· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > Ce apa plata folositi pentru laptic?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Ce apa plata folositi pentru laptic?     
pingy

Copii
Natalia: 11 ani, 7 luni

28.02.2008 12:43     citat 

noi folosim apa plata aqua natura, dar cred ca e buna orice fel de apa plata, in special cele care nu au un ph mare, sau care lasa sare pe margine.voi de care apa folositi?

sus

Denunta
katy67

Copii
Ana-Elida: 27 ani, 8 luni
Chiru-Mihai: 11 ani, 10 luni

29.02.2008 7:37     citat 

----------
bubulina77 a scris:
Exista Babywasser dela Humana,noi asta bem.
----------

intrebare: cat costa si la cati litri este?
multumesc si pupici!

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 12 ani
Alexandra-Elena

29.02.2008 8:37     citat 

eu am vazut intre 6si 7 ron,depinde de magazin.si e la 1 l sau 1,5 l confuz .imi scapa.noi am folosit izvorul alb nefiarta cand papam si completare.

sus

Denunta
katy67

Copii
Ana-Elida: 27 ani, 8 luni
Chiru-Mihai: 11 ani, 10 luni

29.02.2008 10:36     citat 

----------
stelutzza a scris:
eu am vazut intre 6si 7 ron,depinde de magazin.si e la 1 l sau 1,5 l confuz .imi scapa.noi am folosit izvorul alb nefiarta cand papam si completare.
----------

multumesc mult si sa cresteti mari si sanatosi.
pupici la pitici!

sus

Denunta
mamaeli

Copii
Andrei-Catalin: 14 ani
Ioan-Alexandru: 12 ani, 7 luni

29.02.2008 12:05   Copii pana la un anApa de biberon  citat 

Chiria este de 62 ron, iar dupa un an se plateste schimbatul a cate 2 filtre, in jur de 260ron.Eu il am de 6 luni jumate,Ieri a venit si mi-a facut primul schimb de filtre, 2 la inceput. A facut si igienizarea in interior.igienizarea se face la 3 luni de acum un colo.Are filtre de carbon,si o membrana, in total sunt 6.Filtreaza apa pana la nivel microbiologic.Eu sunt foarte multumita.

sus

Denunta
mamaluidavid

Copii
david vlad: 12 ani, 1 luna

29.02.2008 12:06     citat 

izvorul alb mi se pare cea mai buna.Am incercat sa fierb m,ai multe tipuri si aceasta a lasat cele mai putine depuneri.Deci am ramas la ea si acum nu o mai fierbem.

sus

Denunta
RamonaBucurescu

Copii
Mario: 13 ani

29.02.2008 2:39     citat 

Multumesc mult mamaeli! sarut Eu zic ca e rezonabil ca pret si o investitie in sanatatea familiei nepretuita...Te rog mult, daca poti sa-mi trimiti si mie un p.m. cu datele de contact ale firmei, poate au reprezentanta si in Bucuresti...multumesc inca o data!

sus

Denunta
didina30

Copii
Patricia Sara: 11 ani, 8 luni

12.03.2008 11:35   apa plata  citat 

eu folosesc apa plata cica Un izvor de apa plata de la Sc Calipso scrie microbilogic pura,dar de siguranta o fierb nu sunt depuneri pe vas.la flacon de 10 litri

sus

Denunta
mamaeli

Copii
Andrei-Catalin: 14 ani
Ioan-Alexandru: 12 ani, 7 luni

12.03.2008 2:37     citat 

buna mamici de pitici!ma dezamageste faptul ca duar o singura persoana a intrebat despre filtrul de apa.de fapt este vorba de un dozator de apa cu 6 filtre, care iti da apa calda, la 95 gr C si apa rece la 5-7gr. C.cu aceasta apa filtrata poti face biberonul cu lapte praf, mancare la sugar,la copilul mic si chiar pt parinti. ferice pt cele care au si dau san.nu e obligatoriu sa-l cumperi cu banii jos ci sa-l inchiriezi pe o perioada de un an, apoi ramai propietar.cu acest aparat, economisesti si bani si timp.de ce timp?nu mai trebuie sa alergi la magazin sa cumperi apa plata.observ ca fiecare spune cu mare placere ce apa foloseste pt biberon.intrebarea mea este:cu ea faceti si mancarea copiilor vostri?sau folositi apa de la ghiuveta fiarta si racita?dar fiecare stie ce face.

sus

Denunta
lifeinhim

Copii
Matei: 11 ani, 8 luni

12.03.2008 3:06     citat 

Pai cred ca ai fost intrebata cat costa chiria pe luna si n-ai raspuns. Pe mine ma intereseaza, dar sa vedem cat costa. Daca nu vrei sa scrii aici, trimite-mi un mesaj privat cu firma de la care ai inchiriat si costul.

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
12 ani, 6 luni

12.03.2008 3:14   Re: Copii pana la un anApa de biberon  citat 

----------
mamaeli a scris:
Chiria este de 62 ron, iar dupa un an se plateste schimbatul a cate 2 filtre, in jur de 260ron.Eu il am de 6 luni jumate,Ieri a venit si mi-a facut primul schimb de filtre, 2 la inceput. A facut si igienizarea in interior.igienizarea se face la 3 luni de acum un colo.Are filtre de carbon,si o membrana, in total sunt 6.Filtreaza apa pana la nivel microbiologic.Eu sunt foarte multumita.
----------

Ba da ascris.

sus

Denunta
lifeinhim

Copii

12.03.2008 3:20     citat 

Sorry, inseamna ca n-am vazut. Da a scris si firma? Unde strig dupa apa asta?

sus

Denunta
ioiooo

Copii
Andreea: 11 ani, 9 luni

19.03.2008 3:05     citat 

Eu nu am incredere in aceste aparate miraculoase de care spuneti voi si am sa va si explic de ce.
La serviciu aveam dozatoare Cumpana dupa care le-au schimbat cu " Sapte Izvoare". Am fost de fata cand au venit cei de la service si au schimbat filtrele, avand un astfel de dozator chiar langa biroul meu. Inauntru era verde de parca ar fi facut matasea broastei ca lacurile. Asta nu a fost de ajuns, punctul culminant a fost cand nu numai o colega a gasit VIERMISORI in apa. De atunci noi spuneam la dozatoare sapte viermisori nu sapte izvoare. Am preferat sa imi iau fierbator la serviciu pentru cafea si sa cumpar apa plata. Credeti-ma pe cuvant ca nu va mint.
Stiind ca am vazut viermisorii in apa nu as putea sa-i dau niciodata copilului apa de la miraculoasele dozatoare care nu zic ca nu sunt practice.

sus

Denunta
lifeinhim

Copii

19.03.2008 3:35     citat 

Gata dupa multe cercetari in domeniu am decis impreuna cu sotul sa ne luam un filtru cu osmoza inversa. In felul asta avem apa curata mereu si pt mancare si pt tot.
Am calculat cat dam pe apa plata numai pt baut anual (pt ca la mancare, ceai, cafea, foloseam tot de la chiuveta) si ne scoatem banii pe filtru in 4 luni. trag cu ochiul

sus

Denunta
roxmaryn

19.03.2008 3:38     citat 

Deci cat a costat filtrul? foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: