· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > Am gasit aschii metalice in NAN!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor Am gasit aschii metalice in NAN!!!     
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 14 ani

15.01.2008 10:32     citat 

eu cred ca vina e a companiei si nu a supermarketului.
rox, se poate face un reportaj fara sa fiti expusi, tu si copilu. adica se poate relata despre problema, fara sa va arate pe voi

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 14 ani

15.01.2008 10:32     citat 

----------
ema_e a scris:
Is curioasa daca ii amenintai ca faci totul public, cu televiziune si tot tacamul cam cat iti ofereau....
----------

De ce nu incerci tu, daca esti asa de curioasa?

sus

Denunta
roxmaryn

15.01.2008 10:37     citat 

Adriana, am trimis un mail deja reporterei respective si i-am spus si explicat, daca se poate face fara sa apar eu sau bebe in reportaj, o fac cu draga inima.Inca nu am primit nici un raspuns. confuz

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 14 ani

15.01.2008 10:38     citat 

----------
roxmaryn a scris:
Adriana, am trimis un mail deja reporterei respective si i-am spus si explicat, daca se poate face fara sa apar eu sau bebe in reportaj, o fac cu draga inima.Inca nu am primit nici un raspuns. confuz
----------

asa zambet

sus

Denunta
ema_e

Copii
: 15 ani, 5 luni

15.01.2008 4:05     citat 

----------
Grasutza a scris:
----------
ema_e a scris:
Is curioasa daca ii amenintai ca faci totul public, cu televiziune si tot tacamul cam cat iti ofereau....
----------

De ce nu incerci tu, daca esti asa de curioasa?
----------

Sti ce i-a raspuns Moromete lu' Nila la faza cu taiatul salcamului,cand Nila intreba de ce tre' sa mute caii? Io-te de aia nu incerc eu...

sus

Denunta
Grasutza

Copii

15.01.2008 6:13     citat 

Ema, daca nu ai inteles, o sa iti explic altfel. Subiectul este de mare interes pentru parinti. Fata deja se lamenta ca nu a pastrat dovezile...apari tu si lansezi intrebarea asta, oare cat i-ar oferi daca i-ar ameninta. De ce, ca sa fie mai putin credibila? Ca sa existe suspiciunea ca i s-a oferit ceva? Mie mi se pare ca intrebarea ta a picat prost, pur si simplu. Fata nu vrea sa apara la tv, si tu lansezi ideea ca e posibil ca aia sa fi facut vreo oferta.... prostit Intelegi acum?

sus

Denunta
ema_e

Copii

15.01.2008 7:15     citat 

Nu pui ,citeste contextul in care a aparut afirmatia. eu voiam sa spun doar ca o mega companie ca Nestle e neserioasa(a si dovedit ca este incercand sa ia dovezile) si ca ar fi facut orice sa musamalizeze. Si ca daca,subliniat DACA i-ar fi speriat bine(Rox deja spusese ca nu vrea sa le faca rau),aia de la Nestle probabil ar fi incercat ceva acolo..n-am spus niciunde ca aia i-ar fi facut o oferta,nici macar nu m-am gandit dar ai dreptate,poate fi interpretat si asa .unde dai si unde crapa scot limba

sus

Denunta
little_djini

15.01.2008 7:23     citat 

Ema data viitoare fi mai explicita. Din pacate limba romana e cam pacatoasa cand vine vorba de intelesuri si interpretari.

sus

Denunta
ema_e

Copii

15.01.2008 7:34     citat 

ok,scuzili mele scot limba

sus

Denunta
roxmaryn

15.01.2008 9:35     citat 

Grasutza, dovezi am , cutia e plina de bucati din acelea mici care se cojesc de pe pereti. Nu este vb ca nu am dovezi. Astazi am stat iar cu ei in telefoane toata ziua. Am cazut de acord sa le dau maine una din cutii, cu ceva la mana, cu asigurarea ca au sa-mi dea si mie o copie dupa buletinul de analiza. Le-am explicat clar ca in cazul in care nu pot sa-mi indeplineasca aceste simple si juste cerinte, fix la televiziune ma duc cu cealalta cutie si fac cel mai mare taraboi posibil. Si-au dat seama ca am toata buna credinta si nu urmaresc nici un avantaj sau interes. Am casa plina de produse Nestle, folosesc de cel putin 7 ani tot ce este pe piata de la ei. Stiu ca sunt bune produsele lor, stiu ca-si dau interesul, dovada si viteza lor de reactie insa din nefericire se mai intampla si faze de genul, care pot nenoroci pe cineva. Pun in balanta bunele si relele si nu exista nici macar un echilibru, nu mai spun ca nu se inclina in partea rea a lucrurilor. Fac bine sau nu, asta este hotararea mea. Deja de la o televisiune, nu conteaza care, s-a trimis o scrisoare in care se cer detalii despre incident. Mai mult de atat deocamdata nu am sa fac. Astept buletinul de analiza cu toate ca stiu SIGUR ce sunt, si se vede clar ca se desprind de pe cutie. Sper sa nu-mi atrag antipatii prin randul vostru, eu zic ca si de la voi se duce vorba. Sora-mea aste membru pe un alt site de profil, a deschis si ea un topic acolo cu acelasi subiect.

sus

Denunta
Grasutza

Copii

15.01.2008 10:11     citat 

Rox, eu personal nu am pus nici o secunda la indoiala ceea ce ai spus, ba chiar te-am sfatuit sa reclami la OPC, nu neaparat ca sa faci rau, pentru ca nu ai rezolva nimic, ci tocmai ca sa ii obligi cumva sa faca ceea ce trebuie. eu te admitr pentru felul cum ai actionat, mi se pare ca ai fost ferma si decenta in acelasi timp. Sper sa nu fi influentat in nici un fel copilasul tau si sper sa citeasca cat mai multe mamici si sa fie foarte atente. Nu cred ca e rea intenmtie din partea celor de la Nestle, sau ignoranta, ci cred ca este un accident si este foarte bine ca s-a semnalizat. Si sa speram ca se va retrage lotul, ca se vor face analizele si ca ne vor anunta ca nu exista efecte asupra sanatatii copiilor.

sus

Denunta
roxmaryn

15.01.2008 10:52     citat 

Mutumesc frumos pentru sprijin. Nici nu stii ce mult conteaza. Sotul m-a lasat in ceata" fa ce vrei", sormea ca sa fac circ, etc. Am avut o zi de tot rahatul azi cu atatea framantari. Am obosit. Noapte buna tuturor sarut

sus

Denunta
roxana5

Copii
Zana

15.01.2008 11:43     citat 

doamnele, ia luati de aici si cititi, hai?
http://www.infactcanada.ca/Nestle_Boyco...5_2006.htm
http://www.organicconsumers.org/fair-trade/nestle.cfm
http://en.ce.cn/Insight/200507/22/t2005...1010.shtml

Ultima modificare efectuata de catre roxana5 la 15.01.2008 11:50, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
roxana5

Copii
Zana

15.01.2008 11:49     citat 

daca dati un google pe nestle scandal iese:
Results 31 - 40 of about 131,000 for nestle scandal. (0.30 seconds)

sus

Denunta
ema_e

Copii

16.01.2008 10:58     citat 

Rox,forumul asta e urmarit de foarte multa lume. probabil cineva ce lucreaza in tv citeste forumul. si cum cei de la televiziuni sunt innebuniti dupa stiri si scandaluri de genul asta...e clar. nu cred ca cineva de aici a imprastiat vestea,pentru ca toate stim ,din spusele tale ca nu vrei sa faci tam tam,ca nu vrei sa-ti plimbi familia pe la stiri.si mi se pare perfect normal si eu as proceda la fel

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: