· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - cap 13
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - cap 13     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

26.02.2008 6:23   Boboceii toamnei 2006 - cap 13  citat 

Copilutzi de 1 anishor + 5 lunitze

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori, poze
02.09 – Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 maselutza
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Rares - Matei (danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+2 maselutze
26.09 - Federica (ANA_B), 10 dintishori+5 maselutze

Copilutzi de 1 anishor + 4 lunitze

27.09 - Stefania (margot), 7 dintishori+3 maselutze
29.09 – Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+2 maselutze
2 9.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+1 maselutza
29.09 – Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+3 maselutze
03.10 - Stefan (Lili_R), 4 dintishori+2 maselutze, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),4 dintishori+1 maselutza
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori
15.10 – Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4 maselutze
16.10 – Elouan (Teodora29), 11 dintishori+3 maselutze
18.10 – Isabella (anima_dia), 8 dintishori+2 maselutze
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+6 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 8 dintishori
20.10 – Vlad - Alexandru (sburac), 6 dintishori
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (franceska1), 2 dintishori, poze

Copilutzi de 1 anishor + 3 lunitze

28.10 – Teresa Natalia (kimm), 4 dintishori
30.10 – Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 9 dintishori, poze
30.10 – Iustin Andrei (andreea29), 6 dintishori
02.11 – Mario (Dia27), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 – Arianna (irinuta78), 6 dintishori
04.11 – Matteo (micky_creanga), 7 dintishori
05.11 – Maia Gabriela (Awa), 8 dintishori+1 maselutza
08.11 – Andrei Darie (roxanamirela), 7 dintishori, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 7dintishori+2 maselutze, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori
20.11 - Tudor (viuta),9 dintishori + 1 maselutza, poze

Avem 14 fetite si 22 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Capitole anterioare:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

26.02.2008 6:46     citat 

----------
bblusa a scris:
viuta, cred ca-i saritura de pe loc! rad
----------

Hai ca mi-a placut asta! rad rad rad

iri, offf trist pe langa conjunctivita, stomatita mai lipsea... trist sa speram ca nu e... ochi peste cap

Lili, Stef cum e?

Ruxi, super poza cu copilul si magarusul!
trag cu ochiul

Hai, mai rox, de ce nu-ti place Vlad Mirita? trist Ca mie imi place... jenat

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

26.02.2008 7:01     citat 

Viuta nu imi place melodia.Mirita are voce, Nico la fel.

rox

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

26.02.2008 7:04     citat 

Gata, m-am linistit foarte fericit Mirita mi-a placut dintotdeauna jenat Melodia mi se pare ok, dar parca nu e pentru Eurovision ochi peste cap

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

26.02.2008 7:06     citat 

----------
viuta a scris:
nu e pentru Eurovision ochi peste cap
----------

exact!

rox

sus

Denunta
ancastefan

Copii
andrei stefan: 14 ani, 2 luni

26.02.2008 7:39     citat 

servus fetelor
ruxi multumim pentru listuta arata foarte bine sarut scot limba
pupici ma duc sa va citesc din urma

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

26.02.2008 8:06     citat 

Si eu speram sa castige Paula Seling si provincialii foarte fericit
Mai dar copii vostrii mananca multe, eu chiar nu stiu ce sa ii mai fac lui Stefania
Multumim pt prajitura cu iaurt, delicioasa , am pus fructe de padure in ea , Stefania ia dat ratustii sa manance dar mai vedem, poate mananca si ea
Cine stie vreo crema buna pt buze crapate, lui Stefania ii crapa buza de sus intr-un singur loc si nu stiu cu ce sa o dau
Kiki parca tu intrebai cum ne tundem cupii scot limba , eu am p0rinso stand jos pe un obiect de mobilier am bagat foarfeca in par si am tuns-o , am lasat tot parul sa cada pe ea iar ea a inceput sa se joace cu el si uite asa am tuns-o foarte fericit .
Rox frumoase poze, am fost si noi duminica in Sinaia dar nu am ajuns la inaltimi asa de mari
foarte fericit
Ruxi mersi pt poza cu vanataia din colaj scot limba
Franceska uite poza prostit

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
Viuta faina pozitie scot limba
Lili sper sa nu fie totusi stomatita, trist
Citesc si mai revin sarut

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

26.02.2008 9:03     citat 

tocmai cd am luat si io hotararea eroica sa trec la regim... veniti cu retete, da las ca v-oi fa si io pofta odat',na!
noi suntem bine, ne iese ultimul premolar si sunt umflatei si caninii si ne miram ce copil cuminte avem!
rox, io fac urzicile ca pe spanac numa' ca le fierb in apa mai putina si o folosesc la scazut. sau le pun in ciorbita de zarzavat, ciorba ardeleneasca...
lili sa trewaca repede!
ruxi, tare faina-i alexut!
viuta ce sexi ii fiul tau, pupam (vreau si io si un baietel! plang sau sunt foarte trist
mari in pozele cu haine dupa gat eric chiar seamana cu anna
margot, ai deja domnisoara. ce privire! sarut
anca sa fii buna ca inspector! ca la noi in invatamant inspectorii is niste habarnisti care fac pe desteptii rad rad rad
iri sa speram, totusi ca nu e stomatita!
ce bine e dee noi cele care nu trebuie sa ne institutionalizam copiii de pe acum! mi se rupe sufletul cd tre' sa o las la soacra sa ma duc la fetite, dar asta e! ma bucur ca o sa o pot lasa acolo din septembrie, cand incep serviciul

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

26.02.2008 10:19     citat 

Na mi se parea mie prea usor............da avem stomatita dar culmea e ca Ari nu saliveaza abundent.Dam cu crema la greu plus un siropel si sper sa ii treaca repede.Va pupicesc pe toate si multumesc de informatii tuturor sarut sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 2 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

26.02.2008 11:33     citat 

fetelor, multumesc pt ideile de papa pt pui.
voi cum va descurcati cu gatitul? tudor are 5 mese pe zi (noaptea nu mananca, nici macar apa nu bea) si in afara de dimineatza unde meniul e standard (combinatii de paine cu unt, telemea, masline, omleta, rosie, castravete), urmatoarele mese trebuie sa fie diferite, iar intre mese mar si banana. ma cam rupe, mai ales acum cand am reinceput sa stam mult afara, aproape ca nu mai fac fata cu gatitul si spalatul vaselor.

nu cred ca am povestit, dar ieri am fost in parc (de 2 ori), prima oara dupa 4 luni. aproape am plans. tudor a fost absolut inert. n-a facut altceva decat sa se uite. n-a miscat decat ochishorii, nici macar un os. m-am si speriat. am vorbit si cu bunica copilului cu care am stat in spital si spunea ca la fel a patit cu nepotul ei. am crezut ca asa voi pati si astazi, dar nu... bine ca si-a revenit copilul ca eram aproape disperata. s-a jucat cu jucariile altor copii, a plimbat carutzul... chestii obisnuite. zambet
doamne, bine ca a venit primavara. ador anotimpul asta.

sorry ca n-am timp sa citesc, dar de la ce se face stomatita?
sper ca nu se ia, ca tudor e amator de orice acum.
sper sa fie ok si sapatamana viitoare sa mergem sa-i fac ror-ul. doamne ajuta!

o noapte usoara.

sus

Denunta
ancastefan

Copii
andrei stefan: 14 ani, 2 luni

27.02.2008 8:43     citat 

buna dimineata
si eu vreau sa beau cafea am un somn de trei persoane azi noapte cred m a trezit andrei pt tzitzi de 2 ori si azi dimi dupa ce a plecat tati la servici am zis ca poate mai dorm si eu un pic si cand colo a sunat cineva pe mobil
am noroc ca mai doarme inca andrei
ma duc sa citesc din urma
pupici la toata lumea
anca si andrei

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

27.02.2008 9:28     citat 

Ruxi multumim pt listuta sarut
Lili cum se simte Stefi? sarut
Irinuta sper ca Arianna e mai bine astazi si ca stomatita nu a mai progresat. Ati fost la oftalmolog? sarut
Margot pai asta da poza cool Are o privire de domnishoara tare hotarita foarte fericit sarut sarut
Ralus ptiu sa nu deochem copilita cuminte sarut sarut Sunteti demni de urmat, mi-a ramas numai pe Calin sa il conving prostit foarte fericit
Kiki eu sunt la serviciu si cu pregatirea mincarii se ocupa dadaca si seara bunica, asa ca nu pot sa iti spun nimic din experienta proprie jenat
Ma bucur mult ca incet incet isi revine si Tudor sarut
Anca si noi am dormit mai prost, poate tragi un pui de somn pina se trezeste Andrei? scot limba sarut

Eu sunt ff fericita ca mi-am luat ochelari noi si ma simt si eu OM din nou cool
Calin a facut febra azi noapte, simptome nu are, cred ca sunt dintisorii de sus cauza confuz Azi s-a trezit la 6.30 si m-a dus la bucatarie sa ii dau ceai si papa - cuvintele sunt citate surprins foarte fericit

sus

Denunta
bdelmari

Copii
Eric Joel: 14 ani, 3 luni
Joshua Christian: 11 ani, 8 luni
Emma Blanca: 9 ani, 2 luni

27.02.2008 10:47     citat 

Kiki si eu am impresia ca 24 de ore nu ajung pentru cat de lucru are o femeie, si aici ma refer doar in casa, ca daca mai pui si altlele...doar gatitul implica atatea actiuni, si cu un pitic care intre timp se urca pe masa sau apuca vreun cutit sau sparge cani surprins surprins surprins
pentru el nu ma sinchisesc sa gatesc dar fac jogging cu lingurita dupa el, ieri l-am pus in balcon si i-am pus intr-o farfurie dovlecel, morcov si broccoli sote si a mancat in joaca cateva bucatele, pana seara n-a mai gustat nimic, si seara s-a culcat cu lapte si atat.
acum fug dupa el sa-i dau mar cu piscoturi, pot numara linguritele pe degetele de la o mana. scot limba

sus

Denunta
paganika

Copii
David: 14 ani, 2 luni
am nascut deja!

27.02.2008 12:00     citat 

buna fetele,

in sfirsit mai prind si eu putin timp sa scriu ceva, ca de citit va citesc zilnic. Cu timpul stau si eu foarte prost mai ales acum cu vremea asta frumoasa, cind nu stiu cum sa ma mai impart intre servici si David. Saptamina trecuta a fost cam grea din cauza ca David a trebuit sa se obisnuiasca si cu soacra, asa ca eu am lucrat numai de acasa si el a fost toata ziua in brate la mine. Acum s-a mai obisnuit putin, si stie ca mami si tati sunt la "lucu".
Acum ma chinui sa gasesc un loc la Spielgruppe pt septembie ca m-am hotarit ca din august sa ne descurcam singuri, fara mame. O sa fie greu dar sunt convinsa ca odata ce intri in rutina nu mai e asa.
Lili, Irinuta imi pare tare rau ca s-au intors problemele. Pe noi, multumesc lui Dumnezeu, ne-au cam ocolit bolile de vreo 2 luni. Numai dintishorii astia ne chinuie. Acum stau sa ii pocneasca caninii, si e tare nervoshel si doarme cam prost. In rest vorbeste non stop, in fiecare zi ne uimeste cu cite ceva. Cind ajung acasa poate reusesc sa va mai pun citeva poze.
Vad ca v-ati pus pe treaba cu bebe 2. Sa de-a Domnul sa va iasa cind si cum va doriti. Eu am zis ca astept sa faca David 2 ani si apoi ne punem si noi pe treaba. Tare mi-asi dori si eu o fetita, dar pina la urma sanatos sa fie.
Stateam zilele astea si ma gindeam ca se spune ca baietii sunt ai mamei si fetele sunt a lui tata. Dar pe de alta parte baietii pleaca de obicei de acasa si isi vad de familia lor , si daca mai ai noroc si de o nora care nu te place chiar ca ti-ai pierdut baiatul, dar fetele mai tot timpul ramin aproape de mame in orice conditii.
Ma bucur ca mai spuneti retete. Am incercat si eu chechul cu iaurt dar a fost un esec total. Nu stiu ce am facut gresit, dar a iestit cam uleios de avea impresia ce la fund e crud. (sper ca intelegeti ce am vreut sa spun). Nici nu se compara cu cele pe care le-am vazut la voi in poze. La gust era bun dar nu i-am dat lui David. Exista vreun secret? V-asi fi super recunoscatoare daca mi-ati spune exact cum ati facut ca asi vrea sa il mai incerc odata.
Si apropo de retete eu ii mai dau seara lui David un orez cu lapte in care mai adaug dupa ce s-a mai racit, 1-2 lingurite de smintina si un mar ras. Ii da un gust super bun si David il devoreaza. In rest maminca de toate, singura problema e ca nu tre sa fie bucati mari. Cu toate ca e tare ciudat ca dimineata, mainca piine cu pate sau brinzica si piine cu unt si miere si bucatelele le tai cubulete pe care le ia singurel si le baga in gura. Deci poate. Dar la mincarea gatita, nu le accepta nicicum. Acum mai nou am inceput sa dau legumele pe razatoare si apoi le mai strivesc putin cu furculita si mai merge. Dar dureaza o vesnicie pina o inghite.
Gata, ma introc la lucru.
Pupiciei si multa sanatate la bolnaviori sarut

sus

Denunta
veve30

Copii
Ioan Alexandru: 13 ani, 3 luni

27.02.2008 1:38     citat 

Buna ziua fetelor. Sunt si eu o proaspata mamica care cere cateva pareri din partea voastra. Bebeul meu face luni 5 lunitze si suntem programati maine pentru vaccinul de 4 luni. Problema este ca bebeul a facut azi dimineata kk mai moale de culoarea mustarului si ceva apos din cate mi-am dat eu seama spre spatele pampersului.I-am luat temperatura baiatului si nu depasea 37.5 de fiecare data cand i-am luat-o. I-am dat mucilagiu de orez. si ii pregatesc acum suc de morcovi. ESte hranit de o luna cu formula exclusiv iar ca mancare noua nu i-am dat decat sa puna guritza aseara pe o banana care dupa cum am observat i-a placut.Cu toate ca merg astazi la 5 la pediatru la un consult sa vedem care este treaba as dori parca si opiniile voastre. Multumesc anticipat.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: