o tund foarte fericit
dar stiu ca trece, ca si lui fiu-meu i-a cazut parul si apoi i-a crescut altul nou nout foarte fericit
----------

Ale mele s-au nascut cu parul mareeee amandoua ... si nu le-a cazut nici macar un fir ... toata lumea asa zicea , c-o sa le cada , ca se schimba , nici vorba . Ema pe la 5 luni deja avea par foarte mare , tin minte ca era bolnavioara si , cand ii dadeam siropel , il scuipa si i se incalcea tot in par .. si ii tot taiam cate-un smoc de ala , de a inceput sa se vada ... Pe Gabi , cum am nascut-o in decembrie , a fost ok pana acum .. dar a dat caldura si saracuta transpira tare mai ales cand dormea .. sa nu mai zic de-o scos afara cu o caciulita , si cand inca era frig , ca parca o scoteam de sub dus . trist
Asa ca pe amandoua , pe la 5 luni , cu masina , noi le-am tuns . Ema a fost cam maraita , cum era usor racita ... dar Gabi s-a distrat la culme .. ei ii plac orice surse de zgomot : aspirator , masina de spalat , masina de tuns .. Ema scot limba rad)
Dar au fost dulci din cale afara asa cheliute , cum erau si grasute bine la obrajori sarutsarutsarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

25.05.2011 2:40     citat 

Ema inainte de tuns : [img]
Ema dupa tuns : [/img]

Gabi inainte de tuns :
Gabi dupa tuns : [img]

Sper c-am reusit ceva ... [/img]

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

25.05.2011 4:05     citat 

hehe, sunt frumusele foc amandoua, sa va traiasca!

si le sta bine si cheliute...

fimea se va face cheliuta in mod natural, de fapt pe o parte e deja cheala, mai are ceva in varful capului...

apropos de nedumerirea cum au fost ei mici etc... fimiu a decretat ca andrea a fost la mine in burta si el a fost la tacsu foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

25.05.2011 4:31     citat 

=))) vaaaai ... iti dai seama cat le mai lucreaza lor mintea , cat isi mai storc ei creierul sa inteleaga toate-n lume sarut

bine , ca si Ema ii zicea lu ' tata - so sa mearga el la spital s-o aduca pe Gabi acasa , ca ea nu vrea sa stea fara mine rad)

Multumesc mult , si voua sa va traiasca puisorii sarut
Eu abia dupa ce le-am tuns am zis ca arata a bebelusi fetele mele scot limba rad ... prea imi erau mie ciudate cu par asa mare din nastere rad)

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 22 ani, 4 luni
Vlad-Ionut: 12 ani, 2 luni

30.05.2011 8:10     citat 

Am ras in hohot de perlutele copiilor:))) Foarte tare trag cu ochiul
Si Vlady al meu e campion si ca sa recuperez o sa scriu mai multe foarte fericit

- Mami , unde te duci ?
- Eeeeee…ma duc ..la agatat..
- ce mami , ce….rufele pe sarma?
...........................................................................................
-Mami, eu am susut(facut) treaba.
-Nu se spune am susut, se spune am facut
-Am fasut
-Nu, am facut…..zi odata
-Am safut.zambet jenat

...........................................................................................

Vlady la gradi:
Doamna educatoare zice:
-Daca nu sunteti cuminti va dau bulina neagra
Vlady din fundul clasei vine disperat cu doua degete sus:
- Moana(doamna), veau si eu munina neaga, veau si eu

Daca tot e de dat de ce sa nu primeasca si el rad

............................................................................................

Vlady vede pe strada o pisica
-Mami , ce face pisica asta?
-Miauna , nu auzi!
-Aaaaa…
Mai mergem putin vede alta
-Asta ce face?
-Se duce la aia care mieuna mai devreme
-De ce?
-O fii sor-sa
-Aaaaa…asta e Cuca?(raluca sora lui ) rad

.....................................................................................

Matusa lui ii aduce dulciuri
-De unde cumpalat astea?
- Din Barcelona
- Aaaaaa....

De parca si stia el unde e Barcelona rad

Astea sunt numai ce scoate pe gurita lui , dar o sa va pun si niste poze sa vedeti ce copil "cuminte " am si cate emotii imi da mie zilnic.Sunt tot timpul pregatita cu aparatul sa il prind in cele mai tari pozitii si cele mai tari prostioare facute.
prostit prostit prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: