· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Igiena > ce pampersi folositi???
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor ce pampersi folositi???     
iepurasi

Copii
Bianca Dinu: 14 ani, 6 luni

21.03.2008 11:11     citat 

eu am folosit initial scutece de la happy si s-a iritat intr-asa un hal ca 2luni m-am chinuit sa ii treaca ii dadeam si cu bepanthen si schimbasem scutecele dar degeaba,i-am cump pampers,si este totul ok,se mai irita din cand in cand dar ii dau cu crema de la nivea cu zinc(poate ziceti ca fac reclama la produs dar vreau sa stie toata lumea ca este buna si face minuni) foarte fericit ,si ii trec in cateva zile,si folosesc pampers cu "porcaria"aia verde cum o numiti voi si nu e deloc nemultumita fetita .depinde de bb

sus

Denunta
natalya_2014

Copii
Robert Cristian: 14 ani, 11 luni

21.03.2008 12:39     citat 

robert foloseste pampers, acum i-am luat let' s go (gen chilotel)

sus

Denunta
Olga-Maria

Copii
Maria-Ecaterina: 14 ani, 11 luni
Anastasia-Mara: 11 ani, 8 luni

27.03.2008 7:31     citat 

lifeinhim, frumos ai scris despre scutece foarte fericit , foarte ordonat si bine structurat.

sus

Denunta
lifeinhim

Copii
Matei: 14 ani, 5 luni

28.03.2008 8:28     citat 

Multumesc, ma gandeam azi sa scriu un mail la Pampers ca sa comercializeze si la noi Pampers Sensitive, fara "porcaria aia verde" rad rad rad celebra de acum. Sunt obligata sa folosesc alte scutece si nu-mi plac deloc, tot avem accidente.
Din pacate desi au site de internet, nu au o amarata de adresa de email... trebuie sa trimiti scrisoare la posta!!! surprins

sus

Denunta
anizia

Copii
valentin

02.05.2008 1:59     citat 

Noi am folosit din prima zi numai Pampers si servetele umede de aceiasi marca si nu am avut inca nici o problema,iar crema de protectie folosim pasta petrini de la farmacie, e ieftina si buna si o folosesc si spitalele (stiu ca lucrez acolo).De la Happy folosesc cearsafurile sunt foarte practice pentru patut.Mai fabrica si alte marci?

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 14 ani, 9 luni
Alexandra-Elena

02.05.2008 2:16     citat 

----------
anizia a scris:
De la Happy folosesc cearsafurile sunt foarte practice pentru patut.Mai fabrica si alte marci?
----------

Noi folosim Fixies.

Am luat acum huggies super-flex dar inca nu m-am hotarat daca sunt multumita.Am avut un accident azi-noapte prostit .

sus

Denunta
aviatoarea

Copii
GEANINA IOANA: 23 ani, 4 luni
MARIA LUANA: 14 ani, 5 luni

02.05.2008 5:39     citat 

eu pot sa va spun caci de cind am nascut-o pe fetita mea am folosit doar WICKIES care le luam de la KAUFLAND si uneori se irita alte dati nu,totusi nu cred ca, marca e de vina ci sensibilitatea copilului.eu de obicei cind se irita o tin cit mai mult cu funduletul gol sa se aeriseasca iar cind ii pun scutecul o ung cu DR.BOICI sau NIDOFLOR si in 2 zile maxim se rezolva.multa bafta si voua! zambet zambet zambet sarut [/b]

sus

Denunta
mihaela83

Copii
Irina Florina Gabriela: 14 ani, 6 luni

04.05.2008 2:42     citat 

in prima luna am folosit si eu Pampers dar dupa aceea am renuntat la ei din cauza iritatiilor;acum folosesc Happy si sunt foarte multumita de ei

sus

Denunta
carole

Copii
little princess: 14 ani, 3 luni

04.05.2008 3:21     citat 

----------
carole a scris:
----------
Grasutza a scris:
Extrem de rar, iritatia are legatura cu marca scutecului sau cu formula/substanta folosita. Iritatia este de la scutec in sine, de la faptul ca nu se aeriseste pielea.
----------

Uite ca mie la 6 zile mi-a facut iritatie care e clar de la scutec:pe spate in dreptul marginii de sus a pampersului si pe picioruse, la fel unde e marginea scutecului.

As incerca si alta marca, dar am deja 2 pachete si jumatate inca (pachete de alea de 98 buc)...

Oricum tot timpul o schimb pe un covoras absorbant, pt ca ii place sa faca pisu la aer, si apoi o spal, sterg si astept 2-3 min sa se usuce.
----------

Revin, nu era nici o iritatie pe spate, e un semn din nastere trag cu ochiul

Tot pampers folosim, m-am temut oarecum sa-i schimb. Am folosit de la marimea 3 mai intai cei cu ambalajul galben si am ramas dezamagita.
Acum folosesc cei normali, dar sunt cateva dezavantaje:
-e o prostie ce zice la TV cum ca funduletul e uscat. Daca ziua face pisu ramane ud, si d-rei nu ii place sa fie uda, asa ca da semnalul. Acum consum cam 10 pe zi.
-nu au deloc banda elastica si uneori o gasesc dimineata uda la spate pe body.

-nu sunt egale marginile laterale, si uneori incerc sa aduc scaii simetric pe mijloc, si un picior e strans si unul larg. Si daca se foieste oleaca mai ca ii iese funduletul afara.

Nota buna: nu e iritata deloc la fundulet, rareori o dau cu o crema de la mustela, in rest apa si sapun, fara pudra, fara bepanthen sau alte chestii..
[ a facut o data nise bubite la o saptamana, dar care erau de la caldura. (am avut si 30 grade in casa de disperare sa nu ii fie frig rad )]

sus

Denunta
carole

Copii
little princess: 14 ani, 3 luni

04.05.2008 3:25     citat 

----------
anizia a scris:
.De la Happy folosesc cearsafurile sunt foarte practice pentru patut.Mai fabrica si alte marci?
----------

Sunt de la Seni si mie imi plac mai mult. Le gasesti acolo unde sunt pampersi pt adulti.

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
VICTOR - ANDREI - cel mai vioi!
14 ani, 9 luni

05.05.2008 9:32     citat 

Sano, Happy, Pampers.

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 14 ani, 7 luni
Emilia-Maria: 12 ani, 6 luni

05.05.2008 3:04     citat 

Lui Stef i-am luat initial pampers, dar il gaseam ud pe spate intr-o parte, asa ca am trecut rapid la huggis super flex de care suntem foarte multumiti, nu s-a mai udat deloc trag cu ochiul De iritat nu prea am avut probleme cu el in privinta asta, ca ziua stam mult in funducul gol pe paturici din alea absorbante trag cu ochiul ( pe care de altfel le mancam pe paine scot limba )
Crema de galbenele de care zice Rox, e super buna ne place si noua trag cu ochiul

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
14 ani, 9 luni

06.05.2008 6:52     citat 

anizia a scris:
De la Happy folosesc cearsafurile sunt foarte practice pentru patut.Mai fabrica si alte marci?

da, Seni .

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
14 ani, 9 luni

06.05.2008 6:54     citat 

----------
aviatoarea a scris:
eu pot sa va spun caci de cind am nascut-o pe fetita mea am folosit doar WICKIES care le luam de la KAUFLAND si uneori se irita alte dati nu,totusi nu cred ca, marca e de vina ci sensibilitatea copilului.eu de obicei cind se irita o tin cit mai mult cu funduletul gol sa se aeriseasca iar cind ii pun scutecul o ung cu DR.BOICI sau NIDOFLOR si in 2 zile maxim se rezolva.multa bafta si voua! zambet zambet zambet sarut [/b]
----------
..

cele de la wichies irita, si mai e o firma de pampers, pe care nu mi-o amintesc.
schimba-le!
zambet

*o modificare: in loc de Sano, SENI.Sorry!

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 3 luni

06.05.2008 4:09     citat 

pentru eritem fesier, solutia care a mers cel mai bine la noi a fost crema de galbenele si crema cu ulei de catina, asta dupa ce am incercat toate minunile scumpe si de firma din farmacii...
alta chestie care ajuta mult la eritem, in afara de a-l tine pe bebe cu fundicul fol: violet de gentiana dat cu un betigat de urechi pe bubitze...cu mentiunea ca trebuie avuta mare grija ulterior, ca picteaza totul in jur (cada, cearsaf etc.)
si thea a facut alergie urita la pampers si am trecut pe happy...nu-s cei mai faini de pe piata, dar nu mi-a mai facut rani niciodata de atunci (si sa tot fie mai mult de un an)

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: