· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > Ciudatenii de copil mic II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
subiect nou  raspunde
autor Ciudatenii de copil mic II     
madusca

Copii
Stefan Andrei: 15 ani
Catalina: 11 ani, 3 luni

01.02.2008 1:58   Ciudatenii de copil mic II  citat 

Prima parte

Andrei are o deosebita placere de a aseza jucariile pe care i le dau in sir indian foarte fericit Adica, daca sunt mai mult de 3 la numar, le aseaza una langa alta sau una dupa alta, pana face ditamai carnatu`.Acum cateva zile m-am distrat cu ta-su` ca ii dadusem toate jucariile din plus si dupa ceva timp observam ca le asezase pe toate, una in bratele celeilalte si ce e si mai frumos e ca erau puse si in ordinea marimii - de la cea mai mare la cea mai mica.Si la fel face si cu calutii din dotare : ii pune pe toti in sir indian, dupa marime.Facusem si poze la un moment dat (dar s-au sters trist ) pt ca ma intrebam daca chestia asta are vreo semnificatie psihologica sau e asa, pur amuzament din partea lui?

sus

Denunta
cojo

Copii
Cristian George

01.02.2008 2:38     citat 

buna,Gedana, nu le roade sta mai tot timpul cu ochii pe cate o priza si daca intorc putin capul cred ca direct pe ea s-ar duce.

sus

Denunta
cojo

Copii
Cristian George

01.02.2008 2:39     citat 

acum am facut modificari in apartament si toate prizele le-am ridicat la nivelul intrerupatoarelor. zambet

sus

Denunta
cojo

Copii
Cristian George

01.02.2008 2:40     citat 

Este foarte dezamagit nervos , dar cel putin nu mai trebuie sa stau cu ochii pe el ca pe butelie prostit

sus

Denunta
cojo

Copii
Cristian George

01.02.2008 2:42     citat 

Voi inca sunteti micuti , ar fi bine sa nu isi faca si puiu tau un obicei din asta, cum a facut Cristian

sus

Denunta
cojo

Copii
Cristian George

01.02.2008 2:46     citat 

bine la asta cred ca am avut si noi toti o contributie majora , cand mergeam pe la mama sau pe la socri ca sa stea copilul cuminte primea : incarcatoarele , fierbatorul, si tot ce mai avea cablu.

sus

Denunta
gedana

Copii
Constantin: 14 ani, 2 luni

03.02.2008 2:32     citat 

Buna,Cojo,vecinul meu,care electrician de meserie si are al 2-lea baietel,de un an si 9 luni,spunea ca nu e periculos sa umble copii la prize...nu le incap degetelele asa adanc, incat sa se curenteze.Exista insa riscul sa bage obiecte in priza,sa se curenteze...copilul meu nu mai e asa pasionat de ele,nici de cabluri...doar asa din cand in cand,trage cate un incarcator dupa el,prin casa...sper sa nu-i revi trag cu ochiul na vechea pasiune

sus

Denunta
Geranium

Copii
Sabina: 22 ani, 1 luna
Radu: 15 ani, 9 luni

04.02.2008 5:15     citat 

ai mei copii se relaxeaza daca invart pe degetul aratator o suvitza de par ; Radu cand bea din biberon ( nici acum nu am scapat de el jenat )., iar Sabina cand sta sa adoarma . Adesea din propria podoaba . Cand l-am ras pe cap pe bb Radu asta vara a fost de groaza . Cerea mereu "cap" de cate ori trebuia sa bea ceva din biberon

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 1 luna

04.02.2008 6:17     citat 

----------
Geranium a scris:
Cerea mereu "cap" de cate ori trebuia sa bea ceva din biberon
----------

rad rad sarut

sus

Denunta
RELA

Copii
VLAD CRISTIAN: 15 ani

04.02.2008 9:45     citat 

Noua "ciudatenie". A descoperit de curand cerealele cu miere de la nestle. problema e ca el nu le mananca amestecate cu lapte. Are doua castronele unul cu cereale si unul cu lapte ; ia o lingura cu lapte dupa aia o lingura cu cereale, dar nu le amesteca. Mai ciudat e ca dupa ce termina mai cere si o cana de lapte. Normal ca il intreb si eu pai bine mai mama dar tu ai baut lapte deja? no mama ca ala l-am mancat acuma beu surprins (mancal-ar mama ca asa vorbeste de zici ca-i ardelean rad )

sus

Denunta
ddelia

05.02.2008 11:07     citat 

----------
Geranium a scris:
ai mei copii se relaxeaza daca invart pe degetul aratator o suvitza de par ; Radu cand bea din biberon ( nici acum nu am scapat de el jenat )., iar Sabina cand sta sa adoarma . Adesea din propria podoaba . Cand l-am ras pe cap pe bb Radu asta vara a fost de groaza . Cerea mereu "cap" de cate ori trebuia sa bea ceva din biberon
----------

Din categoria " Ciudatenii de oameni mari" : eu inca mai fac chestia asta! foarte fericit Nu va spun citit ani am!

sus

Denunta
Geranium

Copii
Sabina: 22 ani, 1 luna
Radu: 15 ani, 9 luni

08.02.2008 2:45     citat 

aaa,
deci asa .....se intalneste si pe la alte case si la varste mai ...mari .... rad
=> pot sa va spun ca am o lista de neamuri din partea lui tati care fac asa de cate ori ii vezi concentrati la ceva .

Ai mei puiuti fac asa de cand au iesit la lumina. trag cu ochiul eh , ziceti si voi , astea nu se mostenesc????

sus

Denunta
Dana34

Copii
David: 15 ani, 2 luni

11.02.2008 10:22     citat 

Puiul meu nu ma lasa sa-i spun putulicii lui "frumoasa", "draguta", sau alte adjective de gen feminin, pentru ca "putulica lui e baiat!!" rad

sus

Denunta
ddelia

11.02.2008 10:39     citat 

----------
Dana34 a scris:
Puiul meu nu ma lasa sa-i spun putulicii lui "frumoasa", "draguta", sau alte adjective de gen feminin, pentru ca "putulica lui e baiat!!" rad
----------

Corect! rad

sus

Denunta
mami_rares

Copii
Rares: 13 ani, 3 luni

21.02.2008 11:11   si noi avem cateva  citat 

Al meu e micut inca zambet , dar si la varsta lui "inaintata" de sase luni, are ciudatenii scot limba De exemplu nu suporta sosetele in picioare si trage de ele pana reuseste sa le scoata, nu face treaba mare decat in pozitie sezand (fapt pentru care i-am luat olitza si acum e fericit prostit ).... si ma astept tot timpul si la altele noi, maia les ca am citit ce fac cei un pic mai mari..

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: