· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > Am gasit aschii metalice in NAN!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
subiect nou  raspunde
autor Am gasit aschii metalice in NAN!!!     
lulualexandra

Copii
Alexandra: 12 ani, 3 luni

29.01.2008 8:32     citat 

----------
bumburel a scris:
----------
lulualexandra a scris:
----------
bumburel a scris:

Nu inteleg cum poate cineva sa continue sa foloseasca produsele Nestle.

----------

zambet eu ii dau in continuare alexandrei lactogen si cereale de la nestle
atat timp cat nu e nimic anormal in loturile din care cumpar eu nu vad de ce le-as schimba cu alte "ciori" de pe alte sarme...
hai sa n-o dam in diverse prostit
----------

Ai verificat sau o dai in diverse?

Problema e una de fond: Nestle a economisit o gramada de bani folosind materiale ieftine la realizarea cutiilor de lapte pe spinarea sanatatii copiilor nostri!

Asta demonstreaza filosofia lor comerciala. Deci , nu cred prea multe, ci spre deosebire da altii, deduc si trag concluzii.
Tu n-ai decat sa stai si sa astepti sa te frigi daca vrei.
----------

ce sa verific femeie>? un lot e un lot... daca e o greseala de fabricatie, survine la tot lotul ochi peste cap ce nu s-a inteles?
de unde stii tu ce a economisit sau nu nestle??? argumente pt concluziile astea ai?
eu ii dau alexandrei lactogen si cereale de la nestle... nu vad unde ma frig eu la cutiile alea ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
bumburel

29.01.2008 8:41     citat 

----------
lulualexandra a scris:

ce sa verific femeie>? un lot e un lot... daca e o greseala de fabricatie, survine la tot lotul ochi peste cap ce nu s-a inteles?

Faza cu aschiile metalice (in speta) poate aparea si doar la unele cutii. Daca procesul de ambalare e prost nu-i musai sa se vada la toate cutiile din lot ci doar la cele mai subrede.

de unde stii tu ce a economisit sau nu nestle??? argumente pt concluziile astea ai?

Grea e logica asta... ochi peste cap E prea evident ca sa mai dau vreo explicatie. Mult mai usor, insa, e sa judeci si sa pui etichete...

eu ii dau alexandrei lactogen si cereale de la nestle... nu vad unde ma frig eu la cutiile alea ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap
----------

Nici nu ti-as dori sa vezi vreodata dar cand nu ne folosim mintea apriori, invatam din experiente, de obicei.
Asta-i viata, muiere!... trag cu ochiul
Atitudinea ta o pun pe seama reglarilor hormonale, ca altfel m-as gandi ca ai actiuni la ei. rad
In virtutea aceleiasi lipse de logica iti spun ca afirmatiile tale nu numai ca abunda de aceasta dar si contradictia e la ea acasa: de la o pagina la alta (v. pag1&pag.2) ba n-ai nicio treaba ca folosesti lactogen la punga ba cauti imbinarile de la cutia de Nan... prostit
Asadar, las-o balta!...

sus

Denunta
lulualexandra

Copii
Alexandra: 12 ani, 3 luni

29.01.2008 10:44     citat 

----------
bumburel a scris:
----------
lulualexandra a scris:

Faza cu aschiile metalice (in speta) poate aparea si doar la unele cutii. Daca procesul de ambalare e prost nu-i musai sa se vada la toate cutiile din lot ci doar la cele mai subrede.

----------

deci nu-i musai sa se vada la toate ca e prost, nu?

----------
bumburel a scris:

Grea e logica asta... ochi peste cap E prea evident ca sa mai dau vreo explicatie. Mult mai usor, insa, e sa judeci si sa pui etichete...
----------

e grea logica asta... hai sa etichetam numai unii

----------
bumburel a scris:
----------

Nici nu ti-as dori sa vezi vreodata dar cand nu ne folosim mintea apriori, invatam din experiente, de obicei.
Asta-i viata, muiere!... trag cu ochiul
Atitudinea ta o pun pe seama reglarilor hormonale, ca altfel m-as gandi ca ai actiuni la ei. rad
In virtutea aceleiasi lipse de logica iti spun ca afirmatiile tale nu numai ca abunda de aceasta dar si contradictia e la ea acasa: de la o pagina la alta (v. pag1&pag.2) ba n-ai nicio treaba ca folosesti lactogen la punga ba cauti imbinarile de la cutia de Nan... prostit
Asadar, las-o balta!...

----------
trag cu ochiul

problemele mele hormonale nu sunt subiectul acestei discutii sau pb ta, vezi-ti de hormonii tai trag cu ochiul
e treaba mea daca invat de la altii sau din experienta; nu am sfatuit pe nimeni sa faca asa cum fac eu ... deci unde-i pb ta de fapt?
afirmatiile mele despre nan si lactogen sunt facute ca urmare a experientei; daca tu nu ai inteles asta nu vad de ce imi sari la gat ca un caine turbat !!!
inchei aici ca-mi provoci iritatie!
sanatate bebeilor

sus

Denunta
lifeinhim

Copii
Matei: 11 ani, 10 luni

19.02.2008 3:34     citat 

Roxmaryn sper sa nu ne lasi in ceata si sa ne zici care au fost rezultatele analizelor. Am ramas muta azi cand am citit despre una, alta. Stiam ca firmele isi bat joc de adulti, si mancam toate prostiile fara sa vrem, fiindca le baga ei in diferite mancaruri. Dar chiar de bebelusi nu am crezut ca au inima sa-si bata joc. Si zic asta pt ca azi am citit mai multe, nu numai referitor la topicul asta.

Baiatul meu bea Novalac si azi chiar ma gandeam sa-i schimb lapticul, si ma cam tenta NAN. Dar gata! Mi-a trecut! N-am folosit pana acum Nestle si de aceea nu ma tenteaza sa introduc produse de la o firma care a avut mai multe scandaluri...

sus

Denunta
roxmaryn

19.02.2008 4:35     citat 

Gandacel... nu te mai ambala asa si folosi CAPS-ul sa ne dai exemple de NE- autoritati in domeniu care te cauta pe tine si in cosul de gunoi, ca nu ne inetereseaza. Ma faci oarecum mincinoasa. Doar nu esti atat de fraiera sa crezi ca m-am trezit dimineata, m-am scarpinat in fund si am zis, "Gata domne' azi am sa scriu pe forum o gogomanie despre laptele praf NAN" doar asa ca nu aveam ce face. Eu mi-am crescut primul copil cu produse Nestle, incepand de la Alprem(lapte pentru prematuri) pina la tot ce produc ei, absolut tot. Logic ca si baietelului am vrut sa-i fie bine si am facut aceeasi alegere. Pina la faza cu cutia aia din acel anumit lot nu am avut NICI UN FEL de probleme. Crezi TU sau nu crezi ca am gasit asa ceva in lapte, mi se falfaie steagul in vant! Eu am atras atentia ca mamicile sa fie pe faza, am dat nr.de lot tocmai ca cine ar fi avut din acelasi lot sa aibe grija.
Cat despre ca ai incercat tu o cutie si nu a fost la fel, ce sa spun. du-te si cumpara o tona de baxuri de Pampers si vezi daca gasesti vreun cui in ele.( Pentru cine nu cunoaste, un cuplu din Iugoslavia sau asa ceva, au gasit un cui intr-un pampers pus deja pe copil)
De fapt acum ar trebui sa recunosc, am un polizor in bucatarie si din cand in cand iau cate o cutie de nan si produc aschii cool
Ce sa va mai spun, m-au sunat de la Nestle, au tinut sa-mi spuna ca este inregistrata convorbirea si a inceput o duduie sa-mi turuie ceva ce sigur avea scris pe o hartie. Domne' nu era nimic in cutie, ei nu au gasit nimic rad Normal ca nu, auzi, cum altfel rad Ca ei fac , ca ei dreg, ca pe ei ii preocupa, bla bla bla. I-am zis , dom'soara, foarte impersonala conversatia asta a noastra, dar te inteleg, te aud sefii pe urma, ca de , e inregistrata. Ea lalaia acolo in nestire rad Spre disperarea sotului meu, eu tot Nan folosesc, cereale de la ei si ce-o mai fi, doar ca acum fac ochii maaari mari de tot. S-a intamplat, daca pun in balanta bunele si relele vis-a-vis de productia si calitatea lor, sigur se inclina in partea favorabila. Am incercat sa iau altceva, alt lapte, alte marci. Copilul meu nu vrea altceva. Asta este... Sper sa nu mi se mai intample mie. Sa i se intample spre exemplu lui gandacel_sv si sa nu o creada nimeni, sa vada si ea cum e sa-ti fie puse la indoiala vorbele.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: