· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile verii 2006 cap. 20
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile verii 2006 cap. 20     
VasiJoy

Copii
Estera: 13 ani, 10 luni
Rebeca: 11 ani, 9 luni
Tabita: 10 ani
am nascut deja!

29.02.2008 9:49     citat 

nyky ce faci? cum esti??

sus

Denunta
acinom

29.02.2008 10:26     citat 

Sa incep cu inceputul,adica laudele...
Delfi ma omoara ochii lui Tudor,iar cu palaria,e bestial sarut
Gaguta si tu ai niste scumpe de fetite,sa-ti traiasca. sarut .Noi am inceput de ceva timp cu putine cereale in lapte si acum suntem to la legume,ma gandesc sa-i bag carnita de pui,insa nu gasesc cea "natural",adica de la tarani,cand gasesc ,o sa incepem.In rest tztzi cat cuprinde rad Voi cand incepeti?
Bumbu ce-i mai place lui Iais soferia trag cu ochiul ....e tare dulce,tu cum stai cu sarcina?
Vasy ne bucuram de vestile bune,sa fii linistita si sa duci sarcina cu bine pana la final sarut
Onix deci asa...ma gandeam eu ca esti profi trag cu ochiul scot limba
Bebu ce frumoasa e "bita" in poza....musai sa i-o faci tablou sarut
Raloo pe bune ca s-a ingrasat Vlad,are niste falcute,iti vine sa-l mananci sarut ....si asa,tine-l pe langa tine si invata-l meserie,ca nu se stie in ce era matriarhala intram si se schimba rolurile,trec barbatii la "oale" rad rad rad ...ca eu tare ma gandesc ca se inverseaza rolurile la cati bani aduc si femeile acasa rad
Megy bai,ma enervati rau de tot cu peisajele alea,iar Andrei zici ca s-a nascut pt asta,sa traiasca in natura,i se citeste in ochi bucuria. sarut
Ramonar Alex va fii un cuceritor sarut
Bibi pupici la gaspodina sarut
Rapu mai da-ne un semn de viata,cum l-a primit Andreea pe Mihai,cum se mai inteleg?
Christa un hallo ceva? rad

Si acum sa incep sa ma plang plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Gata,ajunge.
Cand ma gandesc la Ade cum zicea cu lejeritate de febra lui Dia (40-41) ,ma tot gandesc oarece facea ea in momentele alea,ca si mie Andrei mi-a facut 2 nopti la rand febra tare mare,dar in ultima seara cand a facut 41 m-am panicat rau.Voi nu ma cunoasteti tare bine,dar pe mine f putine lucruri ma panicheaza si ma doboara.Dar cand l-am gasit pe Andrei in pat zacand de durere la 12 noaptea (la 11 nu avea nimic)...abia a avut puterea sa ingane "mami" trist ...ardea,avea frisoane ingrozitoare si isi dadea ochii peste cap....am crezut ca se prabuseste lumea pe mine si dintr-o data n-am mai stiut nimic trist trist trist
Acum pot sa povestesc ,ca a trecut,dar atunci...nu vreau sa mai trec prin asa ceva.
Cand l-am luat din patut si am vrut sa-i iau temperatura,i-am pus termometrul si dintr-o data mi-a aratat 40,5 si crestea,am sarit ca arsa,nici nu stiu cand l-am dezbracat si am fost in dus cu el,dupa 5 minute a inceput sa tremure rau (poate si de la apa,desi nu era rece),l-am scos,i-am pus un novocalmin si comprese la temp camerei pe maini,picoare,cap...se uscau imediat.Dupa 25 de minute el avea in continuare 40,5.Abia dupa 2 ore,inca o doza de Nurofen,dusul rece,comprese si supozitorul de novocalmin,a reusit sa scada la 39,5.N-am avut nici o pastila de fenobarbital sau prednison in casa,in caz de convulsii,imi venea sa mor,iar spitalul era la 15 minute de noi trist ...d.eci am ales sa raman acasa si sa incerc sa-i scad temperatura.De miercuri noapte de la 12 si pana ieri seara la 6 nu a mai facut deloc febra surprins ...apoi iar,dar mai mica....si suntem pe antibiotice de marti dimineata. prostit
Ma duc ,plange Stefi,mai povestim...

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 13 ani, 10 luni
stefania elisabeta: 12 ani, 8 luni
Sofia Elena: 4 ani, 9 luni

29.02.2008 12:33     citat 

ACI imi pare rau sa aud de Andrei a fost bolnavior,dar acuma sunteti mai bine zambet adevarul e ca o temperatura asa mare ma sperie si pe mine surprins
cu stefi am inceput sa/i dau cateva linguriete de mar cu biscuite e ff mancacioasa foarte fericit ,dar de la 5 luni bagam cerealele,ma duc ca iar plang, trist

sus

Denunta
bi-bi

Copii
Bianca: 14 ani, 1 luna

29.02.2008 5:12     citat 

Aci, sanatate lu' Andrei, aveti grija de voi sarut sarut
nyky, ce mai faci?esti bine?

sus

Denunta
raloo

Copii
Vladut: 14 ani, 1 luna
Julia: 10 ani, 10 luni

29.02.2008 5:28     citat 

monica, uff trist bine ca a trecut
de la ce facea febra asa mare? sanatate multa si pupici la nazdravani sarut

delfinasha, e mortal Tudor cu palaria aia...
iesiti maine in Mamaia daca e soare?

bumburel, si noi suntem tot asa de pasionati de jocul asta zambet imi place zambetul din poza, ca de reclama la Colgate trag cu ochiul de fapt, vad ca in toate pozele e cu gura la urechi, super foarte fericit

ce sa mai zic de motata Ema, m-a topit in prima poza, cu totosii aia, cu painea in brate si gura maare - e de coma zambet sarut

tatiana, rabdare si tutun trag cu ochiul

alinutz pentru colaj: ( e fresh-fresh, de azi)

si sa mai pun ca nu ma pot abtine:

sus

Denunta
delfinasha

Copii
Tudor Mircea: 14 ani
Kristine Elena: 10 ani, 3 luni

29.02.2008 8:32     citat 

raloo, super pozele. si lui tudor ii place tare mult la Piticot.. nu stiu daca iesim maine ca avem de impartit martisoare si sunt ceva.. dar daca e, te sun, sau poate duminica...
nyky, cum mai esti? ce ai mai facut?
aci, anatati, sanatate multa!
gaguta, super Ema cu painea aia..

sus

Denunta
anatati

Copii
Alexei: 13 ani, 11 luni

29.02.2008 10:07     citat 

----------
raloo a scris:
tatiana, rabdare si tutun trag cu ochiul
----------

Si daca nu fumez? prostit

ps: ca de obicei nu vad pozele cu Vladut trist

acinom, sanatate la Andrei. Bine ca a trecut .. sarut sarut

Azi Alexei parca s-a mai cumintit. A fost de dimineata la soacra-mea pana dupa somnul de pranz. Cica foarte cuminte. Si vad ca si acasa cu noi, cu mama si cu tata (tata l-a certat pentru prima data; nu vreau sa va spun ce socat a fost Alexei) si cu tat-su a fost foarte cuminte. Nicio criza nu a facut scot limba Poate-si revine.

rapunzel, ce mai faceti?

Pupam toate minunile frumoase sarut sarut sarut

sus

Denunta
Anto

Copii
Sebastian Constantin: 18 ani, 1 luna
Antonia Nicole: 13 ani, 10 luni

01.03.2008 12:14     citat 

Ghiocei gingasi si albi,
Rasariti de sub zapada,
Au chemat din clopotel,
Primavara vina-n graba,
Alb si rosu de petale,
Impletite-n snur sa prinda,
La reverul dumitale,
Ganduri bune sa cuprinda!
Va dorim o primavara frumoasa si balnda la fel ca sufletul vostru!

Noi suntem mereu pe drumuri si nu prea mai apuc la calculator.Duminca pana marti am fost la o inmormantare la Bacau, doar eu,Antonia si o matusa a sotului...am condus numai eu si am avut marei emotii cu drumul, insa totul a fost bine la drumul Sibiu-Bacau si retur, Anto a fost f.f.cuminte, a dormit mult si in rest s-a jucat cu matusa sotului si jucariile, desi am mers peste 5 ore cu doar doua pauze de max 10 min..Acolo a fost mascota tuturor, parca uita lumea ca e inmormantare radeau si se jucau cu ea, inclusiv nasa al carei tata murise a recunoscut ca faptul ca noi am venit cu Antonia i-a usurat durerea(n-o vazuse decat in poze pana atunci)...
Doamne fetelor, ce cheltuieli enorme cu inmormantare si pomeni se fac in acea zona a Moldovei, covoare, palpumi, perne si paturi date pomana+haine si o gramada de plase cu o fata masa o cana mare metal+1mica portelan, un prosop, un colac si o lumanare....slujba cu 5 preoti(la fiecare 2 mil in plic ochi peste cap desi 4 din ei erau colegi cu fiul nasei mele ) si masa de 80 persoane la restaurant...cred ca au cheltuit peste 100 milioane asta pe langa cele de acasa, mancare, bautura, colaci, lumanari, etc....La noi in Sibiu e mult mai"convenabil" si decent... trag cu ochiul
Nu o sa mai am timp in urmatoarele doua luni sa scriu prea des ca am inceput cursul de Inspector Resurse Umane si fac slalom cu masina sa duc/aduc copii la ai mei(Anto) la gradi si gimnastica(Sebi)si sa merg la curs...Noroc ca Anto s-a adaptat foarte bine la mama si nu mai face scandal deloc, chiar ii place, mai ales dak sta prin curte si alearga pisicile si cainele prostit
Asa cum am promis revin cu poze de la carnaval http://good-times.webshots.com/slidesho...8575MXfsRi
La noi azi chiar a fost cald si primavara, de-ar tine-o tot asa...am fost mai mult pe afara.
Imi pare rau ca nu reusesc sa va salut pe toate in parte, dar va asigur ca sunteti prietene adevarate si va imbrasez pe fiecare in parte si pe minunile voastre la fel. sarut Toate pozele sunt absolut superbe, numai copii frumosi si deosebiti avem aici.
Burticilor sarcina usoara si sa dea Domnul sa nu mai fie probleme, mai ales Nyky si Vasy-ma rog pentru voi. sarut
Va pupam si va trimitem un martisor virtual tuturor. sarut sarut sarut sarut
Sa fiti fericite si iubite,
Sanatoase si implinite!
[/img]

sus

Denunta
alinutza_s

01.03.2008 9:56     citat 

Iata ca eu si Denissa stam in fata calculatorului si ne uitam la pozele minunilor zambet . Vladut e Dutz, Tudor e Dodo, Ema e Ena, Andrei e Adei, Iais e Ais, Oana e Ana, Ana e Ana, Ioana e tot Ana ... si atat am apucat. Numai ca i s-a cam pus pata pe Dutz numai Dutz vrea sa vada foarte fericit Abia scriu acum ca ea Dutz si Dutz

sus

Denunta
bumburel

01.03.2008 12:43     citat 

----------
alinutza_s a scris:
Iata ca eu si Denissa stam in fata calculatorului si ne uitam la pozele minunilor zambet . Vladut e Dutz, Tudor e Dodo, Ema e Ena, Andrei e Adei, Iais e Ais, Oana e Ana, Ana e Ana, Ioana e tot Ana ... si atat am apucat. Numai ca i s-a cam pus pata pe Dutz numai Dutz vrea sa vada foarte fericit Abia scriu acum ca ea Dutz si Dutz
----------

rad rad rad

Si al meu stie toata lista de minuni. Si mereu i se pune pata pe cate cineva... prostit

Ne bucuram impreuna de pozele voastre.

Onix, fetelor, multzam fain de intrebari, sunt mai bine acum cu psihicul ca fizic e la fel.
Mama a plecat din tara, asa ca mi-e mai greu cu timpul...

Saptamana viitoare ne intoarcem in Bucuresti si o sa fac acolo e ecografie sa vad cat are bebe ca tare sunt in ceata.
Deunazi mi s-a parut ca l-am simtit. Sa vedem ca si cu Iais am patit la fel: l-am simtit si apoi o saptamana pauza de am crezut ca mi s-a parut si apoi a inceput sa danseze zilnic.

Sanatate burticutelor cu probleme si bebeilor lor! Doamne-ajuta!

Sanatate tuturor, de altfel!

sus

Denunta
nyky

Copii
AnaMaria Madalina: 13 ani, 11 luni

01.03.2008 5:23     citat 

Vasi,in primul rand ma bucur enorm pentru tine ca esti bine tu si bb.Te pup si ai grija de tine.
Despre mine nu va pot spune lucruri bune....Sunt pe cale sa pierd sarina,adica incet incet o dau afara fara operatie.Pana la urma nu este extrauterina si m-am linistit in privinta asta dar am avut o sarcina care nu s-a fixat si de doua zile mi-a venit ciclul care este urmat de suvite de sange si ureri mari de burta si mijloc.La cele doua analize de sange mi-a iesit valorile in scadere,adica la prima 16 respectiv 6,ceea ce este bine(zice dr.) ca se curata.luni ma voi duce la un control si poate o sa-mi dea un tratament si o s-o intreb mai multe atunci.Va dati seama cum ma simt acum,dar pe o parte sunt si optimista si trebuie sa sper in continare si nu ma voi lasa asa usor si tot o sa-i fac un fratior sau o surioara lui Ana scot limba Asta e viata,daca Dumnezeu nu a vrut sa raman acum trebuie sa accept acest lucru.A ...si am mai invatat ceva din tot ce mi s-a intamplat....Nu imi voi mai face planuri,nu voi mai tine cont de calcule,cand o fi atunci sa fie.
Acum va las ca ma doare mijlocul rau si vreau sa ma intind un pic.
Va pup si LA MULTI ANI doamnelor de 1 martie sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
VasiJoy

Copii
Estera: 13 ani, 10 luni
Rebeca: 11 ani, 9 luni
Tabita: 10 ani
am nascut deja!

01.03.2008 6:35     citat 

nyky imi pare sincer rau ca nu a mers bine. uneori lucrurile merg intr-o directie pe care noi nu o intelegem si e mai bine sa nu incercam. concentreaza-te asupra sanatatii tale si nu dispera. nadajduieste ca data viitoare va fi bine.
dumnezeu sa te intareasca.

sus

Denunta
bi-bi

Copii
Bianca: 14 ani, 1 luna

01.03.2008 7:11     citat 

nyky, multa putere de a merge mai departe, si asa cum ai spus si tu fii optimista, data viitoare va fi bine sarut sarut

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 13 ani, 11 luni
Anastasia-Ioana: 11 ani, 11 luni

01.03.2008 8:50     citat 

nyky,ma bucur ca nu mai plangi si ca esti optimista,dar sincer imi pare rau ca se intampla asa.stiu f bine ce simti si sunt sigura ca Dumnezeu iti va da putere sa treci peste asta si iti va da si bble care il doresti.sanatate ,putere si speranta iti doresc. sarut

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 15 ani, 10 luni
Teodora Maria: 13 ani, 10 luni

01.03.2008 9:23     citat 

Nyky, imi pare tare rau trist. Te linistesti si cand va fi sa fie, va veni zambet. Pana una alta profita din plin doar de Ana, ca dupa ce vine al doilea, vei fi mai obosita scot limba

Pe la noi nimic nou... stresul cu proiectele, fetele cu mucii de rigoare, insa taaare demult nu au mai avut febra.
Acinom, la voi cum e? La inceput cand am vazut ce febra fac, m-am stresat si eu tare rau. Dupa aceea sa stii ca m-am obisnuit cat-decat si am luat ca atare. Adica nu m-am culcat pe-o ureche, insa am stiut si ce sa fac. Prima data recunosc, m-am pierdut and am vazut ca avea Dia peste 40, desi teorie am stiut cu carul scot limba . Vorba homeopatei, bine ca fac febra, ca asa organismul lupta mai bine. Ca idee, observa efectele antitermicelor pe copil... eu am remarcat ca depinde de organism. La Diana e mai bun nurofenul, iar la Teodora paracetmolul. Adica la febra ridicata, la una ii dau nurofen, la cealalta paracetamol ca sa le scada eficient febra. Novocalmin eu nu dau deoarece pe prospect nu e indicat sub 4 ani; la urgente, cand am fost cu ele, le-a pus asistenta fara sa ma intrebe nervos . Diana de ex nu a reactionat la el... ar fi fost mai bun nurofenul... mi s-a parut chiar mai "slab" decat paracetamolul. Teodorei i-a scazut in schimb rapid febra. Desi nu doresc nimanui sa fie bolnav, in timp vei vedea ce se potriveste mai bine...

Na cam asta e... sanantate bolnaviorilor si tuturor o primavara cat mai frumosa!! Merg sa caut o poza pentru colaj pana nu ma declara Alinutza fan Craciun rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: