· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Mici probleme de sanatate la sugari > gurita urat mirositoare
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor gurita urat mirositoare     
biuta

12.02.2008 9:27   gurita urat mirositoare  citat 

Buna dragele mele mamici si prietene.Micuta mea are 9 luni iar in ultima perioada am observat ca-i miroase gurita.Ea a luat pana acum multe antibiotice,este posibil sa o fi afectat-o in vre-un fel?De la 8 luni am inceput sa-i dau lapte formula,este posibil sa fie si asta o cauza sau poate fi si de la dintisori?Am intrebat doctorita dar a omis sa-mi dea un raspuns.Voi ce-mi puteti spune?Mai este cineva in situatia asta?
:?Multi pupici la mamici si pitici sarut

sus

Denunta
lulualexandra

Copii
Alexandra: 14 ani, 10 luni

12.02.2008 9:51   Re: gurita urat mirositoare  citat 

----------
biuta a scris:
Buna dragele mele mamici si prietene.Micuta mea are 9 luni iar in ultima perioada am observat ca-i miroase gurita.Ea a luat pana acum multe antibiotice,este posibil sa o fi afectat-o in vre-un fel?De la 8 luni am inceput sa-i dau lapte formula,este posibil sa fie si asta o cauza sau poate fi si de la dintisori?Am intrebat doctorita dar a omis sa-mi dea un raspuns.Voi ce-mi puteti spune?Mai este cineva in situatia asta?
:?Multi pupici la mamici si pitici sarut
----------

alex papa formula de pe la 2 luni, sigur nu e de la ea; regurgiteaza a ta? de la dinti nu cred... foarte fericit

sus

Denunta
biuta

12.02.2008 9:56     citat 

Nu regurgiteaza,iar starea generala a ei este foarte buna.

sus

Denunta
laura70

Copii
Matei: 15 ani, 9 luni
Alexandru: 11 ani, 11 luni

12.02.2008 10:00     citat 

Am citit pe aici ca gurita mirositoare poate fi un semn al viermisorilor intestinali, asa ca poate n-ar strica sa faceti niste analize

sus

Denunta
janine77

Copii
Ilinca "Budinca" - O frumusete, o rasfatata.
15 ani, 7 luni

12.02.2008 10:03     citat 

zic si eu ca si laura, poate n-ar strica un coproparazitologic..

sus

Denunta
biuta

12.02.2008 10:07     citat 

Am facut toate analizele si nu are nimic,inclusiv copro parazitologic.Despre viermisori sau alte chestii de genul asta nu cred ca se pune problema la varsta asta.

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 16 ani, 7 luni

12.02.2008 10:48     citat 

----------
biuta a scris:
Am facut toate analizele si nu are nimic,inclusiv copro parazitologic.Despre viermisori sau alte chestii de genul asta nu cred ca se pune problema la varsta asta.
----------

daca o sa ai timp sa citesti prin forum, o sa vezi ca sunt copilasi care au facut viermisori si mai devreme de 9 luni, deci, nu este relevany ceea ce spui. Iar daca dorctorita a omis sa-ti dea un raspuns, asta trebuie sa-ti dea de gandit.
si daca o sa mai citesti pe aici, o sa vezi ca viermisori nu este neaparat sa iasa la primul test.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 15 ani, 6 luni
alaptat, purtat, rasfatat

12.02.2008 10:48     citat 

poate candida?

limba ei cum arata?

rox

sus

Denunta
biuta

12.02.2008 10:53     citat 

----------
roxanamirela a scris:
poate candida?

limba ei cum arata?

rox
----------
Limbuta este ok.Cum ar trebui sa arate daca ar avea candida?Asta sa stiu pe viitor trag cu ochiul

sus

Denunta
biuta

12.02.2008 10:55     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
----------
biuta a scris:
----------

daca o sa ai timp sa citesti prin forum, o sa vezi ca sunt copilasi care au facut viermisori si mai devreme de 9 luni, deci, nu este relevany ceea ce spui. Iar daca dorctorita a omis sa-ti dea un raspuns, asta trebuie sa-ti dea de gandit.
si daca o sa mai citesti pe aici, o sa vezi ca viermisori nu este neaparat sa iasa la primul test.
----------
Multumesc frumos pt sfat dar totusi intrebarea mea este:daca avea viermisori nu-i pierea pofta de mancare sau slabea?Totusi am sa-ti ascult sfatul si am sa-i mai fac o analiza.

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 16 ani, 7 luni

12.02.2008 10:57     citat 

biutza, sunt copii si copii, simptomele nu trebuie sa fie la fel la toti.
io stiu de la pediatra lui Robert ca guritza urat mirositioare indica in 99% din cazuri viemisori.

sus

Denunta
biuta

12.02.2008 10:59     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
biutza, sunt copii si copii, simptomele nu trebuie sa fie la fel la toti.
io stiu de la pediatra lui Robert ca guritza urat mirositioare indica in 99% din cazuri viemisori.
----------
Multumesc frumos Adriana.

sus

Denunta
nails

Copii
Maya: 14 ani, 5 luni

12.02.2008 7:55     citat 

Repeta analizele in alta parte.si zic si eu ca poate a facut ciupercuta,candida de la antibiotice... surprins

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 16 ani, 7 luni

12.02.2008 8:01     citat 

Copilul bea suficienta apa?

sus

Denunta
biuta

13.02.2008 9:40     citat 

----------