· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2007- Cap. 21
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2007- Cap. 21     
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

05.02.2008 3:40   Bebelusi de primavara 2007- Cap. 21  citat 

5 martie Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Baicoi
5 martie Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora 11, 3,300kg, Vrancea - Poze
12 martie Andrei Bogdan(pui de lumyelena) 4,100kg, 54 cm, Apgar 10, Timisoara
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia
24 martie Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie Mario Florian (pui de christine27 3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie Alexandra Georgiana (pui de roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava Poze
15 aprilie Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
22 aprilie Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj Poze
27 aprilie Karina (pui de Aka) 3,450kg, 52 cm, Apgar 8, Bucuresti

5 mai Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti Poze
10mai Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova Poze
15 mai Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti Poze
21 mai Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai Ana Stefana (pui de nicolle_77), ora 07:10, 2,850kg, Apgar10/10, Cluj
29 mai Cosmin Andrei (pui de hela), Alexandria
31mai Alexia-Elena(pui de miha-alexia), ora 08:35, 3,600kg, 54cm, Apgar 9, Sibiu

Avem 13 fetite si 19 baietei, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Capitolele anterioare:1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul lui bebe link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 10 luni
Filip: 11 ani, 1 luna

05.02.2008 3:41     citat 

Cafe rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sarut sarut sarut

sus

Denunta
claudiadinu

Copii
Vlad Stefan: 13 ani, 10 luni

06.02.2008 9:36     citat 

Buna dimineata!

La multe lunite, Ana-Maria!

Va multumesc din suflet, mamicilor, pentru urarile de ieri! Sunteti toate niste dragute! sarut
Intradevar, nici nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul. Parca ieri veneam cu el de la maternitate. Si acum mai avem o lunita si dam mare petrecere... zambet
Cafe, promit cat de curand sa pun niste poze cu Vladutz... timpul asta liber ma omoara, este din ce in ce mai putin... si mai mi-a fost si rau zilele astea...

O zi frumoasa sa aveti, spor la treaba si bebei cuminti! sarut

Ultima modificare efectuata de catre claudiadinu la 06.02.2008 1:09, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
miha-alexia

Copii
alexia elena: 13 ani, 7 luni

06.02.2008 1:07     citat 

Cafe rad rad rad , las ca nu va avea nimic si Alexiuta a gustat ciocolata i-a dat mama mea un piculet si-si molfaia buzele de numa, nu a avut absolut nimic, nici macar agitata nu a fost, a si dormit bine atunci dar i-a dat f. f. putin

Faaine tare toate pozele si toate filmuletele, nu mai comentez ca prea am lipsit mult si nu stiu cu care ar trebui sa incep, concluzia e ca sunt nemaipomenite toate.

Eu am fost foarte racita si inca nu a trecut, am si tusit rau de tot, mai ales noaptea tuseam de-mi venea sa vars, am fost la medic, am luat tratament inclusiv antibiotice din pacate. Momentan Alexiuta nu are nimic, am purtat masca in preajma ei dar nu tot timpul, erau momente cand la graba o luam in brate si nu mai aveam timp sa-mi pun masca, a fost foarte greu... acum e spre bine. Am mai scris zilele trecute un mesaj, abia vedeam tastatura de lacrimi si ma pisca nasul ingrozitor iar in final nu stiu pe ce am apasat ca a disparut, m-am enervat si am inchis calculatorul de tot.

Vreau sa urez la multe lunite sarbatoritilor pe care i-am sarit si anticipat lui Edutzu pentru ziua de maine ca cine stie daca voi avea sau nu timp sa intru, va fi o zi incarcata, am de facut plimbari pe la dr apoi pana la servici si uite asa.... Deci "La multe lunite Edi!" sa cresti mare si frumos, destept si sanatos

Pupici

sus

Denunta
crriss

Copii

06.02.2008 1:12     citat 

Miha, sanatate multa de tot zambet Si pupici Alexiei sarut sarut sarut

Domnisorul meu si-a adus aminte ca are mama si o tot striga de ieri foarte fericit , ca numai tata avea in ultimul timp si eram tare mahnita trist

cafe, nu-mi spune ca azi ti-a cerut ciocolata la micul dejun trag cu ochiul

Va pupam pe toti si pe cei care au disparut de o vreme buna, ca poate ii induplecam sa revina scot limba

sus

Denunta
mitroiualina

Copii
alexandru mihai

06.02.2008 1:19     citat 

multumesc frumos pt urareii doresc multa sanatate si bebicului ta si la multi ani ca maine face si el 9 luni
are dintisori?

sus

Denunta
mitroiualina

Copii
alexandru mihai

06.02.2008 1:23     citat 

cafelutza tu ce papa ii dai bebicului ta ?vroiam sa te intreb bebelu ta are dintisori ?

sus

Denunta
crriss

Copii

06.02.2008 1:25     citat 

Bine ai venit, Alina zambet
Poate ne povestesti mai multe despre voi si pui si pozuci, sa va cunoastem.

(Si eu de fel sunt din Targoviste. De fapt, toate rudele, bunicii acolo sunt. trag cu ochiul )

sus

Denunta
miha-alexia

Copii
alexia elena: 13 ani, 7 luni

06.02.2008 1:42     citat 

Crriss mersi mult, pup si eu dulce pe Vlady, e o dulceata de baiat sarut

Bine ai venit mitroiuAlina, abia astept sa aud mai multe despre nazdravanul tau trag cu ochiul

Am un pic de timp ca am pus niste hainute la spalat, iar Alexia urmareste atenta masina scot limba , deocamdata trist

clauda mii de scuze "LA MULTE LUNITE VLAD!!!"

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

06.02.2008 1:51     citat 

Hello!

Crriss
, cred ca mi-o fi cerut ciocolata dar eu n-am inteles ce spune... rad I-am dat mar ... trag cu ochiul
Ma bucur ca spune Vladi si mama...Edi zice fooooarrte rar mama, doar cand este la mare anaghie. trag cu ochiul

Miha, multa sanatate iti doresc! Pupam pe Alexia!

Alina, Edi nu are niciun dintisor. Am avut multe alarme false...dar nu i-a iesit pana acum. Nu-mi fac griji insa.

De mancat Edi mananca:
*dimineata la trezire san
*la h 10-11: mar razuit simplu sau cu 1 biscuit /sau banana simpla/ sau iaurt natur cu biscuiti(altfel nu il mananca)/ sau branzica calcica(facuta din 250 de ml de lapte) cu mar
*la h 13-14 : piure de legume (telina, pastarnac, ardei gras uneori si praz ( trag cu ochiul ), cartof . Doua zile ii pun carnitza de pui in piure, a treia zi galbenus de ou si apoi 1 zi pauza, adica i-l dau simplu. Nu mananca decat putin, asa ca primeste suplimentar si san dupa 1/2 h dupa masa
*la h 17-18: cereale sau banana sau branza calcica cu mar (depinde ce i-am dat de dimineata, nu repet)
*la h 20-21 san
*noaptea san la aprox 2 ore(la cerere DESIGUR)

Bebe al tau cam ce mananca? Nu ne mai povestesti cate ceva despre el? Nu pui ceva poze? foarte fericit Vrei sa apara in listuta? zambet

Pupici!

Ultima modificare efectuata de catre Cafelutza la 06.02.2008 1:52, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

06.02.2008 1:51     citat 

Salut dragele mele!
Nu stiu ce are forumul sau calculatorul... ma rog, tot dadeam refresh si nu aparea nici un mesaj nou, cand sa scriu am vazut toate postarile prostit oare deja fac figuri resturile de neuroni ramasi?
Cafe, am ras una buna, daca tot nu a patit nimic e bine ca ai vazut ca nu e alergic la cioco rad (glumesc!) A mea scobeste tot de pe covor si zilnic dau acum cu aspiratorul! ochi peste cap Sunt bune la gist scamele astea???
Crriss, ma gandesc ca sunteti afara la soare! sarut
Miha, bine ca ai scapat de raceala! sarut Eu am noroc cu masina ca e bagat in camara si vroiam sa fac dulap acolo, dar cred ca las pana creste ea sau fac cu usi pana jos! scot limba
Alina bun venit! sarut
Claudia, tu dai startul la petreceri! cool Si mie imi vine greu sa cred ca e deja mare, discutam si radem si cadem si tot asa!
Bebiku, ce faci?
Iuliana, ce fac fetele?
Lumy... pe unde esti?
Desiree, pupam Mariutu!
Nicolle, ce faci? Tot nu merge pc?
No, pe care am uitat ca si eu sunt ametita dar de la tensiune rad zici ca fac alpinism!
Pup la toate si o zi buna, vad ca a adormit in patut in timp ce se juca! rad

sus

Denunta
claudiadinu

Copii
Vlad Stefan: 13 ani, 10 luni

06.02.2008 2:21     citat 

Miha, multumesc din suflet pentru urare! Si sanatate multa iti doresc!

Hellene, da, eu dau startul la petreceri... doamne ce repede trece timpul cand te uiti in urma, prin cate am trecut... dar suntem sanatosi si asta conteaza cel mai mult...

Pupici tuturor si o zi frumoasa in continuare!

sus

Denunta
crriss

Copii

06.02.2008 3:24     citat 

Da Hellene, afara am fost, dar soare plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Insa am fost pana la piata pe jos foarte fericit cu mici exceptii. Se tine numai de-un deget al meu, dara daca zareste vreo pisica, gata, l-am pierdut. Goneste de zici ca-i ia Dumnezeu mintile rad rad rad Nu mai are mama, nu mai aude, e fermecat.

Si inca un da: sunt minunate scamele scot limba Si nu doar ele, ci absolut orice mic gunoias(bucatele de mancarica foarte fericit plang sau sunt foarte trist , bucatele de servetel, ate etc).
Nu mai stiu daca v-am zis cum l-am gasit langa cosul de gunoi, cu o cutie de iaurt (goala, dar manjita inca) lingand, cu urme pe la botic foarte fericit . Asta in timp ce eu spalam vasele, in spatele lui. Chestie de 1 minut.

Si alta(de mama denaturata ce sunt), cu o solutie anticalcar catre gura prostit Aaaa, si peria de wc, cat pe ce.

Nu mai zic, ca ma fac de ras jenat jenat jenat jenat

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

06.02.2008 4:32     citat 

crriss le cunoastem pe toate si in plus bogdan si-a spalat suzeta in wc, (eu ma splam pe maine langa el), a fost fractiune de secunda de i-am prins-o EXACT cand sa o bage in gurita..............doar era spalata , nu.......

Noi exersam mersul in 2 zile a reusit performanta sa merga aproximativ 2 m singur.....la mai mare................eu ma minunez asa ca exact la varsta asta Alexia abia a plecat in 4 labe...........e o diferenta enorma intre ei.

acuma fetelor eu sunt in cautare de bona pentru bogdan.........am testat pan acuma 2 persoane:
- una vrea 5 mil dar nu mi s- a parut deloc deloc zambitoare, apropiata de copii, pt ea cred ca e ca un servci si atata...............aaaaaa.........si nu gateste nici la copil trebuie sa ii las totul facut si atunci ii da sa manance
- cealalta mi-a cerut 6 mil +transportul (care mai e si ala vreo 50 ron) dar asa de frumos s-a purtat cu bogdan, dupa 10 min bogdan a plecat de la mine din brate la ea in brate(lucru rar intalnit) , gateste al copil , cu un program mai flexibil

Voi ce ziceti? banii astea bata-i vina...........credeti ca o pot face pe prima sa fie mai apropiata de copil? sa o aleg pe ce-a de-a 2 din start?

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

06.02.2008 5:34     citat 

Lumy, scump... ca in reclama prostit La noi e drept ca "preturile" sunt putin sub, adica 5 mil. se da la o bona care pe langa copil mai are grija putin si de casa, eventual un calcat, scos/pus rufe la spalat, chestii marunte dar de mare ajutor cand vii rupt de la job. Prietenele mele care mai au cate un copil si cu care mai stau bonele lor cateodata la o boala sau altceva dau 5 mil. maxim. Eu am oferit 5 fara sa faca absolut nimic, dar doamna nu a vrut sa se prinda pt. ca e mica Gabi si ii e teama, cica vorbim dupa un an. Ma rog, cred ca ar trebui sa caut altceva, desi Gabi a sarit la ea in brate din prima si a ras, a stat 3 ore fara sa planga...
Mi-e groaza efectiv de cautat bona si... of, ca-s patita de la George! E clar ca trebuie sa alegi si in functie de buget dar si de cat de afectuoasa e cu bebe! Vezi ce spune si sotul si mai cautati! Nu poti negocia la a doua?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: