· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > Ce apa plata folositi pentru laptic?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Ce apa plata folositi pentru laptic?     
ioiooo

Copii
Andreea: 11 ani, 9 luni

19.03.2008 3:43     citat 

de unde se poate cumpara acest filtru cu osmoza inversa? Stii cumva daca merge si pentru curte, pt ca noi stam la casa, avem put si apa este foarte calcaroasa. poti sa-mi dai un nr. de telefon sa ma interesez? Multumesc mult.

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

19.03.2008 3:53     citat 

Noi folosim apa minerala naturala "Voslauer Sport". Pe ea scrie ca se poate folosi pentru prepararea alimentatiei nou nascutilor.Indicat pentru o alimentatie saraca in sodiu., si care are calciu, magneziu.

sus

Denunta
lifeinhim

Copii
Matei: 11 ani, 8 luni

19.03.2008 4:38     citat 

Merge si pt curte daca ai chiuveta, merge oriunde. Este un site filtru-apa punct ro si gasesti acolo mai multe modele, sunt si modele care elimina virusurile, bacteriile, si chistii de giardia. Au si help online, un fel de chat si sunt f draguti iti raspund la toate intrebarile. Sper ca nu se considera reclama, eu am fost multumita de discutia cu ei si de lamuririle date.

sus

Denunta
ioiooo

Copii
Andreea: 11 ani, 9 luni

19.03.2008 4:53     citat 

Da, avem chiuvete tot ce trebuie dar am preferat sa ne facem put decat sa tragem apa de la Apa Nova sau mai stiu eu cine, apa din Dambovita dar cea din put contine mult calcar asta este inconvenientul. Avem multe filtre dar din acesta nu avem, noi ne gandiseram la dedurizator dar ajunge unul cica pe la 4-5.000 euro, nu stiu exact spun din auzite. iti multumesc mult de tot.

sus

Denunta
rozaroza

Copii
Alesia: 11 ani, 9 luni
Diana-Aurora: 6 ani, 6 luni

31.03.2008 9:56     citat 

recunosc ca si eu m-am gandit la ce apa sa cumpar, dar acum ma interesez si eu de un filtru de apa trag cu ochiul

sus

Denunta
here

Copii
george-lucian - o minune
13 ani, 5 luni

24.04.2008 9:22     citat 

La ceai folositi apa nefiarta? Doar o incalziti?

sus

Denunta
pichaciu

Copii
Delia Rebecca: 11 ani, 9 luni

25.04.2008 8:57   apa plata pt bebe  citat 

buna dupa cum am vazut ca ti-a mai spus o mamica apa plata nu o fierbi ci doar o incalzesti la o temperatura pe care u o consideri suficienta sa poata bebe sa bea lapticul.eu una nu cred ca conteaza foarte mult marca apei plate eu le-am incercat pe toate,de vreo luna ne-am oprit insa la apa de izvor (piatra craiului).va pupicim

sus

Denunta
vanina

Copii
Sabin-Manuel: 11 ani, 6 luni

29.04.2008 10:39     citat 

Exista apa speciala pentru bebelusi de la Humana la 1,5 l si de la Dorna -Izvorul Alb si nu se fierbe.

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 12 ani, 10 luni

29.04.2008 12:00     citat 

Tot Dorna : Izvorul Alb folosim si noi. (la baut, la ceai, la prepararea laptelui)

sus

Denunta
camilili

Copii
Cezar- Andrei: 11 ani, 4 luni
am nascut deja!

30.04.2008 12:26   RE: :))  citat 

Eu una folosesc apa plata Dorna Izvorul alb...fara sa o fierb..o tin in camera..sa fie la temperatura camerei si atat!!!La inceput(primele 2 saptamani) i-am dat lapticul cu apa de la robinet fiarta si racita...insa de cand a venit doctorul ne-a recomandat apa plata..ca e mai pura!! zambet

sus

Denunta
vanina

Copii
Sabin-Manuel: 11 ani, 6 luni

01.05.2008 6:21     citat 

Am mai vazut prin magazin si apa plata de la Izvorul minunilor care e recomandata pt hrana bebelusilor are capac roz zambet

sus

Denunta
nemora

Copii
KAROLINA: 12 ani, 2 luni
MAIA ESZTER: 10 ani, 3 luni
am nascut deja!

01.05.2008 10:02     citat 

cica astia de la izvorul minunilor au sursa langa nush ce depozit cu uraniu sau asa ceva...mai bine dorna, a facut si IOMC o cercetare si o recomanda

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
VICTOR - ANDREI - cel mai vioi!
12 ani

05.05.2008 10:00     citat 

De la robinet, o fierb, o racesc.

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 13 ani, 7 luni

06.05.2008 4:21     citat 

Bucovina, Borsec sau Izvorul Alb, in aceasta ordine
a fost o vreme cind cumparam in draci Carpatina, dar am renuntat la fel de brusc cum m-a apucat...
pentru bebei mici-mici stiu ca e indicata apa de la Humana

here...daca ceaiul e instant, da...daca nu, apa de la robinet data in clocot...eu prefer ceaiurile instant in afara de cel de menta...

sus

Denunta
scufitaroz

Copii
Mushica: 11 ani, 10 luni
Mushicu: 6 ani, 8 luni

28.05.2008 2:44     citat 

si eu tot apa plata Dorna. cica apa pentru bebei tre sa aiba Nau' foarte fericit scazut. mie mi-a zis dritza sa gasesc orice apa plata care are sub 1% sodiu si Dorna era singura pe care am vazut-o. poate si celelalte au dar nu stiu.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: