· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Copii cu nevoi speciale > hidronefroza grad II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  raspunde
autor hidronefroza grad II     
Elena19

13.02.2014 3:55   Re: Hidronefroza  citat 

Baietelul are 1 an si 5 luni am omis in comentariu

sus

Denunta
Elena19

18.02.2014 4:51   Re: Hidronefroza  citat 

Yzzzma si Davyd va rog sa imi spuneti la cine v-ati operat copii la Gr Alexandrescu,si eu tb sa merg cu baietelul.Va rog sa imi lasati o adresa pt a-mi da mai multe detalii.

sus

Denunta
ralukkka

13.03.2014 9:13     citat 

Buna, elena 19

Si eu sunt in aceeasi situatie, am un baietel de 1 an si 6 luni cu hidronefroza stg gr IV si tot la dr Aprodu in Iasi trebuie sa merg sa il operez.
Tu l ai operat tot la el sau ai ;ers in alta parte? Ai putea sa imi spui cum a fost, cum a decurs operatia si recuperarea? Multumesc.

sus

Denunta
Elena19

13.03.2014 3:21     citat 

[quote="ralukkka"]Buna, elena 19

Si eu sunt in aceeasi situatie, am un baietel de 1 an si 6 luni cu hidronefroza stg gr IV si tot la dr Aprodu in Iasi trebuie sa merg sa il operez.
Tu l ai operat tot la el sau ai ;ers in alta parte? Ai putea sa imi spui cum a fost, cum a decurs operatia si recuperarea? Multumesc.[/quote

Am fost la dr .Aprodu,dar nu am fost multumita de d-lui si a ramas sa merg in Bucuresti.Nu se compara ,am fost la dr .Basca la medlife super om.Ne- a recomandat sa facem un set de analize,voi merge marti si vom hotara cand se vs face operatia.Analizele le vom face la Gr. Alexandrescu si operatia la fel.Ati facut urografie si cisto baietelului?sunt de aceiasi varsta baieteii:) de unde sunteti?

sus

Denunta
ralukkka

13.03.2014 10:19     citat 

Suntem din Iasi, noi am facut cistografie, scintigrafie si urografie.
Si eu am avut aceeasi nemultumire legata de dr Aprodu pentru ca nu are rabdare sa stea sa ti vorbeasca si e foarte sensibil daca incerci sa spui si tu ceva. Din ce am auzit ar cam fi printre cei mai buni din tara, acum stii cum e , e o loterie si cu alegerea dr chirurg, nu se stie niciodata.
Nu stiu nici eu cum sa fac, nu sunt convinsa suta la suta ca e alegerea potrivita. Deocamdata bebe e putin racit si de asta am amanat operatia ca altfel acum as fi fost in spital cu el.

sus

Denunta
Elena19

13.03.2014 10:43     citat 

Asta am auzit si noi ca ar fi bun, dar daca nu e si comunicativ... Asa am ales sa mergem la Bucuresti.Noi acum ii facem prima data uro si cisto( cum a suportat baietelul? ) sa vedem ce ne va spune legat de operatie.

sus

Denunta
ralukkka

14.03.2014 6:12     citat 

a fost ok, le am facut la arcadia. de la sonda urinara pe care I a pus o la cistografie a mai avut dureri cand facea pipi o perioada si nu facea decat stimulat la baie in apa. dar a trecut

sus

Denunta
Elena19

14.03.2014 8:43     citat 

----------
ralukkka a scris:
a fost ok, le am facut la arcadia. de la sonda urinara pe care I a pus vaa cistografie a mai avut dureri cand facea pipi o perioada si nu facea decat stimulat la baie in apa. dar a trecut
----------

Sper sa fie bine si la noi.Ai vorbit cu parinti ce si-au operat copilul?Pe forum-ul asta vad ca nu raspunde nimeni.Am emotii pt anestezie si recuperare...

sus

Denunta
ralukkka

14.03.2014 9:16     citat 

Nu prea stiu cazuri de copii operati, eu ma ingrozesc numai cand ma gandesc. nu stiu ce ma asteapta dar ma gandesc ca recuperarea o sa fie grea si obositaore.T ce stii despre acest subiect? Ce diagnostic are bebe tau? Dr Basca ce ti a zis?

sus

Denunta
Elena19

25.03.2014 9:33     citat 

----------
ralukkka a scris:
Nu prea stiu cazuri de copii operati, eu ma ingrozesc numai cand ma gandesc. nu stiu ce ma asteapta dar ma gandesc ca recuperarea o sa fie grea si obositaore.T ce stii despre acest subiect? Ce diagnostic are bebe tau? Dr Basca ce ti a zis?
----------

Buna,ati operat baietelul?Al nostru este programat pt operatie pe 1 aprilie.

sus

Denunta
mihaelaradoveanu

18.02.2015 8:06   hidronefroza gr 3  citat 

buna seara, am un nou-nascut prematur in varsta de 3 saptamani diagnosticat cu hidronefroza gr 3. as dori sa stiu daca mai este cineva cu prematur diagnosticat astfel. am facut 5 ecografii si se pare ca nu scapam de scinti... a mai facut cineva la aceasta varsta? as vrea sa stiu de la cineva care a operat deja un copil cu acelsi grad daca se rezolva totul din prima inerventie? multumesc

sus

Denunta
Liviaeva

25.05.2015 4:16     citat 

Buna! Am si eu o fetita de 4 luni si o saptamana iar la 2 luni fara o zi am operat o laparoscopic pt a i îndepărta ureterocelul ( cauza hidronefrozei). Operatia a avut loc in Ungaria la Szeged. Va spun asta ca poate interesează pe cineva , ca si eu am căutat din timpul sarcinii si nu prea am găsit informații . Înainte de operatie am fost la timisoara la spital ca de aici suntem dar inafara de ECO nu i au facut nimic pt ca era prea micuta si ne au trimis la Szeged pt ca era cel mai aproape. I am facut acolo din nou ECO ( nici nu se compara cu tm) si scintigrafie pt ca se punea problema daca nu cumva ar trebui scos rinichiul. Dar funcționa si au îndepărtat doar ureterocelul. Dr a fost foarte răbdător si ne a explicat tot si ne a răspuns la orice întrebare sau nelămurire a noastră . Ne am inteles cu el in engleză. Au trecut 2 luni si o sapt de la operatie si miercuri mergem la al 2 lea control si speram sa fie tot mai bine

sus

Denunta
laura292007

14.07.2015 5:02     citat 

buna Liviaeva... Cum sunteti dupa operatie???Cate kg a avut in momentul operatiei fetita??? Eu sunt insarcinata in 8 luni...fat diagnosticat cu higronefroza stanga.... grad 4 dupa neonatologi si 2 dupa ginecologi.

sus

Denunta
laura292007

14.07.2015 5:06     citat 

Mihaela- voi ce ati facut cu copilul prematur??? ai nascut natural sau l-au scos medicii prematur???

sus

Denunta
adriana1983

06.09.2015 6:21     citat 

Buna ziua,

Sunt si eu mamica unui baietel diagnosticat intrauterin cu hidronefroza bilaterala grad 4. Dupa nastere diagnosticul pe langa hidronefroza a fost
-suspect de valva uretala posterioara
-megauretere

Pana in momentul de fata ( 1 an are acum Darius) am trecut prin 2 operatii.

Daca mai intra cineva care a avut acelasi diagnostic as vrea sa schimbam niste informatii.
Darius are ureterele scoase la piele.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: