· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > cum sunt sotii vostri???
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6  »
subiect nou  raspunde
autor cum sunt sotii vostri???     
puimihai

18.04.2008 8:51     citat 

jenat si mai am ceva de adaugat : copilul poate sa ia o "pauza" de dormit intre voi ! tu poti sa-ti achizitionezi niste dessu-uri de-alea de....fata cuminte si ...vezi ce iese. Nu dispera daca nu iese din prima incercare, inarmeaza-te cu mai multa vointa, vb cu mama, sau sora, cu cineva de increde si "preda" bebe-ul pentru un week-end jenat
Nu-i frumos...da' sanatos ! parol exclamatie

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii
Eric-Constantin: 16 ani, 7 luni

18.04.2008 11:58     citat 

da si eu cred ca ai dreptate.....si parca ma regasesc in cuvintele tale....adica asa e ....eu nu cedez si o sa incerc sa fiu mai tandra si dragastoasa cu el....si sper sa reanvie dragostea pierduta si canva frumoasa dintre noi
si chestia ca ei simt nevoia de a fi autoritari cred ca e valabil...pt ca atfel nu-mi explic...bine poate nici eu nu mai sunt ca inainte,dar nici nu m-am schimbat asa mult....poate doar ingrasat jenat in urma sarcinii...
acum sa vedem timpul le va clarifica pe toate,ajutat bineanteles sarut

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 11 ani, 6 luni

20.04.2008 9:39     citat 

mey fetelor intru si eu cu voi in vorba.. trag cu ochiul
- pai sa va zic de scumpul meu sot!.. scot limba ..el e bun saracul la suflet de ma enerveaza.. jenat ..si noi suntem doua zodii care normal nu sunt compatibile..adica el e varsator..si eu sunt leu surprins ..
- al meu sot aduce bani in casa..si cand zic bani..zic baniiii..deci nu duc lipsa lor.. jenat de un an am ramas acasa ..pt. ca m-am inbolnavit..si el a fost cu mine la toti medicii si a dat saracul toti banii numai sa ma vada bine..si tot el a propus sa iau o pauza si sa stau acasa sa ma fac bine..acum nu ma mai lasa sa merg la lucru pt. ca incercam sa facem bebe..si el zice ca nu-i cazul sa ma stresez in plus.. scot limba
- facem cumparaturile impreuna la sfarsit de saptamana..
- imi spune te iubesc,, ..de cele mai multe ori..
- dimineata cand merge la munca ma trezeste cu un sarut..nu ma lasa sa ma trezesc sa-i fac cafeaua..prefera sa o las pregatita de seara..
- nu prea trece peste cuvantul meu
- la sfarsit de saptamana isi arata talentul de bucatar..facand un gratar..
- ma ajuta la curatenie..adica el e cu batutul covoarelor..si curatatul lor
- dar e f.f.aprig la manie..isi spune oful rapid
- e f.f.fixist..adica numai cum face el e bine
- cand face curat..te enerveaza cu nervii..aspira si cea mai mica scama.. socat
- e tare agitat..nu sta locului nici cand mananca..dar cel putin mancam impreuna.. scot limba
- eu cand am hotarat sa ma casatoresc ..mi-a spus mama si sora urmatorul lucru:- fata atunci il iubesti cu adevarat cand iti place si rasuflarea lui cum miroase..si cand nu-i vezi defectele decat calitatile!..si au avut dreptate!..atata timp cat avem comunicarea buna..chiar si cu certuri..e bine..si cat despre defecte..eu deja le vad ca pe niste calitati..si rasuflarea lui imi place si in ziua de azi!..si avem 8ani de casnicie..si 4inainte..!..cand imi mai amintesc ceva va anunt!
- alina- eu zic sa incerci tot ce poti..ca merita ..mai ales ca aveti si un copil!..sa sti ca in viata multe hopuri vom avea de trecut..si sunt care par ca nu pot fi trecute..dar de fapt..nu ai tu pozitia buna..cand prinzi pozitia buna vei vedea ca nu-i asa de greu de trecut hopul!..eu iti tin pumnii!..pooop fetele! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii

26.05.2008 4:02     citat 

lordy80 al tau sot e cum se poate mai bine,adica ce-si doreste ,poate o femeie.....sa ai grija de el....
acum eu ce sa zic....si la noi lucrurile s-au mai imbunatatit,nu f mult dar se vad schimbari in bine din partea sotului....am fost plecati la munte si acolo a venit impacarea....chestia e ca tot nu sunt multumita....adica as vrea sa ma pupe si pe mine,sa ma tina in brate,sa fie mai tandru....el nu...lui ii vine cheful de astea cand bea.....si asta rar ca nu le are cu bautura,nu va inchipuiti ceva gresit.....deci...inca mai am de tras.....sper ca nu mult.....oricum sunt optimista,cred ca am mai spus.....si poate asta ma ajuta....

sus

Denunta
cosmy13

Copii
cosmin andrei - baiat mare
14 ani, 9 luni

29.05.2008 6:08     citat 

LORDY cred ca sotii nostri sunt frati sau mai rau clonati rad rad rad
Asa e si al meu,dragut,bun,gateste.......yammyyyyyy,doar cand vrea el foarte fericit ,si cand se apuca de ceva nu da buleala ca altele scot limba ,face treaba buna ,.......
E asa de tipicar de ma scoate din pepeni,daca sunt eu la aspirator si el langa mine,ma anunta "20 cm dreapta spate o scama foarte fericit foarte fericit foarte fericit ",e ceva.......
DAR,e puiul meu dulce si frumusel si tot ce-mi vine mie prin cap sa-l alint si el se inmoaie tot.......si e asa frumos si ma simt cea mai fericita femeie din lume seara cand pun capul pe umarul lui, si adorm linistita......acum de cand cu bebele,simt ca sunt si implinita ,nu doar fericita scot limba si multumesc in fiecare minut lui DUMNEZEU pentru tot ce am....
Alina,daca imi permiti,teoria mea ca intr-o casnicie,trebuie sa dai tot atat cat vrei sa primesti,si lasa-l sa se simta barbat,chiar daca pana la urma hotararile le iei tot tu,da-i impresia ca el e "in charge"
Si da, barbatii sunt niste copii mai marisi au nevoie de alint si de aceeasi siguranta de care avem si noi nevoie si vor sa stie ca si noi avem nevoie de ei,adica ,iubitule,nu pot sa fac asta fara tine...si vine el macho macho si salveaza situatia....... scot limba
eu asa cred,si sunt fericita......

sus

Denunta
adelia1

29.05.2008 11:04     citat 

Ma bucur sa aflu ca si alte femei isi "controleaza sotii" care asa cum spuneti sunt in fapt niste barbati cu nevoi afective de copii.E atat de simplu sa obtinem ce vrem insa se pare ca multe dintre femei nu stiu cum sa ceara.
Bine spus ca obtinem ce oferim.Mie mi-a trebuit ceva timp pana m-am prins si acum regret anii pe care i-am irosit cu certuri si reprosuri.Pana la urma e mai palpitant sa conduci din umbra.
Pt Alina
Cand i-am reprosat sotului ca nu ma alinta, mangaie mi-a spus ca el nu gandeste ca o femeie.Insa daca eu am inceput prima atunci a reactionat imediat.

sus

Denunta
adyne

29.05.2008 12:20     citat 

De multe ori am impresia ca e rau ca este prea iritat si en motive,dar imi dau seama ca fara el as fii nimic,adica nu as stii cand sa ma opresc si nu as mai avea acelasi echilibru ca acum,ma completeaza si ma iubeste enorm,iar asta mie imi da puterea de a trece peste tot.E exact asa cum trebuie sa fie un barbat,responsabil,respectos,grijuliu ,iubitor,rau certaret,romantic,intr-un cuvant este asa cum mi-am dorit si nu am crezut ca exista.

sus

Denunta
lordy80

Copii

30.05.2008 6:20     citat 

cosmyn13 - sa nu-mi spui ca al meu sot are un frate si eu nu stiu nimik... surprins surprins surprins ..vaiiii...eu abia razbesc cu unu..dar cu doi... confuz .... foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit
- adelia1 - ma bucur si eu ca am gasit femei care stiu cum sa puna problema.. trag cu ochiul trag cu ochiul ..
- mey fete..eu cum sa va zic..pe langa ca am un sot bun..iubitor..am si eu un dar de al face si mai si..adica stiti voi..faze de genul am lovit masina..dar nu am vrut..si sufar firar ea de masina..si el se simte bine ca vede ca nu ai patit nimik..dar ca ai regrete..si se simte macho..si te iarta.. scot limba ..asta asa simplu..decat sa te certi cu el..ca tu ai fost atenta..ca ala ii de vina..ca etc.... cool ...mai bine iei pozitia care trebuie si scapi din start! foarte fericit foarte fericit foarte fericit ..noi femeile putem sa facem multe cu un barbat..il ridicam sau..il coboram.. exclamatie ..depinde de potentialul nostru..(si al lui..normal).. scot limba ..dar sa fie clar.. sageata la baza oricarei relatii trebuie sa existe :- iubire fara limita, respect reciproc si vrut de mai bine..!..pupiciii!

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii

31.05.2008 8:36     citat 

aveti dreptate se poaet rezolva orice daca e iubire......e aici e chestia ,ca eu nu stiu daca ma mai iubeste.....el zice ca da cand il intreb dar comportamentul sau imi zice altceva.....pe mine nu ma lasa sa pun mana pe el....ce sa-l mai mangai.....seara in pat se aseaza cu spatele si se culca....daca il intreb ce are...sau ce nu-i convine zice ca nu are nimic....ii e somn....am vrut de multe ori sa plec,sa ies din casnicia asta....dar nu am putut....poate m-a tinut copilul pe loc,poate faptul ca inca il iubesc,poate mi-e frica s-o iau iar de la capat,poate toate la un loc.....stiu ca situatia asat nu poate continua mult asa...dar sper sa se termine cu bine....oricum acum pe 21 cununam si...mai ma gandesc la asta dupa nunta.....pana atunci poate isi revine....

sus

Denunta
lordy80

Copii

31.05.2008 8:49     citat 

- alinasto.- mey scumpa sigur ai incercat tot ce se poate..??..sti ca unii barbati sunt mai caposi..si nu le prea place sa-si arate partea slaba la femei..nu cumva al tau e asa..?..zici ca nu vrea nici o mangaiere..pai..ai incercat sa faci o atmosfera mai deosebita..un dress..mai sexi..o baie cu spume..asa niste chesti mai deosebite??.. zambet ..am avut si noi cateva impotmilirii..astea asa mai mult din cauza mea ca sunt prea afectata de faptul ca nu avem copii si cateodata il mai neglijam pe al meu..dar cu o baie aromata..niste lumanarii..si o atitudine mai nebunica..eram la loc..ne iubeam de tot focul.. foarte fericit ...si in plus daca vad si eu ca are zile proaste..il mai las mai moale..ii fac cam tot ce vrea..pt. ca stiu ca-i trece repede scot limba ..eu continui sa zic ca barbatii sunt niste copii marii..si vor multa atentie..sa se simta sefi..sa-i iubesti mai mult....si ei iubesc, dar din pacate tare multi nu o zic trist ..eu l-am obijnuit pe al meu sa-mi zica ,, Te iubesc,,..cat mai des..eu am zis ca doar asa poti sa treci peste greutati, daca auzi si de la cel de langa tine vorbe dulci..ca doar nu ne-om zice noi vorbele in locul lor.. scot limba nu stiu ce sa mai zic..decat ca eu la al meu ii cunosc partile slabe..si cand e bai mare ma folosesc de ele.. jenat incearca si tu.. sarut ..trebuie sa incerci tot inainte sa iei o decizie..!..parerea mea..! sarut pupicii! sarut

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii

31.05.2008 9:47     citat 

lordy....atmosfera nu am facut ce-i drept.....ca nu prea avem cum,stam cu socrii,baiatu doarme cu noi.....asa este,poate s-a saturat de monotonia asta....poate vrea si el altceva,sa-l atrag intr-un fel,sa mai schimbam ritmul.....nu m-am gandit....o sa vad cum pot face....si....ce face....
mersi de sfat.... sarut

sus

Denunta
lordy80

Copii

06.06.2008 12:43     citat 

alinast- stai mama calma ca stiu ce inseamna sa ai si socrii in casa..eu am doar soacra..dar jur ca face cat doi.. prostit ..eu zic ca ar trebui sa fi mai romantica..sa-l surprinzi..cu mici chestii..inclusiv in pat..daca sti o forma noua de-a face prajiturele ai face bine s-o aplici.. scot limba trag cu ochiul poate ca el e pur si simplu intr-o faza in care ii se pare ca totul se repeta..ca nu mai e farmec.. confuz ..si sari tu rapid cu o idee smechera sa-i aduci pofta de viata alaturi de voi....eu asa zic..sa incerci sa faci si lucruri care nu-ti stau in fire..asa ..sa vezi cum i se par..si daca merge..gata ..ai gasit cheia..si intri iar la inimioara trag cu ochiul ..pupiciiiii...tin pumniiiii sarut sarut sarut

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii

06.06.2008 5:11     citat 

o sa incerc sa iau lectii...despre ce si cum....nu sunt eu afona....dar nici experta....si o sa vedem ce iese......
mersi..... sarut

sus

Denunta
quin13

Copii
prichindel nazdravan: 13 ani, 2 luni
am nascut deja!

07.06.2008 7:42     citat 

alina, cum esti, esti bine? A fost vreme urata tot w-e-ul, poate ne spui ca ati stat mult impreuna si sunteti bn acum...ai grija de tine si de voi! Pupicei!!!

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii

09.06.2008 2:05     citat 

quin........sunt tare bine....sper ca entuziasmul meu sa nu strice ceva....dar.....sunt asa de fericita,ca nu-mi mai incap in piele......de vineri a mers totul k......si sunt asa de bucuroasa......
mersi mult...si pupacei.... sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: