· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Medici, spitale >Ginecologi din maternitati, spitale, clinici > Preturi spitalul Elias
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor Preturi spitalul Elias     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
irolf2003

Copii
bebita: 11 ani, 6 luni

10.02.2008 8:04   Preturi spitalul Elias  citat 

Buna.
Care dintre voi a nascut de curand la Elias? Stiti ce preturi se practica la cezariana?

sus

Denunta
gyni

11.02.2008 2:54     citat 

bune fetele!!!
sunt noua pe forum si mi-ar face placere sa facem schimb de informatii pe ac forum....
inca nu am nascut sunt abia in 29 saptamani, eu si bebita mea suntem f bucuroase ca de acum in colo o sa avem cu cine discuta... am ceva probleme si trebuie ( sa nu nasc la 7 luni) sa stau mai mult in pat - cu tratament... bine ca bb e bine
si eu tot la elias voi naste - cu prof .dr. vladareanu - dar nu stiu f multe despre preturi , si despre tot ce inseamna nastere- ce ma va astepta -

va pupic pe toate

sus

Denunta
vioelena

11.02.2008 7:42     citat 

Fetelor, eu am nascut la Elias. Preturile sunt Ok, ca sa zic asa.
Eu am nascut normal si am dat asa: 300 Euro la dr. (aici fiecare da cat considera), 50 Euro am platit epidurala (asta a fost cu tot cu spaga anestezistului), 100 lei la moasa, cate 10 lei la asistente.....
Va stau la dispozitie pentru mai multe detalii.

Multa sanatate!!

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 12 ani, 2 luni
Ida Maria: 8 ani, 10 luni

11.02.2008 7:59     citat 

Cam tot atat am dat si eu la nastere normala, doar ca eu am avut si trusa epidurala de acasa.
Eu am fost foarte multumita de spital si de personalul de acolo.

Nu am reusit sa dau nimic la asistente si nici neonatologul nu a vrut sa ne primeasca banii. Nu ma asteptam...

sus

Denunta
irolf2003

Copii

13.02.2008 7:55     citat 

Pentru Vioelena.
Sa inteleg ca nu exista un 'tarif" unic? Oricum, cezariana cred ca-i mai mult de 300 euro...
Iar restul: curatenie, asistentele se poarta omeneste, neonatologul se ocupa cum trebuie de copil? Stiu ca asta mai depinde si de medicul curant...
Noi avem 33 de saptamani si ne pregatim sa vedem soarele!

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 12 ani, 2 luni
Ida Maria: 8 ani, 10 luni

13.02.2008 10:32     citat 

----------
irolf2003 a scris:
Pentru Vioelena.
Sa inteleg ca nu exista un 'tarif" unic? Oricum, cezariana cred ca-i mai mult de 300 euro...
Iar restul: curatenie, asistentele se poarta omeneste, neonatologul se ocupa cum trebuie de copil? Stiu ca asta mai depinde si de medicul curant...
Noi avem 33 de saptamani si ne pregatim sa vedem soarele!
----------

Asistentele sunt super, neonatologul se ocupa ca lumea de copii. Eu am fost impresionata de asistentele de la neonatologie, vorbeau cu copiii ca si cum ar fi fost ai lor.

sus

Denunta
vioelena

13.02.2008 4:07     citat 

Nu, nu exista un tarif unic.Sincer, habar nu am ce preturi se dau la cezariana, dar nici acolo nu cred ca e un tarif...
Dj are dreptate, sunt super si asistentele, moasele....de dr.neonatolog am fost foarte incantata. Se purta foarte frumos cu bebelusii, ne dadea sfaturi, nu era grabita (eu am avut-o pe dr.Constantinescu, sper sa nu ma insel). Iar cursul pe care ni l-a tinut la sfarsit, dupa ce am nascut, a fost super, chiar am avut ce invata de acolo.
Cu ce medic nasti?

sus

Denunta
irolf2003

Copii

13.02.2008 5:25     citat 

Cu d-na Pandaru. Am cunoscut-o sapt trecuta si mi s-a parut super. Medicul meu m-a trimis la ea.

sus

Denunta
vioelena

13.02.2008 9:28     citat 

Nu o cunosc.
Iti urez nastere usoara si numai bine!!!

sus

Denunta
bebemami

27.02.2008 8:46   spitalul Elias...  citat 

Salut fetelor!
Elias...spital pentru vedete si plin de fite!! Spun fite pentru ca acolo se ocupa cineva de tine daca le place fata ta sau daca ai buzunarul plin...Feriti-va in special de ilustrul si nesimtitul prof Vladareanu....stiti voi proverbul..."pe afara vopsit gardul...."....un spagar de mare clasa si un foarte prost profesionist care nu a putut depista o sarcina ectopica desi trompa era rupta si hemoragia in toi...taxeaza in euro si doar daca te-a urcat pe masa sa te "vada"...preturi: intre 300-500 cezariana, scos ovare...400 EURO...apropos de cezariana...cezariana nu accepta decat daca vrea el si are chef...de ce spun asta? pentru ca unei prietene care s-a straduit prin tratamente si fertilizare in vitro sa ramana insarcinata si a reusit sa primeasca de la Dumnezeu 2 gemeni, fetita si baiat, nu a vrut sa dea semnatura ptr cezariana...au aparut complicatii, travaliu foarte lung si a nascut fetita ok, iar baietelul mort ptr ca i se infasurase cordonul ombilical in jurul gatului si s-a sufocat...de ce? ptr ca nu a vrut Vladareanu sa-i aprobe cezariana, ptr ca el e adeptul nasterii normale...cum poti face o asemenea gafa cu un asa istoric al pacientei si in cazul unor gemeni??si vreti sa stiti cat a fost spaga catre el?? 10.000 lei...o suta de milioane...
asa ca fetelor, ganditi-va de mai multe ori si faceti rost de informatii despre medici inainte sa intrati in Elias...
Sunt si medici f buni si de treaba...(macar daca le dai spaga se ocupa de tine si stau de vorba cu voi, sunt expliciti si profesionisti...), de ex. Dr. Filipescu, dr Cristian, Dr. Tutunaru...dar care sunt si f ocupati ptr ca doamnele care stiu cate ceva despre ei ii cauta si in spital si pe la cabinetele lor...
Cam atat deocamdata....SUCCES fetelor!!

sus

Denunta
Aeerdna

Copii
Filip: 14 ani, 5 luni
Georgia: 12 ani, 5 luni

27.02.2008 1:45     citat 

Nu e adeptul cezarienei pentru alte paciente decat ale lui!
In rest, eu am nascut de doua ori in elias. Prima data am avut aceeasi impresie ca nu ma baga nimeni in seama pentru ca nu am buzunarul doldora si nici dispozitia de a arunca bani in stanga si in dreapta. Am plecat de-acolo profund dezamagita si convinsa ca n-o sa mai nasc inca o data tot acolo.
A doua oara a fost infinit mai bine. Nu am dat nici macar 10 mii nimanui absolut. Si am fost tratata mai bine si mai cu atentie decat prima data. Nu pot spune ca atunci am dat cine stie cat dar oricum. Nu-mi explic de unde schimbarea. Cu siguranta a avut legatura si cu atitudinea mea, adica s-a schimbat ceva si in asteptarile mele, si in purtarea mea. Nu intelegeti ca m-am dus cu capsa pusa pe scandal, dimpotriva am remarcat ca un zambet si o atitudine usor tampa face minuni din punctul asta de vedere. foarte fericit Mi s-a spus ca se purtau bine cu mine pentru ca asteptau sa le dau la sfarsitul "serviciului" prestat. Nu cred asta pentru ca am avut ocazia sa am de-a face de mai multe ori cu aceleasi persoane si nu s-a schimbat nimic in purtarea lor.

Ca sa fiu mai aproape de subect tariful e in functie de medic in primul rand. O suma incaseaza Vladareanu, alta Filipescu si alta Tutunaru daca reusesti sa-i dai foarte fericit si in functie de nastere naturala vs cezariana.
Sfatul meu este sa "recompensati" anestezistul si moasa, daca sunteti multumite. Eu personal a doua oara pentru ei ma pregatisem. Pentru epidurala n-a mai fost timp avand in vedere ca am ajuns la spital cu dilatatie completa si in urmatoarele 15 minute am nascut, iar moasa a fost asa de acra incat m-a determinat sa nu-i mai dau nimic.

sus

Denunta
Silvie

Copii
Natalia Elena Sanziana: 12 ani, 6 luni
Sofia Ecaterina Gabriela: 10 ani, 11 luni
am nascut deja!

27.02.2008 11:05     citat 

Mamma mia, si eu am nascut in Elias acum aproape un an. Intr-adevar, stiu povestea cu prof. Vladareanu, personal n-am avut de-a face cu el prea mult si slava Domnului nu am avut nevoie de cezariana... Dar stiu ca e nevoie de acordul lui pentru cezariana! Imi pare rau sa aud ca o mamica a pierdut un bbe sanatos din cauza imbecilitatii lui. Eu si anul acesta voi naste in noiembrie tot la Elias, la acelasi medic, fiindca am fost foarte multumita de el. Sfatul meu e sa cotizati cum trebuie la anestezist si moasa, mai ales daca aveti epidurala. In rest, ce sa zic, eu am fost multumita de spital... E curat, e ok... Totul e sa ai un medic bun.

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 12 ani
Emilia-Maria: 9 ani, 11 luni

14.03.2008 10:48     citat 

Si eu tot la Elias cu Pandaru Andreea este super doctora o recomand din toata inima, tanara deschisa si nu e disperata dupa bani ca multi altii.da poate e greu de crezut dar eu pe timpul celor 9 luni cat am mers la ea aproape m-am batut cu ea ( vorba vine) sa primeasca bani trag cu ochiul
Tarife cand am nascut ( nastere normala) erau: anestezist: 250 cu tot cu epidurala( 150 epidurala); moasa:150 ron ( dar mare atentie la moase ca la Elias e una grasa scot limba nu stiu cum o cheama exact care ia banii si cand vine momentul isi face de treaba eu am nasut doar eu cu doctora si inca o asistenta; i-a moasa de unde nu-i nervos ); asistente 5ron pt schimbat un cearceaf ceva dar nu va asteptati sa vi le si schimbe luati-va paturici absorbante la voi, eu am nasut Vineri la 13:45 si Dum la aceeasi ora eram acasa si in tot acest timp nu am vazut o asistenta sa intre in salon; intre 3-5 ron pentru asistentele care fac toaletele ele sunt chiar dragute trag cu ochiul iar doctorei eu i-am dat 1000ron parca, dar stiu pers care au nascut cu ea normal cu 500ron si ceza 700 ron.
aaa asistenta bb:10 ron si doca neonato intre 50 si 100 ron trag cu ochiul
La Elias conteaza foarte mult doctorul la care esti, Tutunaru, Vladareanu sunt destul de scumpi dar sunt doctori tineri si foarte buni care te trateaza foarte bine si fara o caruta de bani trag cu ochiul
Bafta!!

sus

Denunta
irolf2003

Copii

14.03.2008 4:55     citat 

Mai are sens sa dau la moasa daca tot fac operatie?
Banii ii vor pana se intra in operatie?
Multumim de ajutor!

sus

Denunta
Aeerdna

Copii
Filip: 14 ani, 5 luni
Georgia: 12 ani, 5 luni

14.03.2008 11:19     citat 

rad Polin, Tutunaru? Ce inseamna pentru tine destul de scump?
Ca am o banuiala ca ai cu totul alta perceptie a acestui termen decat mine devreme ce pe medica ta o numesti "tanara deschisa si nu e disperata dupa bani ca multi altii" si totusi a acceptat de la tine 10 milioane confuz

Irolf, nu stiu sa-ti raspund, poate cineva cu cezariana sa stie daca si in ce masura participa moasa la operatie.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: