· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din Romania > Mamici din Botosani haideti!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici din Botosani haideti!     
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 11 luni
Ana Lorena-bebelina: 10 ani

29.02.2008 4:07     citat 

cat despre superstitii nu am de nici un fel.....insa serviciul ma cam tine pe loc...asa ca cumparaturi am sa fac cand am sa am ceva mai mult timp liber...pana atunci ma uit pe net pe la tot felul de chestii de la caruturi, patuturi, cadite, scaunele de masina,.....as fi vrut patut de lemn cu 2 etaje pt bebe si cu laterala rabatabila...dar a s-a mai mult de plasa..de lemn mai nik...si ce aduc sunt foarte joase iar eu vreau sa-l lipesc de pat. Produse de intretinere si tot ce se poate lua din farmacie imi face comanda sotul...numai tre sa ma hotarasc ce vreau...aici am sa am nevoie de ajutor...ca nu stiu ce-o sa-mi trebuiasca....probabil pompita pentru san, termometre, tampoane pentru san...cremite si altfel de chestii. Hainute sa-mi spui unde ai gasit mai calumea....ma refer sa fie din bumbaceal..si nu la preturi de tratoria center rad

sus

Denunta
Dum-Dum

Copii
Vitus-Dominic: 14 ani, 7 luni

29.02.2008 4:39     citat 

Intr-un sfarsit aud si eu pe cineva ca au produse comune si mult prea scumpe ( fara suport) tratorienii astia. Magazinul ala s-a fite , eu asa cred...Pe str. Primaverii , pe la piata mica sunt vreo 2 magazine pt copii, unul vis-a Romarta si doua incadreaza fideliosii de la piata, peste drum de Modarom. Mare branza in materie de haine nu o sa gasesti, dar cate ceva din bumbacel am vazut in toate. Eu am avut noroc cu niste prieteni din Germania cu tot ce trebuie pt. bebe. Dar sa stii ca trebuie, mai ales body ( cu maneci, fara, tip maiou etc.) in prostie.si salopetele...la greu. Eu biberoanele, sterilizatorul, chiloti de unica folosinta, tamp. de sani, etc am comandat pe net la chicbebe.Cunosc toate magazinele virtuale pt. copii, asta faceam toata ziulica.Lucrurile au fost ok., au venit la timp, cu ramburs prin posta. Cat despre pompa de san, am zis ca nu iau decat atunci cand o sa-mi trebuiasca, adica la spital si nu a gata...atunci...si sterilizata si una acatarii. Eu am folosit-o o zi, poate doua . Am ramas in schimb cu un biberon pt.ceai de la ea, dar nu-mi pare rau. In schimb sotul meu s-a bineanteles ca nu gasea ce trebuie. Asa ca daca o sa vrei , poti sa o iei din timp( sa stii ca sunt cam scumpe ).Adevarul ca daca ai magazine online e super. La mine a inainte si dupa aia. Cat despre bagaj si tot ce implica el o sa vorbim alta data ca acum sunt de garda si sunt chemeta la datorie de pui-mic. si cu astea ce chin am avut pana am aflat cam tot ce-mi trebuie...sotul meu s-a hotarasc de care vreau...si am sa am grija sa aiba pe stoc si laptic formula...de care vreau eu si alte chestii pe care eventual daca nu le folosesc le returnez si gata.....sa-mi pui si mie o poza cu bebitul tau sarut sarut sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii

29.02.2008 4:53     citat 

pana la bagajelul pentru spital mai am sper eu....ca de-abia fac 5 luni saptamana viitoare, ar trebui sa nasc pe la inceputul lunii iulie
insa cu hainutele am o obsessie...nu suport chestia cu roz pentru fetite si bleu pentru baietei...... ochi peste cap ma enerveaza la culme.....

sus

Denunta
ksde2000

Copii

01.03.2008 10:04     citat 

o primavara frumosa si plina de bucurii sarut sarut sarut

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 15 ani, 2 luni

02.03.2008 5:30     citat 

Salut!
Vad ca a cand am postat subiectul foarte fericit
Eu din pacate nu am putut sa intru pt ca mi-a a iar tratament asa ca ...nu am tipat si am fugit scot limba
In primul rand o primavara cat mai frumoasa va urez si la fel sa va fie tot anul!
Chiar ca sunt putine mamici din bt...oare chiar asa scump sa fie curentul rad rad rad .?

sus

Denunta
Dum-Dum

Copii

03.03.2008 6:29     citat 

Da, pai si eu am fost ocupata , ceva de groaza...Glumeam cand am zis ca ai tipat si ai fugit ...puteai sa faci ce vrei, chiar sa nu mai scrii pe aici, nu trebuie sa dai explicatii. Eu voiam doar sa te incit putin, nu stiam de ce brusc ai disparut. Sper totusi, ca puiul tau e bine acum. a grav daca ai ajuns la spital. Ii doresc copilasului tau sanatate multa si tie la fel. de acum ,cred ca mai vorbim...O primavara frumoasa va doresc si eu , din toata inima .

sus

Denunta
Dum-Dum

Copii

03.03.2008 6:44     citat 

Salut Alina, adevarul e ca si pe mine ma ingrozeste chestia cu rozul si albastru. Eu am ales ( si-mi place) tot ce deriva din maro...bejuri calde , cu tenta de portocaliu , asemanator untului, cafea cu lapte etc., verniluri, lila...am mai primit si bleo, ce sa-i faci , le purtam si pe alea. Cosuletul in care a documentez ) . Mai vorbim in pauzele de somn ale lui Vitus, sper, ca ieri nu a vedeti

Images hosted at HoldThatPic.com

astia suntem rad 2 in 1 poze proaspete de la 21 saptamani

sus

Denunta
ksde2000

Copii

03.03.2008 9:57     citat 

pentru a alegi poza din pc si apoi upload. Cand iti incarca poza copii codul care-ti apare exact sub poza la mijloc..bbcode parca si gata....
daca vreti sa conversam mai liber adresa mea de mess este [email protected] si sunt pe mess cam toata ziua sarut sarut sarut
bebiku....multa multa sanatate puiutului tau sarut sarut sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii

05.03.2008 2:34     citat 

unde ati fugit? n-a vreo 2 zile trist trist trist

sus

Denunta
carole

Copii
little princess: 14 ani, 4 luni

05.03.2008 8:08     citat 

----------
ksde2000 a uit pe net pe la tot felul de chestii de la caruturi, patuturi, cadite, scaunele de masina,.....as fi vrut patut de lemn cu 2 etaje pt bebe si cu laterala rabatabila...dar a s-a mai mult de plasa..de lemn mai nik...
----------

Salut, ieseanca dupa buletin, botosaneanca din nastere. Adevarul e ca nu prea ma omor dupa Botosani, venim la parinti de 2-3 ori pe an ( de parca am fi la cine stie ce departare), iar acum cu copilul cred ca si mai rar ...poate data viitoare cand venim se termina Bulevardul de asfaltat, ca mi-e dor de 2 lucruri de acolo: teii infloriti seara pe bulevard si Lacul Eminescu...nostalgii de primavara...

Patut am luat de la Elvila, daca nu au pe stoc vezi ca e in catalog, e din camera de copii Adeline, dar ei aduc pe comanda si separat. Nu are laterala rabatabila, se poate scoate de tot la momentul potrivit.

Alte lucruri pentru bebe te sfatuiesc sa vii o data in Iasi la Carrefour si ai rezolvat problema zambet

Salutari si bebei sanatosi si veseli, sarcina usoara....pup

sus

Denunta
Ancu

Copii
Ana Alexandra - comoara mamei
14 ani, 9 luni

05.03.2008 9:05     citat 

ma primiti si pe mine ? is botosaneanca la origini dar stau in satu mare de aproape 3 ani. acum sunt la parinti invizita la bt de o luna, am venit sa-si cunoasca alexandra rudele. noi am cumparat patut de plasa pt ca se poate strange foarte usor.

sus

Denunta
ksde2000

Copii

06.03.2008 10:28     citat 

bineinteles ca va primim......
carole.....pune-mi te rog o fotografie cu patutul tau sa vad cat e de inalt. si alta intrebare...vad pe site ca e tip leagan...se pot scoate si sa ramana picioare normale? E comod pentru tine? ii place la bebita? am sa ma duc sa vad poate au si unul pe stoc sa-l intorc eu pe toate partile

sus

Denunta
Ancu

Copii
Ana Alexandra - comoara mamei
14 ani, 9 luni

10.03.2008 10:30     citat 

Mai fetelor slaba activitate la botosani, cel putin pe acest forum. eu mai vb cu mamici din bt pe un alt forum( si sunt multe mamici acolo) dar nu cred ca am voie sa-l spun ca e un site concurent.
e tare urata vremea la bt, de o luna de cunt sunt aici la ai mei nu am iesit prea mult afara, sper sa mai fie cateva zile frumoase pana plecam
sanatate la bebici si la mamici sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: