· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > de la ce varsta lapte de vaca?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor de la ce varsta lapte de vaca?     
flish

Copii
Ben: 12 ani, 11 luni

20.03.2008 9:35     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:

de dormit nu pot dormi dupamasa ca beblina mea doarme putin ziua, mai mult la amiaza dar afara in carut. in schimb noaptea dorm, de la9 ma pun in pat scot limba ...

----------

al meu nu doarme nici ziua nici noaptea... are doar o singura perioada in care doarme 4-5 ore si in rest alaptat la 2 ore noaptea si la 3 ore ziua - deci stai destul de bine, zic eu rad foarte fericit

----------
Kurai_Lucy a scris:

si ca sa pot avea mai mult lapte, nu mai fac toata ziua mancare, curatenie, etc, ci imi ofer mai mult timp pt mine, pt odihna, pt mancat..

----------

iar chestia cu mancarea si curatenia...
eu cred ca am sa le introduc treptat... cam ca mancarea solida la bebelusi trag cu ochiul

nu am mai calcat o camasa de nu mai stiu cand, mancarea o incep dimineata la 5-6 cand se scoala Frumpy si o termin seara la 6-7, dupa ce adoarme...
noroc ca masina spala singura rufe, iar taxo lu' Frumpy poate si el sa intinda niste rufe acolo, nu?

vorbind foarte serios, eu refuz sa ma stresez in vre-un fel. la noi nu sunt probleme de bani, dar situatia familiala e dinamita curata...
dar daca vrei, se poate sa nu vezi mormanele de vase murdare si hainele nepuse in dulap cu saptamanile.nervos ochi peste cap
si cred ca exact asta ar trebui sa inveti si tu sa faci zambet sarut

sus

Denunta
ioiooo

Copii
Andreea: 12 ani, 11 luni

21.03.2008 6:14     citat 

Din cate stiu eu exista la Parmalat lapte special pentru copii.

sus

Denunta
bebeKoS

Copii
Ana Sofia: 9 ani, 2 luni
Maria Anastasia: 13 ani

21.03.2008 6:59     citat 

dar daca vrei, se poate sa nu vezi mormanele de vase murdare si hainele nepuse in dulap cu saptamanile.
si cred ca exact asta ar trebui sa inveti si tu sa faci

exact asa trag cu ochiul

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

24.03.2008 10:02     citat 

sotul nu suporta sa vada dezordine si atunci cand comenteaza ii spun frumos ca daca il deranjeaza asa tare, sa puna el mana sa faca ordine. pana la urma e vorba de dezordine, adica niste haine, jucarii, hartii, lasate prin casa. nu e mizerie fiindca fac mereu curatenie, trag cu aspiratorul si sterg praful tot a doua zi si asta nu doar pt copil si sotz, ci fiindca sunt alergica la praf asa ca vrand nevrand trebuie sa imi fac timp pt asta. dar gatitul sau aranjarea hainelor in dulap le las mai nou sa astepte, in timpul asta prefer sa ma odihnesc, adica sa ma joc cu micuta mea sau cand trage un pui de somn sa ma intind si eu in pat sau sa mananc linistita. si mai nou am devenit rea cu rudele sau prietenii care vor sa ne viziteze pe nepusa masa(adica anunta cu 10 minute inainte), fiindca n-am chef sa ma agit sa adun repede de prin casa sau poate la ora aia am chef sa ma odihnesc, sau sa fac o baie relaxanta, sau altele pt mine)...iar dupa o noapte nedormita o chem pe mama sa iasa cu fetita la plimbare o ora doua ca sa am si eu un pic de liniste..revenind la problema cu alaptarea, da, dupa ce am schimbat toate astea a mai crescut un pic cantittaea de lapte dar am in continuare dureri la sani si fetita nu mai prea vrea sa suga ca inainte...adica papa tot mai putin de la mine, desi nu i-am mai dat deloc lapte praf (infara de portia de cereale de dimineata). papa mai bine doar cand nu mai poate de foame.. plang sau sunt foarte trist ......iar cand e agitata, daca ianinte o punema la san si se linistea, acum nu mai are rabdare sa stea, trage o data de doua ori si gata, apoi se agita mai rau si nu mai vrea. trist .....

sus

Denunta
bebeKoS

Copii
Ana Sofia: 9 ani, 2 luni
Maria Anastasia: 13 ani

26.03.2008 8:41     citat 

pai e greu sa le facem acum pe toate la fel de bine ca atunci cand nu aveam bebe prostit si oricum pentru nici o treaba nu se merita sa pierdem timp pretios pe care il putem petrece cu bebe trag cu ochiul
cu musafirii nervos nu mai zic nimic...

sper sa reusesti sa ii dai mai mult san; probabil fiindca e mai mare fetita ta este si mai greu

sus

Denunta
cikita

Copii
Ozcan: 11 ani, 3 luni

16.08.2009 10:58     citat 

din cate am citi undeva am inteles ca laptele de vaca il introduci la copil in alimentatie la varsta de 2 ani.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: