· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > Nu stiu ce sa mai fac!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Nu stiu ce sa mai fac!!!     
IoanaEne

23.04.2012 10:07   Nu stiu ce sa mai fac!!!  citat 

Fetelor, m-am saturat sa tot ii schimb samponul lui Andrei!! Ori au un miros ciudat, ori pielea lui reactioneaza ciudat, dar cu niciunul nu se impaca in niciun fel. Astazi cand eram in metrou am auzit doua doamne vorbind despre un sampon de galbenele de la Weleda care cica ar fi foarte bun pentru bebelusi. M-am uitat pe net si am vazut ca e 100% natural, iar cei de la Weleda sunt recunoscuti a fi foarte profi. Voi ce stiti? Vreau sa il incerc si sa gasesc odata un samponel care sa-mi multumeasca puiul.

sus

Denunta
cristina41975

Copii
Didi: 14 ani, 6 luni
Andu: 12 ani, 5 luni

23.04.2012 11:01     citat 

Pai nu spuneai tu pe undeva ca ai incercat mai multe produse de la aceasta firma? Acum iar intrebi de ele?
----------
IoanaEne a scris:
Am incercat cateva produse de capul meu, apoi am intrebat o farmacista. Mi-a recomandat gama de produse de ingrijire pt bebelusi de la Weleda, zicandu-mi ca sunt produse naturale nemtesti. Initial, am fost putin sceptica, dar am cumparat Crema cu galbenele pt zona scutecului. Si ce credeti? A functionat! Acum i-am cumparat bebelusului meu sampon, lotiune pt spalare cu galbenele, dar si ulei pt pielea lui sensibila. zambet Incercati si voi.
----------

http://www.parinti.com/modules.php?name...94#1265994
Uite ca am gasit si unde povesteai de ele ...

sus

Denunta
anamaria01

23.04.2012 11:42     citat 

E neaparat nevoie de sampon? Cat de des il speli? Eu nu folosesc sampon pentru fetita mea. Uneori mai pun in apa putin ulei. Toate sampoanele din comert contin un fel sau altul de conservant si in principiu te poti lipsi de ele. Praful se duce si cu apa calda, iar parul si pielea la varsta asta nu sunt atat de grase incat sa aiba nevoie de "detergenti". Dupa baie, copila nu miroase a parfum, dar e mai sanatos si mai natural.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 10 luni

23.04.2012 1:53     citat 

----------
cristina41975 a scris:
Pai nu spuneai tu pe undeva ca ai incercat mai multe produse de la aceasta firma? Acum iar intrebi de ele?
----------

Nasol cand isi amintesc altii de mesajele tale. rad Deci in februarie i-a cumparat (si) sampon, iar astazi in metrou tocmai a auzit doua doamne vorbind de samponul de la Weleda, mda. ochi peste cap

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani, 3 luni

23.04.2012 11:19     citat 

eu zic ca-i doar o coincidenta, nu-i asa?!, fericita ochi peste cap ochi peste cap
rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
cristina41975

Copii

24.04.2012 9:04     citat 

----------
Christa a scris:
Nasol cand isi amintesc altii de mesajele tale. rad Deci in februarie i-a cumparat (si) sampon, iar astazi in metrou tocmai a auzit doua doamne vorbind de samponul de la Weleda, mda. ochi peste cap
----------

E si mai nasol cand nu are cineva ce face si se uita pe mesajele acestei doamne (in acest caz) si vede ca intr-o parte scrie de bebelus, in alta de fetita si aici deja fetita are numele Andrei ... si produsele cand sunt cumparate de la plafar cand din farmacia x ... Parerea mea e ca aceasta "doamna" face publicitate gratuita ... o fi luand macar un comision pentru munca depusa?

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

24.04.2012 1:23     citat 

ha ha ha

uitati aici:

----------
citat:
citat din mesajul lui IoanaEne
[br]Daca puiutul meu e fericit, trebuie sa va spun si voua. I-am schimbat samponul de cateva zile si nu regret deloc!! L-am luat pe cel 100% natural de galbenele de la Weleda si parul lui s-a transformat total. E asa de lucios si moale si mai si miroase suuuper! Eu l-am descoperit dupa ce am fost la Baby Expo. Am ramas impresionata de cei de la Weleda, care cica au castigat in Germania pentru produsul anului.

----------

sus

Denunta
cristina41975

Copii

24.04.2012 1:45     citat 

O fi potrivire de id ... din moment ce pe 20 aprilie e multumita de produs si cateva zile mai tarziu iar e in ceata ... Sunt cateva forumuri mari unde se face reclama acestor produse, si ma distreaza ca acest lucru se intampla in aceeasi perioada cam pe toate indiferent de id-ul folosit ... Pacat de produsele in cauza, poate sunt chiar bune insa vanzatorii strica marfa ...

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

24.04.2012 1:51     citat 

Deci produsele chiar sunt bune. Eu le folosesc de cand baietelul cel mare era bebelus si nu se gaseau inca in Romania.
Si eu le-am laudat cand a fost cazul in diverse discutii,topicuri. Dar sa aberezi asa ... ca Dna Ene ...

Am avut cateva minute si le-am pierdut cititd postarile Dnei Ene. Toate sunt pe sub Weleda.

Hai tot mai caut cate ceva si tot descopar ...

Cautand pe google "ioana ene weleda" apar niste linkuri interesante: este o legatura intre ea si nu stiu ce sala si weleda. Deci dansa promoveaza produsele Weleda cam murdarind imaginea acestei marci prin minciuni repetate!

RUSINE!!!

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 10 luni

24.04.2012 2:52     citat 

----------
cristina41975 a scris:
poate sunt chiar bune insa vanzatorii strica marfa ...
----------

Chiar sunt bune, doar reclama Ioanei e proasta. rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani, 3 luni

24.04.2012 3:17     citat 

deci a ramas stabilit ca nu credem in coincidente fericite, da? rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator>