· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > Humana 2 prebiotic!
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Humana 2 prebiotic!     
mimilyca

Copii
Micul razboinic

19.04.2009 9:54   Humana 2 prebiotic!  citat 

Buna,
As vrea sa stiu daca ati avut vreo problema cu humana 2 prebiotic. Fata de prima formula de la humana acesta este foarte gros si face cocoloase. De multe ori se infunda tetina chiar daca respectam proportia de apa si modalitatea de amestec descrisa pe cutie. Noi folosim tetine cu orificiul mediu si bebe papa greu acest lapte, daca incerc sa-i dau cu tetina mai larga se ineaca. Exista si altfel de humana 2? A mai avut cineva probleme cu acest tip de formula?

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 12 ani, 9 luni

19.04.2009 10:12     citat 

mai, noi n-am avut probleme de genul asta. nu stiu daca mai exista si altfel de 2, dar nu cred. ce inseamna tetina medie? cu cate gauri? treci la una cu mai multe gauri sau la cea cu flux variabil, la liniuta 1.
incearca sa nu folosesti apa prea fierbinte, ca sa nu faca cocoloase.

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 2 luni
Federica: 14 ani

20.04.2009 10:31     citat 

Nici noi nu am avut probleme cu Humana. Fede a baut formula 1 si 2 da nu au facut cocoloase. Poate nu incalzesti apa destul de bine....

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 6 luni

20.04.2009 12:15     citat 

Mimi, nu cumva ai schimbat si tetinele? De la ce firma folosesti? Noi de la nuk. Acum cateva luni gaseam tetine ptr lichide si tetine ptr hrana groasa (asa scria pe ele). Ultima data cand am luat am gasit sub alta forma: erau cu orificiu mic, mediu si mare socat Ce tampenie. Am luat mediu si nu ii curgea cum trebuie.
Am gasit pana la urma ramase intr-o farmacie chiar cele vechi ptr lichide.
Poate asta s-a intamplat si la voi confuz

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 2 luni
Luca Daniel: 10 ani, 4 luni

20.04.2009 7:32     citat 

Sara bea humana de la nastere, acum suntem la humana 3. Nu am avut probleme decat o singura data cand nu am agitat bine sticluta. Eu il dizolv in apa rece dupa care il incalzesc 15 sec

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

21.04.2009 9:45     citat 

Multumesc mult pentru raspunsuri.
Noi folosim biberoane si tetine de la nuk. Pana acum am folosit tetine cu orificiu mediu(sau pentru lapte) dar de cand am trecut la formula a doua am luat cu orificiu larg(un singur orificiu au tetinele de la nuk). Apa o incalzesc la aceeasi temp ca la inceput si agit bine biberonul. Am gasit nu numai odata ci de mai multe ori cocoloase. Bebe tragea din biberon si plangea a nu curge. Cand am varsat continutul intr-un alt biberon am vazut cocoloasele. E posibil sa fi nimerit eu o cutie aiurea? confuz Dar este asa ca a doua formula are consistenta mai groasa? Cred ca o sa folosesc de acum inainte numai tetine cu orificiu large desi pustiulica nu e obisnuit si cateodata se ineaca din cauza fluzului mare de laptic. Chiar nu as vrea sa schimb laptele ca noi ne-am inteles foarte bine cu produsele de la humana inca de la inceput. Inca o data multumesc si va doresc sanatate maxima tuturor! zambet

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 3 luni

14.08.2009 2:51     citat 

Fetita mea mananca Humana 1 ,avem tetine cu scurgere lenta de la Primii pasi ,nu am vazut nici un cocolos ,,iar laptele il fac cu apa la temperatura camerei si asa il si dau ,trebuie incalzita apa sau laptele ??

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 7 luni
Zuza: 11 ani, 2 luni

14.08.2009 3:40     citat 

Ankkka incalzesti apa nu laptele, inainte sa adaugi formula te asiguri ca apa este ok ca si temperatura daca nu trebuie sa racesti biberonul si iti ia mai mult timp.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: