· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Cum a venit pe lume zorro pui de atleta
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
subiect nou  raspunde
autor Cum a venit pe lume zorro pui de atleta     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
12 ani

30.09.2007 3:21   Cum a venit pe lume zorro pui de atleta  citat 

Dupa cum stiti in sapt 38 am fost la dr pentru eco, si aceasta ne a anuntat ca bb e mare : aprox 3700 g , (si exact asa era scot limba ). Asta se intampla luni, iar doamna dr a zis ca daca bb nu vine pana vineri de buna voie sa ma prezint la spital pt a mi provoca nasterea.
Trece saptamana.....bb tot nu da nici un semn ca ar vrea sa si paraseasca culcusul. Vineri dimineata o sun pe dr, care ma intreaba daca am vreun simptom...nu aveam..asa ca a zis sa mai asteptam pana luni....cand implineam 39 sapt. Cu tot cu plimbarile rec de dr, bb luni, statea bine merci in burtica.
Am luat bagajelul...pregatit de atata timp...paca nu mi venea sa cred ca a venit ziua cea mare..si m am prezentat la spital pt internare...
Mi s a facut fisa, m am schimbat in hainele pentru spital,m a controlat doamna doctor...verdict...col lung, inchis trist , dar moale..... Apoi am urcat sus in sala de nasteri...unde mi s a injectat calciu intravenos, pt a provoca contractiile...
Si astept.......si iar astept....Internarea avusese loc la ora 9, acum era deja ora 14, si eu nu avem nici un simptom....intre timp au nascut 3 din fetele cu care eram in salon....
Se face ora 18....usoare dureri de burta...dar nimic concret...
La ora 19, am intrat in sala de travaliu...unde am stat la perfuzii cu NaCl, 4 ore. Dupa doua ore a venit doctora sa ma contoleze..colul se scurtase, si s a dilatat 2 cm...contractii aveam la 3 min, dureroase dar ca la ciclu, nu mai tare....
Dupa alte 2 ore....situatia era aceeasi....n a mai avut loc nici o schimbare...
Atunci am incetat orice efort de a naste normal, si am hotarat sa merg in sala de cezariana .
La ora 23 am intrat in sala de operatii....in 2 min eram anesteziata, iar in alte 15 min, s a nascut Alex, minunea mea, cel mai frumos si papacios bebe sarut sarut sarut
La ora 24 m am trezit din anestezie...am auzit ca prin vis .."Ai un baietel 3900 sa ti traiasca.." Am ajuns la reanimare, unde ma asteptau ai mei si sotul, inca eram ametita, nu puteam deschide ochii decat cateva secunde, nu puteam vorbii din cauza furtunului ce l am avut pt a trespira.......Mi au zis ca se duc sa l vada pe bebe, si le am zis sa i faca o poza, cu telefonul sa l vad si eu pe gandacelul mic...
S au intors cu poza...la care m am uitat ...dar mi se inchideau ochii...Stiu ca am vazut ca avea nasul turtit... scot limba
Apoi a inceput greul....dar a trecut.....
Marti cand au venit ai mei la mine, le am zis sa mi l aduca pe zorro sa l vad si eu...Mi l au adus dar numai pt cateva min...nici nu l am vazut bine.
Am fost dusa in salon de indata ce am putut merge, adica miercuri,
dar eu nu l vazusem inca pe bebe asa cum trebuie.. Era cu un etaj mai sus...
Asa ca miercuri la pranz..mi am adunat toate puterile si m am dus sa l vad pe grasunul meu....
Miercuri seara mi l au adus in salon,am putut sa l studiez indeaproape, am invatat sa schimb un pampers,sa i dau tzatzii lui bb...si de atunci suntem nedespartiti...
Nimic nu se compara.....cu o astfel de minune....
Nu am cuvinte pt a l descrie.......este perfect.. sarut sarut sarut
Nu poti intelege ce inseamna nasterea pana nu o experimentezi....fie ea si cezariana.
O sa adaug poze cat de curand.
Asta e povestea mea....care se termina mai frumos ca oricare...cu bb la piept sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
nelly2007

Copii
Cosmin-Stefan: 11 ani, 9 luni
Ariana-Ioana: 7 ani, 10 luni

30.09.2007 3:50     citat 

atleta, felicitari sarut sarut , bebele tau sa fie sanatos, si sa creasca mare si frumos, asa ca mami scot limba . totul pare asa simplu cand povestesc altele, dar e bine ca mai aflam si noi, cele care suntem in asteptare...asa cum ai fost si tu pana nu demult....felicitari din nou si zile ( si nopti scot limba ) linistite alaturi de bebe... zambet

sus

Denunta
PuYuMeU

Copii
Ariana: 12 ani, 4 luni
Diana: 7 ani, 7 luni

30.09.2007 4:25     citat 

Felicitari mamiico pt print,sa te refaci cat mai repede si mult laptic.Pupici pe nasucul "turtit" scot limba

sus

Denunta
gabytzapop

Copii
gabriela...Pisoc: 15 ani, 10 luni
Ana-Maria...Bitza: 11 ani, 8 luni

30.09.2007 4:58     citat 

sa ti traiasca puisorul si tie refacere cat mai grabnica ....uf cand ma gabdesc la nastere imi vine sa plang...dar stiu ca trece..daca si nasterea asta ar fi la fel ca prima nu as mai plange ....
multa sanatate atleta si alezandru sarut sarut

sus

Denunta
allamarine1979

Copii
Alla: 12 ani, 1 luna

30.09.2007 5:06     citat 

Bravooo:) Bine ai venit, Alexandru mic, s-o bucuri pe mamica, tare te-a asteptat draguta de ea zambet sarut
Sa fiti fericiti impreuna si sa va acomodati repede unii cu altii zambet

sus

Denunta
flish

Copii
Ben: 11 ani, 11 luni

30.09.2007 5:22     citat 

felicitari atleta zambet

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 12 ani
Emilia-Maria: 10 ani

30.09.2007 6:06     citat 

Felicitari inca odata Atleta pentru grasunel, sa creasca mare, frumos si sa va aduca numai bucurii sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani
MICA: 8 ani, 8 luni

30.09.2007 8:54     citat 

felicitari pt pui.

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 12 ani, 1 luna
Paula-Maria: 10 ani, 8 luni

30.09.2007 10:11     citat 

Felicitari! Uite c-a sosit si clipa mult asteptata...bebe la pieptul tau!Cum e sa fii mamica?! Cred ca si la tine e ceva minunat!!! sarut sarut sarut
Bine ai venit pe lume, zorro!!! Ai cam lasat-o pe mamica sa te0astepte...Sa ai parte de tot binele din lume, sa fii sanatos si papacios...sa dormi mult ca sa n-o chinui pe mamica ta..sa cresti repede ...ca te-astept in petit!!! foarte fericit foarte fericit foarte fericit
Refacere grabnica mami!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
scufitaroz

Copii
Mushica: 12 ani
Mushicu: 6 ani, 10 luni

01.10.2007 8:38     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut sarut Felicitari dragutzilor!! N-a mers totul asa cum vroiai tu dar pana la urma nici nu mai conteaza.Va pup pe toti si poate o sa veniti si la mine in petit chiar dc micutza e inaintea mea... scot limba jenat

sus

Denunta
relly

Copii
Eric Alexandru: 11 ani, 6 luni

01.10.2007 8:39     citat 

Felicitari Atleta. Sa va traiasca puiutzul, sa creasca mare, sanatos si frumos, si sa va umple viatza numai de bucurii. sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Uika

Copii
Matea-Tiana: 12 ani, 3 luni
Ilinca Rebeca: 9 ani

01.10.2007 8:58     citat 

Feicitari Atleta!
Refacere grabnica!

sus

Denunta
bebeKoS

Copii
Ana Sofia: 8 ani, 2 luni
Maria Anastasia: 11 ani, 11 luni

01.10.2007 9:35     citat 

bravo, bravo, bravo foarte fericit
de trei ori bravo pt reusita

insanatosire grabnica si fericire pt toata viata iti doresc Atleta sarut sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 12 ani, 11 luni
alaptat, purtat, rasfatat

01.10.2007 10:20     citat 

Atleta felicitari!Sa va traiasca si sa va bucurati de el!
Bine ai venit pe lume mic printz!

Acum am o nelamurire, sper sa nu te superi ca intreb.Zorro este nume de alint sau prenume?
Eu sunt o admiratoare infocata a tot ce inseamna Zorro (Vulpoi).Nu am pierdut film cu acest personaj legendar.Imi place f mult. sarut
Pupici,
rox

sus

Denunta
babyONboard

Copii
Marie-Selene: 12 ani, 1 luna
am nascut deja!

01.10.2007 11:41     citat 

Felicitari atleta sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Sa-ti traiasca grasunul !!! Bine ai venit pe lume pui mic abea asteptam sa te vedem!

Atleta iti doresc sa te refaci repede si sa poti sa savurezi din plin minunea pe care ai adus-o pe lume.

Special ptr tine am intrat pe forum sa vad daca ai nascut deja sarut sarut sarut sarut

Ai grija de tine!!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: