· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - cap 9
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - cap 9     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

24.01.2008 5:51     citat 

Copilutzi de 1 anishor + 4 lunitze

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 masea
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Rares - Matei (danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+2 maselutze

Copilutzi de 1 anishor + 3 lunitze

26.09 - Federica (ANA_B), 10 dintishori+5 maselutze
27.09 - Stefania (margot), 7 dintishori
29.09 Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+1maselutza
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+1 maselutza
29.09 Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+1 maselutza
03.10 - Stefan (Lili_R), 4 dintishori+1 maselutza, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),4 dintishori+1 maselutza
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori
15.10 Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4 maselutze
16.10 Elouan (Teodora29), 8 dintishori
18.10 Isabella (anima_dia), 8 dintishori+2 maselutze
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+4 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 6 dintishori
20.10 Vlad - Alexandru (sburac), 6 dintishori
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani), 4 dintishori

Copilutzi de 1 anishor + 2 lunitze

26.10 - Calin (franceska1), 2 dintishori, poze
28.10 Teresa Natalia (kimm), 4 dintishori
30.10 Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 8 dintishori, poze
30.10 Iustin Andrei (andreea29), 6 dintishori
02.11 Mario (Dia27), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 Arianna (irinuta78), 6 dintishori
04.11 Matteo (micky_creanga), 7 dintishori
05.11 Maia Gabriela (Awa), 6 dintishori
08.11 Andrei Darie (roxanamirela), 7 dintishori, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 6 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori + 1 maselutza, poze

Avem 14 fetite si 22 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Capitole anterioare:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

24.01.2008 6:27     citat 

Imi cer scuze, Ruxi, abia acum am vazut mesajul tau
nu-i nici o problema , o sa modifici pentru lista urmatoare, data viitoare o sa fiu mai exacta
deocamdata...stai sa fac suma, deci 8 de dinainte si trei care au iesit deja, deci 11 dinti
oricum, mai stau doi sa iasa, doi canini rad

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

24.01.2008 6:29     citat 

Hai sa dau eu tonu in capitolul asta ca nu am mai scris de multisor desi va citesc mereu, dar cum intru cate putin neavand net acasa mi-e destul de greu sa tin pasul cu voi
Ruxi imi place alexut in noua poza din colaj, ia mai crescut parul e o dulce
Kiki sanatate multa si sa scapati odata ca parca de prea mult sunteti bolnaviori
Am vazut ca tot ati povestit ce mai fac copii vostrii , au crescut mari parca mai ieri i-am scos din maternitate.
Jannine ce as fi vrut si eu sa doarma Stefania mai mult, auzi la el ce doctor, ma bufneste rasu cat de idioti pot fi unii
Si Stefania are un vocabular destul de bogat, va spun ca am o prietena care are o fetita iar la un an jumate lega propozitii si te intelegeai cu ea vorbea foarte bine daca as comparao pe Stefania cu ea as spune ca e in urma rau dar nu asa se face fiecare copil e unic in felul sau
Hai sa va spun cate ceva recunoaste multe animale si zice muu, ham, miau, chit(soricel) mor ,mama, tata, mamaie, tataie, copacii, cheile,moni(sora mea) api, chi si maiia niste prieteni si lista poate continua dar cu cuvinte intelese de noi doua de ex cantia la hartie foarte fericit dar noi suntem mari avem un an si 4 luni si conteaza mult
Iar prostii nu va spun cate face am scos manerele la sertare pt ca toata ziua umbla in ele si nu vrea sa le puna la loc
Nu prea mancam, cand aud cat de bine mananca copilasii vostri mi tare drag de ei.
Ei si sa vedeti cum vorbeste la telefon cu tacsu sarut , gata m-am laudat destul
Rox e flacau mare Darie ,Stefi dabia are 9 kg iar centimetrii habar n-am
Bavi sper sa nu fi luat nimic mai ales ca ati facut vaccinul

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

24.01.2008 6:32     citat 

Teodora la cat mai multi ca sa scapati odata de dureri

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

24.01.2008 6:45     citat 

Nu stiu de cand nu am mai pus poze cu Alex, dar mesajul lui Margot m-a facut sa ma gandesc la asta, asa ca ... foarte fericit

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

24.01.2008 6:56     citat 

Ruxi multumim pentru listuta sarut si nu am cuvinte..... Alex m-a uimit ca intotdeauna zambet sarut este superba, seamana cu tine? confuz

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

Ruxi, si eu am remarcat bogatia de par a lui Alexutz! sarut Esti o dulce, puiutzo! sarut sarut

kiki, suntem alaturi de tine! trist trist Curaj si putere tie si sanatate lui Tudor! sarut sarut

roxa, am vazut ca si voi ati facut ROR-ul... Noi deocamdata n-avem nicio reactie zambet Mai vedem pana luni (ca cica atunci e gata perioada in care s-ar putea sa reactioneze... ochi peste cap )

Noi avem 13 kg si 82 cm... zambet

janine, referitor la mr dr: nervos nervos nervos

Nu-mi mai ajunge timpuuuuuuuulllllll!!!!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Pup toti boboceii pe obrajori!! sarut sarut sarut
Revin... intr-o vreme...

sus

Denunta
janine77

Copii
Ilinca "Budinca" - O frumusete, o rasfatata.
14 ani, 3 luni

ruxi, eu m-am topit toata...n-am cuvinte!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

24.01.2008 7:33     citat 

Ana ... la prima vedere, Alex seamana f putin cu mine, dar izbitor cu B; totusi, luata pe bucatele are multe din partea mea.
Viuta ... ce statura impresionanta cred ca are Tudor. Nu-l confunda lumea pe strada cu un copilut mai mare?

Cat despre parul cel bogat al lui Alex ... asa a fost dintotdeauna, carliontat, cu fir gros si sarmos, cum il aveam eu pana pe la 16 ani, cand s-a intamplat ceva si organismul meu a luat-o razna, iar parul a avut si el de suferit. Nu speram, sincer, sa fie asa carliontata, dar tare ma bucur ca e asa. sarut
Multumesc de laudele aduse Alexutzei, daca ma mai umflu mult in pene o sa explodez de atata mandrie.

Vorbeati acum ceva timp de vorbitul copiilor. Eu sunt putin ingrijorata pe treaba asta, Alex nu spune decat mama, tata, da, nu si ... gadi-gadi rad . Sper sa nu fie vreo problema adevarata pe partea asta, pt ca tare nu as vrea sa ajung cu ea la logoped. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Teodora29

Copii

24.01.2008 7:56     citat 

Ruxi, si eu sint oarecum ingrijorata pe tema asta
ca si la noi e cam la fel
foarte putine cuvinte, multe sunete si silabe pe limba lui
dar multa lume imi spune sa stau linistita, caci de inteles intelege foarte multe, arata si asteapta sa ii numim obiecte, imagini, cere ce vrea (bine, trebuie sa ghicim, dar macar arata cu mare precizie)
mi se zice ca inmagazineaza, si uneori e drept ca dupa un cuvint il vad ginditor....dar nu repeta dupa noi
si se pare ca sint si copii care inmagazineaza in felul acesta, si cind se lanseaza, tirziu, nu ii mai poti opri

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

24.01.2008 9:54     citat 

Eu zic sa nu va nelinistiti fetelor, sint copii care incep sa vorbeasca si dupa 2 ani, sau sa umble dupa 2 ani. Nu este o regula, o sa vedeti ca atunci cind o sa inceapa nu o sa va mai lase nici un minut de liniste rad

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

24.01.2008 10:04     citat 

----------
Teodora29 a scris:
Ruxi, si eu sint oarecum ingrijorata pe tema asta
ca si la noi e cam la fel
foarte putine cuvinte, multe sunete si silabe pe limba lui
dar multa lume imi spune sa stau linistita, caci de inteles intelege foarte multe, arata si asteapta sa ii numim obiecte, imagini, cere ce vrea (bine, trebuie sa ghicim, dar macar arata cu mare precizie)
mi se zice ca inmagazineaza, si uneori e drept ca dupa un cuvint il vad ginditor....dar nu repeta dupa noi
si se pare ca sint si copii care inmagazineaza in felul acesta, si cind se lanseaza, tirziu, nu ii mai poti opri
----------

Avem in familie un astfel de copil, e din partea sotului. La 4 ani jumate a inceput sa vorbeasca , dar ce vorbea frate ca i-a lasat pe toti surprins numai cuvinte alese, complimente la babe , mor toate vecinele cand il vad! rad rad
Parintii erau desigur ingrijorati, au umblat peste tot cu el , medicii au spus ca nu are chef sa vorbeasca si ca o sa-si dea drumul ........candva. Desigur vorbea pe limba lui , spunea si cateva cuvinte si atat!

kiki multa sanatate , imi pare tare rau plang sau sunt foarte trist sa va intoarceti acasa sanatosi! sarut sarut

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

24.01.2008 10:07     citat 

Ola,m-a mancat limba sa zic ca e mai bine fata,azi dimineata era ok,la amiazi ochiul drept umflat de parca fusese la un meci de box,fuga la dr s-a intors conjunctivita trist trist
Ruxi nu o strang pantofii pe Alex? foarte fericit
Janine multumesc de primira da asta numai vacanta nu e plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

24.01.2008 11:02     citat 

Iri.... imi pare asa rau plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist e pacatoasa conjunctivita asta, iar micu se pare ca a facut o forma mai grava trist.
Sper sa nu ramana cu sensibilitate si cand va creste , Bogdan e sensibil si acum trist , iar Stefan se pare ca l-a mostenit.... trist
Multa sanatate sarut sarut sa treaca repede, sa puteti sa va bucurati din plin de clipele petrecute cu cei dragi.

sus

Denunta
Teodora29

Copii

24.01.2008 11:25     citat 

Iri, multa sanatate; sa scapati odata de problemele astea! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje