· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna 2007-2008 (8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna 2007-2008 (8)     
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

10.03.2008 8:59     citat 

Buna dimineata! Intai fac cafeaua si apoi ma apuc de "treaba"(daca binenteles ma lasa Adriana... rad ) si cand zic treaba ma refer ca ma apuc sa compun din amintiri povestea mea si sa finalizez pozele...

sus

Denunta
nelly2007

Copii
Cosmin-Stefan: 13 ani
Ariana-Ioana: 9 ani, 1 luna

10.03.2008 9:40     citat 

'neata!multumimde urari, nicoleta....sa iti dea dzeu sanatate, de fapt sa va dea, tie si sotului, sa va bucurati de cele trei minuni care va lumineaza casa.... zambet in seara asta avem program de vizionat nastere de gemeni zambet ai ghicit, despre tine e vorba...

corina, asa e, cosmin e adorabil....si printesa ta e o dulce....eu la inceput as fi vrut fetita, nasii nostri au fetita si eu sunt topita dupa ea, dar....m-am bucurat la fel de mult cand am aflat ca vom avea baietel...de fapt, simteam eu ca e baiat...ca eu am aflat tarziu ce e , in saptamana 33...pana atunci a stat ba cu spatele, ba nu putea dr sa vada clar.....azi dimineata am avut program de joaca vreo 2 ore...ma bucur asa de mult ca nu mai plange mult.....acum am deschis geamul sa aerisesc si doarme dus....
aseara mi-a dat eroare site-ul...nu puteam sa intru deloc..la voi s-a intamplat la fel?

sus

Denunta
corina2007

Copii

10.03.2008 10:05     citat 

da.picase site-ul.initial am crezut ca e numa la mine....dar vad ca nu am fost singura foarte fericit

sus

Denunta
dialy23

Copii
Gabriel Laurentiu: 12 ani

10.03.2008 10:29     citat 

in seara asta...? vreau sa vad si eu... pe ce post apare Nicolici?

sus

Denunta
nelly2007

Copii

10.03.2008 10:30     citat 

la prima, la ora 8....la "prima zi".....

sus

Denunta
EmmaT

Copii
Nepotica: Maria Alexia: 13 ani
Nepotica: Iris Miruna: 11 ani

10.03.2008 10:35     citat 

Revin si eu cu poze doar... inca se resimte oboseala...

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
nelly2007

Copii

10.03.2008 11:10     citat 

frumoasa poveste, corina...... zambet si cu peripetii pentru micuta adriana...de fiecare data cand aud ca altele s-au chinuit cu sarcina, ii multumesc lui dzeu ca nu am avut probleme....
hai ca mi-ai facut pofta de destanuiri.....eu si sotul ne cunoastem de 10 ani, anul asta se implinesc....suntem impreuna de 6 ani si ne-am casatorit anul trecut in aprilie, luna viitoare vom aniversa un an de la nunta.... zambet stam la cta, dar parintii nostri sunt la braila, noi am facut aici facultatea si ne-am decis sa ramanem....ne doream demult un bebe, dar nu am trecut la fapte pentru ca nu aveam casa...am rezolvat-o si pe asta, am reusit sa ne luam un apartament....in care mai tb sa luam niste mobila rad , si cred ca bebe a fost conceput in noaptea nuntii(de fapt dimineata rad )sau cu cateva zile inainte..am incercat noi sa identificam momentul, dar nu prea ne-a iesit, mai ales ca am nascut cand intrasem in saptamana 38....tocmai ce venisem de la braila, unde petrecusem craciunul cu ai nostri....am facut o baie si planuiam ca a doua zi sa dorm pana tarziu, dar nu am mai apucat.... scot limba la 3.45 nascusem frumusetea de baiat care imi ocupa tot timpul acum, pe Cosmin....am avut noroc ca ne intorsesem...adevarul e ca in luna decembrie am umblat de colo-colo, ca intrasem de la 1 in prenatal.( am uitat sa zic ca predau engleza la o scoala generala)...si ne-am plimbat si noi un pic....cred ca l-am zdruncinat pe bebe.... scot limba

asta ar fi pe scurt, desi am formatie de "filoloaga", scrisul nu e punctul meu forte, sunt mai pragmatica din fire....plus ca mi-a adormit Cosmin in brate si mi-a amortit bratul....e greu rad
sanatate voua si la bebei...si sa pun si eu cateva poze cu burta....

asta e facuta in sera in care am nascut, facusem o baie si voiam sa ma asez in pat.... rad

sus

Denunta
corina2007

Copii

10.03.2008 11:39     citat 

nelly am impresia ca trebuia sa nastem cam in aceiasi zi.... confuz
Eu pe 10 ian aveam termenul limita... foarte fericit

si povestea vostra e frumoasa...sunteti ceva mai linisstiti ca noi.. trag cu ochiul

sus

Denunta
SiminaB

Copii
Bettina Maria: 13 ani, 1 luna
Elisa Anna: 11 ani, 1 luna
Abel Nikolas: 9 ani, 1 luna
am nascut deja!

10.03.2008 12:54     citat 

ceau fetele...mai da voi v-ati pus pe treaba aici...
eu am avut netul suspendat pt neplata jenat dar am revenit... foarte fericit

sus

Denunta
gabytzapop

Copii
gabriela...Pisoc: 17 ani
Ana-Maria...Bitza: 12 ani, 11 luni

10.03.2008 2:09     citat 

ce fete harnicute sarut
corina ,nelly frumos ati povestit ....si foarte frumoase poze sarut sarut
emma sa ti traiasca nepotica este o dulcica sarut
fetelor eu abia mai am timp sa mai respir ,acum ma scriu cu anna in brate ,legan la ea .....am inceput sa i dau lapte praf complectare pt ca lapticul meu se pare ca nu o mai satura trist

si o pozica ...unde invatam sa zambim sarut sarut

sus

Denunta
carole

Copii
little princess: 12 ani, 11 luni

10.03.2008 2:30     citat 

Buna,
mi-a adormit printesa si am luat o pauza citind ce ati scris, chiar m-am relaxat citind.

Fetita noastra s-a nascut de Ziua Indragostitilor, cand eu si sotul meu implineam 8 ani de cand suntem impreuna. A fost ca un cadou pentru noi, mai ales ca noi sarbatorim 14 feb mai ceva ca data nuntii.
Daca voia sa stea in burtica pana la capat trebuia sa se nasca abia AZI. A avut 51 cm si 3050 g, acum are 3900 g, si daca ar fi un copil mai putin activ as si masura-o, dar nu are stare de loc.

Aici e poza cu "gardianul", dormea pe pian, dar cand m-a vazut cu aparatul imediat s-a pus in pozitie de "poza" (stie ca tre sa stea cuminte si sa astepte blitzul).

sus

Denunta
corina2007

Copii

10.03.2008 2:39     citat 

Pupam bebicii sarut sarut sa va traiasca Carole si Gabytza si sanatate multa!
Emma sa-ti traiasca nepotica!

Fetelor la noi se apropie vaccinul si mi-e asa o fricaaa!!! surprins plang sau sunt foarte trist Am auzit tot felul de povesti de groaza legate de vaccinul asta... prostit trist

sus

Denunta
carole

Copii

10.03.2008 2:50     citat 

----------
nelly2007 a scris:
la prima, la ora 8....la "prima zi".....
----------

Stiti vrun site unde e prima online sau se da in reluare? S-a stricat TV-ul si 2-3 zile pana vine piesa pe comanda stau pe net (nu ca ma omoram cu Tv-ul, dar cand lipseste iti dai seama ce important era)

sus

Denunta
corina2007

Copii

10.03.2008 3:06     citat 

la ei pe site nu ai gasit nimik?

sus

Denunta
carole

Copii

10.03.2008 3:22     citat 

da, m-am uitat in program. sambata la ora 15 15

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: