· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > cum sunt sotii vostri???
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6  »
subiect nou  raspunde
autor cum sunt sotii vostri???     
quin13

Copii
prichindel nazdravan: 13 ani, 2 luni
am nascut deja!

09.06.2008 3:53     citat 

bravo alina, vezi?, stiam eu....te-a ajutat si vremea si, mai ales, te-ai ajutat singurica! Ai grija de tine si sa fii fericita! Sa nu-ti fie teama ca ti-e bn, asa trebuie sa fie...Cu mare drag, quin

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii
Eric-Constantin: 16 ani, 7 luni

09.06.2008 4:01     citat 

da,quin...asa e....a iesit bine pana la urma.....
si eu dorsc la toata lumea numai bine.....
te pup....

sus

Denunta
miki_s

12.06.2008 4:26   si eu... si eu.. :)  citat 

zambet m-am inregistrat de abia... v-am descoperit de vreo 3 zile, dupa ce am dat o cautare pe google dupa un medic ginecolog bun rad si uite asa am ajuns sa citesc zilnic forumul asta... fetelor, e foarte fain.. am invatat o multime de chestii zambet
sa va zic de sotul meu: langa el pot fi eu insami...pot sa dansez prin casa fara sa se uite la mine ca si cum as fi o nebuna, sa ma stramb in toate felurile...
ce face el: imi dovedeste zilnic ca ma iubeste, prin gesturi marunte (gen pastrat ciocolata si pt "fata lui")...ma ajuta in casa, din propria lui initiativa, facem impreuna piata, ma rasfata... ma respecta
ce fac eu: sunt foarte a naibii, adica uneori ma intreb si eu cum de ma poate suporta un om (el se enerveaza foarte greu, eu foarte usor si din orice tampenie), ii fac micile placeri din cand in cand si mai ales atunci cand nu se asteapta...

sunt asa de multe lucruri bune de zis, incat habar nu am cum sa le zic.. nu regret o zi ca m-am casatorit cu el... uneori ma gandesc ca totul e atat de roz si mi-e teama sa nu se intample ceva rau, ca parca prea frumos e totul..

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii

13.06.2008 2:33     citat 

bravo...miki....ma bucur pt tine.....sincer.....
nu trebuie sa te sperie faptul ca esti fericita,asa e normal...atunci cand 2 oameni se iubesc....traieste din plin dragostea,fericirea si viata alaturi de sotul tau......bucura-te si multumeste zi de zi ca ai noroc.......
sarut sarut

sus

Denunta
ioana17_bibi

15.06.2008 10:29   Sotii...  citat 

Buna, fetelor! zambet

Chiar doream sa stiu cum se petrec lucrurile in alte casnicii, pentru a delimita putin normalitatea de anormalitate....

ochi peste cap

Ce sa va spun de-al meu....cu ce sa incep?! Munceste foarte mult, excesiv de mult, noi nu am mai fost intr-un concediu k lumea de nu stiu cati ani....intr-adevar castiga mai mult ca mine, si se lauda mereu cu asta....

Dar in casa NU face absolut nimic, nici cana de cafea nu si-o spala....Ce sa va povestesc, cred ca nu a facut curatenie de ani de zile. Dimineata pleaca la 9, si se intoarcea seara, la 12-1-2 noaptea.

Nu petrecem timp impreuna (gen mers la cumparaturi, plimbat), iar el motiveaza la toate acestea lipsa de timp si faptul ca este extrem de ocupat. Astea sunt doar pretexte.
Ca doar si Basescu e super-ocupat, trag cu ochiul dar de aceea tot merge in concediu an de an cu familia.

Cariera lui este mai presus decat mine, chiar daca el afirma contrariul.
Faptele vorbesc.

Ahh,in ce priveste partea materiala...fiecare cu banii sai....

Nu mai stiu ce este normal si ce nu.....
Asta e .... trist

Va pup zambet

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii

16.06.2008 11:23     citat 

ioana....ce sa zic.....nu stiu daca e normal sau nu...tind spre nu....insa nu sunt in masura sa dau sfaturi atata timp cat si la mine....situatia nu e prea buna...cred ca in zilele noastre nu mai e nimic normal,nici macar relatia dintre noi....cu toate ca la tine lucrurile sunt clare....munceste omul.....nimic de zis,ca e greu cu toate astea scumpe,insa....banii la comun....liber macar duminica,cu o plimbare ceva......cumparaturi macar odata pe luna;practic el e un strain in casa....pleaca dim vine noaptea....voi nu aveti o viata comuna.....de ce-ti mai bati capul....????////
fiecare face cum vrea si accepta cat poate,insa chiar mi se pare inutila convietuirea voastra impreuna in situatia asta......nu te judec....daca tie ti-e mai bine asa.....
uite de ex si eu am o problema cu sotul....nu mai vrea sa facem sex.....frate...trebuie sa trag de el.....sa-i zic,sa ma enervez....sa...mai stiu eu ce fac....nu e normal si stiu asta....insa....tot stau.....bine....facem....o data pe sapt....dar....eu as vrea cand am chef.....daca am chef 3-4 nopti la rand asa as vrea.....dar....el se intoarce cu spatele si se culca....am vb despre asta....insa el zice ca e obosit si .....ma rog.......seara,noaptea imi e cel mai greu......ca as vrea sa ma tina in brate,sa ma atinga......dar el...nimic......
deci nici la mine situatia nu e prea buna.......si ...tot stau....poate din cauza copilului,poate pt ca il iubesc,poate......nu stiu.....

sus

Denunta
ioana17_bibi

17.06.2008 11:07   Re:  citat 

Alina, iti multumesc pt raspuns....
zambet

Dar ai discutat cu el? Poate e obosit omul, dupa o zi de munca, nu stiu ce sa spun....poate are pe altcineva, ati discutat?

Incearca in weekend-uri, cand sunteti mai liberi....mai relax...

Tu lucrezi?

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii

17.06.2008 11:18     citat 

da,am vb....dar mai mult eu....eu lucrez.....da...
e obosit......dar...tot e ciudat.....ma rog...poate sunt eu absurda am zis,poate nu-l inteleg,poate nu cred ca oboseala e de vina....ma gandesc ca nu mai are chef cu mine,nu-l mai atrag.....adv ca dupa nastere...nu mai arat ca inainte,mi s-au lasat toate.....ce sa zic...motive ar fi....poate are si pe alte.....cine stie.....dar nu cred........

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 17 ani
Maria: 13 ani, 7 luni

17.06.2008 11:19     citat 

ioana17_bibi.te-ai lamurit cum era cu mesajele lasate de subalterna sotului pe telefonul lui?ca vad ca nu ai mai zis nimic de asta
sa inteleg ca s-au rezolvat problemele?erai f necajita la inceputul lunii mai confuz

sus

Denunta
miki_s

17.06.2008 11:56     citat 

Of, ALINA... trist imi pare asa de rau cand aud lucruri de genul asta... nici nu stiu ce sa spun.. eu sunt asa de mica in chestiunile de genul asta... daca te iubeste, poate e doar o faza trecatoare...citisem ca parca intr-o vreme se mai rezolvase problemutza asta, nu-i asa? deci, poate are probleme la serviciu, e stresat el de ceva... ai spus ca baiatul doarme cu voi... poate e stresat sa nu il trezeasca confuz zambet cred ca in orice relatie sunt suisuri si coborasuri, acum depinde ce predomina...

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii

17.06.2008 1:24     citat 

asa e...se mai atenuase.....dar cand am zis ca e k si eram mai fericita.....ma plesnit iar....ghinionul......baiatul doarme cu noi,insa nu mereu....la servici....probleme nu are....dar o fi si obosit,nu zic nu.......acum stresul mare e cu nunta.....ca samb cununam...si sa vedem cu banii cum ii impartim,ca nu prea avem asa f multi....dar ne descurcam.....
sarut sarut

sus

Denunta
ioana17_bibi

18.06.2008 9:50   Re:  citat 

Buna dimineata! zambet

Alina, sper sa se rezolve toate, nu te da batuta, lupta in continuare!

In privinta mesajelor, lucrurile s-au mai linistit (aparent sau nu....)
Nu am mai scris despre asta, pt ca am vazt ca aici unele au cam dat in mine.
Din pacate, povestea este reala.

Am hotarat sa dau un mare IGNOR angajatelor si firmei sale si sa-mi vad de viata mea, de cariera mea.

O zi buna! zambet

sus

Denunta
vyronis

28.04.2021 10:53     citat 

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratiolanguagelaboratorylargeheart
lasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3listsnameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctor
navelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoid
onesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualitybooster
quasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchain
recessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrology
scarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestungun
tacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkas
ultramaficrockultraviolettesting

sus

Denunta
vyronis

29.07.2021 3:20     citat 

Also265.3CHAPCHAPClifVoluCeleScotWillClaiSigmTescMich
KafeTescLuxoPaleRosaTescTescZoneSponOptiHammVoltRond
DzhiIntrCreoColoLadyCharRoseDaniXVIINivaYourShamOLAY
PaulKariScotSusaFinaKillPhilHollZoneKatePatrSympPush
BrotWilhRobaArcaCircGiorLinkAcidDennOlivViraGingNiki
ClauXVIIPushHappTrasWeidSilvChriNeimsociSelaShakridi
FrieFuxiNikoSelaProuPoulWalkZoneJackFuxiLibeStraIntr