· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > Am gasit aschii metalice in NAN!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor Am gasit aschii metalice in NAN!!!     
biuta

16.01.2008 2:38     citat 

Fetelor,dupa ce am citit acest subiect,si v-am spus ca am sa fiu foarte atenta,tin sa va spun ca ieri i-am cumparat fetei mele lapte nan,deoarece se terminase.Am deschis cutia,l-am studiat si nu am vazut nimic suspect,in schimb aseara dupa ce i-am dat laptele,cam pe la vre-o doua ore s-a trezit din somn plangand,avand niste dureri groaznice de burtica de nu mai reuseam sa o linistesc,nestiind cauza.De dimineata i-am dat iar lapte,din nou aceeasi problema.Am luat cutia de lapte si cand l-am mirosit,mirosea pur si simplu a ranced.M-am lamurit de tot de aceasta firma.Am crezut ca daca sunt asa de renumiti au si produse de calitate,dar se pare ca m-am inselat.Ma bucur tare mult ca nu i-am dat decat vre-o 2 sapt nan.Multa sanatate.

sus

Denunta
tao-tao

Copii
Olivia Maria: 12 ani, 8 luni

24.01.2008 5:46     citat 

no ca ma puserati pe ganduri..... trist

eu mai nou ii dau Nan Junior, sunt la a 4-a cutie, si nu il bea la fel de bine ca pe primele 3, si mie mi se pare ca miroase si are gust de ranced de 2 zile....azi m-am convins....nu stiu ce sa fac, mai incerc una sau schimb marca?

sus

Denunta
little_djini

24.01.2008 6:10     citat 

Tao si Biuta eu una zic sa schimbati laptele daca vi se pare ca e ranced.Eu am degustat 3 tipuri de lapte praf: bebelac ( iac), humana ( iam ) si milumil . Dar nici unu nu a vut gust de ranced. Bebelacul are gust de fier indulcit, humana e dulcic si milumil la fel.

sus

Denunta
dtd

Copii
Andreea Alexandra- rade mereu: 12 ani, 8 luni

25.01.2008 10:46     citat 

Noi am trecut de ieri pe Junior de la Nestle si il mananca cu o pofta....mama-mama! La fel ca Lactogenul! Nu miroase nicicum iar cutia mi se pare ok. Dar nici nu stau sa caut sa vad poate are ceva...daca gasesc nu stiu ce.....Nu miroase nicicum!
Asta nu vrea sa insemne ca nu ma intereseaza, dar pur si simplu nu stau sa caut defecte doar pt ca s-a intamplat ceva la un lot.... asta este ...se mai intampla! zambet

Oana, fa ce simti ca este mai bine pt Olivia!

Eu am doua amice care isi hranesc copii cu Nan si nu au avut astfel de problem,e. Niciuna dintre ele!

CONCLUZIE Treceti fetelor pe alt lapte. Cine a avut urechi de auzit a auzit, probabil! Daca nu, asta este. Fiecare are grija de copilul lui cum stie mai bine,!
Sper ca parerea mea sa fie respectata! Am vrut doar sa imi spun punctul de vedere
! Pana o sa apara alt lapte cu probleme si o sa ziceti de acela, asa ca....!

sus

Denunta
bumburel

28.01.2008 5:07     citat 

surprins
Sunt in stare de soc!
Nu inteleg cum poate fi tratata asa superficial o astfel de problema.
Problema e una de fond: Nestle a economisit o gramada de bani folosind materiale ieftine la realizarea cutiilor de lapte pe spinarea sanatatii copiilor nostri!

Nu inteleg cum sa nu faci tot posibilul sa afle cat mai multa lume, macar pt. a fi cu ochii in patru si astfel, multi copii ar putea fi scutiti de nenorociri.

Nu inteleg cum poate cineva sa continue sa foloseasca produsele Nestle.

Roxmaryn, spune-ne si noua cum s-a finalizat povestea. Macar atat.

sus

Denunta
lulualexandra

Copii
Alexandra: 12 ani, 3 luni

29.01.2008 12:14     citat 

----------
bumburel a scris:

----------

zambet eu ii dau in continuare alexandrei lactogen si cereale de la nestle
atat timp cat nu e nimic anormal in loturile din care cumpar eu nu vad de ce le-as schimba cu alte "ciori" de pe alte sarme...
hai sa n-o dam in diverse prostit

sus

Denunta
gandacel_sv

Copii
eliza - veselie intruchipata
12 ani, 7 luni

29.01.2008 12:53     citat 

eu sunt pro nestle de la nastere am folosit pre nan, super...dupa aia nan1 nan2 si acum lactogen deoarce nan se gaseste tot mai greu sunt fff multumita de nestle.......o singura data am vazut ceva in neregula la o cutie si era din vina depozitari deoarece cunosc magazinul de unde l-am cumparat avea un miros ciudat, de obicei cumpar cate un bax de la depozit insa caum nu au asa ca de ceva timp am trecut la lactogen ne intelegem fff bine cu el, am folosit toate borcanasele de la nestle si toate cerealele sunt super, sa nu mai vb de piscoturi.....asa ca nu cred ce spuneti in leg cu aschiile e aberant fetelor..

sus

Denunta
lulualexandra

Copii

29.01.2008 9:49     citat 

----------
gandacel_sv a scris:
eu sunt pro nestle de la nastere am folosit pre nan, super...dupa aia nan1 nan2 si acum lactogen deoarce nan se gaseste tot mai greu sunt fff multumita de nestle.......o singura data am vazut ceva in neregula la o cutie si era din vina depozitari deoarece cunosc magazinul de unde l-am cumparat avea un miros ciudat, de obicei cumpar cate un bax de la depozit insa caum nu au asa ca de ceva timp am trecut la lactogen ne intelegem fff bine cu el, am folosit toate borcanasele de la nestle si toate cerealele sunt super, sa nu mai vb de piscoturi.....asa ca nu cred ce spuneti in leg cu aschiile e aberant fetelor..
----------

nu e aberant ce spune rox in leg cu aschiile, ci e aberant sa arunci la gunoi toate produsele doar pt ca sunt de la aceeasi firma ochi peste cap
una crede prea multe, alta crede ioc prostit

sus

Denunta
dtd

Copii
Andreea Alexandra- rade mereu: 12 ani, 8 luni

29.01.2008 10:39     citat 

De acord cu lulualexandra si cu gandacel_sv in ceea ce spun despre produsele NEstle. Nu trebuyie aruncvate la gunoi toate produsele din cauza unuia!
Noi bem acum JUNIOR de la Nestle...... excelent...ii place Alexandrei.....zambet

A nu se intelege ca nu ne intereseaza copii nostrii, dar de aici si pana la a generaliza.....este drum lung!

sus

Denunta
gandacel_sv

Copii
12 ani, 7 luni

29.01.2008 1:19     citat 

fetelor eu va mai spun o chestie, in cunostinta de cauza, eu am un fast food am incercat sa respect toate normele in vigoare si chiar mai mult, fac tot de la bulcile in care se pun preparatele pana la carne (fara e-uri conservanti si altele).... o sa va intrebati ce leg are asta cu nanul, are pt ca cum ma verifica pe mine cei de la DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA, SANIPID, PROTECTIA CONSUMATORULUI, DIRECTIA DE SANATATE VETERINA ......SI MULTI ALTI asa sunt verificate toate firmele care au de a face cu mancarea, deci nu pot sa cred ca cei de la nestle care sunt o firma asa de mare SI DE SERIOASA nu respecta normele, astia m-au verificat si in cosul de gunoi. asa ca nu pot sa cred ca, cutiile de la nan nu sunt verificate......... mie greu sa cred ca ei risca intr-asa un hal.........acele produse sunt verificate teste verificate testate si tot asa ..........mai ales tinand cont ca sunt pt bebei..
am vb cu cineva in masura sa ma lamureasca cu aschiile m-am prezentat la el cu o cutie goala si a incercat sa produca aschii pai sa stiti ca nu a reusit
daca nu credeti luati voi si zgariati sa vedeti ce obtineti

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 13 ani, 10 luni

29.01.2008 1:28     citat 

Eu n-as spune ca e aberant.

Si eu ii dau astuia mic Nestle in toate formele de cand s-a nascut si n-am avut probleme niciodata. Dar asta nu inseamna ca nu se pot intampla accidente. Poate fi vina ambalajului. Vin controale, sunt de acord, dar si controalele astea se fac prin sondaj, nu? Nu verifica fiecare produs. Asa ca si la firmele mari se pot intampla lucruri nedorite.

Oricum eu folosesc in continuare Nestle si oricum verific inainte de a-i da ceva piticului indiferent de firma de la care provin.

Tao-tao, nu trebuie sa schimbi marca. Daca e gust de ranced e posibil sa fie din cauza depozitarii. Cum am scrismai sus al meu si acu bea NAN Junior si am de gand sa-i dau pana la 3 ani. Grija mare de unde le cumperi.

La noi in cartier exista un supermarket pe nume Albinuta unde produsele sunt mai ieftine si de unde mai cumpar din cand in cand una alta ca e cel mai aproape dar NIMIC pentru copil.
Chiar daca iei din locuri in care ai incredere oricum tre sa le verifici inainte indiferent de marca.

sus

Denunta
gandacel_sv

Copii
12 ani, 7 luni

29.01.2008 1:38     citat 

ai dreptate insa citeste mai din urma sa vezi ca acum toata lumea gaseste (fara suparare).
sper ca nu am suparat pe nimeni insa ma deranjeaza tare atitudinea romanului, din cauza ca am tot aceptat orice acum ne gandim ca nimic nu e ok si ca toti vor sa ne insele, si sa stiti ca nu e chiar asa au vazut astia din vest ca ne-am mai desteptat si noi si nu ne dau doar resturi.
ex: ii aduceam unei persoane detregent din germania nu il cumparam eu si mie la randul meu imi aducea cineva ..... la un timp nu am mai avut si am dus acelei peroane romanesc fara sa spun ca este nu ca m-as fi ascuns insa am omis, nu a vazut diferenta si nu a incetat sa imi spuna cat de bune detergentul a.... din germani si ce rau e asta de la noi. foarte fericit

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 13 ani, 10 luni

29.01.2008 1:44     citat 

Am citit si din ce-am vazut numai roxmaryn a declarat ca a gasit aschii si a pus pozele. Laleauaneagra nu se pune ca aia e la misto. In rest nmimeni. Exact ce spuneai cu treaba cu romanu.. care toata lumea? Din toate cele care-am scris aici doar mamica ce-a deschis subiectu a spus c-a gasit si laleaua despre care am zis ce-i cu ea. Altcineva? zambet

sus

Denunta
lulualexandra

Copii

29.01.2008 2:34     citat 

----------
gandacel_sv a scris:
fetelor eu va mai spun o chestie, in cunostinta de cauza, eu am un fast food am incercat sa respect toate normele in vigoare si chiar mai mult, fac tot de la bulcile in care se pun preparatele pana la carne (fara e-uri conservanti si altele).... o sa va intrebati ce leg are asta cu nanul, are pt ca cum ma verifica pe mine cei de la DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA, SANIPID, PROTECTIA CONSUMATORULUI, DIRECTIA DE SANATATE VETERINA ......SI MULTI ALTI asa sunt verificate toate firmele care au de a face cu mancarea, deci nu pot sa cred ca cei de la nestle care sunt o firma asa de mare SI DE SERIOASA nu respecta normele, astia m-au verificat si in cosul de gunoi. asa ca nu pot sa cred ca, cutiile de la nan nu sunt verificate......... mie greu sa cred ca ei risca intr-asa un hal.........acele produse sunt verificate teste verificate testate si tot asa ..........mai ales tinand cont ca sunt pt bebei..
am vb cu cineva in masura sa ma lamureasca cu aschiile m-am prezentat la el cu o cutie goala si a incercat sa produca aschii pai sa stiti ca nu a reusit
daca nu credeti luati voi si zgariati sa vedeti ce obtineti
----------

era vorba despre unot anume, nu despre toate cutiile de lqa nan
mai citeste si tu exact, nu din 2 in 2

sus

Denunta
bumburel

29.01.2008 6:23     citat 

----------
lulualexandra a scris:
----------
bumburel a scris:

----------

zambet eu ii dau in continuare alexandrei lactogen si cereale de la nestle
atat timp cat nu e nimic anormal in loturile din care cumpar eu nu vad de ce le-as schimba cu alte "ciori" de pe alte sarme...
hai sa n-o dam in diverse prostit
----------

Ai verificat sau o dai in diverse?

Problema e una de fond: Nestle a economisit o gramada de bani folosind materiale ieftine la realizarea cutiilor de lapte pe spinarea sanatatii copiilor nostri!

Asta demonstreaza filosofia lor comerciala. Deci , nu cred prea multe, ci spre deosebire da altii, deduc si trag concluzii.
Tu n-ai decat sa stai si sa astepti sa te frigi daca vrei.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: