· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Medici, spitale >Ginecologi din maternitati, spitale, clinici > Preturi spitalul Elias
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor Preturi spitalul Elias     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
melu

Copii
Matei Stefan: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

18.12.2008 5:42     citat 

eu stiu ca erau saloane cu plata.......am nascut in ianuarie si in acea perioada nu plateai decat spagile..si am dus in fiecare luna adeverinta de la locul de munca cu contul in care se plateste CAS-ul
o sarcina usoara , o nastere la fel si un copil sanatos

sus

Denunta
dobredana

18.12.2008 5:46     citat 

----------
melu a scris:
eu stiu ca erau saloane cu plata.......am nascut in ianuarie si in acea perioada nu plateai decat spagile..si am dus in fiecare luna adeverinta de la locul de munca cu contul in care se plateste CAS-ul
----------

cui ai dat adeverinta ?eu merg la cabinet la tutunaru si inca nu am discutat cu el aspectul asta pt ca nu ma astptam sa fie cu plata....dar sunt tare curioasa daca se plateste pt salon si daca da sunt curioasa cat costa .Mersi pt raspuns

sus

Denunta
dobredana

18.12.2008 5:48     citat 

----------
melu a scris:
----------

cui ai dat adeverinta ?eu merg la cabinet la tutunaru si inca nu am discutat cu el aspectul asta pt ca nu ma astptam sa fie cu plata....dar sunt tare curioasa daca se plateste pt salon si daca da sunt curioasa cat costa .Mersi pt raspuns

sus

Denunta
melu

Copii
am nascut deja!

18.12.2008 5:59     citat 

adeverinta o dadeam la receptie....si despre rezervele cu plata nu stiu, pentru 3 zile cat stai in spital, cred ca nu are rost sa iei din cele cu plata...vorbesc numai in numele meu

sus

Denunta
dobredana

18.12.2008 6:12     citat 

----------
melu a scris:
adeverinta o dadeam la receptie....si despre rezervele cu plata nu stiu, pentru 3 zile cat stai in spital, cred ca nu are rost sa iei din cele cu plata...vorbesc numai in numele meu
----------

pai tocmai asta e ideea ca eu nu vreau neaparat sa stau in rezerza,exact pt 3 zile nu are rost eu vreau sa stau in salon dar cica si pt un salon normal trebuie sa platesti,probabil ca or sa-mi ceara si mie adeverinta.Tu cu ce doctor ai nascut?ai nascut normal sau cezariana?Cum ti se par serviciile medicale de acolo?eu sunt din ploiesti si am avut o experienta neplacuta aici.Acum 3 ani am pierdut o sarcina la 8 saptamani si a fost groaznic cat am stat acolo 3 zile surprins nu vreau sa nasc in ploiesti sub nici o forma.....

sus

Denunta
melu

Copii
am nascut deja!

18.12.2008 6:16     citat 

a, nu stiu nimic despre asta.....am nascut cu dr cristian rodica, prin cezariana...desi as fi vrut sa nasc normal
acum referitor la conditii, depinde si ce asteptari ai tu..daca nu te dyci sperand la conditii de hotel va fi ok,,,,,,in opinia mea, dr sunt ok, iar asistentele, sunt o tura asa si o tura asa,,,una buna una rea....la neonatologie sunt ok, eu am surprins o asistenta care hranea un bebe tinandu-l in brate si vorbindu-i..asta la 3 dimineata...daca mai ai intrebari, iti raspund cu placere

sus

Denunta
dobredana

18.12.2008 6:22     citat 

----------
melu a scris:
a, nu stiu nimic despre asta.....am nascut cu dr cristian rodica, prin cezariana...desi as fi vrut sa nasc normal
acum referitor la conditii, depinde si ce asteptari ai tu..daca nu te dyci sperand la conditii de hotel va fi ok,,,,,,in opinia mea, dr sunt ok, iar asistentele, sunt o tura asa si o tura asa,,,una buna una rea....la neonatologie sunt ok, eu am surprins o asistenta care hranea un bebe tinandu-l in brate si vorbindu-i..asta la 3 dimineata...daca mai ai intrebari, iti raspund cu placere
----------

multumesc frumos pt informatii,nu ma astept la conditii de hotel ati dai seama ca nu am asemena pretentii altfel alegeam o clinica particulara,oricum mai am mult pana atuni totul este sa trecem cu bine peste cela 40 de saptamani foarte fericit foarte fericit .Din punctul asta de vedere am avut si inca mai m nelamuriri pt ca,chiar azi m-am intalnit cu o prietena care mi-a spus ca la ellias se plateste spitalizarea si am ramas foarte surprinsa ca nu stiam,stiam ca platesti daca vrei la rezerva dar nu intr-un salon obijnuit......asta nu stiu trag cu ochiul

sus

Denunta
melu

Copii
am nascut deja!

18.12.2008 6:27     citat 

platesti daca nu duci dovada ca firma la care lucrezi a platit CAS-ul la zi..daca vrei, imi poti scrie pe mess

sus

Denunta
dobredana

18.12.2008 6:29     citat 

----------
melu a scris:
platesti daca nu duci dovada ca firma la care lucrezi a platit CAS-ul la zi..daca vrei, imi poti scrie pe mess
----------
ID-ul meu este danielavintila2005

sus

Denunta
dobredana

19.12.2008 11:14     citat 

Pna la urma nu stie nimeni nimic in legatura cu platirea spitalizarei?toata lumea spune ca la ellias a nascut columbeanu si ca se plateste in jur de 45 mil taxa de spitalizare.Asa este?sau este cumva vre-o sectie particulara de ginecologie unde se platesc acesti bani....Stie cineva ceva in legatura cu aspectul asta? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
profaD

22.12.2008 2:23     citat 

Draga mea
Nu te speria........nu se plateste nimic, decat daca vrei rezerve CMU (care daca nu ma insel, acum decand s-a deschid CMU la Baneasa nu mai functioneaza acolo)...............Tb sa platesti intr-adevar daca nu aduci adeverinta de la servici cum ca platesti asigurarile de sanatate...............
Nu-ti face griji...............nu platesti nimic
Eu am nascut acum 3 saptamani..............este adevarat ca eu apartin de Elias cu serviciul, dar..............fetele care au nascut acolo, si care erau din provincie...............pt ca sunt mai multe cele din provincie, decat cele din Bucuresti, nu au platit nimic...............
Daca ai intrebari nu ezita sa le pui
In cate luni esti?

sus

Denunta
daneza_00

Copii
ANDREEA-NICOLLE: 10 ani, 3 luni
am nascut deja!

15.01.2009 1:54   ajutoooooooooor!!!!!!  citat 

buna mamicilor!!
sunt noua aici pe forum,m-am documentat cu drag din subiectele voastre si m-au ajutat f mult,dar am si eu cateva nelamuriri.
1.dr care m-a asistat pe parcursul sarcinii m-a informat de curand k nu voi naste cu ea foarte fericit (f rumos,nu!),ci cu cine va fi de garda la acel moment la elias
2.as vrea sa fac epidurala la nasterea normala dar nu stiu dak trebuie sa ma duc sa vb cu cineva de la elias
3.trebuie sa vin eu cu epidurala de acasa sau o pot lua de acolo?
daca ma poate ajuta cineva,va rog muuuult,k nu mai am mult si voi naste
va multumesc frumos!!!!!

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 11 ani, 7 luni
Emilia-Maria: 9 ani, 7 luni

15.01.2009 2:40     citat 

Daneza ar trebui sa vorbesti cu doca ta sa te puna in legatura cu un anestezist de acolo..din cate stiu eu trebuie vorbit cu anestezistul din timp daca vrei sa vina noaptea.Sper sa nu fie cazul si sa ai o nastere usoara pe timp de zi trag cu ochiul
Despre epidurala eu stiu ca au ei acolo si o platesti, acum zic la fel ca trebuie intrebat din timp sa nu te trezesti ca nu mai au.
La ce doca esti luata in evidenta?
Eu am nascut acum un an si 3 luni acolo, din fericire pe timp de zi foarte fericit desi doca imi spusese ca nu-i problema sa vina si noaptea , epidurala au avut-o ei si am platito direct anestezistei recomandata de doca mea.
Nastere usoara! sarut

sus

Denunta
daneza_00

Copii
ANDREEA-NICOLLE: 10 ani, 3 luni
am nascut deja!

15.01.2009 4:23     citat 

multumesc frumos polin!!!
sunt luata in evidenta la dr.mistoi de la policlinica elias,dar nu mi s-a parut normal sa imi spuna asa tarziu k nu voi naste cu ea....oricum nu mai conteaza...in concluzie trebuie sa stau pe capul ei sa imi dea niste raspunsuri clare.
daca mai are cineva info despre elias si epidurala v-as fi fff recunoscatoare!!
va multumesc mult!!!

sus

Denunta
alexa101

am nascut deja!

16.01.2009 1:17   ref. preturi Elias 2009 februarie-martie  citat 

Buna fetelor, noi avem 31 saptamani, incepem monitorizarile saptamanale la Spitalul Elias, pe la 36 saptamani o sa stabilim nasterea-asa mi-a zis Dl.Dr.Tutunaru, tot prin cezariana, va rog scrieti aici cine a mai nascut, cezariana cu dr. Tutunaru, ce trebuie sa stiu, preturi actuale .... orice.
Va multumesc, tuturor sarcina si nastere usora va doresc. sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: