· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusii de primavara 2007 cap. 23
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusii de primavara 2007 cap. 23     
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

29.02.2008 11:25   Bebelusii de primavara 2007 cap. 23  citat 

5 martie Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Baicoi
5 martie Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora 11, 3,300kg, Vrancea - Poze
12 martie Andrei Bogdan(pui de lumyelena) 4,100kg, 54 cm, Apgar 10, Timisoara
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia
24 martie Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie Thea Ioana(pui de elpower), Craiova
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie Mario Florian (pui de christine27 3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie Alexandra Georgiana (pui de roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava Poze
15 aprilie Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
19 aprilie Marco(pui de miky_lory)
22 aprilie Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj Poze
27 aprilie Karina (pui de Aka) 3,450kg, 52 cm, Apgar 8, Bucuresti

4 mai Alexandru Mihai (pui de mitroiualina), Targoviste
5 mai Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai Chira Elena(pui de mari76), ora 09.10, 3.000g, 47 cm, scor Apgar 8, Bucuresti
7 mai Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti Poze
10mai Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova Poze
15 mai Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti Poze
21 mai Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai Ana Stefana (pui de nicolle_77), ora 07:10, 2,850kg, Apgar10/10, Cluj
29 mai Cosmin Andrei (pui de hela), Alexandria
31mai Alexia-Elena(pui de miha-alexia), ora 08:35, 3,600kg, 54cm, Apgar 9, Sibiu

Avem 15 fetite si 21 baietei, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Capitolele anterioare:1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul lui bebe link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 13 ani, 9 luni

29.02.2008 11:51     citat 

Buna fetelor!
Intru si eu dupa ceva vreme de absenta dar lucrurile au stat in asa fel ca... trist
Sa va povestesc ce s-a intamplat
Totul a inceput acum 2 sapt si ceva parca intr-o sambata( de fapt inceputul e de mult , stiti voi ca va tot povesteam ca Raul e racit...) cand asa din senin mi-a facut febra si a tinut-o asa toata noaptea si a doua zi am plecat cu el la urgenta.De acolo ne-a trimis la contagiosi cu viroza resp.Ne-am internat si a tinut-o cu febra pana miercuri.Eu am zis ca na sa ma internez totusi, desi nu eram deloc incantata, sa scap odata de virozele astea sa nu-i mai dau mereu antibiotic.Ne-a tinut pana luni, la scaun i-a iesit infectie cu Klebsiella, a facut tratament ...in fine , luni acasa. Toata ziua a fost bine(am stat la mama de cand am iesit din spital sa ma pot odihni urmand sa plec a doua zi acasa).Mi s-a parut mie cam rosu in obraji dar na am zis ca a iesit afara apoi a intrat in casa la cald , poate de asta. Marti dim bine, apoi sper amiaza a inceput cu voma, diaree, iar voma jet.Cand i s-a golit stomacelul a inceput sa verse flegma. Era din ce in ce mai molesit si gemea, Doamne ce m0am speriat.Stiam de o dr fff buna la sv si am fugit la ea( in bt am fost la 5 dr si toti...).Am uitat sa va zic ca pe biletul de externare scria si enterocolita acuta.
In fine merg la dr il consulta si ma intreeaba daca i0am dat lapte.Ii zic ca da, ca mie nu-mi spusese nimeni sa opresc laptele iar astya e primul lucru care se face in caz de enterocolita.S-a minunat de desteptaciunea dr de la bt care l-a avut sub obsrev si l-a trecut pe regim strict. Marti seara a mancat dar de miercuri pana sambata nu vroia nimic, nici ceai nimic. L-am hranit fortat cu seringa, medicamentele cu seringa , ceiaul si sarurile pt dezhidratare numai cu seringa si urlete si tipete ca mi se rupea sufletul.
De sambata incet incet a inceput sa pape , acum mananca normal dar regimul o sa-l tina o perioada mai mare de timp.Inca nu papa lapte, doar morcov cu mucilagiu cu carnita , branza si glucoza si muuulte med pt digestie. I-am repetat coprocultura nu a iesit nimic.I-am facut imunograma, diseara mergem dupa rezultate si iar la contro sa vedem cum sta cu greutatea( a scazut in greutate si mi se pare asa slabut).
Mi-e si frica de rezultatele de diseara, am niste emotii.
Dr a zis ca este posibil sa fi luat vreun balaur din spital, aaa...ca a facut iar antibiotic de cand am fost la ea.Initial nu a vrut sa-i dea dar seara mi-a facut febra si l-a trecut repede pe antib si dupa a treia dosza nu a mai facut.
El e iritat la putuca si desi il spal cu ceai de musetel nu ttrece si kmi se pare ca face mult pisu...ma gandesc sa nu fie veo infectie urinara ceva, desi pisu nu e modificat nici la culoare nici la miros.
Nu mai stiu ce sa mai fac
El acum e vesel dar ii e frica de fete , femei in general.Cand vine cineva la noi plange ...e traumatizat saracul crede ca ii fac ceva
Asa ca tineti0mi pumnii pt diseara ca am un gol in stomac!
Miha multumesc mult pt pm, iti multumesc pt grija si apreciez ceea ce faci pt Raul. sarut
Doamne ajuta zambet

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

29.02.2008 12:03     citat 

Bebiku, imi pare foarte rau de problemele pe care le-ai avut cu Raul... trist Multa sanatate ii doresc! Te astept cu vesti bune!

sus

Denunta
Shadia

Copii
Adnan: 13 ani, 9 luni

29.02.2008 12:19     citat 

Bebiku nu am putut sa nu scriu cateva randuri cu incurajari macar
ma bucur ca totusi sunteti acasa si avem vesti de la voi.
iti tin pumnii stransi stransi si va doresc sanatate maxima
asteptam nerabdatori rezultatul diseara
mii de pupici raulika

sus

Denunta
miha-alexia

Copii
alexia elena: 13 ani, 7 luni

29.02.2008 1:34     citat 

of bebik-ule ce necaz trist ai trecut prin multe, sa speram ca acum va fi bine, tinem pumnii stransi ptr diseara si n-ai de ce sa-mi multumesti cred ca toate fetele de pe aici fac la fel, pupam pe Raul si uram multa sanatate si tie tarie, Doamne ajuta sa fie totul bine si in curand sa revi cu vesti bune!

Cafe multumim pentru listuta, ghioceii nostri frumosi sarut

sus

Denunta
miha-alexia

Copii
alexia elena: 13 ani, 7 luni

29.02.2008 1:38     citat 

Crriss super frumoase pozele dar tu il lasi pe Vlady fara caciulita pe afara? M-am gandit si eu sa o las pe Ale cu capsorul descoperit dar nu mai era nici un copil fara caciulita asa ca am renuntat, erau vreo 14 grade afara.

sus

Denunta
Kay

29.02.2008 1:45     citat 

Doamnelor, la multi ani piticilor ! Sa creasca sanatosi, frumosi si voiosi!
Datorita faptului ca nu vor mai fi " bebelusi " daca doriti sa schimbati titulatura clubului dumneavoastra odata cu viitorul capitol o puteti face anuntand fie un moderator fie postand noul subiect sub titulatura dorita.
sarut

sus

Denunta
iulianaem_2

29.02.2008 2:14     citat 

Bebiku multa sanatate lui Raul!!! Offf....sa va faceti bine cat mai repede!!! sarut

Cafe va tin pumnii sa va fie cum va doriti.....aaa in general copiii stau cumintei in avion...dar cica e mai nasol la aterizare, atunci trebuie sa-i dai sa pape!!!! trag cu ochiul

Sa va pun si pozele promise trag cu ochiul

sus

Denunta
iulianaem_2

29.02.2008 2:30     citat 

si inca o poza draga mie:

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

29.02.2008 2:47     citat 

Uau, ce mare te-ai facut Daria!
Iuliana, e frumoasa foc! Chiar ca e cool in ultima poza! trag cu ochiul cool

He he...ce nume nou sa dam clubului? Ia ziceti voi!

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

29.02.2008 4:35     citat 

Cafe sarut fff frumos colajul, multumim sarut ! Ma gandesc la un nume frumos, pt. bebelusii care nu mai sunt bebelusi! cool

Bebiku, va tin pumnii sarut !

Iuliana, pupam scumpele sarut

Seara frumoasa, noi azi am impartit martisoare la gradi, poate vine primavara si fug bolile de peste tot!

sus

Denunta
mari76

Copii
Chira Elena: 13 ani, 8 luni

29.02.2008 6:23     citat 

Bebiku, imi pare rau de ce ai patit cu Raul.Sper sa fie bine.sanatate multa si sa ai taria sa treci peste asta.

Fetelor, voi ce faceti? Ma bucur ca bb-ii vostri sunt bine!

Noi nu prea dormim bine de 3 nopti, ne omoara dintisorii astia care nu vor sa iasa.va las, ca plange Chira.

Pupici!

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

29.02.2008 10:15     citat 

Bebeiku imi pare tare rau ce ai patit cu Raul. Si eu am fost cu bogdan internata in spital,cand avea el 7 luni, e horror, am zis ........orice dar numai in spital sa nu ajungi..........Sanatate multaaaaaaaaa si s ane dai numai vesti bune

Noi nu mai scapam de febra de marti o tinem tot asa. Am fost al 3 medici, toti mi-au zis ac are putin de rosu in gat , si probabil febra e de la dinti. nu stiu ce sa mai cred toata ziua e ok si dupa ora 18 devine moale, nu mai merge.......si cand ii pun termometru are 38.8....asa in medie. De duminica am fost sfatuita sa ii dau antibiotic,,,,, eu sper ca o sa ii treaca si scapam fara.

Cafe multumim pt colaj
Mari eu la bogdan ii mai dau 2.5 ml de nurofen noaptea cand are crize mari de la dintisori
Iuliana, Criss v-am admirat piticotii sarut sarut sarut sarut

Somnic usor sarut

sus

Denunta
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 13 ani, 9 luni

29.02.2008 11:21     citat 

Seara buna!
Ce faceti dormiti?
Va multumesc taaaaaaaaaaaaaaaareeee mult pt grija...nici nu va imaginati ce important este sa ai pe cineva sa te sustina macar moral in astfel de momente.Apreciem foarte mult ca va ganditi la noi sarut
Adineauri am ajuns acasa.Rezultatele analizelor se pare ca au iesit neasteptat de bine.In continuare regim, de poimaine avem voie o masurica de lapte fara lactoza dim si una seara. Incet incet o sa ne facem bine.Dr a zis ca o sa dureze 3-4 luni pana o sa poata manca de toate.Lasa ca crestem noi mari!!! foarte fericit Adevarul e ca sunt mai linistita.
Cu scaunul inca nu sta bine dar cu regim se rezolva zambet
Stiti ce nu inteleg eu?
Pe biletul meu de externare scria pe langa altele si enterocolita acuta.Ceeea ce nu inteleg este DE CE dr care s-a ocupat de el nu mi-a zis sa-i opresc laptele ca din cate am citit eu pe net si din cate am auzit asta e primul lucru care se face in astfel de cazuri.
DE CE NU MI-A ZIS?
Inca odata va multumesc ... sunt oarecum fericita!!!
Noapte buna!!!

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

29.02.2008 11:40     citat 

Am tras si eu cu ochiul la bebeii frumosi si maricei. Sunteti primii bobocei ai primaverii. Sa fiti sanatosi!!! sarut sarut sarut
Vlady si cu mine va uream o primavara frumoasa si multa caldura in suflete.Pupicei sarut sarut sarut

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: