· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - cap 11
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - cap 11     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

11.02.2008 1:46     citat 

Copilutzi de 1 anishor + 5 lunitze

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 masea
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Rares - Matei (danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori

Copilutzi de 1 anishor + 4 lunitze

17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+2 maselutze
26.09 - Federica (ANA_B), 10 dintishori+5 maselutze
27.09 - Stefania (margot), 7 dintishori+3maselutze
29.09 Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+1maselutza
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+1 maselutza
29.09 Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+3 maselutze
03.10 - Stefan (Lili_R), 4 dintishori+2 maselutze, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),4 dintishori+1 maselutza
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori

Copilutzi de 1 anishor + 3 lunitze

15.10 Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4 maselutze
16.10 Elouan (Teodora29), 11 dintishori
18.10 Isabella (anima_dia), 8 dintishori+2 maselutze
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+4 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 7 dintishori
20.10 Vlad - Alexandru (sburac), 6 dintishori
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (franceska1), 2 dintishori, poze
28.10 Teresa Natalia (kimm), 4 dintishori
30.10 Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 9 dintishori, poze
30.10 Iustin Andrei (andreea29), 6 dintishori
02.11 Mario (Dia27), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 Arianna (irinuta78), 6 dintishori
04.11 Matteo (micky_creanga), 7 dintishori
05.11 Maia Gabriela (Awa), 6 dintishori
08.11 Andrei Darie (roxanamirela), 7 dintishori, poze, povestea nasterii

Copilutzi de 1 anishor + 2 lunitze

12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 7dintishori+2maselutze, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori + 1 maselutza, poze

Avem 14 fetite si 22 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Capitole anterioare:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

16.02.2008 10:27     citat 

Kimm cit de avantajata va fi Puppe cu o mamica educatoare-invatatoare cool ai o profesie frumoasa, dar si grea, vei altoi vlastare noi sarut
Din pacate cu situatia financiara, cred ca aceasta exista in toate satele noastre trist
Bblusa ce mai face Edy? Sper ca nu ati mai facut febra sarut
Janine cum se simte Ilinca? sarut
Dana bafta lui tati la sesiune si voua drum bun. Ne ve-ti lipsi mult, dar poate gasesti o posibilitate sa ne saluti asa din cind in cind? Multi pupici lui Edi si sa fiti sanatosi sarut sarut sarut
Rox am doar o intrebare scot limba Darie se delecta cu un film, ceva? rad
Pupa-l-ar mama cit e de concentrat si cit de bine papa el cu degetelele.
Se dezvolta ff bine (eu ii incurajez lui Calin activitatea de ciugulire trag cu ochiul )
Mami Rox, ce papa buna i-ai facut lui Dariucu? jenat
Teo ce-mi facusi plang sau sunt foarte trist rad tare dulce e Elouan, nu in zadar fuge dupa fete scot limba sarut sarut
Elouan pupici din partea noastra si sa fie intr-un ceas bun ridicatul in picioruse sarut sarut . Mami cred ca e ff fericita trag cu ochiul sarut
Referitor la prajitura si dulciuri, ma abtin...... prostit cool
Anca vai dar cit e de pupacioasa prietena lui Andrei scot limba Pupam si noi flacaul, ca tare e frumos, chiar daca e pupat cu sila rad sarut sarut
Ruxi multumim pt listuta si pt pont, chiar daca la noi nu este plang sau sunt foarte trist ochi peste cap
Eu ma folosesc doar de condimente (gen Avocado, galeo si altele).
Viuta cred ca sunteti deja cu tati si sarbatoriti in familie? rad sarut

Eu azi sunt la servici, deci voi fi activa rad

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

16.02.2008 10:32     citat 

Uoh, deci Tudor al meu nu e singurul care mai mananca si in camera... (aici as avea nevoie de emoticonul ala care-si sterge sudoarea de pe frunte scot limba )

Darie, pui, atata esti de serios, dragule! sarut sarut Are mami a ta un ajutor de nadejde in devenire prin casa... ma intreb oare ea stie? foarte fericit

Elouan, ai dreptate, e mai bun daca iti faci tu singur rost de mancare... sarut sarut

france, aseara am picat franta... a incercat G sa traga de mine, da' n-a avut de cine... jenat jenat Da' avem 2 zile la dispozitie si si bateriile incarcate, asa ca... trag cu ochiul jenat

Aaaaa, ruxi, avem si un canin trag cu ochiul asa ca actuala contabilizare ar fi: 9 dintzishori si o maselutza foarte fericit (pana ajungem ca-n emoticonul alaturat, mai avem foarte fericit )

Dana, s-aveti un sejur foarte placut la mama! sarut

Si ca sa vedeti ce facea Tudor alaltaieri, in timp ce mami, bineinteles, era la calculator jenat :

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

kimm, ti se pare ceva cunoscut din biblioteca? scot limba
P.S. Fiind pe maternitate, a trebuit sa-mi golesc dulapul de la scoala, si nu mai am pe unde sa le pun... prostit prostit

sus

Denunta
kimm

16.02.2008 11:25     citat 

foarte fericit
cartea mea de capatai!
didactica..
ehe! cate adevaruri sunt in ea..
nu ca nu ar fi cazul sa mai fie actualizate manualele astea.. trag cu ochiul

harnic baiet ai Viuta..? trag cu ochiul asa ajutoare am si eu acasa..si cred ca fiecare dintre noi se poate lauda la fel..

France..recuperezi zilele libere de la sarbatori? foarte fericit
ma tem ca ai sa fii activa cam de una singura.. trag cu ochiul noi de ducem acusica la tara..

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

16.02.2008 11:29     citat 

reactualizam si noi dintii foarte fericit adica opt de dinainte, cei trei proaspeti care de fapt sint masele jenat , plus doi canini pe care i-am remarcat, unul aseara, altul azi dimineata

pina sa scriu eu asta, al meu copil care si-a terminat iaurtul se ridicase in picioare in scaunul de masa si incerca sa coboare surprins
asa ca , France, tare sint "fericita" cu urcatul pe masuta in picioare scot limba prostit caci asta inseamna ca iar trebuie sa redublez de atentie pentru o perioada (tot mi-e frica de caderi dure, desi are un echilibru de invidiat....sta si intr-un picior mai nou)

ah, Rox, oare cind o minca si Elouan asa?? pupam mincaciosul sarut
Viuta.....bravo, se cultiva baiatul, o mosteneste pe mami....al meu da iama in biblioteci, oriunde, si avem o gramada de carti, cam peste tot ; noroc ca nu le mai desira, doar le rasfoieste

sus

Denunta
kimm

16.02.2008 11:34     citat 

da..aseara Natalia a urcat singura pe scaun si pe pat..deci ultimele bastioane necucerite..au fost doborate..s-o dus relativa mea liniste...
Teo, empatizez cu tine asadar..cartile sunt si pasiunea Nataliei..le "citeste" la nesfarsit dar musai cu companie..asa ca imi cam vine sa le ascund..ca sa nu zic ca-mi vine sa le aruc pe geam.. prostit

chiar Rox..ce vas era ala din care manca Darie..cel de facut cuburi de gheata?oricum parea f absorbit de ceva...Noo..n-avem nici o sansa in viitorul apropiat sa o vedem pe N mancand asa jenat

eu ii mai fac Nataliei placinta cu iaurt..o reteta greceasca ce o am de la twin..e grozav de buna si usor de facut..

sus

Denunta
franceska1

Copii
Cosmin
am nascut deja!

16.02.2008 12:02     citat 

Kimm si tuu Brutus vrei sa ma parasesti scot limba Dar las' ca nici eu nu stau pina luni aici, la 17.30 fug si eu acasa ca am multa treaba scot limba prostit
Felicitari Nataliei pt bastionale cucerite cool Bravooo sarut sarut sarut
Drum bun la tara sarut (la voi nu e frig?)
P.S. Arunca receta ceea si la mine ca eu sunt fan mincare greceasca jenat
Teo foarte fericit pai la cit e el de curajos cu caii, nici nu ma mira ca le escaladeaza deja cool Felicitari si tie Elouan sarut sarut sarut
Viuta la mine asemenea curatenie e in toata ziua, in special la chitibusurile de la oglinda scot limba prostit
Tudor stie ca cine stie carte are patru ochi trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

16.02.2008 12:49     citat 

Ruxi multumim pentru listuta sarut

Viuta ai un baietel tare harnic zambet sarut

Felicitam si noi Natalia pentru ultimele cuceriri sarut zambet

sus

Denunta
janine77

Copii
Ilinca "Budinca" - O frumusete, o rasfatata.
14 ani, 3 luni

16.02.2008 9:32     citat 

Ruxi, multumim tare mult pt listuta si pt actualizarea situatiei dintisorilor..
Kimm, felicitari Nataliei pt " bastioanele "cucerite... rad ..vb ta , s-a dus linistea!
Viuta, ce autodidact e Tudor... cool ..hmm, vad acoo o carte e mate, limba si literatura romana etc...Felicitari exploratorului! zambet sarut

Franceeu vin cu vesti proaste...budincutza mea are amigdalita plus necazul cu caninii! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Azi noapte n-a dormit aproape deloc,decat tinuta in brate, am stat cu ea pe marginea patului si-o leganam, cand o puneam in patut incepea sa planga si ma striga...mi s-a rupt sufletul, mai ales ca eu nu eram obisnuita sa fie bolnava( a avut o reactie alergica mai urata si o raceala usoara pana acum). Azi toata ziua a dormit 2 reprize de 15 minute, a varsat de 3 ori tot ce a mancat..acum am reusit s-o pun in pat si sper sa doarma macar cateva ore!
Va pup pe toate si sper sa revin in curand cu vesti bune!

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 2 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

17.02.2008 12:12     citat 

intram si noi in clubul celor cu dureri de dinti. i-a iesit o maselutza fara niciun chin, dar cealalta... e jale. de la 8.30 pana acum cred ca am facut 30 de drumuri pana la el in camera. hoooorroooooor!si la noi +2 maselutze in lista, pls.

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

18.02.2008 9:31     citat 

Tudor... rad rad rad rad studiosul mamei ! sarut sarut sarut Esti un scump si un frumos!
Fetelor cred ca in curand o sa avem primul canin surprins
kimm .. vreau si eu receta aia de placinta cu iaurt trag cu ochiul sarut
Darie... ce frumos papi , bravo dragule! sarut

sus

Denunta
franceska1

Copii
Cosmin
am nascut deja!

18.02.2008 9:40     citat 

Janine nu la astfel de vesti ma asteptam eu trist Sarmanica, sper ca azi cel putin va simtiti mai bine. Sanatate multa Ilinca sarut
Kiki imi pare rau ca pe linga toate problemele, le mai aveti si pe cele cu dintii trist Multa sanatate lui Tudor sarut
Lili surprins sa vina fara durere sarut

Noi suntem iarasi singuri. Tati a plecat iarasi in deplasare (daca vor fi atit de dese cred ca ma mut cu traiul la voi fetelor scot limba ) si noi ne-am mutat pt citeva zile la mama mea, sa fim aproape de dadaca.
Saptamina aceasta va fi grea pt noi, dar sper ca pina vinreir seara, cind vine tati, sa supravietuim prostit foarte fericit

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

18.02.2008 10:04     citat 

Janine ... multa sanatate micutei.
Kiki, Teo, Viuta ... felicitari pentru noile achizitii dentare foarte fericit (ce formulare mi-a trecut si mie prin cap prostit )! Sper ca nu v-au chinuit prea tare!
La noi cred ca au iesit niste molari sau premolari pentru ca Alex a fost un car de frustrari, locul maselelor era extrem de umflat, iar vineri s-a calmat brusc. Parca simt eu niste marigini taioase, dar nu mi se prea permite accesul. scot limba
Ana ... cum te mai simti?
Iri ... cum sta Arianna cu conjunctivita. Merge tratamentul?

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

18.02.2008 10:22     citat 

fran, noi mai avem o singur saptamana de stat fara tati!!!!!!!! Yupiii!!! au trecut cele 4 luni!!!!!!!! Uf, greu a fost... sa treaca repede si pentru voi aceasta saptamana zambet

janine, cum mai e Ili? confuz

Ruxi, cand ai chef, dispozitie, timp, foarte fericit , te rog sa ne schimbi si noua poza in listutza:

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

18.02.2008 10:52     citat 

noi venim dupa un sfarsit de saptamana crunt. am tinut-o numai in 39,2 si 39,5. somn la greu, nervozitate, tipat, chiuit, plans, etc. nu mai pot. plang sau sunt foarte trist bine ca azi noapte nu a mai facut febra si a dormit mai linistit. dar eu tot nu am dormit. din ora in ora i-am luat temperatura. si asta pentru un amarat de colt de masea. plang sau sunt foarte trist bine ca are umflat si un canin jos, dar atat l-a chinuit coltul ala, de ieri cand i-a spart i-a dat si sangele. plang sau sunt foarte trist
va pup si revin. ma duc sa beau o gura de cafea ca adorm pe birou.
ma bucur ca a rupt cineva subiectul ca deja nu ma mai intelegeam in pagini. prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: